Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Letní pohoda

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/destroy-all-humans-recenze-cover-nahled1.jpg

Destroy All Humans! (RECENZIA) – Lietajúce taniere sa vracajú do zemskej atmosféry

S remakami či remastermi sa posledné roky roztrhlo vrece, či už z nostalgických dôvodov, alebo z nedostatku vlastnej invencie. Najnovším prírastkom do rodiny prerobených je pätnásť rokov stará klasika Destroy All Humans!, na ktorej pripomenutie sa rozhodlo nemecké štúdio Black Forest Games. Spoločne sa tak môžeme vydať s Cryptom-137 na ťaženie proti ľuďom, ktorí sú pre mimozemského tvora zdrojom genetického materiálu na obnovu vlastnej rasy. Viac v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/death-stranding-dojmy-pc-nahled1.jpg

Death Stranding (DOJMY Z HRANIA) – Poštový postapokalyptický doručovateľ doputoval na PC

Minulý rok štúdio Kojima Productions ukázalo, že dokáže vytvoriť dychberúci príbeh plný nečakaných zvratov, zaujímavé postapokalyptické univerzum a špecifickú hrateľnosť, ktorá nesadla každému hráčovi. Playstationová exkluzivita Death Stranding patrila k najlepším hrám v roku 2019, ale až od 14. júla sa do topánok Sama Portera Bridgesa môžu obuť tiež hráči na PC. Dnes sa pozrieme, ako sa doručujú zásielky v podivnom svete, v ktorom ľudia starnú pod kvapkami dažďa. Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ghost-of-tsushima-recenze-nahled.jpg

Ghost of Tsushima (RECENZIA) – Pohľad do duše samuraja

Rozlúčka konzoly PS4 pred vydaním jej výkonnejšieho súrodenca s päťkou v názve prebieha veľkolepým spôsobom. Tento rok sme mohli stráviť s najrýchlejšie predávanou exkluzivitou histórie The Last of Us Part II, užiť si remake jedného z najlepších JRPG Final Fantasy VII či sa preletieť v brnení Iron Mana vďaka VR technológii. Teraz sa o svoje slovo hlási Jin Sakai a jeho príbeh Ghost of Tsushima, ktorý má potenciál stať sa najlepšou hrou tohto leta.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-last-of-us-part-ii-tipy-a-triky-nahled.jpg

10 tipov a trikov ako prežiť v The Last of Us Part II a užiť si hru na maximum (TIPY/NÁVOD)

Ako už ste sa dozvedeli z našej recenzie, The Last of Us Part II je predovšetkým o pomste a nie je nič horšie, než pred jej dosiahnutím skonať. V našom článku nájdete nielen desiatku tipov a trikov, ako v postapokalyptickom svete The Last of Us prežiť, ale aj rady a postrehy, ktoré vám pomôžu si hru lepšie vychutnať a napríklad aj zaútočiť na platinovú trofej. To všetko samozrejme bez príbehových spojlerov, takže si článok môžete prečítať aj pred prvým spustením hry.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/hitman-3-oznameni-cover-nahled.jpg

Predpokladaný návrat Agenta 47 ukončí novodobú trilógiu Hitman (OZNÁMENIE)

Hitman, zabijak s ikonickým označením Agent 47, sa opäť vracia, aby sa popasoval so svojou minulosťou. V dánskom štúdiu IO Interactive už dopredu rozplánovali epizodicky rozprávaný príbeh plešatého nájomného vraha ako trilógiu, ktorú by mali zavŕšiť v januári 2021, okrem iného aj na konzolách novej generácie. Čo sme sa v rámci prezentácie The Future of Gaming dozvedeli o Hitman 3?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-last-of-us-part-2-recenze-nahled1.jpg

The Last of Us Part II (RECENZIA) – Nový kráľ príbehových akčných adventúr

Keď v roku 2013 vydávalo štúdio Naughty Dog The Last of Us, len o niekoľko mesiacov sa mala na pultoch obchodov objaviť nová generácia konzoly – PlayStation 4. Teraz je situácia podobná: aktuálna konzolová generácia končí, vychádza The Last of Us Part II a onedlho tu máme PS5. Samotní vývojári sú ale v úplne inej pozícii. Tentokrát totiž nesmú sklamať. Ako totiž priznáva režisér hry, Neil Druckmann, riskujú takmer všetko, pretože prvý diel sa stal pre mnohých hráčov modlou. Že sa tento risk vyplatil, naznačuje už titulok našej recenzie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/mafia-2-definitive-edition-recenze-nahled1.jpg

Mafia II: Definitive Edition (RECENZIA) – Chytá Mafia II po desiatich rokoch druhý dych?

Pôvodná Mafia II od štúdia 2K Czech vyšla v časoch, keď sa ešte za názvom Xboxu písalo číslo „360“. Keď pokračovanie akčnej adventúry z prostredia organizovaného zločinu doputovalo na pulty obchodov, mnohých uchvátilo grafikou, avšak príbeh za prvou mafiou v mnohom zaostával. Po desiatich rokoch tu máme opäť Mafiu II, tentoraz vo vylepšenom grafickom kabátiku a so všetkými DLC-čkami v rámci balíka s názvom Mafia II: Definitive Edition. Stačí ale remaster na to, aby si druhý diel tejto českej kultovej lahôdky udržal relevanciu aj po desiatich rokoch od vydania? A zaslúži si Mafia II pozornosť práve vyrastajúcej generácie hráčov, ktorí s touto klasikou zatiaľ nemali tú česť? Dozviete sa v našej recenzii. Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ghost-of-tsushima-gameplay-state-of-play-ghost-nahled-bow.jpg

Ghost of Tsushima kombinuje prvky Zaklínača, Assassin's Creed a soulsborne žánru (NOVINKA)

Po blamáži s gameplay zábermi, ktoré sme zažili počas nedávnej prezentácie Inside Xbox, sa prihlásila o pozornosť spoločnosť Sony, ktorá v rámci relácie State of Play dopodrobna predstavila svoje letné želiezko v ohni Ghost of Tsushima. Od prvých sekúnd nám padla sánka, pretože práca štúdia Sucker Punch je skrátka dychberúca. Čo sme sa počas necelých dvadsiatich minút dozvedeli, si môžete prečítať v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/mafia-remaster-city-nahled.jpg

Legendárna česká Mafia dorazí vo vylepšenej trilógii (OZNÁMENIE)

Tomu, že sa okolo známej českej značky akčných adventúr z prostredia organizovaného zločinu – Mafia – začína niečo diať, nasvedčovali už prvé čriepky informácií z minulého roka, ktoré ešte vtedy hovorili ako o remasteri Mafie II, tak o možnom pokračovaní s číslovkou štyri. Špekulácie opäť nabrali na obrátkach pred niekoľkými dňami, kedy po takmer dvoch rokoch precitol aj oficiálny twitterový účet MafiaGame. Dnes sa tvorcovia pochválili teaserom na pripravovanú trilógiu a ruku k dielu priložil aj online obchod Microsoftu, ktorý stihol leaknuť (a hneď na to aj odstrániť) už aj screenshoty z nových definitívnych edícií Mafia I a II.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-resistance-recenze-cover-nahled.jpg

Resident Evil: Resistance (RECENZIA) – Pokusné králiky v zombie klietke

V žánri hororových hier ukoristil vavríny slávy za mesiac apríl do svojich pazúrov neodvratný Nemesis z remaku Resident Evil 3, ktorý avšak nezískal tak vrelé prijatie ako dvojka minulý rok. Napriek tomu sa nájdu fanúšikovia série, ktorí sú z akčnejšieho poňatia nadšení. A práve na nich by mal cieliť tiež Capcomom samostatne vyvíjaný asynchrónny multiplayer Resident Evil: Resistance, na ktorý sa pozrieme v dnešnej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/control-the-foundation-obelisk-nahled.jpg

Control: The Foundation (Mini RECENZIA) – Čo skrývajú základy tajomného úradu?

Akčná adventúra Control bola jedným z najpríjemnejších prekvapení minulého roka, s vďakou tak vítame prvé z dvoch tohtoročných príbehových rozšírení The Foundation. To nás zavedie skutočne až k samotným základom úradu pre vyšetrovanie zvláštnych udalostí, kde sa, ako asi sami očakávate, deje niečo veľmi zvláštne. Aké novinky The Foundation prináša, ako sa rozšírenie podarilo a či vôbec stojí za vašu pozornosť, sa dozviete v tejto recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-3-remake-recenze-cover-nahled.jpg

Resident Evil 3 (RECENZIA) – Krátky návrat do Raccoon City

Na mesto Raccoon City padla skaza v podobe vírusovej nákazy z laboratórií spoločnosti Umbrella a vy ako hráči sa musíte potýkať s mutantnými dopadmi týchto pokusov v uliciach. Prvé tri diely série Resident Evil od spoločnosti Capcom síce majú veľmi jednoduchú premisu, ale hráči ju milujú už viac ako dvadsať rokov. Po minuloročnom remaku dvojky muselo nutne prísť na rad pokračovanie s podtitulom Nemesis. Ako sa Resident Evil 3 Remake podaril, sa dočítate v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-recenze-cover-nahled.jpg

Half-Life: Alyx (RECENZIA) – Jeden deň v živote odbojárky

Štúdio Valve, poťažmo značka Half-Life, by sa mohlo v slovníkoch uvádzať ako synonymum pre revolúciu v hernom svete. Už tretíkrát sa im totiž podarilo prekonať vnímanie žánru strieľačky (jednotka príbehom, dvojka fyzikou) a dodať mu nový rozmer, tentoraz doslova, pretože Half-Life: Alyx si užijete iba vo všetkej komplexnosti virtuálnej reality. Ako sme si vychutnali výlet do Mesta 17, na ktorý sme museli čakať dlhých šestnásť rokov, sa dočítate v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-tipy-nahled.jpg

Half-Life: Alyx – Tipy na začiatok

Half-Life: Alyx rúca všetky hranice, ktoré sme doteraz mali možnosť vo virtuálnom priestore zažiť, o čom referujú nielen novinári, ale aj hráči po celom svete, ktorí už mali príležitosť nakuknúť do ulíc Mesta 17. V dnešnom článku sa však poväčšine nebudeme baviť o úžasnom audiovizuálnom spracovaní a geniálnej fyzike (to si necháme na blížiacu sa recenziu), ale zameriame sa na tipy, ktoré by vám mali pomôcť pri prvých krôčikoch v koži Alyx Vance.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-last-of-us-part-2-ellie-nahled_1.jpg

Vývojári The Last of Us: Part II: pracujeme do noci, sedem dní v týždni (TÉMA)

Za tými najlepšími hrami často stoja osobné obete vývojárov, ktorí sú vo výsledku len menom v záverečných titulkoch. Túto skutočnosť dlhodobo kritizuje uznávaný herný novinár Jason Schreier, ktorý tentoraz vyspovedal minulých aj súčasných zamestnancov obľúbeného štúdia Naughty Dog, aby zistil, že nekonečná práca do neskorých nočných hodín, a to sedem dní v týždni, je v štúdiu bežnou praxou. Ako vyzerajú posledné týždne a mesiace pred vydaním hier ako Uncharted 4 alebo práve The Last of Us: Part II, zistíte v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ninja-theory-projecty-hellblade-2-project-insight-mara-cover-nahled.jpg

Senua's Saga: Hellblade II (NOVINKA) – Duševná choroba v tieni fanatizmu

Prvý príbeh keltskej bojovníčky Hellblade: Senua's Sacrifice z roku 2017 bol pre mnohých zjavením a symbolom sviežeho vetra do radov mnohokrát neoriginálnych AAA titulov. Relatívne malé štúdio Ninja Theory vtedy ukázalo, že sa nebojí experimentovať s hernými mechanikami a ani sa nestráni citlivých tém ako duševné choroby. Svojou tvorbou britskí vývojári zaujali nielen hráčov, ale aj Microsoft, pod ktorého patronátom teraz vydávajú pokračovanie Senua's Saga: Hellblade II. Aké sú vízie pre druhý diel?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-walking-dead-saints-and-sinners-recenze-cover-nahled.jpg

The Walking Dead: Saints & Sinners (RECENZIA) – Zatopeným mestom v rytme jazzu

Keď v októbri 2003 priniesol Robert Kirkman na pulty obchodov svoj prvý zošit The Walking Dead, možno ani netušil, aká senzácia sa z jeho komiksu v priebehu niekoľkých rokov stane. Do dnešného dňa už bolo vydaných 193 dielov, ktoré v češtine vyšli pod názvom Živí mrtví v tridsiatich zväzkoch, a od roku 2010 beží adaptácia v podobe televízneho seriálu, čo pritiahlo pozornosť tiež herných štúdií. V súčasnosti je najaktuálnejší VR titul Saints & Sinners od Skydance Interactive, na ktorý sa pozrieme v dnešnej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/journey-to-the-savage-planet-logo-nahled.jpg

Journey to the Savage Planet (RECENZIA) – Humorná satira na vesmírnu kolonizáciu

Journey to the Savage Planet je možno jednou z tých hier, ktoré by úspešný podnikateľ a vizionár Elon Musk odsúdil ako úplnú hlúposť, pretože on toho o záchrane ľudstva a osídľovaní planét vie najviac. A presne o tom tiež hra je. Teda nie o Elonovi Muskovi, ale o objavovaní exoplanét, ich skúmaní a... no, nebudeme úplne prezrádzať, čo všetko vás v rámci príbehu čaká, rozhodne sa ale v našej recenzii dozviete, či prvotina vývojárov z Typhoon Studios stojí za vašu pozornosť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/prince-of-persia-dark-babylon-spekulace-cover-nahled.jpg

Prince of Persia (ŠPEKULÁCIE) – Blíži sa diel z temného Babylonu?

Rok 2020 sa zatiaľ profiluje ako rok odkladov, pretože si musíme dlhšie počkať na Cyberpunk 2077, Final Fantasy VII, Marvel's Avenger alebo Dying Light 2. Pre mnohých sa však môže tiež stať rokom planých nádejí, divokých špekulácií a prekvapení, ktoré sa môžu spájať s oznámením nových hier alebo s pripravovanou novou generáciou konzol. Do všetkých týchto kategórií by sa mohol zaradiť nový diel série Prince of Persia, o ktorom sa začína šuškať v zákulisí.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-3-remake-nemesis-trailer-cover-nahled.jpg

Resident Evil 3 Remake (NOVINKA) – Jill Valentine má problém, veľmi veľký problém

Vydanie Resident Evil 3, remaku tretieho dielu kultovej série hororových akčných adventúr, sa blíži, vďaka čomu sú vývojári zo štúdia Capcom stále zhovorčivejší. Po prvých indíciách z prezentácie Raccoon City v rámci The Game Awards 2019 a z článku v PlayStation Magazíne sa konečne objavuje obludný ústredný zabijak Nemesis v plnej kráse. Čím všetkým potrápi ústrednú hrdinku Jill Valentine a ďalšie detaily o vedľajších postavách, sa dozviete v našej novinke.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi