Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Na vyzdvihnutie Vami objednaného tovaru sú naše pobočky otvorené podľa otváracej doby pobočky.
Mimoriadna situácia môže ovplyvniť čas doručenia. Na doručení všetkých objednávok intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.
Levé ucho - bezpečné a spoľahlivé nákupy Čistý vzduchu bez virů

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/amd-ryzen-4000-procesory.jpg

AMD uvádza mobilný CPU Ryzen 4000 (CES 2020)

Či už fandíte Intelu, alebo AMD, iste vás bude zaujímať príchod nových mobilných procesorov Ryzen 4000 Renoir. Potvrdí sa očakávania až 16-vláknového mobilného CPU? A kedy sa prvé notebooky objavia na našom trhu?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-3000-recenze-testy.jpg

AMD Ryzen 3000 (RECENZIA): Testujeme Ryzen 5 3600

Nová generácia procesorov AMD Ryzen 3000 je oficiálne vonku. Výrobca sľubuje medzigeneračný nárast výkonu o 15 %. V našej prvej recenzii sme sa pozreli na AMD Ryzen 5 3600. Ako dopadli testy? A čo prevádzkové vlastnosti? Veľké porovnanie AMD Ryzen 5 3600 vs. Intel i5-9600K je tu!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/overclocking-extremni.jpg

Čo je Overclocking? Výkon zadarmo aj extrémny šport

Overclocking, čiže taktovanie, je spôsob, ako za svoje peniaze dostať viac. Možno z vášho procesora, grafickej karty a operačných pamätí vyžmýkať výkon navyše? Možno. Koľko a čo je na to potrebné? Ako na to a na čo si dať pozor? A končí celé taktovanie pár FPS navyše? Nekončí. Overclocking je totiž aj silne návykové hobby, a dokonca aj extrémny šport, pri ktorom sa môžete škaredo zraniť, ak nebudete dávať pozor. Ako sa vyhnúť popáleninám, a pritom si odniesť tučnú finančnú odmenu?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepší-graficke-karty-2019.jpg

Najlepšie grafické karty (JÚN 2019)

Zháňate grafickú kartu a pritom je váš finančný rozpočet na jej zaobstaranie striktne obmedzený určitou čiastkou? Neviete, akú najlepšiu grafickú kartu si môžete za dané peniaze zaobstarať? Potom je tento článok určený priamo vám! V tomto článku sa totiž dozviete, aké najlepšie grafické karty si môžete kúpiť v rôznych cenových hladinách ponuky.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-radeon-vii.jpg

Sapphire Radeon VII 16G HBM2 (RECENZIA A TESTY): Lacnejšia alternatíva pre RTX 2080?

Kto sa tešil na najnovší počin spoločnosti AMD, teda grafickú kartu Radeon VII, ten sa dnes konečne dočkal. Práve dnes idú totiž tieto grafické karty do predaja, a to vrátane Sapphire Radeon VII 16G HBM2, ktorú sme pre vás tiež ihneď otestovali. Aký teda je nový Radeon VII?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/90aa4534-07b1-44a3-bae1-5a098aec8dc3.jpg

Battlefield 5 (TESTY) – Výkony grafických kariet AMD a NVIDIA

Počítačová hra Battlefield 5 nie je len obyčajným pokračovaním populárnej vojnovej série Battlefield spoločnosti EA DICE, je to tiež historicky vôbec prvú počítačová hra s podporou real-time ray tracingu, na ktorú pomerne dlho čakali všetci majitelia najnovších grafických kariet GeForce RTX. Majitelia ostatných grafických kariet však nemusia zúfať, túto hru si totiž zahrajú parádne, čo napokon uvidíte práve v dnešných testoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/331f9215-b23d-4347-ac85-c1a396a58cd0.jpg

XFX Radeon RX 590 FATBOY 8GB (RECENZIA A TESTY)

Nový výrobný proces a vyššie frekvencie, presne tak by sme mohli zjednodušene označiť nové grafické čipy Polaris 30 spoločnosti AMD, na ktorých sú zase postavené nové grafické karty Radeon RX 590. Jednou takou úplne novou grafickou kartou je potom XFX Radeon RX 590 FATBOY 8 GB, ktorú si dnes tiež riadne otestujeme.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/7b1f9bc2-22b5-4923-bd9a-66666a0d915e.jpg

Hitman 2 (TESTY) – Výkony grafických kariet AMD a NVIDIA

Ako sa darí grafickým kartám spoločností AMD a NVIDIA v počítačovej hre Hitman 2 a s ktorou kartou si túto počítačovú hru zahráte najlepšie? Tak presne na tieto otázky by vám mal odpovedať náš článok, v ktorom sme grafickej karty v hre Hitman 2 testovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/sottr-malynahled.jpg

Shadow of the Tomb Raider (ANALÝZA) – Test vplyvu nastavenia detailov na výkon

Otestovali sme pre vás hru Shadow of the Tomb Raider. V článku sa dozviete, ako jednotlivé detaily ovplyvnia výkon a kvalitu obrazu. Vďaka tomu si môžete hru nastaviť s čo najmenšími kompromismi a vychutnať si ju v maximálnych možných detailoch. Ako už tradične sa ale tiež pozrieme na rozdiel medzi AMD a NVIDIA grafickou kartou.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-threadripper-2-recenze-a-testy.jpg

AMD Ryzen Threadripper 2950X (RECENZIA A TESTY) – Ako dopadol súboj s Intel i9-7900X?

Druhá generácia procesorov AMD Ryzen Threadripper je konečne tu, a my sa tak môžeme tešiť na ďalšie kolo súboja AMD vs Intel! Ako sa darilo 16-jadrovej beštii AMD Ryzen Threadripper 2950X proti konkurenčnému Intel Core i9-7900X v sérii testov náročných hier a benchmarkov? Nielen to sa dozviete v našej recenzii 16-jadrového AMD Ryzen Threadripper 2. generácie!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/msi-rx-570-mech-2-8g-oc-recenze-2.jpg

MSI RX 570 Mech 2 8G OC (RECENZIA A TESTY)

Ďalšou grafickou kartou z novo vydanej hernej edície MECH 2 spoločnosti MSI je MSI RX 570 Mech 2 8G OC. O tom, ako sa tejto grafickej karte darilo v náročných testoch na Alza.sk, sa môžete presvedčiť práve v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/sapphire-nitro-rx-vega64-8g-hbm2-recenze-2.jpg

Sapphire Nitro+ RX Vega64 8G HBM2 (RECENZIA A TESTY)

Vega64 je v súčasnosti najvýkonnejší grafický čip spoločnosti AMD. Grafická karta Sapphire Nitro+ RX Vega64 8G HBM2 je potom vybavená práve týmto najvýkonnejším čipom a my si dnes otestujeme, ako si s jeho uchladením poradila spoločnosť Sapphire.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/msi-rx-580-mech-2-8g-oc-recenze-2.jpg

MSI RX 580 Mech 2 8G OC (RECENZIA A TESTY)

Nová grafická karta pod novou predajnou značkou, presne tak môžeme popísať grafickú kartu MSI RX 580 Mach 2 8G OC, ktorá vznikala narýchlo ako nutná reakcia na nie príliš vydarený, širokou verejnosťou odsudzovaný, ale hlavne nakoniec tiež zrušený program GPP spoločnosti NVIDIA. Ako sa teda tejto novej grafickej karte darí v testoch na Alza.sk?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/amd-b450-nahled.jpg

Lacné základné dosky s čipsetom AMD B450

Druhá generácia procesorov AMD Ryzen Pinnacle Ridge sa podarila. Ak však myslíte na každé euro, určite vás zaujme príchod lacnejších 4-jadrových procesorov a základných dosiek s čipsetom AMD B450. Sú tieto základné dosky nejako obmedzené? Abude do nich možné osadiť aj ďalšie generácie procesorov AMD Ryzen?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/sapphire-pulse-rx-570-4gd5-recenze-2.jpg

Sapphire Pulse RX 570 4GD5 (RECENZIA A TESTY)

Máte zálusk na grafickú kartu Radeon RX 570 od spoločnosti Sapphire a len neviete, či zvoliť Nitro+, či lacnejšie Pulse? Aké sú vôbec medzi týmito dvoma kartami rozdiely? Odpoveď nájdete práve v tomto článku! Dnes si totiž otestujeme grafickú kartu Sapphire Pulse RX 570 4GD5.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/gigabyte-rx-560-gaming-oc-4g-recenze-2.jpg

Gigabyte RX 560 Gaming OC 4G (RECENZIA A TESTY)

Nenáročné počítačové hry a jednoduchý eSport Gaming. Tak to sú presne oblasti, na ktoré cieli grafická karta Gigabyte RX 560 Gaming OC 4G. Tá síce disponuje skromným herným výkonom, môže však ponúknuť celkom zaujímavú obstarávaciu cenu a ako uvidíte v tejto recenzii, tiež veľmi solídne prevádzkové vlastnosti.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/asus-rx-560-o4g-evo-recenze-2.jpg

Asus RX 560 O4G EVO (RECENZIA A TESTY)

Možno ani neviete, že pod označením Radeon RX 560 sa dnes predávajú hneď dva rozdielne výkonné varianty grafických kariet. V dnešnej recenzii si predstavíme grafickú kartu Asus RX 560 O4G EVO, ktorá je predstaviteľom práve toho slabšieho variantu, ale hlavne si tiež ukážeme, ako v ponuke grafických kariet správne rozpoznať výkonnejší Radeon RX 560.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/rx-vega-logo-nahled.jpg

AMD Vega Refresh (VŠETKO, ČO VIEME)

AMD nemieni v boji s konkurenčnou NVIDIA poľavovať, a tak sa ešte tento rok dočkáme uvedenia grafických kariet AMD Vega Refresh. O čo presne pôjde a aký možno očakávať nárast výkonu? A čo vlastne AMD plánuje v oblasti grafických kariet pre rok 2018?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/sapphire-nitro-rx-vega56-8g-hbm2-le-recenze-2.jpg

Sapphire Nitro+ RX Vega56 8G HBM2 Limited Edition (RECENZIA A TESTY)

Grafická karta Sapphire Nitro+ RX Vega56 8G HBM2 Limited Edition disponuje novým a svojimi rozmermi iste neprehliadnuteľným systémom chladenia s trojicou ventilátorov Tri-X. Ako sa tejto grafickej karte darilo v testoch na Alza.sk, to sa dozviete práve v tejto recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/sapphire-nitro-rx-580-8gd5-se-recenze-2.jpg

Sapphire Nitro+ RX 580 8GD5 Special Edition (RECENZIA A TESTY)

Boj o to najvyššie miesto výkonnostného rebríčka mainstreamových grafických kariet je vždy centrom pozornosti širokej komunity hráčov počítačových hier. Teraz na jeden taký boj určite dôjde, v dnešnej recenzii si totiž prestavíme a tiež otestujeme nadštandardne taktovanú grafickú kartu Sapphire Nitro+ RX 580 8GDB Limited Edition.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB26
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi