Alza dni - Logitech 15% zlava LG

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/the-legend-of-zelda-tears-of-kingdom-key-art-nahled.jpg

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (RECENZIA – Súhrn)

Akčné RPG The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom splnilo vysoké očakávania a v mnohých ohľadoch dokonca prekonalo predchádzajúci diel Breath of the Wild z roku 2017. Na svojho predchodcu nadväzuje skvelým príbehom, bohatým otvoreným svetom a tiež návykovou hrateľnosťou prinášajúcou nové herné mechaniky. Všetko, čo o The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom potrebujete vedieť, nájdete v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/star-wars-jedi-survivor-cover-nahled.jpg

Star Wars Jedi: Survivor (RECENZIE – Súhrn)

Úspech akčnej adventúry Star Wars Fallen Order z roku 2019 takmer okamžite rozpútal špekulácie, či štúdio Respawn Entertainment začne pracovať na pokračovaní. To s veľkou slávou vyšlo v apríli 2023 s podtitulom Survivor. Čo všetko o titule vieme, sa dozviete v našom článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gta-v-video-recenze-nahled.jpg

Grand Theft Auto V (RECENZIA) – Kriminálny svet, ktorý nestarne

Od prvého vydania Grand Theft Auto V pod taktovkou štúdia Rockstar North uplynulo takmer desať rokov a za ten čas si hra okrem počítačov našla cestu už na tri generácie konzol. V našej recenzii sme si posvietili na príbehovú kampaň GTA V pre konzoly súčasnej generácie a či už premýšľate nad jej opätovným alebo úplne prvým rozohraním na PlayStation 5 alebo Xbox Series X/S, nasledujúce riadky vám naznačia, či sa to oplatí.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/babylons-fall-cover-nahled_1.jpg

Babylon's Fall (RECENZIA) – Cynické kooperatívne RPG bez duše

Babylon's Fall je... „zaujímavé“ kooperatívne akčné RPG od PlatinumGames – japonských borcov na slovo vzatých. Po Nier: Automata a Astral Chain som očakával ďalší unikátny zážitok, ktorý mal okoreniť nevýrazné vody live-service. Ale aj keď má hra niekoľko pekných nápadov a jasne zamýšľaný výtvarný štýl, Babylon's Fall zaostáva vo všetkých smeroch, čo má za následok nudný, nenaplňujúci a zdĺhavý zážitok, ktorý zachraňuje naozaj len hrsť svetlých momentov. Viac v našej recenzii. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sifu-recenze-cover-nahled.jpg

Sifu (RECENZIA) – Pomsta servírovaná ako delikátny kung-fu chod

Fanúšikovia ázijských bojových filmov už zrejme titul Sifu zaznamenali počas jeho tvorby, aj ostatní by mu však mali venovať pozornosť a zbystriť. Príbeh mladého bezmenného hrdinu (hrdinky) totiž prináša všetky emócie, na ktoré ste zvyknutí z kung-fu snímok dôb minulých aj súčasných. V čom Sifu od francúzskeho štúdia Sloclap vyniká a v čom chybuje, sa dozviete v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/god-of-war-recenze-pc-key-art-nahled.jpg

God of War (RECENZIA) – Kratos je na PC v najlepšej forme

V tomto roku má vyjsť jedna z najočakávanejších PlayStation exkluzivít God of War Ragnarok, nie je preto divu, že Sony vydáva predchádzajúci diel na PC práve teraz. Akčná adventúra God of War z roku 2018 majiteľov stolných počítačov láka okrem nevšedného herného zážitku, ktorý im bol do tejto chvíle zakázaný, aj na vylepšené vizuálne spracovanie. Ako sa grécky silák Kratos zabýval na PC, zistíte v našej recenzii. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/alan-wake-2-special-logo.jpg

Alan Wake 2: dátum vydania, platformy a ďalšie info

Fínske štúdio Remedy má v srdciach hráčov milujúcich temné thrillery nezastupiteľné miesto. Vedľa série Max Payne a mysteriózneho Control musíme spomenúť aj spisovateľa Alana Wakea, ktorého dohnali vlastné nočné mory v zapadnutom mestečku Bright Falls. Od roku 2010, kedy vyšiel prvý diel, uplynulo veľa času, a preto nám urobilo radosť oznámenie pokračovania, v ktorom o strach opäť nebude núdza. Čo všetko o projekte Alan Wake 2 vieme?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/wonder-woman-logo.jpg

Wonder Woman (hra): dátum vydania, príbeh a ďalšie info

Superhrdinka Wonder Woman z komiksovej stajne DC sa dočká vlastnej sólovej videohry, ktorej vývoj si vzalo na starosť americké štúdio Monolith Productions. To má za sebou pekný rad podarených titulov, akým spôsobom ale uchopí príbeh slávnej amazonskej bojovníčky, čo od hry môžeme čakať a kedy si ju pravdepodobne zahráme, sa dozviete v našom článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/warhammer-40000-space-marine-2-cover-logo.jpg

Warhammer 40,000 Space Marine 2: príbeh, platformy, gameplay a ďalšie info

Roky čakania niektorých herných fanúšikov univerza Warhammeru 40,000 sú konečne na konci. Značka Warhammer 40,000 Space Marine sa vracia as ňou aj kapitán Titus. Akým nepriateľom budeme musieť čeliť v rámci nového príbehu, ako bude teoreticky vyzerať gameplay, a či je tu šanca na to, že Warhammer 40,000 Space Marine 2 dostane rovnako ako predchodca češtinu, si môžete prečítať v našom špeciále.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/guardians-of-the-galaxy-key-art-nahled.jpg

Marvel's Guardians of the Galaxy (RECENZIA) – Trefa galaktických rozmerov

Komiksová partička Marvel's Guardians of the Galaxy sa za posledné roky teší značnej obľube, na čom celkom nepochybne mali svoj podiel aj dva úspešné celovečerné filmy. Vydavateľstvo Marvel si je raketovo stúpajúcej popularity zrejme dobre vedomé, pretože v spolupráci s herným vydavateľom Square Enix a štúdiom Eidos-Montréal na naše obrazovky prináša vôbec prvé samostatné videoherné dobrodružstvo tohto superhrdinského tímu. Ako sa očakávaná komiksovka nakoniec podarila?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gta-v-trevor-franklin-michael-logo.jpg

Grand Theft Auto V: PS5 a Xbox Series X, dátum vydania, čeština a ďalšie info

Grand Theft Auto V je akčná open-world adventúra vyvíjaná štúdiom Rockstar North a publikovaná spoločnosťou Rockstar Games. Ide o siedmu veľkú a celkovo pätnástu hru v sérii GTA, v ktorej sa hlavný hrdinovia snažia stúpať po rebríčku kriminálneho sveta. V GTA V sú to gangster Franklin, dealer drog a zbraní Trevor a bývalý bankový lupič Michael, ktorých cesty sa pretnú vo fiktívnom Los Santos inšpirovanom Los Angeles. Všetko, čo potrebujete o GTA V vedieť, sa dozviete v našom článku. 

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/beyond-good-and-evil-2-special-thumnail.jpg

Beyond Good and Evil 2: gameplay, príbeh a ďalšie info

Úchvatný svet hry Beyond Good and Evil mohli hráči spoznať už v roku 2003, kedy ho pod hlavičkou spoločnosti Ubisoft vytvoril tím pod vedením Michela Ancela a Sébastiena Morina. Podarená a nápaditá akčná adventúra vtedy nadchla množstvo hráčov, ktorí tak ocenili prácu na druhej časti, ktorej vydanie je však stále v nedohľadne. Čo o preďalekej a pestrofarebnej galaxii zatiaľ vieme, sa dočítate v našom článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/avatar-frontiers-of-pandora-logo.jpg

Avatar: Frontiers of Pandora: dátum vydania, platformy, príbeh a ďalšie info

Švédske štúdio Massive Entertainment v spolupráci s herným gigantom Ubisoftom usilovne pracuje na akčnej FPS adventúre, ktorá vychádza zo slávneho filmu Avatar Jamesa Camerona a ktorá hráčov zavedie na prekrásnu, ale smrteľne nebezpečnú planétu Pandora. Hry úzko previazané s filmami väčšinou nezvyknú dopadnúť práve slávne, Avatar: Frontiers of Pandora by ale toto prekliatie mohol zlomiť. Všetky potrebné informácie o nadchádzajúcom ambicióznom titule nájdete v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/god-of-war-pc-logo.jpg

God of War: PC verzia, čeština, dátum vydania a ďalšie info

Spoločnosť Sony pokračuje v nastolenom trende a nedávno oznámila, že na osobné počítače prinesie ďalší zo svojich first-party titulov. Tentoraz sa PC verzie dočká parádna akčná adventúra God of War (2018) a zaprisahaní PC hráči si tak budú môcť prežiť strasti otca Krata a jeho podareného syna Atrea. Užijú si titul aj neanglicky hovoriaci? Aké rozdiely oproti PlayStation verzii bude obsahovať PC port? To, a ešte viac, sa dozviete v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/marvels-spider-man-2-logo.jpg

Marvel's Spider-Man 2: dátum vydania, trailer, príbeh a ďalšie info

Akčná adventúra Marvel's Spider-Man z roku 2018 patrí medzi najlepšie komiksové hry a exkluzivity konzoly PlayStation zároveň, fanúšikovia tak druhý diel očakávali prakticky od konca záverečných titulkov. O dva roky neskôr dorazil spin-off Marvel's Spider-Man: Miles Morales, plnohodnotný druhý diel bol ale oznámený až v roku 2021 v rámci PlayStation Showcase. Ako sa bude Marvel's Spider-Man 2 hrať, kedy (snáď) vyjde a ďalšie potrebné informácie nájdete v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/deathloop-key-art-nahled.jpg

Deathloop (RECENZIA) – Stratený v časovej slučke

Vývojári z Arkane Studios (Dishonored, Prey) vo svojom najnovšom titule opúšťajú bezpečné vody zabehaných značiek a prichádzajú na PC a PS5 s úplne novou akčnou adventúrou Deathloop, kde sa vžijeme do úlohy muža prežívajúceho jeden deň stále dokola. Dokázali tvorcovia zo zaujímavého konceptu vykresať ničím neobmedzenú zábavu, alebo sa dočkáme len opakujúcej sa nudy? Dozviete sa v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/a-plague-tale-requiem-oznameni-cover-nahled_1.jpg

A Plague Tale: Requiem: dátum vydania, platformy a ďalšie info

Akčná adventúra A Plague Tale: Innocence bola jedným z veľmi príjemných prekvapení roku 2019. Francúzske štúdio Asobo nás vzalo do svojej domoviny v ére storočnej vojny, v ktorej si okrem vojenského konfliktu museli dávať ľudia pozor na mor a húfy potkanov. Mysteriózny nádych príbehu nadchol veľa hráčov, takže pokračovanie dobrodružstiev šľachtických súrodencov Amicie a Huga sa ponúkalo. Volá sa A Plague Tale: Requiem a v našom článku sa dozviete všetko, čo o hre vieme. 

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/alan-wake-remastered-recenze-key-art-nahled.jpg

Alan Wake Remastered (RECENZIA) – Keď stránky kníh ožijú

Rozprávači pútavých príbehov z fínskeho štúdia Remedy v roku 2010 zniesli jedno zo svojich zlatých vajec. Samozrejme, už vtedy sa dalo hre všeličo vytknúť, ale príbehovo Alan Wake atakoval priečky najvyššie, čo potvrdil aj o dva roky neskôr port pre PC. Po viac ako desiatich rokoch tento talentovaný spisovateľ konečne doputoval okrem iného tiež na konzoly PlayStation v remastrovanej verzii. Bude to ale stačiť? Dokáže lepšia grafika a skvelý príbeh vyvážiť fakt, že ide o viac ako dekádu starý titul? Rozsvieťte baterku a dajte sa do čítania našej recenzie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/uncharted-legacy-of-thieves-collection-thumbnail.jpg

Uncharted: Legacy of Thieves Collection – dátum vydania, čeština, platformy a ďalšie info

Kým fanúšikovia akčných adventúr série Uncharted netrpezlivo čakajú na ďalšie pokračovanie, vývojári nám aspoň nachystali remastrovanú kolekciu posledných dvoch dielov. Uncharted 4: A Thief's End (2016) a nepriame pokračovanie Uncharted: The Lost Legacy (2017). Oba diely známe svojou zábavnou hrateľnosťou kombinujúce akčné pasáže, priestorové puzzle a pútavý príbeh ponúknu nielen vylepšenú grafiku, ale vôbec prvýkrát sa pozrú aj na PC. Všetko, čo potrebujete o Uncharted: Legacy of Thieves Collection vedieť, nájdete v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kena-bridge-of-spirits-recenze-cover-nahled.jpg

Kena: Bridge of Spirits (RECENZIA) – Nech žijú duchovia

Nezávislý projekt Kena: Bridge of Spirits zaujal množstvo hráčov už pri svojom oznámení, predovšetkým vďaka svojej audiovizuálnej štylizácii evokujúcej Pixaru animáky. V prípade mnohých však zároveň rástla obava, ako si štúdio Ember Lab so svojou prvou hrou poradia z pohľadu hrateľnosti – teraz už máme jasno. Nielen o tom, či pod peknou šupkou nájdete aj zábavnú hru, si môžete prečítať v našej recenzii.

Prečítať viac »
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií