Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/vodni-chlazeni-nejlepsi-2024.jpg

Najlepšie vodné chladenia pre procesory (AiO 280mm)

Vyberáte menšiu PC skriňu a zároveň výkonný procesor? Potom sa ponúka otázka, čím ho budete chladiť. Dobrou cestou sú vodné AiO chladiče s rozmerom 280 mm, ktoré už zvládnu ochladiť poriadnu dávku odpadového tepla. Tých je ale na trhu celá hromada a nie je ľahké si vybrať ten správny. V dnešnom článku uvidíte 8 chladičov, ktoré sme preverili nielen čo sa týka výkonu, ale aj hlučnosti. Tak čítajte ďalej! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-vodni-chladic-na-procesor-2024.jpg

Najlepšie 240 mm AiO vodné chladenie na procesory

Máte miniatúrnu PC skrinku a výkonný procesor na to? Potom vám dosť možno nezostáva nič iné ako siahnuť po 240 mm vodnom AiO chladiči. Taký rozmer je ale sám o sebe kompromisom a výber toho správneho chladiča je dôležitejší ako inokedy. V tomto článku nájdete porovnanie 11 AiO chladičov. Zmerali sme chladiaci výkon na 300 W a 200 W na nízke, stredné a vysoké otáčky. Rovnako sme sa pozreli aj na hlučnosť, pretože dobrý chladič je nielen výkonný ale aj tichý. Čítajte ďalej! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/chlazeni-cpu-test.jpg

Najlepšie vzduchové chladiče pre procesory (RECENZIA A TESTY)

Výber toho správneho procesora pre váš nový počítač je snáď tou najdôležitejšou vecou vôbec. Ak máte vybrané, nastáva otázka, čím budete svoj procesor chladiť. V dnešnom teste sme preverili 12 vzduchových chladičov procesora strednej cenovej kategórie ako do chladiaceho výkonu, tak aj do hlučnosti. Po ktorom chladiči siahnuť pre najnovší AMD Ryzen a po ktorom pre Intel Core? Viac v dnešných testoch. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-ochladit-telefon.jpg

Keď je vonku ako v saune. Ako zaobchádzať s mobilom vo horúčave?

Je leto a s ním sa neodmysliteľne spájajú horúčavy. Pri dlhšom pobyte vo veľkej horúčave nehrozí nebezpečenstvo nevoľnosti iba vám, ale poškodiť sa môže aj váš mobil. Bude sa vám hodiť niekoľko tipov, čo robiť a nerobiť s telefónom v takom počasí. Ako chladiť telefón, čo s prehriatym mobilom? A aká je bežná prevádzková teplota telefónu? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/oneplus-11-concept-nahled.jpg

Modrá kvapalina v útrobách. OnePlus 11 Concept má aktívne vodné chladenie

Výrobca OnePlus nás chce svojim novým konceptom presvedčiť o tom, že kvalitný odvod tepla pri záťaži nemusí pri mobile znamenať integráciu mnohých vrstiev teplovodivých dosiek vyžadujúcich väčšie rozmery. Ako sa s tým popasoval pri svojej novinke OnePlus 11 Concept? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Mobilni-klimatizace-ochlazovace-vzduchu-.jpg

Ako sa schladiť? Pomôže mobilná klimatizácia ale aj ochladzovač

Máte problém s neznesiteľnou horúčavou vo vašom obydlí? Mobilné klimatizácie či ochladzovače vzduchu vás môžu zachrániť. Ale viete, čo si vlastne vybrať? Vysvetlíme, ako ochladzovač aj klimatizácia v byte fungujú a poradíme vám, ako vybrať klimatizáciu alebo ochladzovač presne pre vás.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-ochladit-byt-tipy-triky.jpg

Ako ochladiť byt? (NÁVOD)

Letá sú v poslednej dobe horúce a často aj veľmi suché. Slnko nemilosrdne svieti a rozpaľuje všetko okolo seba. Váš byt sa pomaly mení na obrovskú rozžeravenú pec a vydržať to je takmer nadľudská úloha. Najťažšie je ochladiť panelákový byt a podkrovné izby, pokiaľ však stupnica teplomera atakuje tropické teploty, pobyt v bytovkách a rodinných domoch začne byť tiež neúnosný. Máme pre vás niekoľko užitočných rád a tipov, ako ochladiť byt tak, aby sa vám v ňom opäť príjemne spalo.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/silentiumpc-fera5!.jpg

Chladené vzduchom : Zostavujeme PC s chladičom SilentiumPC Fera 5! (RECENZIA)

Že na kvalitné chladenie potrebujete vodníka? SilentiumPC sa rozhodol presvedčiť nás chladičom SilentiumPC Fera 5, že aj Core i9 môžeme chladiť vzduchom – a to aj s takým chladičom, ktorý nezruinuje vašu peňaženku! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/msi-letni-akce-2021-nahled-2.jpg

Pri kúpe produktov MSI teraz ušetríte až 140 €

Leto je čas odpočinku a nie vždy máte chuť, alebo to počasie neumožňuje, tráviť ho vonku. Najvyšší čas pustiť sa do upgradu vášho herného stroja. A teraz je ten pravý čas – aj preto, že pri nákupe vybraných výrobkov môžete ušetriť až 140 € – a ešte viac ušetríte, ak si zaobstaráte ich kombináciu. Vyberať môžete zo základných dosiek spolu s Intel procesorom, chladení, zdrojov, počítačových skríň alebo kresiel. Ako na to? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/air-conditioning-nahled.jpg

Najlepšie klimatizácie 2021 (PREHĽAD)

Horúci letný vzduch v byte na pohode nepridá. Zbaví vás ho klimatizácia. Ako ale takú klimatizáciu, vhodnú do bytu, vybrať? V našom prehľade odpovieme nielen na túto základnú otázku, ale rovno pridáme deväť tipov na tie najlepšie mobilné klimatizácie, ktoré si môžete tento rok kúpiť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/stavime-pc-s-gigabyte-nahled.jpg

Staviame epické PC - návod krok za krokom! (AKO NA TO)

Firma GIGABYTE nám zapožičala dosku Z490 AORUS ELITE - a tak si s ňou postavíme mašinu, čo na to hovoríte? Komponenty sme vybrali na slušné herné PC - a nezostáva, než sa pustiť do montáže. Tú vám krok za krokom predvedie Matúš! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/inno3D-geforce-rtx-3080-ichill-x3.jpg

Inno3D GeForce RTX 3080 iCHILL X3: Štýlová, pretaktovaná a skvele chladená 3080-ka! (RECENZIA)

Nové grafiky sú nedostatkový tovar - a tak keď sme dostali do rúk Nvidia GeForce RTX 3080 od Inno3D, museli sme si ju vyskúšať. Podsvietená, pretaktovaná - a s naozaj veľkým chladičom! Ako funguje prakticky v nových hrách? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/teplovodiva-pasta-jak-vybrat.jpg

Teplovodivé pasty (NÁVOD a TEST)

Pri stavbe počítača mnohokrát zabúdame na teplovodivú pastu. Boxované chladiče majú zvyčajne strojovo nanesenú vrstvu pasty, aftermarket chladiče sú potom dodávané s malou tubou zvlášť. Nie vždy je to však tá najlepšia voľba. V dnešnom teste sa zameriame na 9 teplovodivých pást, ich výkon a možnosti aplikácie. Vďaka pomôcke z plexiskla sa pozrieme, ako sa taká pasta medzi procesorom a chladičom chová, a na záver si povieme, na čo si dať pri aplikácii pasty pozor.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vyroba-ledu-a-zmrzliny-nahled.jpg

Ako vybrať výrobník ľadu a zmrzlinovač

V horúcich letných mesiacoch hľadáme každú príležitosť, ako sa ochladiť. Veľmi účinným – a často tiež chutným – spôsobom, je ľad v nápoji alebo zmrzlina. Veľmi jednoducho si oboje v dostatočnej miere môžete vyrobiť doma. Stačí mať tie správne zariadenia – výrobník ľadu alebo zmrzliny. V našom sprievodcovi poradíme, ako tieto zariadenia vybrať. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/relax-v-lete.jpg

Ako si báječne užiť horúce letné dni

V lete nemusíte len nečinne ležať pri vode, na záhrade alebo dokonca sedieť v práci. Ochladiť sa a spríjemniť si horúčavu môžete hneď niekoľkými spôsobmi. Zoznámte sa s našimi tipmi, ako si horúce leto skvele užiť, baviť sa a napríklad aj vyskúšať niečo nové. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ventilatory-nahled.jpg

Ako vybrať ventilátor

Ventilátor je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako sa ochladiť v sparných letách. Na trhu je celý rad typov ventilátorov v rôznych cenových hladinách. V našom sprievodcovi vám poradíme, aký ventilátor vybrať v závislosti na vašich potrebách a tiež vysvetlíme, na aké parametre sa pri výbere zamerať.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pc-temperature-thumb.jpg

Ako zmerať teplotu počítača (NÁVOD)

V dnešnom článku sa pozrieme na to, ako zistiť teplotu pc a čím merať teplotu komponentov v počítači. Prečo a kedy je takéto meranie vhodné vykonať? Aký softvér na to budeme potrebovať, čo tým získame a na čo si dať pri meraní pozor? Dozviete sa v našom návode na meranie teploty pc! 

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/EKWB-nahled.jpg

EKWB Performance 240 (RECENZIA A TESTY)

Tam, kde All-in-One vodný chladič nestačí, prichádza k slovu plnohodnotný okruh. Z čoho sa vlastne taký okruh skladá? Ako sa mu darí proti lacnejším AIO vodníkom? To sa dozviete v našej recenziu kitu EKWB Performance 240. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fractal-design.jpg

Fractal Design Celsius, vodné chladenie bez kompromisov

Fractal Desing Celsius prináša aj do sveta vodného chladenia precíznosť švédskych inžinierov. Na výber sú hneď dve varianty, ktoré sa líšia počtom ventilátorov a dĺžkou radiátora. Prečo si ale „vodníka“ od Fractal Design zaobstarať? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/evga-icx-logo-232.jpg

EVGA iCX prináša dômyselné chladenie grafických kariet

Účinné chladenie je základom každej grafickej karty a chyby v jeho návrhu sú často trestané fatálnym skrátením jej životnosti. Nie každý výrobca sa s týmto problémom vysporiada úplne ideálne, čo však nie je prípad spoločnosti EVGA, ktorá svoje najnovšie grafické karty vybavila dômyselným, takmer revolučným systémom chladenia EVGA iCX. Prečítať viac »
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií