KIDS TOPky KIDS TOPky

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/star-wars-jedi-survivor-cover-nahled.jpg

Star Wars Jedi: Survivor (RECENZIE – Súhrn)

Úspech akčnej adventúry Star Wars Fallen Order z roku 2019 takmer okamžite rozpútal špekulácie, či štúdio Respawn Entertainment začne pracovať na pokračovaní. To s veľkou slávou vyšlo v apríli 2023 s podtitulom Survivor. Čo všetko o titule vieme, sa dozviete v našom článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nfs-need-for-speed-unbound-porsche-911-nahled.jpg

Need for Speed 2022: Všetko, čo zatiaľ vieme

Arkádová pretekárska séria Need for Speed má tento rok doraziť s ďalším pokračovaním, ktoré by sa podľa zatiaľ nepotvrdených informácií malo inšpirovať oboma Underground dielmi a snáď aj priniesť do série nové nápady, ktoré značka Need for Speed zúfalo potrebuje. Všetko, čo zatiaľ o novom Need for Speed, ktoré by malo vyjsť v roku 2022, vieme (alebo aspoň predpokladáme), nájdete v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/grid-legends-recenze-cover-nahled.jpg

Grid Legends (RECENZIA) – Arkáda s puncom nostalgie

Vývojári z britského štúdia Codemasters stoja za niekoľkými populárnymi pretekárskymi sériami, z ktorých najúspešnejší je formulový simulátor F1, zablatené rally Dirt a arkádový Grid. Práve k tretej menovanej značke pribudol nový diel s podnázvom Legends. Čím vás môže zaujať, akú plnú má garáž a ako sa v ňom jazdí, sa dozviete v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nhl-22-special-cover-nahled_2.jpg

NHL 22: dátum vydania, beta a ďalšie info

V našich končinách sa o pozíciu najobľúbenejšieho športu bijú futbal a hokej (ďalšie športy sa radia za nich, a to na základe aktuálnej formy slovenských reprezentantov na rôznych majstrovstvách). Zatiaľ čo v prípade futbalu má vydavateľ EA Sports konkurenciu, v rámci hokeja si drží monopol. tohtoročný ročník NHL 22 klope na dvere, tak si poďme prejsť, čo všetko o tejto simulácii vieme. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dead-space-remake-cover-nahled.jpg

Dead Space remake (INFO) – dátum vydania, platformy atď.

Jedna z najobľúbenejších hororových značiek opäť ožíva. Remake tejto strašidelnej klasiky má na starosti Motive Studios (Star Wars: Squadrons), keďže predchádzajúce štúdio Visceral Games (predtým tiež EA Redwood Shores) už neexistuje. Súčasný tím chce zachovať podstatu a príbeh pôvodného Dead Space, ale zároveň máme očakávať nejaké zmeny a úpravy, vďaka ktorým na seba budú lepšie nadväzovať aj ďalšie hry v tomto univerze. Podrobnejšie informácie ohľadom remaku Dead Space nájdete v článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fifa-22-special-cover-nahled.jpg

FIFA 22: dátum vydania, gameplay a ďalšie info

Na svete existuje len málo istôt tak pevných ako každoročné vydávanie športovej série FIFA od EA Sports. Tohtoročný ročník FIFA 22 sa opäť objaví s jesenným padajúcim lístím, takže vám futbalové zápolenie ponúkne príjemnú alternatívu k vonkajšiemu pochmúrnemu počasie. Tvorcovia si na tento rok pripravili rad noviniek a vylepšení, o ktorých sa dočítate v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/mass-effect-legendary-edition-cover-recenze-nahled.jpg

Mass Effect: Legendary Edition (RECENZIA) – Reštaurácia klasiky RPG žánru

Pôvodná Mass Effect séria bola vo svojej dobe doslova prelomovým počinom (napríklad prepracovanosť vzťahov jednotlivých postáv členov posádky pre mňa dodnes predstavuje jeden z najlepších konceptov, s akým som sa v hrách kedy stretla). Rovnako tak ako silné stránky Legendary Edition bohužiaľ zachovala aj niektoré slabšie miesta, ktorým sa nevenovala dostatočná pozornosť (a je to veľká škoda). Podrobnosti nájdete v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/battlefield-2042-special-cover-nahled.jpg

Battlefield 2042: Hazard Zone, dojmy z hrania a ďalšie info

Nový zástupca série Battlefield sa pomaly, ale iste blíži. Čo všetko o chystanom Battlefield 2042 vieme, na aký konflikt sa tentoraz zameria príbeh, a koľko hráčov sa stretne na bojových poliach, si prečítate v našom špeciále.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/mass-effect-legendary-edition-logo.jpg

Mass Effect Legendary Edition: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

Vďaka remasteru sa dočkala resuscitácie jedna z najúspešnejších RPG sérií z dielne štúdia BioWare. Akých konkrétnych zmien sa vďaka Mass Effect Legendary Edition trilógia dočkala a na čo sa autori pri prerábke zamerali, si môžete prečítať v našom špeciáli.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/it-takes-two-vse-co-vime-nahled.jpg

It Takes Two: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

Hazelight Studios a najmä jeho zakladateľ, filmár a herný dizajnér Josef Fares, sú známi svojimi projektmi, ktoré možno hrať iba vo dvojici. Po kriminálnom A Way Out sa štúdio vracia k jemnejším témam, v It Takes Two sa totiž vžijeme do úlohy rozvádzajúcich sa rodičov, ktorí boli uväznení do dvoch maňušiek vytvorených ich trápiacou sa dcérou. Spoločne tak musia nielen zrušiť podivné kúzlo a vrátiť sa späť do svojej pôvodnej podoby, ale zároveň vyriešiť problémy medzi sebou. Všetko, čo o tejto skvele hodnotené kooperatívnej adventúre potrebujete vedieť, nájdete v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/it-takes-two-recenze-cody-a-may-nahled.jpg

It Takes Two (RECENZIA) – Na lásku sú potrební dvaja

Zdá sa, že pre vydanie kooperatívny skákačky It Takes Two si švédski vývojári z Hazelight Studios nemohli vybrať lepšiu dobu. Mnoho z nás môže opúšťať svoje domovy len sporadicky, a tak je tu nielen hrozba domácej nudy, ale v niektorých prípadoch aj vzájomnej frustrácie. V oboch prípadoch vám však môže pomôcť práve It Takes Two, pretože ide o vynikajúci titul pre dvoch hráčov, ktorý navyše svojím príbehom ponúkne mnohým párom návod, ako opäť zažať iskru ich vzťahu. Ako sa s týmto ambicióznym cieľom It Takes Two popasoval, zistíte v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/mass-effect-ea-nahled.jpg

Mass Effect „4“: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

Možno najprekvapujúcejším odhalením Game Awards 2020 bol trailer z pokračovania série Mass Effect, jednej z najobľúbenejších značiek RPG vôbec. Čo o nástupcovi trilógie z mliečnej dráhy a titule Andromeda vieme, si môžete prečítať v tomto špeciále. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/need-for-speed-hot-pursuit-remastered-nahled.jpg

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered (RECENZIA) – Návrat do minulosti s pedálom na podlahe

Prostredníctvom Need for Speed: Hot Pursuit Remastered ožíva jeden z najúspešnejších titulov v hernej sérii Need for Speed pod taktovkou Criterion Games. Britské štúdio si na pomoc navyše opäť privolalo vývojárov zo Stellar Entertainment a po vydarenej prerábke pretekárskej divočiny Burnout Paradise si vzali na paškál cenami ovenčené Need for Speed: Hot Pursuit. Na to, či titul nestratil na kvalite a relevantnosti aj po dekáde od svojho vydania a ako sa v jeho prípade prejavil prívlastok „remaster“, sme sa pozreli v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dragon-age-dreadwolf-logo.jpeg

Dragon Age 4: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

Studio BioWare chystá už štvrtý výlet do sveta Dragon Age. Že sa pokračovania dočkáme, naznačovala už aj konečná časť príbehu v DLC Trespasser pre Dragon Age: Inqusition a keďže vývojári už pokračovanie nepriamo potvrdili, v tomto článku nájdete všetko podstatné, čo o chystanom titule zatiaľ vieme.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/star-wars-squadrons-recenze-title-nahled.jpg

Star Wars: Squadrons (RECENZIA) – Vesmírny pilot to nemá jednoduché

Aj keď sú Star Wars jednou z najpopulárnejších franšíz na svete, v hrách čerpajúcich z tejto série sa práve netopíme. A už vôbec sa nedá povedať, že by sme mali často možnosť skočiť do ikonických hviezdnych lodí a preletieť sa vo vákuu. Štúdio Motive sa však rozhodlo túto dieru na vesmírnom trhu zalepiť a vo svojom akčnom simulátore Star Wars: Squadrons nám umožnia zachrániť preďalekú galaxiu z kokpitu ako v single, tak aj multiplayerových režimoch. Stojí za to nasadiť si leteckú helmu?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-sims-4-eco-lifestyle-recenze-nahled.jpg

The Sims 4: Ekobydlení (Mini RECENZIA) – Život simíkov odteraz hrá všetkými odtieňmi zelenej

V poradí deviate veľké rozšírenie pre simulátor ľudského života The Sims 4 s názvom Ekobydlení (Eco Lifestyle) od štúdia Maxis sľubovalo pretvorenie virtuálnych človiečikov na vyznávačov udržateľného spôsobu života a celkom nové mestečko Evergreen Harbor. (Ne)čistota prostredia, v ktorom vaši simovia žijú, sa mala odvíjať od vašich rozhodnutí a spôsobu života. Dočkali sme sa naozaj plnohodnotnej, veľkej expanzie? Dozviete sa v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fifa-21-oznmeni-cover-nahled.jpg

FIFA 21 nemusíte kupovať dvakrát, jedna kópia bude fungovať na súčasnú aj novú generáciu konzol (OZNÁMENIE)

Poslednou dobou zmieta herným svetom chaos, ako to bude s hrami, ktoré si aktuálne kúpime na súčasnú generáciu konzol, ale vyjdú aj na PlayStation 5 a Xbox Series X. Všetko sme sa pokúsili vysvetliť v našich článkoch o prístupe Sony a tiež o mechanike Smart Delivery od Microsoftu. Vydavateľ Electronic Arts ide vlastnou cestou, čo sa ukázalo na oznámení FIFA 21. Upgrade staršej verzie na next-gen dostanete automaticky. Viac v našom článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/star-wars-squadrons-cover-nahled.jpg

Vesmírny simulátor Star Wars: Squadrons ukázal prvý trailer, ponúkne multiplayer aj story režim (OZNÁMENIE)

Tak dlho sa lieta s X-Wingom vesmírom, až Hviezda smrti vybuchne... O novej hre z univerza Star Wars sme počuli už nejakú dobu, najprv neplánovane unikla na internet pod kódovým označením Project Maverick, aby sme sa po niekoľkých mesiacoch dočkali oficiálneho oznámenia a prvého cinematic traileru. Čo všetko o Star Wars: Squadrons vieme, sa dočítate v našom článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/e3-2020-esa-logo-nahled.jpg

E3 2020: kto na výstave nebude chýbať a kto sa naopak tento rok neukáže? (TÉMA)

Výstavu E3 v posledných rokoch opustila napríklad EA a napríklad aj Microsoft už prezentuje svoje hry vo vlastných priestoroch. Možno najväčším prekvapením je ale absencia Sony druhý rok po sebe – je tak veľmi príjemné mať v rukách oficiálny zoznam vystavovateľov. Konečne teda vieme, kto na E3 2020 príde a kto sa naopak nezúčastní. Chýbať bude napríklad aj Geoff Keighley, ktorý posledné tri roky moderoval šou E3 Coliseum. Nielen o tom sa dočítate v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kotor-3-nahled.jpg

Star Wars: Knights of the Old Republic 3 (ŠPEKULÁCIE) Chystá sa návrat do Starej Republiky?

Séria Star Wars: Knights of the Old Republic patrí bezpochyby k tým najlepším videoherným adaptáciám odohrávajúcim sa vo svete Hviezdnych vojen. Bohužiaľ, od roku 2005 sa po tejto sérii zľahla zem, čas od času sa síce ako hviezdny prach rozvírili špekulácie o pripravovanom pokračovaní, tie ale vždy opäť rýchlo utíchli. Teraz to ale vyzerá tak, že sa okolo nového dielu začína opäť niečo diať. Prečítať viac »
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií