Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Chladivá spása

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/rogue-company-preview-nahled.jpg

Rogue Company (DOJMY Z HRANIA) – Ako sa elitným žoldnierom darilo v bete?

Rogue Company je aktuálne vyvíjaná tímová online TPS štúdia First Watch Games, ktorá vám umožní stať sa členom elitnej žoldnierskej jednotky plniacej nebezpečné misie po celom svete. Znie vám táto kombinácia zaujímavo? Pokiaľ áno, čítajte ďalej, hru sme si totiž vyskúšali v rámci uzavretej beta verzie a v našich dojmoch vám prezradíme, či si zaslúži vašu pozornosť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/fall-guys-ultimate-knockout-recenze-nahled.jpg

Fall Guys: Ultimate Knockout (Mini RECENZIA) – Bláznivý battle royale na japonský spôsob

Projekt Fall Guys: Ultimate Knockout sa stal najúspešnejšou rozjazdovou značkou nielen pre vývojárov z Mediatonic, ale aj pre vydavateľa Devolver Digital. Tvorcom sa totiž podarilo zmiešať pohodovú hrateľnosť, prirodzenú ľudskú súťaživosť a šialené prekážkové dráhy či zbesilé úlohy ako z japonských bláznivých súťaží na spôsob Takešiho hradu. Či má tento neobvyklý a aktuálne „najrodinnejší“ battle royale potenciál baviť vás dlhší čas, sme sa pokúsili zodpovedať v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nove_hry_2020_08-nahled.jpg

Nové hry: august 2020 – Microsoft Flight Simulator, Total War Saga: Troy alebo Wasteland 3

Herná sezóna 2020 sa vymyká mnohých zavedeným štandardom. Že nie všetky zmeny boli tento rok k horšiemu, potvrdzujú práve prebiehajúcej prázdniny – „herné sucho“, jav typický práve pre letné ročné obdobie, sa po júli totiž nekoná ani v auguste. Naopak nás čaká naozaj nabitý mesiac (dúfajme) výborných titulov, z ktorých sme pre vás vybrali dvadsiatku tých najzaujímavejších.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/cuphead-recenze-ps4-nahled.jpg

Cuphead (Mini RECENZIA) – Hrnčeky v službách diabla dorazili na PS4

Skákačka s neľútostnou obtiažnosťou Cuphead urobila v roku 2017 dieru do sveta, keď trápila húfy nadšených hráčov na PC a Xboxe, za čo si vtedy po zásluhe odniesla tri ceny na The Game Awards. Potom sa táto indie skákačka od štúdia MDHR dostala na MacOS (2018) a Nintendo Switch (2019). Na poslednú platformu, teda PS4, sa Cuphead pozrel 28. júla 2020 a my sme sa pozreli, či má táto kruťárna stále čím očariť, o čom sa dočítate v našej minirecenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/creaks-recenze-nahled1.jpg

Creaks (Mini RECENZIA) – Oku lahodiaca puzzle plošinovka

Tvorcovia z českého štúdia Amanita Design sú už roky preslávení perfektným audiovizuálom a humorom svojich hier, ktoré doteraz uplatňovali v point and click adventurách. V prípade Creaks ale ide o odklon od osvedčeného receptu na úspech a stávku na klasickú puzzle plošinovku. Viac si môžete prečítať v tejto mini recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/destroy-all-humans-recenze-cover-nahled1.jpg

Destroy All Humans! (RECENZIA) – Lietajúce taniere sa vracajú do zemskej atmosféry

S remakami či remastermi sa posledné roky roztrhlo vrece, či už z nostalgických dôvodov, alebo z nedostatku vlastnej invencie. Najnovším prírastkom do rodiny prerobených je pätnásť rokov stará klasika Destroy All Humans!, na ktorej pripomenutie sa rozhodlo nemecké štúdio Black Forest Games. Spoločne sa tak môžeme vydať s Cryptom-137 na ťaženie proti ľuďom, ktorí sú pre mimozemského tvora zdrojom genetického materiálu na obnovu vlastnej rasy. Viac v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/maid-of-sker-recenze-nahled1.jpg

Maid of Sker (RECENZIA) – Tajomný hotel otvára svoje brány

V oblasti survival hororu nie je Wales Interactive nováčikom. Anglické štúdio do vôd žánru vstúpilo v roku 2017, kedy predstavilo titul Don‘t Knock Twice. Ten bol kompatibilný s okuliarmi pre virtuálnu realitu a v úlohe matky sa v ňom hráč pokúšal o záchranu dcéry. V Maid of Sker, najnovšom výtvore Wales Interactive, sa ocitneme v koži mladého muža vydávajúceho sa do hotela Sker, ktorý ovládli temné sily a uväznili jeho priateľku. To, či sa mu ju podarí vytrhnúť zo spárov vraždiaceho kultu, sa v našej recenzii nedozviete, ak ale chcete vedieť, či nás hra zaujala a stojí aj za váš čas, čítajte ďalej.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/stalker-2-vesnice-nahled.jpg

S.T.A.L.K.E.R. 2 konečne predstavený v riadnom traileri (OZNÁMENIE)

Aj napriek uisťovaniu tvorcov a vypusteniu jedného obrázka, ešte pred pár mesiacmi nikto veľmi neveril tomu, že sa S.T.A.L.K.E.R. 2 skutočne dočkáme, táto FPS séria bola predsa len ticho relatívne dlho. Ako však ukázala dnešná akcia Microsoftu s názvom Xbox 20/20, vývojári z GSC Game World na pokračovaní aktívne pracujú, čo nám dokázali prvým trailerom zacieleným na ich dielo. Čo všetko sme zo S.T.A.L.K.E.R. 2 mohli uvidieť, vám predostrieme v našom dnešnom oznámení.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/fable-logo-nahled.jpg

Štvrtý diel legendárnej série Fable konečne potvrdený (OZNÁMENIE)

Štúdio Playground Games pracuje na štvrtom pokračovaní série akčných RPG, ktoré odjakživa vychádzali iba na platformy PC a Xbox. Zvesti o „novom Fable“ sa sporadicky objavovali na internete približne od roku 2018, a teraz, po dvoch rokoch neistoty, sme sa konečne dočkali oficiálneho potvrdenia a vy sa teraz môžete pozrieť na prvú ukážku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/avowed-fps-nahled.jpg

Štúdio Obsidian pracuje na fantasy RPG Avowed (OZNÁMENIE)

Štúdio Obsidian po minuloročnom úspešnom titule The Outer Worlds pokračuje v žánrovej krasojazde a pripravuje ďalšiu hru na hrdinov z pohľadu prvej osoby, aj keď vzdialenú budúcnosť tentoraz vymení za klasické fantasy. Hra nesie názov Avowed a odohráva sa v rovnakom univerze ako séria Pillars of Eternity (rovnako od Obsidianu), RPG pozitívni hráči by teda mali rýchlo zbystriť. Prvý trailer a ďalšie informácie nájdete v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/hyper-scape-beta-dojmy-nahled1.jpg

Hyper Scape (DOJMY Z HRANIA) – Ako sa nám páčil hyperaktívny battle royale od Ubisoftu?

Štúdio Ubisoft Montreal 12. júla 2020 na PC spustilo otvorený beta test svojej nadchádzajúcej futuristickej battle royale Hyper Scape. Prináša táto online akčná FPS do populárneho žánru so stále sa zväčšujúcim počtom titulov niečo nové, alebo je to jednoducho „len ďalší battle royale“? V našich dojmoch vám túto pálčivú otázku zodpovieme.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/forza-motorsport-xbox-series-x-nahled.jpg

Nová Forza Motorsport oznámená pre Xbox Series X, dátum vydania je v nedohľadne (OZNÁMENIE)

Podľa očakávania sme sa na streame Xbox Games Showcase dočkali oznámenia nového dielu série Forza Motorsport, bohužiaľ však len s letmým náznakom toho, čo od hry čakať a najmä potom kedy. V článku sme spísali, čo všetko zatiaľ o hre vieme, pozrieť sa môžete aj na oznamovaci trailer.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/hunting-simulator-2-recenze-cover-nahled1.jpg

Hunting Simulator 2 (RECENZIA) – Lovcom bez výčitiek

Po troch rokoch prichádza belgické štúdio Neopica s pokračovaním svojho Hunting simulátora. Čo všetko sa od prvého dielu zmenilo a nakoľko ide naozaj o simulátor, si môžete prečítať v tejto recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/rock-of-ages-3-make-&-break-recenze-nahled1.png

Rock of Ages 3: Make & Break (Mini RECENZIA) – Divoké váľanie kameňov tretíkrát

Herný priemysel v priebehu poslednej dekády vyprodukoval nespočetné množstvo podivných hier. Hoci šance na prežitie v prípade väčšiny z nich nebola nijako vysoká, pár skutočne výrazným sa nakoniec podarilo zabodovať. Medzi hŕstkou preživších sa podarilo udržať aj sérii Rock of Ages, v ktorej hráči borili s obrovským kameňmi obranu svojich nepriateľov. Teraz k nám dorazil už tretí diel tejto značky s názvom Rock of Ages 3: Make & Break, o ktorom nájdete viac v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/death-stranding-dojmy-pc-nahled1.jpg

Death Stranding (DOJMY Z HRANIA) – Poštový postapokalyptický doručovateľ doputoval na PC

Minulý rok štúdio Kojima Productions ukázalo, že dokáže vytvoriť dychberúci príbeh plný nečakaných zvratov, zaujímavé postapokalyptické univerzum a špecifickú hrateľnosť, ktorá nesadla každému hráčovi. Playstationová exkluzivita Death Stranding patrila k najlepším hrám v roku 2019, ale až od 14. júla sa do topánok Sama Portera Bridgesa môžu obuť tiež hráči na PC. Dnes sa pozrieme, ako sa doručujú zásielky v podivnom svete, v ktorom ľudia starnú pod kvapkami dažďa. Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/f1-2020-recenze-nahled1.jpg

F1 2020 (RECENZIA) – Perfektná rozlúčka s aktuálnou konzolovou generáciou

Jedným z následkov pandémie koronavírusu bolo odloženie, či dokonca zrušenie, mnohých športových udalostí, čo sa nevyhlo ani šampionátu F1. Nakoniec sa monoposty Formuly 1 predsa len odlepili od pretekárskeho asfaltu, aj keď v značne upravenej a najmä skrátenej podobe celého seriálu. Mnohí z nás si tak budú chcieť spraviť chuť pri virtuálnych pretekoch. V našej recenzii zistíte, či F1 2020, posledný diel tejto série vychádzajúcej len na súčasnú generáciu konzol a PC, tiež náhodou nie je len akýmsi polovičným kompromisom.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/far-cry-6-oznameni-nahled.jpg

Far Cry 6 (OZNÁMENIE) – Nový diel nás zavedie do tropického raja v štýle Karibiku

Oznámenie Far Cry 6 bolo očakávané vďaka len pár dní starému úniku z hongkonského PlayStation Store, ktorý vyzradil nielen zasadenie hry, ale aj dátum vydania. Akcia Ubisoft Forward si tak odbila, čo bolo treba, ale nad rámec už známych informácií nič okrem pekného CGI traileru neprezradila.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-sims-4-eco-lifestyle-recenze-nahled.jpg

The Sims 4: Ekobydlení (Mini RECENZIA) – Život simíkov odteraz hrá všetkými odtieňmi zelenej

V poradí deviate veľké rozšírenie pre simulátor ľudského života The Sims 4 s názvom Ekobydlení (Eco Lifestyle) od štúdia Maxis sľubovalo pretvorenie virtuálnych človiečikov na vyznávačov udržateľného spôsobu života a celkom nové mestečko Evergreen Harbor. (Ne)čistota prostredia, v ktorom vaši simovia žijú, sa mala odvíjať od vašich rozhodnutí a spôsobu života. Dočkali sme sa naozaj plnohodnotnej, veľkej expanzie? Dozviete sa v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/steelrising-oznameni-cover-nahled.jpg

Steelrising – Boj proti robotom tyranského Ľudovíta XVI. (OZNÁMENIE)

Svet počítačových hier dáva absolútnu slobodu tvorivej fantázii, a preto sa často stretávame s veľmi zaujímavými nápadmi. Francúzske štúdio Spiders nám po svojom alternatívnom kolonizovaní Nového sveta v GreedFall predkladá ďalšiu otázku typu „Čo by sa stalo, keby“, tentokrát zameranú na veľkú francúzsku revolúciu. V novinke Steelrising totiž Ľudovít XVI. nepodľahol rozvášnenému parížskemu davu, ale porazil ho pomocou armády robotov. Viac informácií nájdete v ďalších riadkoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/diablo-2-retro-recenze-20-vyroci-cover-nahled1.jpg

Diablo 2 (Retro RECENZIA) – Akčné RPG za dvadsať rokov takmer nezostarlo

Spoločnosť Blizzard patrí k niekoľkým málo vývojárom, ktorých titul prepožičal názov celému žánru. Pod pojmom izometrické akčné RPG si urobia jasnú predstavu o hrateľnosti len kovaní hráči, ale keď sa povie pojem „diablovka“, chytí sa oveľa väčší počet ľudí. A práve o najslávnejšom zástupcovi sa dnes budeme baviť, pretože Diablo 2 oslavuje dvadsatiny. V dnešnej retro recenzii sa pozrieme na dôvody jeho slávy, prípadne či je ešte atraktívna pre dnešného hráča.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB1
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi