Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Black Friday leden Alza pro firmy

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/nejocekavanejsi-hry-roku-2020-nahled-cz.jpg

Najočakávanejšie hry roku 2020

Nechceme byť hneď v úvode príliš melodramatickí, ale rok 2020 nebude vôbec taký, ako tie predchádzajúce. Tento sa totiž ponesie v duchu lúčiacej sa konzolovej generácie a nástupu tej novej a toto pomyselné odovzdávanie štafetového kolíka so sebou nesie hneď niekoľko špecialít: kým v priebehu roka budeme dostávať tituly, ktoré z aktuálnych konzol vyžmýkajú posledné teraflops výkonu, s príchodom zimy nám budúcnosť hrania predstaví PlayStation 5 a Xbox Series X. Pozrite sa na 20 najočakávanejších hier roku 2020 podľa našej redakcie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nove-hry-leden-2020-cz-nahled.jpg

Nové hry: január 2020 – Warcraft 3: Reforged, Journey to the Savage Planet a ďalšie

Prvý tohtoročný diel nášho pravidelného prehľadu čerstvých herných titulov je tu. Január 2020 sa síce určite nezapíše do dejín ako najvýživnejších 31 dní hernej histórie a je nám jasné, že väčšina z vás začiatok roka využíva skôr na dobiehanie restov za ten predchádzajúci, avšak bola by škoda januárové hry úplne ignorovať. Pozrite sa na náš výber toho najzaujímavejšieho.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ao-tennis-2-cover-nahled.jpg

AO Tennis 2 (RECENZIA) – Kurty nielen pod austrálskym slnkom

V súčasnej dobe sa o Austrálii hovorí predovšetkým v spojitosti s obrovskými požiarmi, ktoré sužujú ostrovný svetadiel južnej pologule, ale počas budúcich týždňov sa na domov klokanov a koál zameria tiež oči športového fanúšika, pretože sa bude konať prvý tenisový grandslam – Australian Open. Pri tejto príležitosti sa na trh dostáva tiež simulácia AO Tennis 2 od Big Ant Studios, ktorá by mala napraviť reputáciu po predošlom dieli. Podarilo sa?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ring-fit-adventure-cover-nahled.jpg

Ring Fit Adventure (RECENZIA) – Perfektné fitness RPG, pri ktorom sa riadne zapotíte

Herný priemysel sa v minulosti už niekoľkokrát stretol so snahou skombinovať hry s cvičením. Väčšina hráčov však z týchto pokusov veľmi nadšená nebola, pretože išlo o výrobky zacielené na fanúšikov fitness, medzi ktorými sa popravde veľa milovníkov hier nenachádzalo. Vývojári z Nintendo sa preto rozhodli, že celý koncept prekopú a vydajú na Nintendo Switch. Tak čo myslíte, podarilo sa im v RPG Ring Fit Adventure konečne spojiť zábavu s fyzickým záprahom?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/bee-simulato-uvodni-obrazek-nahled.jpg

Bee Simulator (Mini RECENZIA) – Slasti a strasti včelieho života

Napadlo vám niekedy, aký asi majú údel tvorovia, ktorí sú ľuďmi považovaní za jedných z najusilovnejších? Vývojári z VARSAV Game Studios sa tomu pokúsili s Bee Simulator prísť na kĺb a vytvorili unikátny simulátor života jedného včelieho úľa. Ako sa hra určená primárne pre deti od 7 rokov nakoniec podarila, si môžete prečítať v tejto recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/farming-simulator-20-traktor-nahled.jpg

Farming Simulator 20 (Mini RECENZIA) – Z mobilov rovno na Nintendo Switch

Na PC patrí séria Farming Simulator vďaka svojim kvalitám medzi jedny z najhranejších simulátorov vôbec. Dosť jej v tomto smere pomáha fakt, že na tejto platforme ponúka kooperáciu. Teraz jej najnovší zástupca mieri na Switch, kde nemá táto značka tak istú pozíciu. Ako sa páči v našej redakcii, či dosahuje kvalitatívnych štandardov hybridnej konzoly spoločnosti Nintendo a v čom by mohol byť Farming Simulator 20 lepší, vám povie naša recenzia.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/diablo-4-lilith-diablo-nahled.jpg

Diablo 4 (NOVINKA) ukazuje kooperatívny boss fight!

Stále okolo toho Diabla 4 veľa nevieme, pomaly sa ale stáva všeobecne známym faktom, že sa toto očakávané akčné RPG bude v mnohých ohľadoch blížiť nejednému MMO. Najnovšia ukážka potom napovedá, ako by mal vyzerať jeden z plánovaných onlinových eventov v plnej hre. Viac v našej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/luigis-mansion-3-cover-nahled.jpg

Luigi's Mansion 3 pobaví, vystraší aj preverí mozgové závity (RECENZIA)

Snáď kvôli tomu, že Luigi žije celý život v tieni populárneho Maria, sa bojí všetkých temných kútov. Lenže ako by to v Nintende robili naschvál, už tretíkrát ho autori zavreli do strašidelného domu, v ktorom musí nielen prežiť, ale zachrániť aj svojich kamarátov. Či je Luigi's Mansion 3 len ďalšou tuctovou akčnou adventúrou alebo jednou z najlepších hier tohto roku pre Nintendo Switch, zistíte v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/game-awards-2019-shrnuti-cover-sekiro-nahled.jpg

The Game Awards 2019 (ŠPEKULÁCIE) – Na odovzdávaní cien nás čaká oznámenie najmenej desiatich nových hier

Výročné ceny The Game Awards sa rýchlo blížia. Za menej ako týždeň budeme vedieť, ktoré hry odborná porota a hráči celého sveta označili za tie najlepšie. Lenže akcia usporiadaná Geoffom Keighleym v posledných rokoch ukazuje tiež potenciál stať sa ďalšou významnou udalosťou v kalendári aj toho fanúšika počítačových hier, ktorého nejaké ocenenia nezaujímajú, pretože okrem výsledkov samotnej ankety sa dozvieme o rade pripravovaných projektov. Ktoré to budú tento rok??

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-hry-na-switch-2019-nahled-cz.jpg

Najlepše hry na Switch za rok 2019

Popularita hybridnej konzoly Nintendo Switch, kombinujúcej handheld aj klasické hranie na TV obrazovke, ani dva roky po svojom vydaní nijako neupadá, naopak. V roku 2019 sa Switch dočkal nielen úspornejšej verzie Switch Lite bez odnímateľných ovládačov, už tak bohatú hernú knižnicu rozšírili tiež nové Nintendo Switch hry.  Ktorá z nich si ale nakoniec vyslúžila prvú priečku na našom rebríčku 10 najlepších hier roku 2019 pre túto hybridnú konzolu?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/darksiders-genesis-bratri-nahled.jpg

Darksiders Genesis (RECENZIA) – Prišiel čas opäť nastoliť rovnováhu!

Keď sa povie Darksiders, väčšine hráčov sa v hlave ihneď vybaví vydarená akčná adventúra z pohľadu tretej osoby, v ktorej za jedného z jazdcov Apokalypsy kosíte nekonečné rady démonických nepriateľov. Jej nový zástupca sa však od tohto konceptu mierne líši. Hoci sa budeme stále potýkať s monštrami z pekiel, Darksiders Genesis je skôr diablovkou než tradičným zástupcom série, ktorej menom sa chváli. Či jej robí česť, vám povie naša recenzia.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/civilization-vi-recenze-cover-nahled.jpg

Civilization VI (RECENZIA) – Boj o svetovú nadvládu dorazil na PS4 a Xbox One

Sériu vývojárskej ikony Sida Meiera asi nie je nutné predstavovať, ale ak sa nájde niekto, komu Civilization VI nič nehovorí, tak vedzte, že sa v rámci tejto ťahovej stratégie snažíte všetkými dostupnými prostriedkami zanechať čo najhlbšiu stopu v histórii ľudstva. Pravidelne sa tvorbou vlastných dejín zaoberajú PC-čkári, vlani sa k nim pridali majitelia Switchu, ale až teraz svoju šancu dostanú konzoly PS4 a Xbox One. Ako sa konverzia na tieto platformy podarila, zistíte v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/pokemon-expansion-nahled.jpg

Pokémon: Sword and Shield (RECENZIA) – Pikachu a spol. sa vracia na scénu

Pokémoni sú späť! Legendárna značka prichádza na Nintendo Switch s novou generáciou svojej videohernej RPG série, na ktorú fanúšikovia vreckových príšeriek dlho čakali. Vývoj si vzalo na starosti štúdio Game Freak a sľubuje vylepšenú hrateľnosť, úplne nový región na objavovanie a ďalšie vychytávky. Sú ale pokémoni stále pri sile, alebo mali radšej zostať bezpečne schovaní v Pokéballe? Viac v našej recenzii na Pokémon Sword and Shield. Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/overwatch-2-mercy-nahled.jpg

Overwatch 2 (NOVINKA) – Krátka poviedka opisuje život Mercy pred druhým dielom

Overwatch je jedna z mála online FPS hier, ktoré sa môžu pýšiť vlastnou prepracovanou mytológiou. Štúdio Blizzard si na tomto aspekte pomerne zakladá a inak tomu nebude ani v prípade práve vyvíjaného Overwatch 2, čo dokazuje nedávno publikovaná krátka poviedka zobrazujúca istú životnú etapu jednej z hrateľných postáv – liečiteľky Mercy. Viac v našej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/unto-the-end-snow-nahled.jpg

Unto The End (OZNÁMENIE) – Strastiplná cesta za rodinou v 2D kabátiku

Dvojrozmerné plošinovky v poslednej dobe zažívajú doslova znovuzrodenie a zapojiť sa do tohto trendu sa rozhodlo aj štúdio 2 Ton so svojou novou indie adventúrou Unto The End, ktorá hráča stavia do úlohy otca rodiny. Ten sa vydáva na dlhú a nebezpečnú cestu, v ktorej zdolaní mu bude brániť nejeden nepriateľ. Viac v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ni-no-kuni-wrath-of-the-white-witch-nahled.jpg

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch Remastered (RECENZIA) – Povinná jazda pre fanúšikov JRPG

Japonské RPG sú tu s nami už nejaký ten piatok a dnes sa pozrieme na prírastok do jednej zo známych sérií tohto žánru – Ni No Kuni: Wrath of the White Witch v remasterovanej podobe. Na jeho tvorbe sa okrem vývojárov z Level-5 podieľalo tiež filmové štúdio Ghibli, známe najmä svojimi anime snímkami. Krajina vychádzajúceho slnka sa tak môže pochváliť ďalším dielikom pre fanúšikov JRPG, dokáže ho ale oceniť aj nováčik v žánri? Dočítate sa v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zaklinac-3-geralt-nahled.jpg

Witcher 3: The Wild Hunt (RECENZIA) – Utiahne Switch neskrotného Geralta?

Kritikmi aj hráčmi ospevované akčné RPG The Witcher 3 od poľského štúdia CD Projekt sa po viac ako 4 rokoch od svojho pôvodného vydania vracia, tentoraz vo verzii na platformu Nintendo Switch. Ako sa tejto obrej hre bude dariť na výkonnostne trochu obmedzenej japonskej konzole?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/fifa-20-recenze-cover-nahled.jpg

FIFA 20 (RECENZIA) – Pouličný futbal a Liga majstrov pod jednou strechou

Lístie pomaly žltne, vietor sa preháňa po strniskách a blázni milujúci futbal majú už v plnom prúde rozbehnuté sezóny, alebo inak povedané, typické príznaky príchodu nového dielu série FIFA, tentokrát s číslovkou 20 v názve. Mnoho z vás skepticky hľadí na úvod tohto textu, pretože nečaká od aktuálneho dielu digitálneho futbalu žiadne novinky, a predsa sa jedna poriadna nájde – street futbal VOLTA. Či sa nám pobehovanie po asfaltoch a trávnikoch celého sveta páčilo, zistíte v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ori-and-the-blind-forest-ori-a-narem-nahled.jpg

Ori and the Blind Forest: Definitive Edition (RECENZIA) – Skákačková nirvána

Keď príde na portovanie hier pre konzolu Nintendo Switch, ide v mnohých ohľadoch o odkladisko verzií, ktoré na ostatných platformách bežia a vyzerajú oveľa lepšie. Lenže ako je to s roztomilou skákačkou Ori and the Blind Forest prichádzajúcou na Switch rovno v definitívnej edícii? Môže sa stať, že práve táto verzia bude najlepšia zo všetkých? Dozviete sa v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/football-manager-2020-recenze-cover-nahled.jpg

Football Manager 2020 (OZNÁMENIE) slovenských hráčov nepoteší

Niektoré tituly sa každoročne vracajú ako oscilujúci bumerang, aby potešili svojich priaznivcov čakajúcich na nové súpisky a mechaniky. Áno, bavíme sa o športových hrách, z ktorých sme doteraz čakali na oficiálne ohlásenie na Slovensku veľmi obľúbeného titulu Football Manager 2020. Tento rok sa opäť pripravíme na závratné počty tabuľkovo spracovaných futbalistov z celého sveta, avšak bez českého jazyka. Viac sa dozviete na ďalších riadkoch.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB26
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi