Alza dni - Lenovo TOPky na dovču

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/playstation-5-pro-spekulace-design-nahled.jpg

PlayStation 5 Pro – Všetko, čo vieme o výkonnejšej verzii PS5 (ŠPEKULÁCIA)

Technologický vývoj je neúprosný, a hoci len relatívne nedávno Sony dokázalo konečne vyriešiť problémy s dodávkou komponentov pre PS5, a konečne sa na konzoly nečaká týždne alebo mesiace, mnoho hráčov už očakáva novšie a výkonnejšie PlayStation 5 Pro. Medzigeneračný upgrade sa totiž výrobcom konzol vypláca, a hoci zatiaľ PS5 Pro oficiálne nie je oznámené, určite sa na ňom pracuje. Koniec koncov špekulácií najmä o dátume vydania už v herných kuloároch koluje veľa. Všetko, čo o predpokladanom PlayStation 5 Pro vieme, zistíte v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-plus-og-logo.png

PlayStation Plus Hry mesiaca: júnové hry zadarmo

Od 6. júna do 3. júla 2023 si v rámci predplatného PlayStation Plus nájde svoju hru snáď každý. Žánrovo pestrý trojlístok vás totiž zavedie na naleštené palubovky, dá vám do ruky katanu a nechá chovať vyhynuté zvieratá. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-plus-katalog-her-kveten-2023-cover-nahled.jpg

PlayStation Plus Katalóg hier (NOVINKY): Ratchet & Clank: Rift Apart, Humanity a Watch Dogs: Legion a ďalšie

Máj je síce lásky čas, ale na svoje si prídu aj predplatitelia služby PlayStation Plus vo variantoch Extra a Premium, pretože sa môžu pustiť do zábavných akčných adventúr, premenia sa na psa, pozbierajú ryžu, odšoférujú šichtu autobusáka či vykradnú niekoľko hrobiek. K dispozícii od 16. mája 2023. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-hry-na-ps5-nahled-dualsense.jpg

Najlepšie hry na PlayStation 5: Top 30

PlayStation 5 zatiaľ medzi nami nie je príliš dlho, napriek tomu už táto konzola predstavila rad podarených exkluzivít. Zároveň si však vďaka spätnej kompatibilite s PlayStation 4 hrami môžeme užiť rad už skôr vydaných herných klenotov v lepšej grafike či inými novinkami. A pretože vybrať z takého množstva hier tie najlepšie kúsky nie je jednoduché, dali sme si tú prácu a pripravili pre vás zoznam tridsiatich najlepších hier na PlayStation 5.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-uvodni-obrazek-nahled.jpg

PlayStation 5: recenzia, updaty, novinky

PlayStation 5 zaznamenalo najlepší štart v histórii herných konzol a zabodovalo ako u hráčov, tak aj v recenziách. Do sveta hier prinieslo rad noviniek aj osvedčených receptov a my sme v tomto článku zhromaždili všetko, čo o PlayStation 5 potrebujete vedieť. Koľko stojí, aké hry si na novej konzole od Sony zahráte, ako veľmi je v skutočnosti PS5 výkonné, ako je to s podporou hier z PlayStation 4 alebo prečo je nový ovládač DualSense taký pokrok – to a oveľa viac zistíte v tomto pravidelne aktualizovanom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/PS5.jpg

Dostupnosť PlayStation 5 (AKTUALIZOVANÉ)

Zohnať PlayStation 5 je mnoho mesiacov po jeho oficiálnom vydaní ohromný problém. Aký je vlastne odporúčaný postup na jeho kúpu na Alza.sk? Je lepšie urobiť predobjednávku, alebo čakať, až bude skladom? Všetko sa dozviete z nášho článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/uncharted-legacy-of-thieves-collection-nahled.jpg

Uncharted: Legacy of Thieves Collection (RECENZIA PS5) – Tento poklad si vás uloví

Uncharted: Legacy of Thieves Collection obsahuje remastery single-playerovej kampane Uncharted 4: A Thief's End a samostatného rozšírenia Uncharted: Lost Legacy. Ako sa nám páčili tieto populárne akčné adventúry od štúdia Naughty Dog po vylepšení pre systém PS5? Zistíte v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/m2-ps5.jpg

Ako vybrať rozširujúce SSD pre PlayStation 5?

Veľkosť hier sa dramaticky navyšuje, preto sa skôr či neskôr dostane k slovu rozšírenie kapacity vašej konzoly PlayStationu 5. Aký disk vo vyhotovení M.2 odporúčame? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/navod-elektronicke-licence-hry-big_1.jpg

Návod na uplatnenie elektronických licencií – hry

Kúpili ste si v Alze hru vo forme elektronickej licencie, s ktorou si neviete rady? V tomto súhrnnom návode vám napovieme, ako rýchlo a jednoducho uplatniť elektronické herné kľúče na platformách Origin, Steam, Uplay, MS Store, PS Store, Xbox Store a Xbox Game Pass.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-vr-pro-playstation-5-oznameni-nahled.jpg

Nová generácia PlayStation VR je oficiálne vo vývoji, hneď tak ale nevyjde (NOVINKA)

Sony nás v posledných dňoch zásobuje novinkami, z ktorých niektoré potešia (Ratchet & Clank: Rift Apart vyjde 11. júna), zatiaľ čo iné už tak veľmi radostné nie sú (Gran Turismo 7 odložené na rok 2022). Do tej prvej škatuľky však pasuje aj najnovšie oznámenie, ktoré Sony odhalilo na svojom PlayStation blogu. Nástupca populárneho headsetu PlayStation VR je skutočne vo vývoji a predstaví okrem iného úplne nové ovládače vychádzajúce z DualSense gamepadu. Bude headset konečne bezdrôtový? A kedy sa ho dočkáme? Viac sa dozviete v dnešnej novinke. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation5_2.jpg

Sony PlayStation 5! Aká je nová generácia populárnej hernej konzoly? (RECENZIA)

Nová generácia konzol je konečne tu a medzi najočakávanejšie a najvypredanejšie konzoly patrí Sony PlayStation 5. Aká je nová generácia tejto konzoly a aké zmeny prináša? Na to sa pozrieme v dnešnej recenzii! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation5.jpg

Sony PlayStation 5 je tu! Unboxing a naše prvé dojmy! (PRVÉ DOJMY)

A je to tu! Dostali sme zapožičanú konzolu Sony PlayStation 5, ktorá vyzerá božsky... a tiež úplne vypredane, aspoň zatiaľ. Napriek tomu sme nemohli odolať, rozbaliť si, ohmatať a pripojiť. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_21.jpg

PlayStation 4 podľa Sony vstupuje do finálnej fázy životného cyklu

Hoci sa o nástupcovi PlayStation 4 zatiaľ ešte oficiálne nehovorí, je isté, že na PlayStation 5 od Sony sa už usilovne pracuje. Zatiaľ sa javí ako reálny dátum vydania koniec roka 2019, pričom by sa mala cena konzoly pohybovať opäť tesne pod 440 eur. V článku nájdete tiež predpokladanú hardvérovú špecifikáciu, vďaka ktorej by PlayStation 5 mohol podporovať spätnú kompatibilitu hier a tiež novú generáciu PS VR. Všetky informácie sú však zatiaľ skôr vo forme odhadov alebo neoveriteľných správ z neoficiálnych zdrojov a je nutné ich brať s rezervou. Sony však špekulácie nepriamo potvrdzuje oznámením, že PS4 vstupuje do finálnej fázy svojho životného cyklu, viac v našom update. Článok priebežne aktualizujeme. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_20.jpg

Herná konzola PlayStation 5 aj nový Xbox budú mať vlastnú „tajnú prísadu“

Zatiaľ čo konkurencia už prácu na novom Xboxe potvrdila, oficiálne kanály Sony stále mlčí. Nie však ďalšie zdroje z herného priemyslu. CEO spoločnosti AMD prezradila, že obe konkurenčné konzoly budú mať svoju vlastnú tajnú prísadu a my môžeme len špekulovať, o čo pôjde. Oznámenie nového PlayStation 5 je potom určite na spadnutie, samotné Sony totiž nedávno oznámilo, že ich konzola už vstupuje do záverečnej časti svojho životného cyklu. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_19.jpg

CEO spoločnosti Sony nepriamo potvrdil prácu na PlayStation 5

Na oficiálne oznámenie v štýle „pracujeme na PlayStation 5“ si budeme musieť ešte počkať, CEO spoločnosti Sony Kenichiro Yoshida však prácu na novej konzole jasne potvrdil. Čo všetko prezradil a čo by to mohlo znamenať, zistíte v našom poslednom updatu, v ktorom sa venujeme tiež novému patentu Sony pre rýchlejšie reamstering starších hier. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_18.jpg

Špekulácia: hracia konzola PlayStation 5 už koncom roka 2019

Kým na oficiálne oznámenie PlayStation 5 stále čakáme, samotné Sony nám hodilo pekne šťavnatú návnadu. Pre svoju novú (v správe bohužiaľ bližšie nešpecifikovanú) konzolu spoločnosť hľadá produktového manažéra, z čoho chytrí analytici odvodili, že ide o nový PlayStation 5 a dočkať by sme sa ho mohli už na konci budúceho roka. Dôvody a tvrdenia si môžete prečítať v poslednom updatu. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_17.jpg

Sony si patentovalo dotykový displej na ovládači

Nedávno sme vás informovali o novom patente Sony týkajúcom sa spätnej kompatibility. Že môžu byť nové patenty zaujímavým zdrojom informácií, sa potvrdzuje aj v ďalšom prípade. Novo patentovanou technológiou je totiž aj dotykový displej pre ovládač Dualshock. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_16.jpg

PlayStation nebude na E3 2019. Chce Sony odhaliť PS5 už začiatkom roka 2019?

Okolo PlayStation sa toho v posledných dňoch udialo naozaj veľa. Sony ohlásilo po dlhých 24 rokoch svoju absenciu na výstave E3 a zároveň zrušilo ďalšie svoje akcie. Okrem toho sa potom špekuluje o možných dátumoch vydania pripravovaných exkluzivít a najmä potom oznámenia nového PlayStation. Všetky čerstvé informácie sme zhromaždili a riadne zanalyzovali v poslednej novinke, v ktorej sme sa pokúsili rozkľúčovať, kedy by sme sa PlayStation 5 mohli dočkať. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_15.jpg

Herná konzola PlayStation 5 sa už testuje, aký má výkon?

Novú konzolu od Sony ešte nemáme ani oficiálne oznámenú a už sú tu špekulácie o jej výkone a tiež cene. Na verejnosť totiž uniklo kódové označenie údajne testovanej next-gen konzoly od Sony, ktoré skúsení overclockeri podrobili analýze. Aký by mal mať PlayStation 5 hardvér a koľko by mal stáť sa dozviete v aktuálnej novinke. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_14.jpg

Aký hardvér bude mať herná konzola PlayStation 5 a kedy (ne)vyjde?

Dosť už bolo špekulácií! Architekt konzoly PS4 aj nasledujúceho PlayStation odhalil, aký hardvér bude nová konzola od Sony obsahovať a podelil sa aj o vzrušujúce podrobnosti týkajúce sa napríklad použitého SSD disku. Nielen o procesore a grafickom jadre sa dočítate všetko v aktuálnej novinke, kde nájdete aj špekulácie o prípadnej cene PlayStation 5 a mená prvých hier. Zahráme si už pri vydaní nového PlayStation GTA 6? Prečítať viac »
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií