LEGO Dni KIDS TOPky

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/nfs-need-for-speed-unbound-porsche-911-nahled.jpg

Need for Speed 2022: Všetko, čo zatiaľ vieme

Arkádová pretekárska séria Need for Speed má tento rok doraziť s ďalším pokračovaním, ktoré by sa podľa zatiaľ nepotvrdených informácií malo inšpirovať oboma Underground dielmi a snáď aj priniesť do série nové nápady, ktoré značka Need for Speed zúfalo potrebuje. Všetko, čo zatiaľ o novom Need for Speed, ktoré by malo vyjsť v roku 2022, vieme (alebo aspoň predpokladáme), nájdete v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/forza-horizon-5-thumbnil.jpg

Forza Horizon 5 (INFO) – Hot Wheels DLC a ďalšie novinky

Forza Horizon 5 presunula pretekársky festival Horizon z upršaného Anglicka do Mexika, kde okrem striedajúcich sa ročných období mení hrateľnosť aj vizuál niekoľko rozličných biómov, vďaka ktorým vám pretekanie v stovkách áut v otvorenom svete len tak nezovšednie. Pokiaľ chcete byť neustále v obraze a vedieť, aký nový obsah autori do hry pridali alebo sa ju ešte len chystáte vyskúšať, všetko potrebné nájdete v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/f1-2022-video-recenze-2022-nahled.jpg

F1 22 (RECENZIA) – Evolučná zastávka v boxoch

Okruhy celého sveta sú už pripravené na seriál Formula 1, ktorý s novou sezónou prináša aj ďalší diel zavedenej série od britského štúdia Codemasters. Po roku teda môžeme zasadnúť za virtuálny volant a porovnať svoje vodičské schopnosti s najlepšími pretekármi súčasnosti. Ako sa titul F1 22 hrá, čo priniesol nové a v čom sa veľmi neposunul, sa dozviete v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Video_Recenze_02_2022-nahled.jpg

Gran Turismo 7 (RECENZIA) – Japonský pretekársky simulátor je novým kráľom okruhov

Séria Gran Turismo kedysi patrila k úplnej špičke virtuálnych simulátorov, ale snáď aj kvôli až neznesiteľnému dôrazu na detail s poslednými dielmi nedokázala vnímať celkový obraz a pokrok žánru. Gran Turismo Sport z roku 2017 konkurenciu síce dohnalo, ale zameraním najmä na online pretekanie zabuchlo dvere veľkému množstvu fanúšikov. Gran Turismo 7 chce všetko napraviť a na PS4 a PS5 potešiť vyznávačov kariérneho režimu aj multiplayeru zároveň.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gran-turismo-7-vse-co-vime-neoficialni-key-art.jpg

Gran Turismo 7 (INFO) – bezplatný obsah, mikrotransakcie, čeština atď.

Konzola PlayStation je odjakživa spätá s pretekárskou sériou Gran Turismo, ktorá je už dlhé roky hrou zasľúbenou všetkým milovníkom realistického okruhového pretekania. Gran Turismo 7 na tom nič nemení a na PS4 a PS5 priváža vycibrený simulátor s prepracovaným kariérnym režimom aj zábavným multiplayerom. Všetko, čo o Gran Turismo 7 potrebujete vedieť, zistíte v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/grid-legends-recenze-cover-nahled.jpg

Grid Legends (RECENZIA) – Arkáda s puncom nostalgie

Vývojári z britského štúdia Codemasters stoja za niekoľkými populárnymi pretekárskymi sériami, z ktorých najúspešnejší je formulový simulátor F1, zablatené rally Dirt a arkádový Grid. Práve k tretej menovanej značke pribudol nový diel s podnázvom Legends. Čím vás môže zaujať, akú plnú má garáž a ako sa v ňom jazdí, sa dozviete v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/forza-horzon-5-recenze-cover-nahled.jpg

Forza Horizon 5 (RECENZIA) – Návrat kráľa neprebehol bez chyby

Forza Horizon 4 sa stala nekorunovaným kráľom arkádových pretekárskych hier v otvorenom svete a piaty diel sa už od svojho oznámenia pripravoval na prevzatie žezla vo veľkom štýle. Forza Horizon 5 mení upršanú Veľkú Britániu za vizuálne rozmanitejšie Mexiko s jedenástkou rozličných biómov. Bude to ale stačiť, keď podobností so štvrtým dielom je nespočetné množstvo, a hoci vyšiel už pred troma rokmi, vďaka bezplatnému next-gen upgradu stále pôsobí ako čerstvo vydaná hra? 

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hot-wheels-unleashed-recenze-key-art-nahled.jpg

Hot Wheels Unleashed (RECENZIA) – Tie pravé od Mattela

Adaptácia je dôležitá nielen z hľadiska evolúcie a prežitia vo zvieracej ríši, ale aj v tej hernej a biznisovej. O podobný prerod z fyzickej detskej hračky do videohernej zábavy určenej aj dospelým sa rovnako ako stavebnica LEGO pokúšajú autíčka Hot Wheels. A rovnako ako dánske kocky tak aj tieto plastové autíčka od Mattela neskrývajú nič zo svojej podstaty. Hot Wheels Unleashed dáva jasne najavo, o čom tieto autodráhy sú – o zbieraní plastových autíčok, stavaní roztodivných pretekárskych tratí a pochopiteľne pretekaní. Ako sa talianskym vývojárom zo štúdia Milestone podarilo pretaviť hračky Hot Wheels do videohernej podoby, sa dozviete v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/wrc-10-recenze-thumbnail.jpg

WRC 10 (RECENZIA) – Jubilejný diel s minimom noviniek

Štúdio KT Racing sa v tieni britskej konkurencie od Codemasters v priebehu rokov vypracovalo na odborníkov na rally pretekanie. S každým ďalším dielom série WRC vývojári vylepšovali jazdný model, fyziku vozidiel aj návrh jednotlivých tratí a začala sa rysovať rally obdoba série FIFA, aj WRC totiž vychádza každý rok so železnou pravidelnosťou. Bohužiaľ pre štúdio KT Racing to sú práve Codemasters, ktorí od roku 2023 získali WRC licenciu, poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ako predposledný diel série od francúzskych vývojárov KT Racing dopadol.  Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/f1-2021-recenze-review-cover-nahled.jpg

F1 2021 (RECENZIA) – Vôňa spálených pneumatík na okruhoch celého sveta

Boj o body do rebríčka najlepších formulových jazdcov v skutočnosti už dávno začal, ale na jeho virtuálnu verziu sme si museli počkať. Nakoniec sa nový ročník F1 2021 dostal na naše herné stroje a my si tak môžeme vychutnať pretekanie vo vysokej rýchlosti, kde každá stotina sekundy môže rozhodnúť. Tento rok sa vývojári z Codemasters rozhodli pod dohľadom nového vlastníka z EA Sports pridať plnohodnotný príbeh. Ako aktuálne sezóna funguje dohromady, sa dozviete v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hot-wheels-unleashed-vse-co-vime-all-we-know-key-art-nahled.jpg

Hot Wheels Unleashed: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

V každej detskej izbe sa snáď aspoň raz preháňali autíčka, ktorým v našich končinách hovoríme „angličáky“. Ich celosvetovú obľubu využil tvorca hračiek Mattel so svojou značkou Hot Wheels, ktorá sa ešte navyše môže pochváliť šialenými dráhami, po ktorých sa vozidlá s roztodivnými karosériami preháňajú zbesilou rýchlosťou. Teraz Hot Wheels prenikajú aj do herného sveta vďaka titulu Unleashed. Čo všetko o ňom vieme? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/need-for-speed-hot-pursuit-remastered-nahled.jpg

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered (RECENZIA) – Návrat do minulosti s pedálom na podlahe

Prostredníctvom Need for Speed: Hot Pursuit Remastered ožíva jeden z najúspešnejších titulov v hernej sérii Need for Speed pod taktovkou Criterion Games. Britské štúdio si na pomoc navyše opäť privolalo vývojárov zo Stellar Entertainment a po vydarenej prerábke pretekárskej divočiny Burnout Paradise si vzali na paškál cenami ovenčené Need for Speed: Hot Pursuit. Na to, či titul nestratil na kvalite a relevantnosti aj po dekáde od svojho vydania a ako sa v jeho prípade prejavil prívlastok „remaster“, sme sa pozreli v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dirt-5-recenze-key-art-nahled.jpg

Dirt 5 (RECENZIA) – Zábavná arkáda, ktorá doplatila na medzigeneračné vydanie

Pretekárska séria Dirt od štúdia Codemasters patrí medzi stálice arkádových rally pretekov, pričom jednotlivé diely sa v priebehu rokov pohybovali medzi bezvýhradnou arkádou a rally simuláciou, hoci na podmienky realistického sveta žiadny diel nikdy výraznejšie nepristúpil. Vlani Codemasters prišli so simulátorom Dirt Rally 2.0 a tak to má Dirt 5 čo sa zamerania týka dosť jednoduché. Hra však rieši iný problém, ako medzigeneračný titul totiž driftuje medzi končiacou a práve nastupujúcou generáciou konzol. Ako sa autorom podarilo popasovať sa nielen s obmedzeným výkonom dosluhujúcej generácie, zistíte v našej recenzii PS4 Pro verzie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/WRC-9-recenze-cover-nahled.jpg

WRC 9 (RECENZIA) – Vynikajúce rally preteky s minimom noviniek

Pretekárska séria WRC patrí medzi športové tituly vydávané takmer každý rok, nie je však toľko na očiach ako napríklad futbalová FIFA. Realistická blatistá rally skrátka toľko neťahá, a aj v rámci pretekárskeho sveta veľa hráčov siahne radšej po arkádovejšom DiRT od Codemasters. Je tak ironické, že práve toto britské štúdio si od roku 2023 vyjednalo práva na značku WRC. Kylotonn Games, ktorí na sérii WRC pracujú od roku 2015, tak majú posledné 3 pokusy s touto sériou zažiariť. Ako sa im WRC podarilo, zistíte v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/project-cars-3-cover-nahled.jpg

Project Cars 3 (RECENZIA) – Od rýdzej simulácie k zábavnej arkáde

Studio Slightly Mad sa do hernej histórie zapísalo najmä obľúbenou pretekárskou sériou Project Cars, ktorá od roku 2015 robí radosť predovšetkým fanúšikom pretekárskej simulácie. S tretím dielom sa však autori rozhodli zacieliť na širšie publikum, Project Cars 3 sa tak vzdáva niektorých realistických prvkov pretekárskych simulátorov a naopak prináša rad ústupkov, ktoré potešia pretekárov vyhľadávajúcich skôr arkádovejšie pretekanie. Či Project Cars 3 dokáže potešiť oba tábory, alebo si fanúšikovia prvých dvoch dielov musia hľadať novú stajňu, zistíte v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fall-guys-video-recenze-nahled.jpg

Fall Guys: Ultimate Knockout (Mini RECENZIA) – Bláznivý battle royale na japonský spôsob

Projekt Fall Guys: Ultimate Knockout sa stal najúspešnejšou rozjazdovou značkou nielen pre vývojárov z Mediatonic, ale aj pre vydavateľa Devolver Digital. Tvorcom sa totiž podarilo zmiešať pohodovú hrateľnosť, prirodzenú ľudskú súťaživosť a šialené prekážkové dráhy či zbesilé úlohy ako z japonských bláznivých súťaží na spôsob Takešiho hradu. Či má tento neobvyklý a aktuálne „najrodinnejší“ battle royale potenciál baviť vás dlhší čas, sme sa pokúsili zodpovedať v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/forza-motorsport-xbox-series-x-nahled.jpg

Nová Forza Motorsport oznámená pre Xbox Series X, dátum vydania je v nedohľadne (OZNÁMENIE)

Podľa očakávania sme sa na streame Xbox Games Showcase dočkali oznámenia nového dielu série Forza Motorsport, bohužiaľ však len s letmým náznakom toho, čo od hry čakať a najmä potom kedy. V článku sme spísali, čo všetko zatiaľ o hre vieme, pozrieť sa môžete aj na oznamovaci trailer.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gran-turismo-7-nahled.jpg

Gran Turismo 7 mieri na PlayStation 5 so špičkovou grafikou a veľkým kariérnym režimom (OZNÁMENIE)

Oficiálne oznámenie siedmeho dielu pretekárskeho simulátora Gran Turismo prišlo podľa očakávaní na streame PlayStation 5: Future of Gaming, kde sme videli ukážku nielen z rozsiahlej kampane, ale tiež rovno zábery z hrania, ktoré nenechajú nikoho na pochybách o tom, že Polyphony Digital pracujú na ďalšom podarenom dieli. Všetko, čo zatiaľ o Gran Turisme 7 vieme, nájdete v článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/motogp-20-recenze-nahled1.jpg

MotoGP 20 (RECENZIA) – Asfalt celého sveta spoza riadidiel

Seriál pretekov MotoGP si podobne ako ostatné športy a davové akcie „užíva“ nútenú dovolenku, takže fanúšikovia cestných motocyklov nemôžu sledovať profesionálnych jazdcov, ako krúžia jeden okruh za druhým po tratiach celého sveta. Ich abstinenčné príznaky by mohlo zmierniť virtuálne pretekanie v rámci titulu MotoGP 20 od talianskeho štúdia Milestone, na ktorý sme sa zamerali v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fast-and-furious-crossroads-vybuch-nahled.jpg

Autori Project Cars oznamujú akčné preteky Fast & Furious Crossroads (OZNÁMENIE)

Tohtoročné odovzdávanie cien The Game Awards 2019 malo niekoľko prekvapení, a hoci oznámenie Fast & Furious: Crossroads nebolo tým najväčším, Vin Diesel na pódiu divákov evidentne potešil (hovorme tomu napríklad Keanu Reeves efekt). Fast & Furious Crossroads vyjde budúci rok na PC, Xbox One a PS4, a ak by ste chceli jeden jediný dôvod, prečo ihneď tento titul neodpísať, hru vyvíjajú skúsení vývojári zo Slightly Mad Studios. Viac informácií vnútri článku. Prečítať viac »
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií