Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Produkty ihned k odběru Zaostřeno na kvalitní fotky

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/huawei-p40-recenze-test.jpg

Huawei P40 (PREVIEW): úžasné displeje a nekompromisná foto výbava

V kategórii najlepších telefónov dneška zvádza súboj hneď niekoľko výrobcov, posledné roky doň pritom výrazne zasahuje čínska spoločnosť Huawei. Tá teraz uvádza na trh svoje ďalšie špičkové smartfóny, Huawei P40, P40 Pro a P40 Pro+. Akými zbraňami bude drviť konkurenciu tých najnadupanejších telefónov súčasnosti?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gran-turismo-sport-mclaren-nahled.jpg

Gran Turismo 7 – Možný dátum vydania, podpora VR a až 240 fps (ŠPEKULÁCIA)

Keď príde reč na pretekárske simulátory, PlayStation fanúšikovia si okamžite spomenú na dnes už legendárnu sériu Gran Turismo, ktorá začala svoju púť už v roku 1997 a predala viac ako 80 miliónov kópií. Ako teda odštartovať novú generáciu konzol lepšie, než očakávaným siedmym dielom? Gran Turismo 7 síce ešte nie je oficiálne oznámené, autori sa však prácou na novom pokračovaní práve dvakrát netaja. V článku nájdete všetko, čo zatiaľ o GT 7 vieme.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/silent-hill-nurse-nahled.jpg

Konami údajne pracuje na dvoch nových prírastkoch do série Silent Hill (ŠPEKULÁCIA)

Dnes už legendárna séria hororoviek Silent Hill, ktorá pôvodne vznikla ako odpoveď na nemenej známy „capcomácky“ Resident Evil, navždy zmenila pohľad hráčov na tento žáner. Za vznikom populárnej hororovej značky stojí japonské štúdio Konami, a práve to podľa posledných informácií údajne pracuje až na dvoch ďalších tituloch, ktoré by mali obohatiť túto kultovú sériu. Viac v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/kotor-3-nahled.jpg

Star Wars: Knights of the Old Republic 3 (ŠPEKULÁCIE) Chystá sa návrat do Starej Republiky?

Séria Star Wars: Knights of the Old Republic patrí bezpochyby k tým najlepším videoherným adaptáciám odohrávajúcim sa vo svete Hviezdnych vojen. Bohužiaľ, od roku 2005 sa po tejto sérii zľahla zem, čas od času sa síce ako hviezdny prach rozvírili špekulácie o pripravovanom pokračovaní, tie ale vždy opäť rýchlo utíchli. Teraz to ale vyzerá tak, že sa okolo nového dielu začína opäť niečo diať.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-8-spekulace-cover-nahled.jpg

Resident Evil „8“ (ŠPEKULÁCIE) – Vráti sa slávna séria do Európy?

Málokto asi čakal, že v čase, keď vrcholí propagačná kampaň na remake Resident Evil 3, sa začne hovoriť o možnom pokračovaní série s číslovkou osem. V posledných dňoch však špekulácie rastú ako huby po daždi, čo nás nenechalo chladnými a naplno sme roztočili kolesá našej fantázie. V nasledujúcom článku sa dočítate o prvých nepotvrdených špekuláciách a možných scenároch budúceho príbehu, tak smelo pokračujte.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/prince-of-persia-dark-babylon-spekulace-cover-nahled.jpg

Prince of Persia (ŠPEKULÁCIE) – Blíži sa diel z temného Babylonu?

Rok 2020 sa zatiaľ profiluje ako rok odkladov, pretože si musíme dlhšie počkať na Cyberpunk 2077, Final Fantasy VII, Marvel's Avenger alebo Dying Light 2. Pre mnohých sa však môže tiež stať rokom planých nádejí, divokých špekulácií a prekvapení, ktoré sa môžu spájať s oznámením nových hier alebo s pripravovanou novou generáciou konzol. Do všetkých týchto kategórií by sa mohol zaradiť nový diel série Prince of Persia, o ktorom sa začína šuškať v zákulisí.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/god-of-war-kratos-a-atreus-nahled.jpg

V God of War 2 sa možno dozvieme, ako sa Kratos stretol so svojou ženou Faye (ŠPEKULÁCIE)

Po sebemenšej správe o prípadnom pokračovaní God of War z roku 2018 sme hladní, podobne ako býval Kratos lačný po pomste, kým pozabíjal celý grécky panteón. Na rozdiel od Krata sme však pokoj nenašli, a tak nás veľmi teší výrok Coryho Barloga, duchovného otca série God of War a režiséra posledného dielu, ktorý by vraj veľmi rád vyrozprával príbeh Krata a jeho ženy Faye. Prečo sme z toho tak nadšení a aká je šanca, že práve o tom bude druhý diel, sa dozviete v dnešnom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/outriders-key-art-nahled.jpg

Outriders (OZNÁMENIE) – tvorcovia Bulletstorm pracujú na kooperatívnej strieľačke

Japonský vydavateľ Square Enix už pár dní pred začiatkom E3 2019 prostredníctvom Twitteru lákal hráčov na tajuplný projekt nazývaný Outriders. Nikto nevedel, ktorá bije a na internete (aj v našej redakcii) sa začalo hojne špekulovať, o čo vlastne pôjde. Dohadom je ale definitívny koniec, vieme, čo sú Outsiders zač. Viac v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/spider-man-2-spekulace-nahled.jpg

Marvel’s Spider-Man 2 (ŠPEKULÁCIA) – Pracuje sa tajne na pokračovaní komiksového hitu?

Minuloročná akčná adventúra Marvel's Spider-Man úplne bezpochyby patrí medzi tie najlepšie komiksové hry histórie. A pretože si táto PS4 exkluzivita prefíkane otvorila vrátka prípadnému pokračovaniu, druhý diel bol vzhľadom na úspech tohto titulu prakticky nevyhnutný. A aj keď k oficiálnemu oznámeniu zatiaľ nedošlo, vyzerá to tak, že sa okolo Pavúčieho muža začína zase niečo diať.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/total-war-warhammer-cover-nahled.jpg

Total War: Warhammer 3 (ŠPEKULÁCIE) – 5 frakcií, ktoré pravdepodobne uvidíme na mape finálneho dielu série

Od vydania Total War: Warhammer 2 uplynuli už viac ako dva roky a jeho nástupca je minimálne v tejto chvíli stále v nedohľadne. V našej redakcii však napriek tomu veríme, že skôr alebo neskôr dorazí. Po naštudovaní desiatok kníh z univerza Warhammeru sme sa pre vás rozhodli spracovať článok, v ktorom vám načrtneme, aké národy by sa teoreticky mohli stretnúť na bojiskách Total War: Warhammer 3 a kedy by nám hra mohla pri troche šťastia pristáť na disku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/hideo-kojima-kojima-productions2-nahled.jpg

Hideo Kojima sa po vydaní Death Stranding možno pustí do tvorby hororovej hry (ŠPEKULÁCIA)

Prvotina v rámci žánru strand game, za ktorého zrodom nestojí nikto iný ako autor série Metal Gear, Hideo Kojima, vyšiel takmer pred mesiacom a na internete sa už začína šuškať o budúcom smerovaní japonského vývojárskeho majstra a štúdia Kojima Productions. Podľa najnovších informácií to vyzerá tak, že jeho najnovšie dielo by mohlo byť najdesivejšou hororovou hrou všetkých čias, teda aspoň také ašpirácie momentálne Hideo má. Viac sa dozviete v článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/days-gone-deacon-motorcycle-nahled.jpg

Je Days Gone 2 ďalším pripravovaným titulom štúdia Bend? (ŠPEKULÁCIE)

Akčný survival od oregonského štúdia Bend väčšinu herných novinárov v čase svojho vydania príliš nenadchol, veľa hráčov však toto dielko prijalo naopak dobre a mnohí z nich by si preto určite priali pokračovanie. Pre nich máme dobrú správu: Days Gone nedávno zaznamenalo výrazný úspech v ankete The Golden Joysticks Awards a riaditeľ štúdia sa nechal počuť, že svet Days Gone neplánuje so svojimi kolegami opustiť. Viac v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/assassins-creed-ragnarok-viking-nahled.jpg

Assassin's Creed Kingdom má uspokojiť fanúšikov príbehu aj veľkých otvorených svetov (NOVINKA)

Séria Assassin's Creed oslavuje narodeniny! Okrem toho, že jej prajeme všetko najlepšie, vám tiež prinášame ďalšie informácie o pripravovanom novom diele. Tentoraz sa rozhovoril sám riaditeľ Ubisoftu Yves Guillemot, podľa ktorého pôjde Assassin's Creed Kingdom dohrať v krátkom čase, ak to hráč bude chcieť. Zároveň sa ale máme tešiť na obrovský svet. Viac v dnešnej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ps5-psvr-1-cover-nahled.jpg

PlayStation VR 2 bude zrejme bezdrôtová a s trojicou zabudovaných kamier (ŠPEKULÁCIE)

Smršť nových informácií o PlayStation 5 so sebou priniesla aj niekoľko noviniek ohľadom druhej generácie headsetu PlayStation VR. Tá zatiaľ síce nebola oficiálne odhalená, ale ani samotná spoločnosť Sony sa prácou na PS VR 2 netají. V aktuálnej novinke si preberieme patent, podľa ktorého má mať nový headset PlayStation VR tri kamery, bude fungovať úplne bezdrôtovo a spolu s ním sa pravdepodobne dočkáme aj nových Move ovládačov. Viac v dnešnej novinkeu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/mafia-3-vito-scaletta-nahled.jpg

Mafia 4 a remasterovaný druhý diel na dohľad? (ŠPEKULÁCIA)

To, že sa v priebehu najbližších dvoch rokoch dočkáme pokračovania slávnej českej klasiky Mafia, sa zdá byť stále pravdepodobnejšie. Naposledy sme síce špekulovali o tom, že vývoj štvrtého dielu série, ktorý malo mať na starosti Hangar 13 (Mafia III), bol zrušený. Podľa najnovších informácií to však vyzerá tak, že v americkom štúdiu nastala zmena plánov. Viac v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/batman-spekulace-nahled.jpg

Plánuje sa návrat série Batman: Arkham? (ŠPEKULÁCIE)

Posledných pár dní sa internetom hemžia náznakmi, zvesťami a narážkami, že sa snáď potichu chystá pokračovanie úspešnej hernej série Batman: Arkham. Táto správa našu redakciu samozrejme nenechala chladnou, takže zatiaľ čo sa polovica členov už súka do upnutého čiernosivého kostýmu a tá druhá trénuje hod batarangom, ja som sa vám na rozdiel od nich rozhodol vysvetliť, na základe akých informácií veštíme Batmanov návrat na scénu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/honor-20-pro-3.jpg

Honor 20 (VIDEORECENZIA): dostupná vlajková loď

Honor 20 je definitívne jedným z najzaujímavejších smartfónov súčasnosti. Na kanál AlzaTech sme pre vás preto natočili recenziu tohto smartfónu a v nasledujúcom článku sa dozviete ešte o niečo viac. Honor 20 prináša výsady vlajkových telefónov do strednej triedy tak, ako to robia aj ďalší ázijskí kolegovia. Mali by sa poprední výrobcovia nového Honor 20 obávať?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/grand-theft-auto-V-trevor-nahled.jpg

Grand Theft Auto VI (ŠPEKULÁCIE) – Dočkáme sa GTA VI už v roku 2021?

GTA V zavítalo na pulty obchodov už pred 6 rokmi, a fanúšikovia netrpezlivo očakávajú pokračovanie. Žiadneho oficiálneho oznámenia zo strany vývojárov Rockstar Games sme sa zatiaľ nedočkali, ale internet nikdy nespí. Pozrime sa teda aspoň na pár „leakov“ a tiež na potenciálne sľubné vyjadrenie Stevena Ogga alias Trevora z GTA V z hernej konferencie v brazílskom São Paule. Viac v našom článku.      

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/watch-odklad-cover-nahled.jpg

Watch Dogs Legion (PREVIEW) ukáže hrdinu všedného dňa

Predčasné odhalenie odvážnje inovátorskej akčnej adventúry Watch Dogs Legion pred prezentáciou spoločnosti Ubisoft na E3 2019 nemôže zatieniť obrovský potenciál, ktorý sa v titule francúzskeho vydavateľa skrýva. Ak naozaj budeme môcť hrať za akúkoľvek unikátnu NPC postavu, máme sa 6. marca 2020 načo tešiť. Viac detailov nájdete v našom rozbore gameplayu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/elden-ring-prostredi-cover-nahled.jpg

Great Rune (ŠPEKULÁCIE) – chystá sa spolupráca autora Hier o tróny a štúdia FromSoftware?

Ak chcete prebudiť záujem fanúšikov, šplechnite útržkovitú informáciu na internet. Presne tejto rady sa držal George R. R. Martin, ktorý na svojom blogu naznačil spoluprácu s japonským štúdiom FromSoftware, ktoré si spájame s náročnými akčnými RPG adventúrami. Už teraz sa všetkým zainteresovaným rozbieha predstavivosť na plné obrátky, aby vyriešili otázku: Pôjde o Hru o tróny? Možnú odpoveď hľadajte v našom článku.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi