Levé ucho Alza dny Visa + AP+

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/Těhotenství týden po týdnu.png

Tehotenstvo po týždňoch

Súhrnný sprievodca jednotlivými týždne tehotenstva vás postupne zoznámi s priebehom celého tehotenského obdobia, mesiac za mesiacom, týždeň po týždni. Dozviete sa, čo je pre konkrétny týždeň tehotenstva charakteristické, ako prebieha vývoj bábätka aj aké zmeny sa odohrávajú v matkinom tele. Okrem toho pre vás máme mnoho užitočných rád a tipov, ako celé tehotenské obdobie aj samotný pôrod zvládnuť čo najlepšie, aby ste si mohli v pokoji užívať krásne obdobie plné zmien a túžobného očakávania. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/vysetreni-v-tehotenstvi-nahled_1.jpg

Tehotenský kalendár: Kedy ísť na aké vyšetrenie?

V priebehu tehotenstva vás čaká celý rad vyšetrení. Krvné testy, genetické testy, rôzne kontroly a prehliadky v tehotenstve. Aké vyšetrenia v tehotenstve sú povinné? Čo so sebou vziať na prvé vyšetrenie v tehotenstve? Ako prebiehajú genetické testy a čo dokážu odhaliť? Spísali sme pre vás prehľadný tehotenský kalendár, ktorý vám odpovie nielen na tieto otázky, ale aj mnoho ďalších, ktoré sa vám preháňajú hlavou. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nedoklubko hlavní.jpg

Preeklampsia – choroba ohrozujúca matku aj plod

Preeklampsia je závažné ochorenie spôsobujúce až 20 % predčasných pôrodov. Týka sa výhradne tehotných žien a súvisí s poruchou funkcie placenty. O tom, čo konkrétne preeklampsia je, aké sú jej prejavy a ktoré ženy patria do rizikovej skupiny bližšie informuje náš článok. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/priprava-tasky-do-porodnice-nahled.jpg

Čo so sebou do pôrodnice? Nachystajte si tašku do pôrodnice včas

Zvlášť prvorodičky trápi ku koncu tehotenstva zoznam vecí, ktoré by si mali zbaliť do pôrodnice. Kedy zbaliť tašku do pôrodnice? Dá sa taška do pôrodnice aj kúpiť? A ako by mala výbava do pôrodnice vyzerať? Prinášame kompletný zoznam a praktické tipy niekoľkonásobných mamičiek, ktoré určite oceníte. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/40. týden těhotenství.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 40. týždeň

Vitajte v poslednej kapitole nášho seriálu Tehotenstvo po týždňoch. Ako sa ľudovo hovorí, štyridsiaty týždeň tehotenstva „už to klope na pupok“, takže nervozita silnie a stupňujú sa aj obavy, či sa pôrod rozbehne prirodzene, alebo bude treba lekársky zásah. Preto sme pre vás 40. týždeň tehotenstva pripravili dôležité informácie a rady o tom, ako sama môžete prispieť k rozbehnutiu pôrodu, prípadne, čo môžete očakávať v pôrodnici, pokiaľ sa vášmu bábätku nechce na svet prirodzenou cestou. Poďme si teda spoločne užiť 40. týždeň tehotenstva, ktorým zároveň končí celý náš seriál Tehotenstvo po týždňoch. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/39. týden těhotenství.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 39. týždeň

S kapitolou 39. týždeň tehotenstva sa pomaly lúčime s naším seriálom Tehotenstvo po týždňoch. V predposlednom rozprávaní sa preto priamo zameriame na samotný pôrod a priblížime si jeho jednotlivé fázy od prvej až po štvrtú dobu pôrodnú. Poradíme vám, na čo sa v jednotlivých fázach zamerať, aby ste namiesto obávaného pôrodu prežili ten najsilnejší životný zážitok, ktorý príroda dopraje iba žene. Tridsiaty deviaty týždeň tehotenstva už sa vaše bábätko môže narodiť v podstate kedykoľvek, preto na nič nečakajte a pustite sa do čítania. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/38. týden těhotenství.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 38. týždeň

Nastáva doba, kedy je už vaše bábätko oficiálne považované za donosené, a preto sa pokojne už 38. týždeň tehotenstva môže narodiť. V našom seriáli Tehotenstvo po týždňoch sa teda sústredíme na signály tela, ktoré vás upozornia na začínajúci pôrod, a tiež si povieme, ako by ste mali postupovať pri výbere autosedačky pre bábätko. Rovnako ako predchádzajúce kapitoly, tiež kapitola popisujúca tridsiaty ôsmy týždeň tehotenstva je plná zaujímavých informácií aj užitočných rád, ktoré vám určite dobre poslúžia na konci vášho tehotenstva. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/37. týden těhotenství.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 37. týždeň

Náš seriál Tehotenstvo týždeň po týždni pokračuje a teraz je pred nami 37. týždeň tehotenstva, po ktorého ukončení už bude vaše bábätko oficiálne považované za donosené. Je preto možné, že sa váš pôrod rozbehne skôr, než v plánovanom termíne, a preto by bolo dobré mať už tridsiaty siedmy týždeň tehotenstva všetko pripravené a naplánované. Ak ste sledovali náš seriál, určite ste si už všetko podstatné stihli zariadiť a môžete sa s chuťou pustiť do čítania o tom, ako prebieha 37. týždeň tehotenstva a čo vás v ňom pravdepodobne čaká. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/36. týden těhotenství.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 36. týždeň

Posledné týždne klopú na dvere a 36. týždeň tehotenstva otvára najočakávanejší a zároveň najobávanejší mesiac tehotenstva. Čím je tridsiaty šiesty týždeň tehotenstva výnimočný a na čo by ste sa mali pripraviť? Všetko podstatné vám opäť prináša náš seriál Tehotenstvo po týždňoch, v ktorom sa okrem iného dozviete, že vás 36. týždeň tehotenstva čaká vyšetrenie na prítomnosť streptokoka a že tehotenskú poradňu začnete navštevovať každý týždeň. Nevynecháme ani to, ako si 36. týždeň tehotenstva vedie bábätko, ani aké prejavy sprevádzajú budúcu mamičku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/35. týden těhotenství.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 35. týždeň

35. týždeň tehotenstva je ďalšou kapitolou nášho seriálu Tehotenstvo po týždňoch. Budeme sa v nej zaoberať otázkou cisárskeho rezu, ktorý môže byť pre niektoré mamičky jedinou cestou, ako priviesť na svet bábätko bez komplikovaného a rizikového pôrodu. Tiež zistíte, aké doklady je nutné predložiť v pôrodnici a nezabudneme ani spomenúť, ako prebieha 35. týždeň tehotenstva vývoj bábätka aj ako bojuje v posledných týždňoch mamička so všetkými ťažkosťami, ktoré tridsiaty piaty týždeň tehotenstva sprevádzajú. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/34. týden těhotenství.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 34. týždeň

Privítajme spoločne 34. týždeň tehotenstva, v ktorom sme pre vás opäť starostlivo vyberali tie najdôležitejšie informácie a rady, ktoré uvíta každá budúca mamička. Zameriame sa na vývoj bábätka, ktorý je už tridsiaty štvrtý týždeň tehotenstva takmer dokončený, a pozastavíme sa pri jeho polohe, ktorá by už mala byť nachystaná na pôrod. Tiež si v kapitole 34. týždeň tehotenstva povieme o možnosti prítomnosti duly pri pôrode. Jej služby vyhľadáva v poslednej dobe čím ďalej viac rodičiek, a preto táto téma rozhodne stojí za zmienku v našom seriáli Tehotenstvo po týždňoch. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/33. týden těhotenství.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 33. týždeň

Pre všetky zvedavé mamičky prinášame ďalšiu kapitolu zo seriálu Tehotenstvo po týždňoch, tentoraz s názvom 33. týždeň tehotenstva. V tej vám poradíme, ako sa pripraviť na pôrod prakticky aj teoreticky, čo by ste mali ešte dokúpiť pre bábätko, aj aké ťažkosti môžu sprevádzať posledné týždne tehotenstva. Tiež tridsiaty tretí týždeň stojí za vašu pozornosť, tak neváhajte a pustite sa do čítania! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/32. týden těhotenství.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 32. týždeň

32. týždeň tehotenstva zakončuje 8. mesiac tehotenstva a je už na čase začať riešiť potrebné formality. V dnešnej kapitole nášho seriálu Tehotenstvo po týždňoch sme sa preto okrem informácií o vývoji bábätka zamerali na to, ako riešiť peňažnú pomoc v materstve aj ako postupovať pri spísaní pôrodného plánu. Aj keď sa v 32. týždni tehotenstva do pôrodnice zatiaľ ešte nechystáte, je dobré mať všetko nachystané pre prípad, že by sa bábätku chcelo na svet skôr. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/31. týden těhotenství.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 31. týždeň

Prichádzame s ďalšou kapitolou nášho seriálu a tentoraz sa zameriame na 31. týždeň tehotenstva. Okrem klasických informácií o tom, ako prebieha 31. týždeň tehotenstva, ako pokračuje vývoj bábätka, aj ako sa tridsiaty prvý týždeň tehotenstva cíti nastávajúca mamička, sa zoznámite s rôznymi alternatívami pôrodných polôh a ponúkneme vám prehľadný zoznam vecí pre čerstvo narodené bábätko, ktoré sa vám určite budú hodiť. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/ruzove-boticky.jpg

Ako spoznať tehotenstvo

Plánujete bábätko, alebo máte podozrenie, že ste neplánovane tehotná? V oboch prípadoch sa vám bude hodiť poznať jednotlivé príznaky tehotenstva, aby ste tehotenstvo mohli spoznať čo najskôr, a napríklad aj bez testu. Poďme sa spoločne pozrieť, kedy sa prejavia prvé príznaky tehotenstva, ako spoznáte, že ste tehotná, kedy si urobiť tehotenský test a kedy zájsť ku gynekológovi. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/planujeme-miminko-nahled.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 2. týždeň

Plánujete bábätko? Potom vás určite bude zaujímať, ako a odkedy sa tehotenstvo počíta a čo sa s vaším telom deje v 2. týždni tehotenstva. Na prvé príznaky tehotenstva je v druhom týždni tehotenstva ešte príliš skoro, pretože vo vašom tele najskôr práve prebieha ovulácia, pri ktorej dôjde k oplodneniu. Pozrite sa do nášho seriálu Tehotenstvo po týždňoch a zistite viac! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/nahledovy-tehotenske-brisko-s-letadlem.jpg

Lietanie v tehotenstve. Je bezpečné?

Letecká doprava je dnes úplne bežná a dostupná, či už lietame za oddychom, alebo pracovne. Ale možno si kladiete otázku, ako je to s lietaním v tehotenstve. Či lietanie nepredstavuje riziko pre vaše nenarodené dieťa. Cestovania lietadlom sa nemusíte obávať ani keď ste tehotná. Väčšina lekárov považuje lietanie pre zdravú tehotnú ženu za bezpečné až do konca 8. mesiaca. Napriek tomu by ste mali byť obozretné, a hlavne v prvom trimestri zvážte cestu podľa toho, ako sa cítite. Poďme sa spolu pozrieť na všetko, čo by ste mali vedieť o lietaní v tehotenstve, než sa vydáte na cestu. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/zdravi-tehotenstvi_3-nahled.jpeg

Aké zdravotné ťažkosti vás môžu v tehotenstve zaskočiť?

Tehotenstvo sprevádza aj celý rad zdravotných ťažkostí a nie všetky sú zanedbateľné banality. Poradíme vám, pri akých ťažkostiach ihneď vyhľadať lekára a aké zvládnete vyriešiť doma samoliečbou. Pomôžeme vám vyzrieť nad bolesťami žalúdka, nevoľnosťou, hnačkou, nadúvaním a hemoroidmi v tehotenstve. Prezradíme, čím liečiť chrípku, kašeľ a bolesti hrdla v tehotenstve. Tiež vám pripomenieme, aké lieky môžete brať proti bolesti hlavy či bolesti chrbta, ako rizikový je vysoký krvný tlak a prečo sa vyhnúť veľkým oblúkom oparu a mykóze. Vysvetlíme vám, prečo vás zmáha únava i nespavosť zároveň, poradíme ako na stres, strie a kŕčové žily a prečo navštíviť lekára pri krvácaní, popr. výtoku a špinení v tehotenstve. Začítajte sa do zdravotného poradcu pre tehotnú ženu. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/nahled_pro web.jpg

Bylinky v tehotenstve, je potrebné sa im vyhýbať?

Hoci sa to nezdá, bylinky používame takmer denne. Dochucujeme s nimi pokrmy, varíme si ukľudňujúce bylinné čaje a doprajeme si relaxačné bylinné masáže alebo aromaterapie. V tehotenstve sa toho všetkého nemusíte úplne vzdať, ale určite nebude na škodu to obmedziť. Aj keď to priamo na vás nemusí mať negatívny vplyv, vaše bábätko to môže znášať inak. Bylinky v tehotenstve môžu byť rovnako prospešné ako aj zradné. V našom článku sa spoločne pozrieme na účinky harmančeka, mäty, maliníka, rasce a mnohých ďalších byliniek v tehotenstve. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Varenivtehotenstviuvod.jpg

Čo jesť a nejesť v tehotenstve?

Internet sa hemží rôznymi dezinformáciami o tom, čo jesť a nejesť v tehotenstve. Niektoré zdroje si dokonca protirečia a je veľmi ťažké nájsť skutočne pravdivé informácie, o ktoré sa budúca mamička môže oprieť. Preto sme dali dohromady zoznam vecí, ktorých sa radšej vyvarovať a ktoré naopak v tehotenstve prospievajú. Čo jesť a nejesť v tehotenstve, ako je to s ľanovým semienkom, paralenom, kávou, zázvorom, zeleným čajom, fajčením a výživou v tehotenstve, to sa dozviete v našom článku. Prečítať viac »
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií