AlzaPlus+ Bosch

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/xbox-series-x-vertikalne-nahled_3.jpg

Xbox Series X: recenzia, updaty, novinky

V tomto článku sa dozviete všetko potrebné o konzole Xbox Series X, najnovšej hernej mašine z dielní Microsoftu. V prvej časti špeciálu sa dozviete základné informácie, ako sú cena, hardvérové špecifikácie či aké hry si novom Xboxe zahráte. Dobrú predstavu o tom, čo táto konzola prináša a aké sú jej výhody aj nedostatky, si urobíte po prečítaní recenzie kolegov z kanála AlzaTech či nášho komentáru.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/navod-elektronicke-licence-hry-big_1.jpg

Návod na uplatnenie elektronických licencií – hry

Kúpili ste si v Alze hru vo forme elektronickej licencie, s ktorou si neviete rady? V tomto súhrnnom návode vám napovieme, ako rýchlo a jednoducho uplatniť elektronické herné kľúče na platformách Origin, Steam, Uplay, MS Store, PS Store, Xbox Store a Xbox Game Pass.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/x-box-series-x.jpg

Xbox Series X: Oplatí sa výkonnejšia konzola od Microsoftu? (RECENZIA)

Xbox Series X predstavuje výkonnejšiu z dvojice konzol, ktoré uviedol Microsoft. Ponúka extra rýchle načítanie, možnosť rozšírenia o dodatočný SSD disk a má jednoduchý funkčný dizajn. Je ale rozumné ju kúpiť? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-2020-nahled.jpg

Xbox Series S a Series X sú tu! Unboxing a naše prvé dojmy! (PRVÉ DOJMY)

Nové xbox sú tu! Sú konečne tu! Dostali sme do rúk oba: Výkonný Xbox Series X a cenovo dostupnejší Xbox Series S - a tu sú naše prvé dojmy! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-series-x-prvni-dojmy-nahled.jpg

Prvé dojmy z hrania na Xboxe Series X chvália spätnú kompatibilitu aj rýchly SSD disk (NOVINKA)

Vybraní novinári dostali možnosť stráviť s Xboxom Series X celý týždeň, a hoci nemôžu hovoriť o všetkých prvkoch novej konzoly od Microsoftu, aj tak neskrývajú nadšenie. Chvália predovšetkým spätnú kompatibilitu, ktorá z takmer všetkých dostupných titulov robí automaticky výrazne lepšie hry po stránke výkonu aj grafiky, ale aj rýchle načítanie a funkciu Quick Resume umožňujúcu takmer okamžite prepínať medzi niekoľkými spustenými hrami. Prvé dojmy z používania Xboxu Series X nájdete v novinke. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-nahled.jpg

Nové Xboxy sa blížia, koncept priehľadného telefónu od Samsungu, Moto Razr 5G a ďalšie! (NOVINKA)

Nové Xboxy sa blížia - nielen očakávaný Xbox ale aj Xbox Series S. Pozrieme sa aj na koncept úplne priehľadného telefónu Samsung a tiež na nové ohybné „véčko“ Motorola Razr 5G! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-one-s-novy-ovladac-nahled.jpg

Xbox Series S ponúkne cenovo dostupné next-gen hranie (NOVINKA)

Kým Xbox Series X bol oznámený už pred mnohými mesiacmi, s odhalením menšieho a lacnejšieho Series S výrobca dlho vyčkával. Teraz Microsoft predstavil technické špecifikácie konzoly, ktorá s odporúčanou cenovkou 299 € ponúka prekvapivo veľa výkonu. Microsoft vďaka Series S láka na pravý next-gen zážitok, len s nižším rozlíšením. Technické špecifikácie, a predovšetkým pomer ceny a výkonu si rozoberieme v dnešnej novinke. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-series-s-fun-render-nahled.jpg

Nový Xbox ovládač potvrdzuje existenciu lacnejšieho Xboxu Series S (NOVINKA)

O lacnejšom a menej výkonnom variante Xboxu Series X sa špekuluje tak dlho a tak detailne, že oficiálne oznámenie konzoly považujeme len za otázku času. Teraz existenciu Xboxu Series S, ako sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude konzola volať, potvrdzuje tiež balenie nového ovládača, ktorý túto konzolu doslovne spomína v rámci podporovaných zariadení. Viac informácií o Xboxe Series S nájdete v tejto novinke. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-series-x-vertikalne-nahled_2.jpg

Xbox Series X vyjde tento rok v novembri bez Halo Infinite, hra je odložená na budúci rok (NOVINKA)

Hoci zábavný priemysel ako jeden z mála odolal epidémii koronavírusu, ba dokonca tržby herných firiem rástli, ani on sa nezaobišiel bez následkov. Rad hier na čele s velikánmi ako Cyberpunk 2077 alebo The Last of Us Part II sa dočkali odloženia a teraz na smutnom zozname pribudlo aj Halo Infinite. Microsoft však na toto konto aspoň potvrdil, že Xbox Series X vyjde podľa pôvodného plánu v novembri. Viac v dnešnej novinke. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/haloinfiniteteaser-1595520879721-nahled.jpg

Xbox 20/20 (ŠPECIÁL): Halo, Forza, nové RPG od Obsidian aj Fable na Xbox Games Showcase

Máme za sebou takmer hodinovú ukážku, v ktorej nám Microsoft predviedol veľmi rôznorodé portfólio hier. Halo a Forza, teda vlajkové lode výrobcu next-gen konzoly Xbox Series X, medzi nimi samozrejme nechýbali. Zďaleka to však neboli jediné tromfy, ktorými si hlavná konkurencia spoločnosti Sony veľmi výrazne pýta pozornosť – so svojím novým RPG sa blyslo štúdio Obsidian, veľký návrat oslávila séria S.T.A.L.K.E.R. a z hlbín špekulácií na povrch sveta oficiálne potvrdených hier sa konečne vynorilo nové Fable. Záznam a textový prepis všetkých predstavených titulov nájdete v článku nižšie. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-series-s-nahled.jpg

Xbox Series S má mať rovnaký procesor ako Series X, oznámiť ho má Microsoft v auguste (NOVINKA)

Aktualizácia 30. 6.: Pôvodné špekulácie o nečakane malom výkone lacnejšej verzie Xboxu Series X spresnil sám ich autor, podľa ktorého má mať Xbox Series S (ako sa predpokladá, že sa konzola bude volať) nakoniec rovnaký procesor ako jeho veľký braček Series X. Zároveň sa podľa posledných správ máme dočkať odhalenia tejto konzoly v auguste. V pôvodnom článku si môžete tiež prečítať o špekulácii na tému lacnejšieho Xboxu vďaka uniknutému dokumentu Microsoftu či predpokladanej cene Series S a Series X. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-smart-delivery-halo-infinite-nahled.jpg

Microsoft vysvetľuje technológiu Smart Delivery na Halo Infinite a Cyberpunk 2077 (NOVINKA)

Mnoho hráčov stále nemá jasno v tom, čo technológia Smart Delivery predstavuje. Manažér pre komunikáciu, Will Tuttle, si tak na webe Xboxu pripravil vysvetlenie, čo táto technológia pre nás hráčov znamená a predovšetkým ju priblížil na niekoľkých príkladoch. Po prečítaní tejto novinky vám už bude úplne jasné, ako Smart Delivery funguje a čo od tejto sympatickej vychytávky očakávať. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-series-x-zpetna-kompatibilita-nahled.jpg

Spätná kompatibilita Xboxu Series X umožní vyššie rozlíšenie, fps či pridanie HDR pri starších hrách (NOVINKA)

Jednou zo zbraní Microsoftu v rámci marketingu novej konzoly Xbox Series X je spätná kompatibilita. Už v deň vydania máme počítať s tisíckami starších titulov, ktoré môžu využiť výkon novej konzoly mnohými spôsobmi. V prípade hier z Xboxu One, Xboxu 360 či dokonca prvého Xboxu môžeme očakávať nielen vyššie rozlíšenie či lepší framerate, ale tiež automatickú integráciu HDR. Viac informácií v novinke. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-phil-spencer-nahled_1.jpg

Phil Spencer: Ešte ste nespoznali pravú silu next-genu (NOVINKA)

Herným spoločnostiam sa s príchodom koronavírusu zásadne zmenil život. A nemyslíme teraz prácu z domova či pozastavenie motion capture natáčania. So zrušením fyzických herných akcií totiž nemôžu nám hráčom umožniť osobne si vyskúšať nové hry, čo aktuálne trápi Phila Spencera, vedúceho Xbox divízie v Microsofte. O tom, ale aj o prípravách vydania konzoly Xbox Series X sa rozhovoril v podcaste Talking Games. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-cena-nahled.jpg

Vyrobiť PlayStation 5 vraj stojí 450 dolárov, za koľko sa bude predávať? (TÉMA)

Je to práve predajná cena, ktorá v mnohých prípadoch rozhoduje o kúpe, a pretože herné konzoly sú väčšinou investíciou na niekoľko rokov, o to väčšiu hrá úlohu. Koľko bude PlayStation 5 stáť, zatiaľ nevieme, agentúra Bloomberg však prišla s informáciou, že aktuálna výrobná cena jednej konzoly je približne450 dolárov. Dokážeme podľa toho stanoviť, koľko bude PlayStation 5 stáť? Ako na tom boli predchádzajúce PlayStation a môže sa konzola predávať napríklad aj so stratou? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/GDC-2020-Gaming-Cypher.jpg

Game Developers Conference 2020 (TÉMA) – Ktoré herné systémy sú u vývojárov najobľúbenejšie?

Hráči počítačových hier zažívajú počas kalendárneho roka niekoľko vrcholov, na ktoré sa tešia. Mimo vydania očakávaných titulov sú to tiež konferencie, kde sa oznamujú nové projekty a odhaľujú detaily pripravovaných hier a medzi najobľúbenejšie akcie tak patrí E3, Gamescom a Tokyo Game Show. Lenže v posledných rokoch sa ukazuje, že veľmi zaujímavé poznatky získame aj z vývojárskych konferencií, medzi ktorými vyniká Game Developers Conference v San Franciscu, v rámci ktorej prebieha tiež prieskum o budúcnosti hrania. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-series-x-predstaveni-nahled.jpg

Next-gen Xbox (Project Scarlett) vyjde na Vianoce 2020

Presne rok po tom, čo Microsoft na E3 2018 prezradil, že pracuje na nových konzolách, tu máme oficiálne oznámenie next-gen Xbox konzoly. Tá trocha prekvapivo nesie názov Project Scarlett a kúpiť si ju budeme môcť až budúce Vianoce. Čo si na nej zahráme a čo by mala zvládnuť? Zistíte v dnešnej novinke. Prečítať viac »
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií