Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Chladivá spása

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/fall-guys-ultimate-knockout-recenze-nahled.jpg

Fall Guys: Ultimate Knockout (Mini RECENZIA) – Bláznivý battle royale na japonský spôsob

Projekt Fall Guys: Ultimate Knockout sa stal najúspešnejšou rozjazdovou značkou nielen pre vývojárov z Mediatonic, ale aj pre vydavateľa Devolver Digital. Tvorcom sa totiž podarilo zmiešať pohodovú hrateľnosť, prirodzenú ľudskú súťaživosť a šialené prekážkové dráhy či zbesilé úlohy ako z japonských bláznivých súťaží na spôsob Takešiho hradu. Či má tento neobvyklý a aktuálne „najrodinnejší“ battle royale potenciál baviť vás dlhší čas, sme sa pokúsili zodpovedať v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nove_hry_2020_08-nahled.jpg

Nové hry: august 2020 – Microsoft Flight Simulator, Total War Saga: Troy alebo Wasteland 3

Herná sezóna 2020 sa vymyká mnohých zavedeným štandardom. Že nie všetky zmeny boli tento rok k horšiemu, potvrdzujú práve prebiehajúcej prázdniny – „herné sucho“, jav typický práve pre letné ročné obdobie, sa po júli totiž nekoná ani v auguste. Naopak nás čaká naozaj nabitý mesiac (dúfajme) výborných titulov, z ktorých sme pre vás vybrali dvadsiatku tých najzaujímavejších.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/crash-bandicoot-4-its-about-time-dingodile-cover-nahled.jpg

Crash Bandicoot 4: It's About Time ukázal novú hrateľnú postavu a mód plný náročných výziev (NOVINKA)

Štúdio Toys for Bob si vytvorilo skvelé skákačkové renomé, keď takmer bezchybne resuscitovali fialového dráčika Spyra v remastrovanej trilógii. Nedávno tvorcovia oznámili, že sa ikonickým postavám plošinoviek na PlayStation budú venovať naďalej, teraz však s vlastnými nápadmi v Crash Bandicoot 4: It's About Time. V najnovšom dieli relácii State of Play odhalili hrateľnú postavu Dingodila, skiny pre šikovných hráčov a nový N. verted Mode pre náročných.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/cuphead-recenze-ps4-nahled.jpg

Cuphead (Mini RECENZIA) – Hrnčeky v službách diabla dorazili na PS4

Skákačka s neľútostnou obtiažnosťou Cuphead urobila v roku 2017 dieru do sveta, keď trápila húfy nadšených hráčov na PC a Xboxe, za čo si vtedy po zásluhe odniesla tri ceny na The Game Awards. Potom sa táto indie skákačka od štúdia MDHR dostala na MacOS (2018) a Nintendo Switch (2019). Na poslednú platformu, teda PS4, sa Cuphead pozrel 28. júla 2020 a my sme sa pozreli, či má táto kruťárna stále čím očariť, o čom sa dočítate v našej minirecenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/destroy-all-humans-recenze-cover-nahled1.jpg

Destroy All Humans! (RECENZIA) – Lietajúce taniere sa vracajú do zemskej atmosféry

S remakami či remastermi sa posledné roky roztrhlo vrece, či už z nostalgických dôvodov, alebo z nedostatku vlastnej invencie. Najnovším prírastkom do rodiny prerobených je pätnásť rokov stará klasika Destroy All Humans!, na ktorej pripomenutie sa rozhodlo nemecké štúdio Black Forest Games. Spoločne sa tak môžeme vydať s Cryptom-137 na ťaženie proti ľuďom, ktorí sú pre mimozemského tvora zdrojom genetického materiálu na obnovu vlastnej rasy. Viac v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/death-stranding-dojmy-pc-nahled1.jpg

Death Stranding (DOJMY Z HRANIA) – Poštový postapokalyptický doručovateľ doputoval na PC

Minulý rok štúdio Kojima Productions ukázalo, že dokáže vytvoriť dychberúci príbeh plný nečakaných zvratov, zaujímavé postapokalyptické univerzum a špecifickú hrateľnosť, ktorá nesadla každému hráčovi. Playstationová exkluzivita Death Stranding patrila k najlepším hrám v roku 2019, ale až od 14. júla sa do topánok Sama Portera Bridgesa môžu obuť tiež hráči na PC. Dnes sa pozrieme, ako sa doručujú zásielky v podivnom svete, v ktorom ľudia starnú pod kvapkami dažďa. Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ghost-of-tsushima-recenze-nahled.jpg

Ghost of Tsushima (RECENZIA) – Pohľad do duše samuraja

Rozlúčka konzoly PS4 pred vydaním jej výkonnejšieho súrodenca s päťkou v názve prebieha veľkolepým spôsobom. Tento rok sme mohli stráviť s najrýchlejšie predávanou exkluzivitou histórie The Last of Us Part II, užiť si remake jedného z najlepších JRPG Final Fantasy VII či sa preletieť v brnení Iron Mana vďaka VR technológii. Teraz sa o svoje slovo hlási Jin Sakai a jeho príbeh Ghost of Tsushima, ktorý má potenciál stať sa najlepšou hrou tohto leta.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/watch-dogs-legion-ubisoft-forward-cover-nahled.jpg

Watch Dogs: Legion predstavil záporákov a variabilitu hrdinov (NOVINKA)

Po minuloročnom fiasku s Ghost Recon: Breakpoint došlo k odloženiu všetkých hier spoločnosti Ubisoft, aby bol čas na nich viac zapracovať a aby priniesli nové herné prístupy. Posunutie dátumu vydania postihlo okrem iného tiež nádejnú hackerskú akciu Watch Dogs: Legion, v ktorej sa vydáme do dystopického Londýna. Stream Ubisoft Forward nám po necelom roku ukázal nové detaily o príbehu, hrateľnosti a tiež prezradil dátum vydania.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/chlastaci-alkoholove-pijacke-hry-tipy-cover-nahled.jpg

Ktoré alkoholické hry môžete kúpiť na slovenskom trhu? (TIPY)

Doskové hry dokážu sprostredkovať veľa zábavy na rôznych miestach. Spolu s priateľmi vás prenesú do hlbokých lesov, v ktorých môžete čeliť nájazdom fantastických netvorov, naskočiť do rakety, v ktorej budete brázdiť vesmírom, logicky potrápite svoj mozog hádankami... alebo vám len umožnia prežiť príjemné chvíle hraním nenáročného titulu. Práve do tejto kategórie patria alkoholické hry, ktoré dokážu rozprúdiť každú párty nenásilnou formou. Bližšie sa na ne pozrieme v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/iron-man-vr-recenze-nahled1.jpg

Marvel’s Iron Man VR (RECENZIA) – Železným mužom ľahko a rýchlo

PlayStation 4 sa už pripravuje na odchod do konzolového dôchodku, úsvit svojho života však spestruje hráčom titulmi ako je The Last of Us Part II, Ghost of Tshusima či pre fanúšikov virtuálnej reality práve vychádzajúcim Marvel's Iron Man VR. Štúdio Camouflaj od začiatku vystupovalo veľmi ambiciózne a sľubovalo plnohodnotnú hru, ktorá nám umožní stať sa Iron Manom, teda splniť si sen nejedného fanúšika komiksov. To, či hra zažiarila ako repulsory Iron Mana alebo naopak pohorela ako ich cieľ, zistíte v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/steelrising-oznameni-cover-nahled.jpg

Steelrising – Boj proti robotom tyranského Ľudovíta XVI. (OZNÁMENIE)

Svet počítačových hier dáva absolútnu slobodu tvorivej fantázii, a preto sa často stretávame s veľmi zaujímavými nápadmi. Francúzske štúdio Spiders nám po svojom alternatívnom kolonizovaní Nového sveta v GreedFall predkladá ďalšiu otázku typu „Čo by sa stalo, keby“, tentokrát zameranú na veľkú francúzsku revolúciu. V novinke Steelrising totiž Ľudovít XVI. nepodľahol rozvášnenému parížskemu davu, ale porazil ho pomocou armády robotov. Viac informácií nájdete v ďalších riadkoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/diablo-2-retro-recenze-20-vyroci-cover-nahled1.jpg

Diablo 2 (Retro RECENZIA) – Akčné RPG za dvadsať rokov takmer nezostarlo

Spoločnosť Blizzard patrí k niekoľkým málo vývojárom, ktorých titul prepožičal názov celému žánru. Pod pojmom izometrické akčné RPG si urobia jasnú predstavu o hrateľnosti len kovaní hráči, ale keď sa povie pojem „diablovka“, chytí sa oveľa väčší počet ľudí. A práve o najslávnejšom zástupcovi sa dnes budeme baviť, pretože Diablo 2 oslavuje dvadsatiny. V dnešnej retro recenzii sa pozrieme na dôvody jeho slávy, prípadne či je ešte atraktívna pre dnešného hráča.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/fifa-21-oznmeni-cover-nahled.jpg

FIFA 21 nemusíte kupovať dvakrát, jedna kópia bude fungovať na súčasnú aj novú generáciu konzol (OZNÁMENIE)

Poslednou dobou zmieta herným svetom chaos, ako to bude s hrami, ktoré si aktuálne kúpime na súčasnú generáciu konzol, ale vyjdú aj na PlayStation 5 a Xbox Series X. Všetko sme sa pokúsili vysvetliť v našich článkoch o prístupe Sony a tiež o mechanike Smart Delivery od Microsoftu. Vydavateľ Electronic Arts ide vlastnou cestou, čo sa ukázalo na oznámení FIFA 21. Upgrade staršej verzie na next-gen dostanete automaticky. Viac v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/hitman-3-oznameni-cover-nahled.jpg

Predpokladaný návrat Agenta 47 ukončí novodobú trilógiu Hitman (OZNÁMENIE)

Hitman, zabijak s ikonickým označením Agent 47, sa opäť vracia, aby sa popasoval so svojou minulosťou. V dánskom štúdiu IO Interactive už dopredu rozplánovali epizodicky rozprávaný príbeh plešatého nájomného vraha ako trilógiu, ktorú by mali zavŕšiť v januári 2021, okrem iného aj na konzolách novej generácie. Čo sme sa v rámci prezentácie The Future of Gaming dozvedeli o Hitman 3?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/maneater-recenze-nahled1_1.jpg

Maneater (RECENZIA) – Vražedné pobrežie so žralokom v hlavnej úlohe

Simulátor žraloka, Maneater, pri oznámení nebral takmer nikto vážne, pretože ho väčšina počítačových hráčov vnímala ako úlet na úrovni Goat Simulátora, ku ktorému tvorcovia z Tripwire Interactive pridali hektolitre krvi nebohých plážových povaľačov, ktorí skončili ako olovrant morského predátora. Lenže vývojári sa držali svojej koncepcie, vylepšovali hrateľnosť, až nakoniec dokončili akčnú adventúru s prvkami RPG, ktorej sa vďaka koronavírusovej kríze stala jednou z najvýraznejších hier mája.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/PS-Plus-August-2020-nahled.jpg

PlayStation Plus: jún 2020: Call of Duty: WWII a Star Wars Battlefront 2

Kým Sony oznamuje hry zadarmo pre predplatiteľov služby PlayStation Plus väčšinou v stredu, tento týždeň sme sa dočkali už v pondelok. Prvou oznámenou hrou je Call of Duty: WWII (sťahovať môžeme od 26. mája), pričom FPS z druhej svetovej vojny doplní ďalšia strieľačka, tentoraz však z jednej preďalekej galaxie od švédskych DICE. Call of Duty: WWII je možné sťahovať už teraz, zatiaľ čo Battlefront 2 bude k dispozícii od 2. júna.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ghost-of-tsushima-gameplay-state-of-play-ghost-nahled-bow.jpg

Ghost of Tsushima kombinuje prvky Zaklínača, Assassin's Creed a soulsborne žánru (NOVINKA)

Po blamáži s gameplay zábermi, ktoré sme zažili počas nedávnej prezentácie Inside Xbox, sa prihlásila o pozornosť spoločnosť Sony, ktorá v rámci relácie State of Play dopodrobna predstavila svoje letné želiezko v ohni Ghost of Tsushima. Od prvých sekúnd nám padla sánka, pretože práca štúdia Sucker Punch je skrátka dychberúca. Čo sme sa počas necelých dvadsiatich minút dozvedeli, si môžete prečítať v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/motogp-20-recenze-nahled1.jpg

MotoGP 20 (RECENZIA) – Asfalt celého sveta spoza riadidiel

Seriál pretekov MotoGP si podobne ako ostatné športy a davové akcie „užíva“ nútenú dovolenku, takže fanúšikovia cestných motocyklov nemôžu sledovať profesionálnych jazdcov, ako krúžia jeden okruh za druhým po tratiach celého sveta. Ich abstinenčné príznaky by mohlo zmierniť virtuálne pretekanie v rámci titulu MotoGP 20 od talianskeho štúdia Milestone, na ktorý sme sa zamerali v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/assassins-creed-valhalla-keyart-nahled.jpg

Prvý trailer Assassin’s Creed Valhalla naznačil príbehové pozadie (OZNÁMENIE)

Fanúšikovia série Assassin's Creed si v súčasnosti užívajú druhý rok pôstu, ak nepočítame DLC pre posledný diel Odyssey, a preto lačne očakávajú nový diel ságy, o ktorej sa už dlhší čas špekuluje, že nás vezme na sever Európy do časov vikingských nájazdov. Prvý trailer pokračovania Valhalla im dal za pravdu a ukončil ich čakanie. Čo všetko sme sa z ukážky dozvedeli o hlavnej postave menom Eivor a jeho životnom údele, sa dozviete v dnešnej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/legendy-zapadu-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Legendy Západu (RECENZIA) – Zanechajte stopu v dejinách

Počasie za oknami nám pomaly, ale iste pripomína, že leto sa blíži. S obdobím prázdnin máme mimo voľnočasových radovánok spojené tiež westerny, v ktorých si hlavní hrdinovia „užívajú“ teploty, ktorých hodnoty sú takmer mimo škálu našich teplomerov. Práve túto atmosféru sa pokúsi priniesť k vám domov dosková hra legendy Západu od francúzskeho tvorcu Hervého Lemaitre, ktorá vám umožní prežiť život významných osôb dobývania Divokého západu.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB26
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi