Novinky z next@acer 2020: okrem stálic aj nový rad ENDURO

Zobraziť katalóg

Článok

• Autor: Matěj Toul

Tohtoročná konferencia next@acer taiwanského výrobcu notebookov sa niesla v štýle hry kameň, papier, nožnice. Pod každým týmto heslom sa skrývalo slovo definujúce jedno odvetvie zariadenia Acer a práve diváci živého prenosu mohli rozhodnúť, na ktoré sa pozrú ako prvé. Tešiť sa môžeme na pracovné, grafické a herné zariadenia, ale aj na úplne novú sériu ENDURO. Čo všetko Acer na konferencii/livestreame next@acer 2020 ukázal?

Next@acer - Kámen, nůžky, papír

next@acer 2020 – OBSAH

  1. Papier – ľahké zariadenia pre produktivitu na cestách
  2. Nožnice – dizajnérske zariadenia zamerané na kreativitu
  3. Kameň – odolné zariadenia na prácu vonku
  4. Gaming – Všetko, čo si hráč môže priať

Papier – ľahké zariadenia pre produktivitu na cestách

Ako prvú zvolili diváci možnosť papier, za ktorým sa skrývalo slovíčko „Light“. Išlo teda o prenosné a výkonné notebooky. Prvé zariadenie, ktoré nám moderátori predstavili, bol Chromebook Enterprise Spin 713. Nový Chromebook dizajnovo nadväzuje na známeho predchodcu, ale ponúka veľkú novinku inšpirovanú rokom 2020. Celý dotykový povrch je obohatený zliatinou striebra, vďaka ktorej sa stal antibakteriálnym.

K zmenám došlo aj na displeji. Ten je 13,5" a predviedol sa s veľmi atypickým pomerom strán 3:2, ktorý má slúžiť na to, aby sa do vášho zorného poľa dostalo maximum textu. Z hľadiska špecifikácií výrobca uvádza Intel procesory 10. generácie spolu s až 16 GB RAM a 256 GB SSD. Batéria by mala vydržať okolo 10 hodín a vďaka portu USB-C Chromebook podporuje rýchlonabíjanie. Všetko samozrejme beží na operačnom systéme Chrome OS.

Next@acer - Acer Chromebook Enterprise Spin 713
Nový Chromebook s atypickým pomerom strán displeja a kĺbom Spin by mal byť cenovo dostupným zariadením s kvalitami Chromebookov, ako napr. Chrome OS. Zdroj: Acer.

Druhým ukázaným zástupcom z „papierovej“ kategórie je notebook Acer Swift 5. Ten bol oznámený už skôr, avšak do kategórie Light skvele zapadne, takže sa moderátori rozhodli aj tento kúsok ukázať.

Dominantou tohto ultrabooku je iba 14,95 mm hrúbka spolu s úžasnou hmotnosťou 990 g. Aj do takto limitovaného priestoru bol Acer schopný uložiť 14" displej, Intel procesor 10. generácie a grafickú kartu Nvidia GeForce MX350. Čerešničkou na torte je až 512 GB SSD úložisko spolu s 16 GB RAM. Batéria údajne vydrží až 12,5 hodiny a rovnako ako pri Chromebooku je tu možnosť rýchlonabíjania vďaka USB-C. Medzi ďalšie konektory potom patrí napríklad USB 3.1 alebo DisplayPort, ktoré slúžia na komunikáciu so staršími zariadeniami.

Nožnice – dizajnérske zariadenia zamerané na kreativitu

Druhým zvoleným motívom boli nožnice s heslom „Creative“. Samozrejme tu prišla reč na dizajnérske a grafické notebooky, počítače a monitory série ConceptD. Na streame sme mohli vidieť ikonického zástupcu ConceptD 3 Ezel. Toto skvelé spojenie notebooku a grafického tabletu cieli predovšetkým na umelcov, ktorí radi cestujú. Vďaka špeciálnemu Ezel kĺbu môžete s displejom robiť takmer čokoľvek a zvoliť si tak ideálnu polohu na prácu. ConceptD 3 Ezel príde vo variantoch s 14" a 15,6" displejom a oba podporujú špeciálnu technológiu Aceru, ktorá razantne zlepšuje farebné podanie.

Next@acer - ConceptD 3 Ezel
ConceptD 3 Ezel je veľmi zaujímavým spojením notebooku a grafického tabletu, ktoré sa skvele hodí na tvorbu umenia na cestách. Zdroj: Acer.

Samozrejmosťou je pridaný stylus, ktorý v kombinácii s displejom zariadenia podporuje 4 096 úrovní tlaku. Zariadenie sa celkovo dosť podobá staršiemu ConceptD 7 Ezel, avšak s oveľa príjemnejšou cenovkou. Tá by totiž mala začínať niekde okolo 1 500 €.

Z hľadiska špecifikácií sa tu bavíme o procesoroch Intel Core i7-10750H alebo i5-10300H v spojení s Nvidia GTX 1650 a 1650 Ti, alebo dokonca Nvidia Quadro T1000 v prípade modelu Pro. Acer ponúka aj lacnejší variant s integrovanou grafickou kartou. Veľkou výhodou je aj dlhá výdrž batérie, a to až 18 hodín.

Kameň – odolné zariadenia na prácu vonku

Subjektívne asi najzaujímavejšia a najinovatívnejšia kategória bola tá posledná. Kameň s heslom „Solid“, teda „pevný“, sa zameriava na veľmi odolné zariadenia na prácu vonku alebo v extrémnych podmienkach. Na presne tento účel predstavil Acer celý nový rad ENDURO.

Prvým predstaveným modelom bol notebook ENDURO N7, ktorý už na prvý pohľad zaujal vzhľadom podobným kufríku. Tento notebook je určený do tých najnáročnejších podmienok (moderátori zmienili záchranárov, pracovníkov na stavbe, a pod.). Zariadenie má certifikáciu IP65 a MIL-STD810G, čo vypovedá o veľkej vodoodolnosti a tiež odolnosti voči pádu. Pred presunutím na ďalší model ešte moderátori ukázali ľahko vymeniteľnú batériu, ktorá mnohonásobne zvyšuje výdrž v teréne.

Next@acer - Acer ENDURO N7
Popredným modelom nového radu ENDURO na prácu v náročných podmienkach je model Acer ENDURO N7, ktorý si jeden z moderátorov priniesol ako kufrík. Zdroj: Acer.

Druhým modelom ENDURO bol Acer ENDURO N3, ktorý sa celkovo javí ako oveľa viac smerovaný na bežné vonkajšie použitie. Už na prvý pohľad je elegantnejší a tiež ľahší, váži menej ako 2 kg. To však nijako zásadne neuberá na odolnosti. ENDURO N3 nesie certifikáciu IP53 a armádny certifikát MIL-STD810G.

V livestreame jeho možnosti ukazoval kanadský astronóm. ENDURO N3 je schopný vystáť teploty od -32 °C až do 60 °C, pád z 122 cm (vo videu dokonca viac než z dvoch metrov) a spoľahlivo prečká dážď aj vlhkosť vzduchu až 88 %. Za zmienku stojí technológia Aqua Fan. V skratke ide o ventilátor schopný vypudiť vodu a vlhkosť z vnútra zariadenia. Špecifikácie sľubujú procesory Intel Core i7 až 10. generácie, grafický čip Nvidia GeForce MX230, až 32 GB RAM a až 1TB HDD/512 GB SSD disk.

i Moderátori v závere sekcie zmienili, že v sérii ENDURO nájdeme aj tablety a mobilné telefóny. Na streame ich však neukázali.

Gaming – Všetko, čo si hráč môže priať

V prvej časti gaming sekcie sme sa mohli pozrieť na dva notebooky zo série Predator Helios, hoci sme oba už poznali. Acer Predator Helios 300 predstavuje hernú powerhouse z dielní Aceru. Veľmi úzke rozmery a nízka hmotnosť sa tu spájajú s 240 Hz displejom s 3ms odozvou, herným procesorom Intel Core i7 10. generácie a grafickou kartou Nvidia RTX 2070 v dizajne Max-Q.

Next@acer - Acer Helios 700
Acer Helios 700 s vysúvacou klávesnicou HyperDrift sme videli už skôr. Na streame sa jeden z variantov taktiež objavil.

Acer Predator Helios 700 potom ponúka obľúbenú vysúvaciu klávesnicu HyperDrift, ktorá poskytuje oporu zápästia a tiež výrazne lepšie chladenie. Nechýba ani populárne WASD tlačidlo MagForce s podporou až troch polôh stlačenia, ktoré simuluje kontrolu intenzity na gamepade.

Nvidia RTX 2070 grafická karta s Max-Q dizajnom je navyše špeciálne upravená na streamovanie. Pokiaľ totiž v streamovacom softvéri zvolíte enkóder NVENC (streamovanie cez grafickú kartu), čip sa akoby „rozdelí“, pričom časť sa sústredí na stream a časť na samotnú hru. Za zmienku stojí aj využitie patentovaného materiálu Acer Powergy, vďaka ktorému je notebook ako celok o niečo výkonnejší, ľahší a chváli sa nižšou spotrebou.

Na streame bol ďalej spomenutý aj známy desktop Predator Orion 9000 – herné monštrum, ktoré sa novo bude predávať vo variante s procesorom Intel Core i9-10980XE (18 jadier, 3 GHz) a dvomi grafickými kartami Nvidia GeForce RTX 2080Ti. Vyzdvihnuté bolo tiež špeciálne tvrdené sklo chrániace proti EMI (Electromagnetic interferencia), teda proti elektronickému šumu. Ten môžete napríklad nepatrne začuť pri nahrávaní na mikrofón. Nový Orion 9000 bude mať určite výkonu na rozdávanie, a to na niekoľko rokov dopredu.

Next@acer - Acer Predator X25
Vedľa predstaveného monitora Acer Predator X25 boli tiež neskôr na webe oznámené novinky do radu XB3. Zdroj: Acer.

Predtým nevídanou novinkou bol herný monitor Acer Predator X25. Acer je vo výrobe herných monitorov medzi svetovou špičkou a dáva to jasne poznať. Monitor s 360 Hz obnovovacou frekvenciou a technológiou Nvidia G-Sync poteší každého náročného hráča.

Zaujímavosťou je zadné RGB osvetlenie. To sa totiž automaticky prispôsobuje obsahu na displeji, čo má za cieľ väčšie vtiahnutie do akcie, ale aj úľavu očiam. Vďaka ďalším technológiám je tiež monitor schopný rozpoznať svetelné podmienky v miestnosti a sám sa ideálne nastaviť. Všetky nastavenia, vrátane farby osvetlenia, sú samozrejme nastaviteľné aj manuálne.

Pred posledným bodom konferencie si moderátori pripili trochu úsmevnou novinkou – energetickým nápojom Predator Shot. Asi nie sú potrebné slová. Teraz už ale k novej hernej stoličke Acer Predator Gaming Chair. Tá totiž ponúka až nevídaný komfort. Okrem dvoch Bluetooth reproduktorov v oblasti hlavy je celá stolička masážna. To iste ocení každý, kto hrá hry denne, ale výhodou to môže byť aj pre pracovníkov v kanceláriách. Týmto posledným kúskom, krátkym FAQ a prianím zdravia v čase koronavírusu potom moderátori celú svoju show uzavreli.

Next@acer - Acer Predator Gaming Chair
Najnovšia verzia hernej stoličky Acer Predator Gaming Chair sa hodí ako pre náročných hráčov, tak aj pre ľudí, čo napríklad celý deň pracujú za počítačom. Zdroj: Acer.
i Mohlo by vás zaujímať

Tohtoročný livestream next@acer priniesol o niečo menej noviniek ako mohli niektorí očakávať (pravdepodobne kvôli koronavírusovej situácii), o to ale boli zaujímavejšie. CEO Aceru Jason Chen tiež na konci streamu sľúbil, že sa tímy zamyslia nad spojením značiek Predator a ENDURO. My tak s napätím očakávame, čo ďalší next@acer prinesie.

Notebooky Acer Acer
Vytlačiť
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií