Nakupování budoucnosti 2021_Q3_SMP_přecenění iphonů

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/x-men-povstani-mutantu-recenze-deskova-stolni-hra-cover-wide-nahled.jpg

X-Men: Povstání mutantů (RECENZIA) – superhrdinské ťahanie naprieč kontinentmi

Vo svete doskových hier majú veľké licencie svoje pevné miesto, pretože na atraktívnu tému sa nechajú nalákať nielen vyznávači súbojov nad doskou stola, ale aj nováčikovia, ktorých privábi obľúbené univerzum. To určite platí pre komiksový fenomén Marvel, s ktorého licenciou v krátkom slede vyšlo hneď niekoľko titulov ako LCG Marvel Champions, kartové Marvel: rukavica nekonečna či marvelovská variácia na Splendor. Teraz sa na trhu objavuje projekt X-Men: Povstání mutantů, ktorý sa spolieha na kocky. Poďme sa na neho pozrieť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zombicide-druha-edice-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Zombicide: Druhá edícia (RECENZIA) – Hlad je sviňa

Na trhu sa nenájde veľa stolových hier s epickým priebehom, do ktorých by mohli naskočiť aj doskovkoví zelenáči a užiť si ich. Jednu z výnimiek predstavujú tituly z rodiny Zombicide, pri ktorých základné pravidlá pochopíte behom pár kôl a v tíme so skúsenejším hráčom si boj proti zombíkom vychutná každý. Po fantasy odnoži Čierny mor a niekoľkých prídavkoch s vlkolakmi a orkami sa vracia späť moderná verzia, teraz s upravenými mechanikami v druhej edícii. Ako sa tento masaker nemŕtvych hrá, sa dočítate v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/mariposas-motyle-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Mariposas (RECENZIA) – Chytili sme na paseke motýlika

Príroda je fascinujúca a neustále má tendenciu ľudstvo ohromovať. Na našej planéte žijú tvory, ktorých životná púť necháva v nemom úžase každého, kto sa o nich dozvie viac. Jedným z takýchto druhov je motýľ monarcha sťahovavý, ktorý kvôli svojej reprodukcii musí prekonať viac ako 4 000 km zo stredného Mexika až na sever USA. Práve túto neuveriteľnú cestu prežijete v dnes recenzovanej stolnej hre Mariposas od autorky Elizabeth Hargrave.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zona-tajemstvi-cernobylu-deskova-hra-recenze-cover-sirokouhly-nahled.jpg

Zóna: Tajemství Černobylu (RECENZIA) – Radiácii navzdory

Máloktorá katastrofa modernej histórie vzbudzuje v ľuďoch takú predstavivosť a zvedavosť ako výbuch černobyľskej elektrárne. Dodnes z neho ťaží inšpiráciu nejeden postapokalyptický román východných autorov alebo filmoví tvorcovia. Na suchu nezostávajú ani počítačoví hráči, predovšetkým vďaka akčnej FPS S.T.A.L.K.E.R., ktorého druhý diel sa práve pripravuje. Práve naň v mnohom nadväzuje stolová hra Zóna: Tajemství Černobylu, na ktorú sa pozrieme v dnešnej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-deskove-hry-2020-nahled.jpg

Najlepšie doskové hry (ŠPECIÁL) – Ktoré doskové hry si priať v roku 2020 pod stromček?

Vianočné sviatky sa nezadržateľne blížia, čo mnohých z vás iste vedie k úvahám, čo kúpiť svojim najbližším pod stromček. Spoľahlivou voľbou by mohla byť krabica so stolovou hrou, ktorá poteší ako obdarovaného, tak jeho široké okolie. V redakcii sme sa rozhodli dať dohromady pätnásť tipov na najlepšie doskové hry vydané v tomto roku. Mysleli sme ako na začínajúcich hráčov a skúsených matadorov, tak aj na veľké skupiny alebo dvojice a zohľadnili sme tiež rôzny vek hráčov, takže by si mal vybrať skutočne každý.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/chlastaci-alkoholove-pijacke-hry-tipy-cover-nahled.jpg

Ktoré alkoholické hry môžete kúpiť na slovenskom trhu? (TIPY)

Doskové hry dokážu sprostredkovať veľa zábavy na rôznych miestach. Spolu s priateľmi vás prenesú do hlbokých lesov, v ktorých môžete čeliť nájazdom fantastických netvorov, naskočiť do rakety, v ktorej budete brázdiť vesmírom, logicky potrápite svoj mozog hádankami... alebo vám len umožnia prežiť príjemné chvíle hraním nenáročného titulu. Práve do tejto kategórie patria alkoholické hry, ktoré dokážu rozprúdiť každú párty nenásilnou formou. Bližšie sa na ne pozrieme v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/legendy-zapadu-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Legendy Západu (RECENZIA) – Zanechajte stopu v dejinách

Počasie za oknami nám pomaly, ale iste pripomína, že leto sa blíži. S obdobím prázdnin máme mimo voľnočasových radovánok spojené tiež westerny, v ktorých si hlavní hrdinovia „užívajú“ teploty, ktorých hodnoty sú takmer mimo škálu našich teplomerov. Práve túto atmosféru sa pokúsi priniesť k vám domov dosková hra legendy Západu od francúzskeho tvorcu Hervého Lemaitre, ktorá vám umožní prežiť život významných osôb dobývania Divokého západu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/dostihy-a-sazky-kone-tipy.jpg

Dostihy a stávky: Slávne kone vo vašej stajni (TIPY)

Dosková hra Dostihy a stávky patrí ku stáliciam slovenských aj českých domácností na poli stolových hier už niekoľko desaťročí. Keď Ladislav Mareš v roku 1983 vymýšľal jej základné princípy a mechaniky, asi netušil, že sa jeho výtvor stane tak populárnym a že sa svetom konských dostihov nechajú očariť celé generácie hráčov. V dnešnom článku sa pozrieme práve pod pokrievku Dostihov a stávok, aby sme odhalili tajomstvo návykovosti tejto českej legendy a možno presvedčili ďalších potenciálnych záujemcov, aby podľahli jej čaru.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/tapestry-deskova-hra-recenze-cover-nahled.JPG

Tapestry (RECENZIA) – Komplexná stratégia s pravidlami na štyroch stranách

Nielen vo svete počítačových, ale aj v prípade doskových hier platí, že stratégia patrí k titulom s najzložitejšími pravidlami, pretože potrebujú zahrnúť všetky mechaniky na vedenie vojska či národa. Stolná hra Tapestry sa v tomto smere vymyká zavedeným radom, pretože intuitívne pravidlá sa zmestili na niekoľko stránok návodu a vám tak nebude nič brániť starať sa o vzostup vašej ríše, ktorá zatieni krajiny ostatných hráčov. Prečítajte si našu recenziu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/valhalla-deskova-hra-cover-nahled.jpg

Valhalla (RECENZIA) – Ragnarök prichádza, pripravte sa na boj

Súmrak bohov klope na dvere a spoločne s nimi padne tiež ľudské pokolenie. Bojovníci severských kmeňov tak majú len niekoľko príležitostí, aby zomreli hrdinskou smrťou a dočkali sa svojho vykúpenia vo Valhalle, kde budú hodovať po boku samotného Ódina. V ústrety ich statočnej smrti ich vedú jarlovia bojujúci o titul posledného kráľa Vikingov, ktorému sa musia pokloniť všetci ostatní. Kto sa stane najmocnejším náčelníkom konca sveta?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nemesis-recenze-stolni-hra.jpg

Nemesis (RECENZIA): dosková hra inšpirovaná Votrelcom

Po úspešných Lords of Hellas sme sa dočkali ďalšieho vydareného počinu z produkcie Awaken Realms. Nemesis, o ktorej českú lokalizáciu sa postaral Mindok, je hra takmer výhradne inšpirovaná sci-fi trhákom z konca sedemdesiatych rokov – Votrelec (nechýba tu plameňomet, larvy v bruchu, dokonca ani kocúr Ripleyovej). Pokiaľ máte radi vesmírnu tematiku a nezľaknete sa prepracovaných celovečerných hier, Nemesis by určite nemala uniknúť vašej pozornosti.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/hry-o-truny-deskova-hra-cover-nahled.jpg

Hra o tróny: Dosková hra (RECENZIA) – Rozšírenie Matka drakov posúva pôvodný titul k dokonalosti

Stolné hry nestarnú, ale zrejú ako víno, o tom vás budú presviedčať všetci nadšení hráči doskoviek. Na rozdiel od počítačových hier, ktoré možno veľmi ľahko updatovať, sa totiž tituly uzavreté v škatuliach musia dobre hrať už od začiatku. Chute hráčov sa však časom menia a podnetov na úpravu je tiež stále dosť, takže mnohokrát vychádzajú ďalšie edície. A práve podobný osud stretol aj projekt Hra o tróny: Dosková hra, ktorá sa v SR predáva v druhom vydaní a teraz tiež dostala poriadne rozšírenie Matka drakov.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/uvodni_jenga.jpg

Deti vyskúšali: Jenga

Drevené stavebnice získavajú na popularite nielen vďaka prírodnému materiálu a čistom dizajne. Stavebnica Jenga je naozaj viacgeneračnou zábavou, čo dokazuje aj recenzia od blogerky Mama LIVE, ktorá ju spolu so svojimi deťmi náležite preverila.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi