Best sellers, best MRE Entrees

We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked MRE Entrees from the most sold to the least sold. You have 183 products to choose from. Customers have the most interest in Just Meat Just Chicken 100 g salt and pepper, which you can buy for 3.39 € incl. VAT. If you’re intrested in MRE Entrees in terms of the highest reviews, then look at the MRE Entrees reviews and tests category.
183 Results
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Chicken 100 g salt and pepper
Can - chicken meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - from 26.90 €/1 kg
  from  3.08 €
26.90 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume001
4.6 96×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Wild Chicken with Rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 573 kJ, weight 400g - 24.98 €/1 kg
Discounted -8 % 9.99 € 10.90 €
24.98 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2592
4.6 100×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Beef goulash with potatoes
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 369 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
  10.90 €
27.25 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2587
4.8 139×
Watch Price/Availability
Express Menu Chicken on paprika
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 355 kJ, weight 600g - 12.32 €/1 kg
Discounted -9 % 7.39 € 8.19 €
12.32 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem001
4.8 76×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Chicken Korma with rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 589 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
  10.90 €
27.25 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2588
4.7 53×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Pork ribs with potatoes
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 394 kJ, weight 400g - 22.98 €/1 kg
  9.19 €
22.98 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2590
5.0 2×
Watch Price/Availability
Adventure Menu Pro-Ration Emergency food pack menu V
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 2313g - 15.95 €/1 kg
  36.90 €
15.95 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTadv063
4.6 58×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Meat and rice balls with tomato sauce
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 540 kJ, weight 400g - 24.98 €/1 kg
  9.99 €
24.98 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ADVEN10
4.7 119×
Watch Price/Availability
Expres Menu Chicken after gardening 600g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 304 kJ, weight 600g - 12.32 €/1 kg
Discounted -6 % 7.39 € 7.89 €
12.32 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem004
4.6 54×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Rice pudding with plums
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 827 kJ, weight 250g - 27.96 €/1 kg
  6.99 €
27.96 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2597
4.6 37×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - 100% MEAT: Turkey with onions
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 771 kJ, weight 200g - 49.95 €/1 kg
  9.99 €
49.95 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2595
4.6 37×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Garden-style chicken with beans
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 396 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
  10.90 €
27.25 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2593
3.8 12×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Swedish meatballs with cream sauce and mashed potatoes
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 838 kJ, weight 250g - 27.96 €/1 kg
  6.99 €
27.96 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTadv047
4.5 28×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Penne Bolognese
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 479 kJ, weight 105g - 122.86 €/1 kg
  12.90 €
122.86 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTadv039
4.6 108×
Watch Price/Availability
Expres Menu Butter chicken 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 557 kJ, weight 600g - 15.15 €/1 kg
  9.09 €
15.15 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem147
4.5 93×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Deer ragout with potato wedges
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 622 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
  10.90 €
27.25 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2586
4.4 93×
Watch Price/Availability
Express Menu Boiler goulash 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 540 kJ, weight 600g - 13.82 €/1 kg
Discounted -9 % 8.29 € 9.19 €
13.82 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem142
4.6 74×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Pork with dumplings and cabbage
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 584 kJ, weight 400g - 24.98 €/1 kg
  9.99 €
24.98 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2591
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Turkey 100 g salt and pepper
Can - turkey meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - from 27.70 €/1 kg
  from  3.14 €
27.70 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume002
4.6 108×
Watch Price/Availability
Express Menu Red curry with chicken 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 574 kJ, weight 600g - 15.15 €/1 kg
  9.09 €
15.15 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem146
4.3 23×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Tandoori Quinoa (VEGAN)
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 589 kJ, weight 400g - 24.98 €/1 kg
  9.99 €
24.98 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT4419
4.0 14×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Fusilli with spinach and walnuts
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 550 kJ, weight 105g - 122.86 €/1 kg
  12.90 €
122.86 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTadv042
5.0 2×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Chicken curry 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1989 kJ, weight 500g - 26.58 €/1 kg
  13.29 €
26.58 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTret003
4.6 22×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Farm ham with lentil ragout
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 571 kJ, weight 400g - 24.73 €/1 kg
  9.89 €
24.73 €/kg
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTadv006
 
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap MRE Entrees Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best MRE Entrees You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in MRE Entrees reviews