Best sellers, best MRE Entrees

We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked MRE Entrees from the most sold to the least sold. You have 183 products to choose from. Customers have the most interest in Just Meat Just Chicken 100 g salt and pepper, which you can buy for 3.39 € incl. VAT. If you’re intrested in MRE Entrees in terms of the highest reviews, then look at the MRE Entrees reviews and tests category.
183 Results
4.4 33×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Macaroni and cheese - big pack
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2135 kJ, weight 197g - 76.95 €/1 kg
  15.16 €
76.95 €/kg
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0020
4.9 9×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Tuna 120 g in brine
Can - tuna, ready-made meal, in its own juice, without preservatives, from sustainable fishing - 19.31 €/1 kg
  3.09 €
19.31 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume009
5.0 3×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Tender pork with rice 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1892 kJ, weight 500g - 27.80 €/1 kg
Discounted -6 % 13.90 € 14.89 €
27.80 €/kg
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret005
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Thai rice with vegetables 150 g (vegetarian)
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1658 kJ, weight 150g - 41.27 €/1 kg
Discounted -10 % 6.19 € 6.89 €
41.27 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo011
4.4 64×
Watch Price/Availability
Expres Menu Kato's whipped cream 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 435 kJ, weight 300g - 18.97 €/1 kg
  5.69 €
18.97 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem161
4.4 64×
Watch Price/Availability
Express Menu Baby carrots with turkey meat 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 239 kJ, weight 300g - 21.63 €/1 kg
  6.49 €
21.63 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem159
4.4 64×
Watch Price/Availability
Express Menu Deer goulash 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 276 kJ, weight 300g - 20.30 €/1 kg
  6.09 €
20.30 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem164
5.0 2×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Asian curry 480 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1955 kJ, weight 480g - 24.79 €/1 kg
Discounted -15 % 11.90 € 14.01 €
24.79 €/kg
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret017
2.4 23×
Watch Price/Availability
Mana Hot Meal Indian Madras
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot water, 12 months, gluten-free, suitable for travel and work
  5.39 €
53.90 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana066
4.7 74×
Watch Price/Availability
Express Menu Beef Stroganoff 600g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 401 kJ, weight 600g - 18.17 €/1 kg
Discounted -8 % 10.90 € 11.90 €
18.17 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem013
4.4 33×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Macaroni and cheese
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2135 kJ, weight 112g - 97.32 €/1 kg
  10.90 €
97.32 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0005
3.3 12×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Chicken wings with honey and chilli
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 271 kJ, weight 300g - 30.30 €/1 kg
  9.09 €
30.30 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ADVEN09
4.4 21×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Salmon with pasta and broccoli
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2169 kJ, weight 117g - 81.97 €/1 kg
Discounted -12 % 9.59 € 10.90 €
81.97 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0007
4.3 12×
Watch Price/Availability
Vilgain R2E Red Beef Curry 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 544 kJ, weight 400g - 22.48 €/1 kg
  8.99 €
22.48 €/kg
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil141
Watch Price/Availability
TRATA Tuna in olive oil 80 g
Long Shelf Life Food - tuna pieces in olive oil, sterilised, quality Greek olive oil, 80 g
  3.59 €
44.88 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTtrata008
4.8 139×
Watch Price/Availability
Express Menu Dill sauce with eggs 600g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 350 kJ, weight 600g - 11.65 €/1 kg
  6.99 €
11.65 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem003
2.4 23×
Watch Price/Availability
Mana Hot Meal Italian Bolognese
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot water, 12 months, gluten-free, suitable for travel and work
  5.39 €
53.90 €/kg
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana064
2.4 23×
Watch Price/Availability
Mana Hot Meal Thai Green Curry
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot water, 12 months, gluten-free, suitable for travel and work
  5.39 €
53.90 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana065
4.4 64×
Watch Price/Availability
Express Menu Chicken on mushrooms 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 373 kJ, weight 300g - 17.30 €/1 kg
  5.19 €
17.30 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem158
4.0 4×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Taco Bowl 420 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1989 kJ, weight 420g - 30.71 €/1 kg
  12.90 €
30.71 €/kg
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret016
4.6 21×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Chicken Fajita with rice - big pack
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1976 kJ, weight 213g - 60.56 €/1 kg
  12.90 €
60.56 €/kg
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0018
4.3 12×
Watch Price/Availability
Vilgain R2E Creamy Beef 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1503 kJ, weight 400g - 29.75 €/1 kg
  11.90 €
29.75 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil137
4.6 108×
Watch Price/Availability
Expres Menu Spanish bird 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 569 kJ, weight 600g - 19.83 €/1 kg
Discounted -7 % 11.90 € 12.90 €
19.83 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem144
5.0 1×
Watch Price/Availability
Summit To Eat Thai green curry
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 121g - 91.82 €/1 kg
  11.11 €
91.82 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTste0029
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap MRE Entrees Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best MRE Entrees You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in MRE Entrees reviews