Best sellers, best MRE Entrees

We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked MRE Entrees from the most sold to the least sold. You have 183 products to choose from. Customers have the most interest in Just Meat Just Chicken 100 g salt and pepper, which you can buy for 3.39 € incl. VAT. If you’re intrested in MRE Entrees in terms of the highest reviews, then look at the MRE Entrees reviews and tests category.
183 Results
4.4 64×
Watch Price/Availability
Express Menu Mexican Chicken 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 327 kJ, weight 300g - 17.30 €/1 kg
  5.19 €
17.30 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem157
4.8 139×
Watch Price/Availability
Express Menu Chicken 600g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 304 kJ, weight 600g - 13.82 €/1 kg
  8.29 €
13.82 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem002
4.7 74×
Watch Price/Availability
Express Menu Deer ragout
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 348 kJ, weight 600g - 18.17 €/1 kg
  10.90 €
18.17 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem012
4.4 29×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Fried rice with chicken and Teriyaki sauce - big pack
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2085 kJ, weight 202g - 73.76 €/1 kg
  14.90 €
73.76 €/kg
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0023
4.7 93×
Watch Price/Availability
Express Menu Beef goulash 600g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 269 kJ, weight 600g - 16.48 €/1 kg
  9.89 €
16.48 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem011
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Beef stew 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1871 kJ, weight 500g - 27.80 €/1 kg
  13.90 €
27.80 €/kg
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret018
5.0 2×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Chicken tikka masala 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1821 kJ, weight 500g - 27.80 €/1 kg
  13.90 €
27.80 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret009
4.7 119×
Watch Price/Availability
Expres Menu Meat of two colours 600g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1897 kJ, weight 600g - 13.82 €/1 kg
  8.29 €
13.82 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem006
4.7 119×
Watch Price/Availability
Express Menu Turkey on bacon 600g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 413 kJ, weight 600g - 12.98 €/1 kg
  7.79 €
12.98 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem005
4.8 14×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Rice pudding with strawberries
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1871 kJ, weight 86g - 96.40 €/1 kg
  8.29 €
96.40 €/kg
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0011
4.7 74×
Watch Price/Availability
Expres Menu Marinated pork knee 500g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 752 kJ, weight 500g - 21.80 €/1 kg
  10.90 €
21.80 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem028
4.7 74×
Watch Price/Availability
Express Menu Whipped cream biscuit 600g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 572 kJ, weight 600g - 18.17 €/1 kg
Great price 10.90 €
18.17 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem014
4.7 93×
Watch Price/Availability
Express Menu Tomato sauce with beef 600g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 355 kJ, weight 600g - 18.17 €/1 kg
  10.90 €
18.17 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem010
4.4 33×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Macaroni and cheese
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2135 kJ, weight 112g - 97.32 €/1 kg
  10.90 €
97.32 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0005
5.0 3×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Beef stew with potatoes 490 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2160 kJ, weight 490g - 30.41 €/1 kg
Discounted -10 % 14.90 € 16.65 €
30.41 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret001
4.6 108×
Watch Price/Availability
Expres Menu Chilli sin carne 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 389 kJ, weight 600g - 13.98 €/1 kg
  8.39 €
13.98 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem149
4.6 108×
Watch Price/Availability
Express Menu Turkey ragout with beans 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 486 kJ, weight 600g - 13.82 €/1 kg
Discounted -9 % 8.29 € 9.19 €
13.82 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem143
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Beef 100 g salt and pepper
Can - beef, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - 32.46 €/1 kg
  4.09 €
32.46 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume006
5.0 4×
Watch Price/Availability
Adventure Menu / SENS - LightWeight Cricket protein penne with chicken in creole sauce
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2161 kJ, weight 160g - 86.88 €/1 kg
  13.90 €
86.88 €/kg
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTadv053
4.4 64×
Watch Price/Availability
Express Menu Chicken wings with honey and chilli 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1143 kJ, weight 300g - 20.63 €/1 kg
  6.19 €
20.63 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem169
4.4 64×
Watch Price/Availability
Express Menu Pork goulash 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 435 kJ, weight 300g - 17.30 €/1 kg
  5.19 €
17.30 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem160
4.6 108×
Watch Price/Availability
Express Menu Bolognese sauce with tempeh 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 289 kJ, weight 600g - 14.48 €/1 kg
  8.69 €
14.48 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem148
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Thai rice with vegetables 150 g (vegetarian)
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1658 kJ, weight 150g - 45.93 €/1 kg
  6.89 €
45.93 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo011
4.4 64×
Watch Price/Availability
Express Menu Baby carrots with turkey meat 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 239 kJ, weight 300g - 21.97 €/1 kg
  6.59 €
21.97 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem159
 
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap MRE Entrees Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best MRE Entrees You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in MRE Entrees reviews