Best sellers, best MRE Entrees

We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked MRE Entrees from the most sold to the least sold. You have 183 products to choose from. Customers have the most interest in Just Meat Just Chicken 100 g salt and pepper, which you can buy for 3.39 € incl. VAT. If you’re intrested in MRE Entrees in terms of the highest reviews, then look at the MRE Entrees reviews and tests category.
183 Results
4.3 12×
Watch Price/Availability
Vilgain R2E Chicken 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 603 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
  10.90 €
27.25 €/kg
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil139
4.7 22×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Bolognese pasta
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1926 kJ, weight 136g - 73.46 €/1 kg
Discounted -16 % 9.99 € 11.90 €
73.46 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0001
3.5 2×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Fried rice with chicken 148 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1700 kJ, weight 148g - 47.91 €/1 kg
Discounted -8 % 7.09 € 7.79 €
47.91 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo009
5.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Mexican stew with rice 150 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1696 kJ, weight 150g - 52.60 €/1 kg
  7.89 €
52.60 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo004
4.8 139×
Watch Price/Availability
Express Menu Turkey meat 300g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 502 kJ, weight 300g - 25.30 €/1 kg
  7.59 €
25.30 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem027
4.7 93×
Watch Price/Availability
Express Menu Pork on mushrooms 600g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2123 kJ, weight 600g - 12.32 €/1 kg
  7.39 €
12.32 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem009
5.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Chilli sin carne 350 g (vegetarian)
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 473 kJ, weight 350g - 14.26 €/1 kg
Amazing Deal 4.99 € Save 0.32 €
14.26 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo023
2.4 23×
Watch Price/Availability
Mana Hot Meal Texas Mexican Chili
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot water, 12 months, gluten-free, suitable for travel and work
  5.39 €
53.90 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana067
4.5 46×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Semolina with apples and cinnamon
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 744 kJ, weight 250g - 29.56 €/1 kg
  7.39 €
29.56 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPT2598
4.5 26×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Chilli con Carne
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 508 kJ, weight 137g - 98.25 €/1 kg
  13.46 €
98.25 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTadv038
4.6 22×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Farm ham with lentil ragout
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 571 kJ, weight 400g - 24.48 €/1 kg
  9.79 €
24.48 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTadv006
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Turkey 12 × 100 g salt and pepper
Can - turkey meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - 2.91 €/ks - from 276.98 €/1 kg
  34.90 €
276.98 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTjume004
5.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Chicken curry sauce with rice 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 419 kJ, weight 300g - 20.97 €/1 kg
  6.29 €
20.97 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo021
4.6 11×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Vegetarian Jalapeno with rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1930 kJ, weight 136g - 63.90 €/1 kg
  8.69 €
63.90 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTste0006
5.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Chilli con carne 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 465 kJ, weight 300g - 18.63 €/1 kg
  5.59 €
18.63 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo019
4.0 1×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Chicken kebab 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1809 kJ, weight 500g - 28.64 €/1 kg
  14.32 €
28.64 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTret008
4.7 3×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Pasta with chicken 146 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1746 kJ, weight 146g - 55.21 €/1 kg
  8.06 €
55.21 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo006
Watch Price/Availability
Vilgain Tuna burgers 170 g
Long Shelf Life Food - tuna burgers ready-to-eat, with a pinch of salt, in extra virgin olive oil
  7.69 €
45.24 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil294
Watch Price/Availability
Just Meat Just Duck 12 × 100g Salt and Pepper
Can - Duck breast without skin 98.4%, sea salt, black pepper 0.1%, 12× 100g - 3.74 €/ks - from 449 €/1 kg
  44.90 €
449 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume008
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Carrot cubes 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1147 kJ, weight 400g - 50.03 €/1 kg
  20.01 €
50.03 €/kg
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa5098
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Mexican pot 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 458 kJ, weight 300g - 17.97 €/1 kg
  5.39 €
17.97 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo016
4.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Potato goulash with beef 150 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1696 kJ, weight 150g - 53.27 €/1 kg
  7.99 €
53.27 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo013
3.0 2×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Pasta with cheese sauce 150 g (vegetarian)
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1738 kJ, weight 150g - 43.93 €/1 kg
  6.59 €
43.93 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo012
4.5 2×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Beef stew with potatoes 150 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1704 kJ, weight 150g - 49.80 €/1 kg
  7.47 €
49.80 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTfofo010
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap MRE Entrees Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best MRE Entrees You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in MRE Entrees reviews