Best sellers, best MRE Entrees

We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked MRE Entrees from the most sold to the least sold. You have 183 products to choose from. Customers have the most interest in Just Meat Just Chicken 100 g salt and pepper, which you can buy for 3.39 € incl. VAT. If you’re intrested in MRE Entrees in terms of the highest reviews, then look at the MRE Entrees reviews and tests category.
183 Results
4.5 9×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Spicy pasta Arrabiata
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1614 kJ, weight 156g - 66.54 €/1 kg
  10.38 €
66.54 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0015
2.5 2×
Watch Price/Availability
Trek'n Eat Creole Jambalaya with vegetables
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1455 kJ, weight 180g - 64.06 €/1 kg
  11.53 €
64.06 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTta015
5.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n Eat Quinoa Mexican Style
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1779 kJ, weight 140g - 77.43 €/1 kg
  10.84 €
77.43 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTta014
Watch Price/Availability
Trek'n Eat Tuscan beef delicacy with potatoes and beans
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1551 kJ, weight 170g - 81.71 €/1 kg
  13.89 €
81.71 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTta013
4.4 10×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Pudding with apple crumble (Crumble)
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2039 kJ, weight 87g - 99.89 €/1 kg
  8.69 €
99.89 €/kg
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0013
5.0 9×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Chocolate mousse with Granola and cherries
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1733 kJ, weight 97g - 89.59 €/1 kg
  8.69 €
89.59 €/kg
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0012
4.4 29×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Fried rice with chicken and Teriyaki sauce
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2085 kJ, weight 121g - 91.32 €/1 kg
  11.05 €
91.32 €/kg
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SPTste0008
4.6 28×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Braised beef in its own juice with potatoes
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2206 kJ, weight 118g - 99.58 €/1 kg
  11.75 €
99.58 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTste0004
4.6 21×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Chicken Fajita with Rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1976 kJ, weight 128g - 86.33 €/1 kg
  11.05 €
86.33 €/kg
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTste0003
4.7 35×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Chicken Tikka with rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2206 kJ, weight 126g - 70.56 €/1 kg
  8.89 €
70.56 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTste0002
5.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Pasta primavera
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2525 kJ, weight 150g - 65.27 €/1 kg
  9.79 €
65.27 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTVce0069
4.3 7×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Pasta with crispy chicken, cream and spinach leaves
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2403 kJ, weight 150g - from 72.27 €/1 kg
  from  9.68 €
72.27 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTVce0066
Watch Price/Availability
Trek'n eat Spicy beef stew with pasta
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2659 kJ, weight 160g - 75.88 €/1 kg
  12.14 €
75.88 €/kg
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SPTVce0065
4.5 2×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Pasta with selected beef in fragrant hunting spices
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2671 kJ, weight 160g - 75.88 €/1 kg
  12.14 €
75.88 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTVce0064
4.7 8×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Selected beef Stroganoff mix with rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1754 kJ, weight 160g - 80.25 €/1 kg
  12.84 €
80.25 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTVce0063
 
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap MRE Entrees Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best MRE Entrees You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in MRE Entrees reviews