Best sellers, best MRE Entrees

We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked MRE Entrees from the most sold to the least sold. You have 183 products to choose from. Customers have the most interest in Just Meat Just Chicken 100 g salt and pepper, which you can buy for 3.39 € incl. VAT. If you’re intrested in MRE Entrees in terms of the highest reviews, then look at the MRE Entrees reviews and tests category.
183 Results
Watch Price/Availability
Trek'n eat Tender chicken with creamy vegetables and rice 1000+ kcal
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1763 kJ, weight 240g - 73.42 €/1 kg
  17.62 €
73.42 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0067
Watch Price/Availability
Trek'n eat Travel beef pot with rice 1000+ kcal
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1754 kJ, weight 240g - 70.54 €/1 kg
  16.93 €
70.54 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0066
2.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Vegetarian noodles a la Bolognese
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1562 kJ, weight 180g - 54.39 €/1 kg
  9.79 €
54.39 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0065
Watch Price/Availability
Trek'n eat Creamed chicken
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1763 kJ, weight 145g - 83.72 €/1 kg
  12.14 €
83.72 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0062
Watch Price/Availability
Trek'n eat Spicy Chili con Carne
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1511 kJ, weight 180g - 67.44 €/1 kg
  12.14 €
67.44 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0061
Watch Price/Availability
Trek'n eat Vanilla flavoured milk rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1733 kJ, weight 100g - 60.50 €/1 kg
  6.05 €
60.50 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0059
Watch Price/Availability
Trek'n eat Scrambled eggs on juicy onions
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2315 kJ, weight 125g - 81.76 €/1 kg
  10.22 €
81.76 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0058
5.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Moroccan couscous with vegetables
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1465 kJ, weight 160g - 61.19 €/1 kg
  9.79 €
61.19 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0057
2.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Mac'n Cheese
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2005 kJ, weight 140g - 73 €/1 kg
  10.22 €
73 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0056
5.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Chicken Tikka Masala
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1578 kJ, weight 150g - 80.93 €/1 kg
  12.14 €
80.93 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0055
5.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Chicken sauté with aromatic curry rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1599 kJ, weight 200g - 60.70 €/1 kg
  12.14 €
60.70 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0054
1.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Chana Masala
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1440 kJ, weight 180g - 50.50 €/1 kg
  9.09 €
50.50 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0052
Watch Price/Availability
Trek'n eat Gourmet meat pan for backpackers
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1331 kJ, weight 170g - 81.71 €/1 kg
  13.89 €
81.71 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0051
Watch Price/Availability
Trek'n eat White risotto with a bouquet of fine garden vegetables
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1666 kJ, weight 160g - 61.19 €/1 kg
  9.79 €
61.19 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0050
Watch Price/Availability
Trek'n Eat Colourful risotto Balkan style
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1537 kJ, weight 190g - 69.84 €/1 kg
  13.27 €
69.84 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0017
4.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n Eat African couscous with light chicken mixture
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1398 kJ, weight 200g - 66.35 €/1 kg
  13.27 €
66.35 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0016
4.6 19×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Chicken Tikka Masala with basmati rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 795 kJ, weight 110g - 126.36 €/1 kg
  13.90 €
126.36 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTadv035
4.4 13×
Watch Price/Availability
Express Menu Pork 300g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 983 kJ, weight 300g - 24.63 €/1 kg
  7.39 €
24.63 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem026
4.4 68×
Watch Price/Availability
Express Menu Chicken meat 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 486 kJ, weight 300g - 25.97 €/1 kg
  7.79 €
25.97 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem025
4.3 8×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Bean Pot
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2435 kJ, weight 102g - 146.08 €/1 kg
  14.90 €
146.08 €/kg
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0014
4.6 11×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Vegetarian Jalapeno with rice - big pack
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1928 kJ, weight 217g - 64.06 €/1 kg
Discounted -12 % 13.90 € 15.90 €
64.06 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0021
4.7 22×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Bolognese pasta - big pack
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1927 kJ, weight 217g - 68.66 €/1 kg
  14.90 €
68.66 €/kg
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0016
4.6 28×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Stewed beef in its own juice with potatoes - big pack
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2208 kJ, weight 190g - 78.42 €/1 kg
  14.90 €
78.42 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTste0019
4.7 35×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Chicken Tikka with rice - big pack
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2206 kJ, weight 190g - 83.84 €/1 kg
  15.93 €
83.84 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTste0017
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap MRE Entrees Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best MRE Entrees You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in MRE Entrees reviews