Best sellers, best MRE Entrees

We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked MRE Entrees from the most sold to the least sold. You have 183 products to choose from. Customers have the most interest in Just Meat Just Chicken 100 g salt and pepper, which you can buy for 3.39 € incl. VAT. If you’re intrested in MRE Entrees in terms of the highest reviews, then look at the MRE Entrees reviews and tests category.
183 Results
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Chicken 6 x 100 g salt and pepper
Can - chicken meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - 2.65 €/ks - from 126.19 €/1 kg
  15.90 €
126.19 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume001bun
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Turkey 6 x 100 g salt and pepper
Can - turkey meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - 2.82 €/ks - from 134.13 €/1 kg
  16.90 €
134.13 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume002bun
Watch Price/Availability
Trek'n Eat Emergency Food Long Grain Rice 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1541 kJ, weight 500g - 33.86 €/1 kg
  16.93 €
33.86 €/kg
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTtrek01
4.3 12×
Watch Price/Availability
Vilgain R2E Turkey Meat 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 565 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
  10.90 €
27.25 €/kg
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil140
Watch Price/Availability
Trek'n Eat Emergency Food Cologne 450 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1528 kJ, weight 450g - 37.62 €/1 kg
  16.93 €
37.62 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa3712
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Potato cubes 350 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1394 kJ, weight 350g - 72.71 €/1 kg
  25.45 €
72.71 €/kg
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa3711
4.4 64×
Watch Price/Availability
Express Menu Beef 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 423 kJ, weight 300g - 32.30 €/1 kg
Discounted -11 % 9.69 € 10.90 €
32.30 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem167
Watch Price/Availability
Trek'n Eat Emergency Food Mashed Potatoes 900 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1587 kJ, weight 900g - 37.67 €/1 kg
  33.90 €
37.67 €/kg
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa2587
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Spicy beef stew with pasta 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1524 kJ, weight 600g - 70.72 €/1 kg
  42.43 €
70.72 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa2550
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Pasta with beef in fragrant spices, hunting style 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1746 kJ, weight 600g - 70.72 €/1 kg
  42.43 €
70.72 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa2549
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Bacalao 440 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1696 kJ, weight 440g - 31.59 €/1 kg
  13.90 €
31.59 €/kg
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret015
4.0 1×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Thai red curry (vegan) 460 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1784 kJ, weight 460g - 28.04 €/1 kg
  12.90 €
28.04 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret014
5.0 1×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Vegetable pot with corn (vegan) 460 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1842 kJ, weight 460g - 28.04 €/1 kg
  12.90 €
28.04 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret013
5.0 1×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Couscous with lentils and spinach 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1758 kJ, weight 500g - 27.80 €/1 kg
  13.90 €
27.80 €/kg
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret011
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Chili beans (vegan) 460 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1800 kJ, weight 460g - 28.04 €/1 kg
  12.90 €
28.04 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret012
4.3 3×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Salmon with pasta in cream sauce 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1951 kJ, weight 500g - 29.80 €/1 kg
  14.90 €
29.80 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret007
4.3 3×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Spaghetti Bolognese 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1800 kJ, weight 500g - 25.80 €/1 kg
Discounted -10 % 12.90 € 14.45 €
25.80 €/kg
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret002
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Moroccan couscous with vegetables 700 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1465 kJ, weight 700g - 7.74 €/pcs - from 55.27 €/1 kg
  38.69 €
55.27 €/kg
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0750
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Spelt flour 750 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1461 kJ, weight 750g - 21.19 €/1 kg
  15.89 €
21.19 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0709
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Dried whole eggs 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2395 kJ, weight 500g - 1.03 €/pcs - from 82.26 €/1 kg
  41.13 €
82.26 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0708
4.4 6×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Penne Bolognese
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1945 kJ, weight 158g - 106.96 €/1 kg
  16.90 €
106.96 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTadv049
Watch Price/Availability
Trek'n eat Pasta with beef in creamy mushroom sauce 1000+ kcal
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1771 kJ, weight 240g - 65.08 €/1 kg
  15.62 €
65.08 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0071
Watch Price/Availability
Trek'n eat Pasta with colourful vegetable mix 1000+ kcal
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1779 kJ, weight 240g - 53.50 €/1 kg
  12.84 €
53.50 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0070
2.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Cheese noodles with fried onions 1000+ kcal
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1754 kJ, weight 240g - 57.88 €/1 kg
  13.89 €
57.88 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0069
24 more... Top
1 ... 34567 ... 8
 
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap MRE Entrees Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best MRE Entrees You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in MRE Entrees reviews