Best sellers, best MRE Entrees

We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked MRE Entrees from the most sold to the least sold. You have 184 products to choose from. Customers have the most interest in Just Meat Just Chicken 100 g salt and pepper, which you can buy for 3.39 € incl. VAT. If you’re intrested in MRE Entrees in terms of the highest reviews, then look at the MRE Entrees reviews and tests category.
184 Results
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Pasta bolognese 150 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1624 kJ, weight 150g - 50.20 €/1 kg
Great price 7.53 €
50.20 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo008
2.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Pasta carbonara 150 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1712 kJ, weight 150g - 47.13 €/1 kg
Amazing Deal 7.07 €
47.13 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo007
5.0 2×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Thai rice with chicken 147 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1666 kJ, weight 147g - 50.82 €/1 kg
  7.47 €
50.82 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo005
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Beef ragout with vegetables 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 293 kJ, weight 300g - 18.63 €/1 kg
  5.59 €
18.63 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo022
4.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Chicken and vegetable wok with rice 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 373 kJ, weight 300g - 16.50 €/1 kg
Great price 4.95 € Save 0.36 €
16.50 €/kg
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: SPTfofo018
4.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Tomato sauce with meatballs and pasta 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 381 kJ, weight 300g - 19.33 €/1 kg
  5.80 €
19.33 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo020
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Italian pot 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 490 kJ, weight 300g - 17.83 €/1 kg
Amazing Deal 5.35 €
17.83 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTfofo017
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Beef 100 g salt and pepper
Can - beef, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - 32.46 €/1 kg
  4.09 €
32.46 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume006
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Duck 100 g salt and pepper
Can - duck meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak breeding - 34.05 €/1 kg
  4.29 €
34.05 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume005
3.0 1×
Watch Price/Availability
Vilgain Grass-Fed Beef 400 g
Long Shelf Life Food - beef tender, 98.5% weight, grass-fed bulls of the Limousine breed, seasoned only with salt, without preservatives
  9.49 €
23.73 €/kg
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil293
5.0 2×
Watch Price/Availability
Vilgain Sardines in organic extra virgin olive oil 190 g
Long Shelf Life Food - tuna from the Atlantic Ocean, rich in omega-3, large juicy pieces
  6.99 €
36.79 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil295
5.0 1×
Watch Price/Availability
Summit To Eat Tikka Masala with rice and vegetables
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 121g - 90.08 €/1 kg
  10.90 €
90.08 €/kg
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0033
Watch Price/Availability
Summit To Eat Fried rice with vegetables big pack
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 201g - 79.10 €/1 kg
  15.90 €
79.10 €/kg
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0032
Watch Price/Availability
Summit To Eat Fried rice with vegetables
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 121g - 90.08 €/1 kg
  10.90 €
90.08 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTste0031
5.0 1×
Watch Price/Availability
Summit To Eat Thai green curry big pack
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 201g - 79.10 €/1 kg
  15.90 €
79.10 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTste0030
Watch Price/Availability
TRATA Tuna in own juice 80 g
Long Shelf Life Food - pieces of tuna in its own juice, sterilised
  3.59 €
44.88 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTtrata007
Watch Price/Availability
TRATA High Protein Meal Tuna with beans and spinach 140 g
Long Shelf Life Food - salad with tuna, beans and spinach, sterilised dish with high protein content,140 g
  4.29 €
30.64 €/kg
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTtrata010
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Chicken 12 × 100 g salt and pepper
Can - chicken meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - 2.74 €/ks - from 261.11 €/1 kg
  32.90 €
261.11 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTjume003
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Potato pan with golden onions 550 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1725 kJ, weight 550g - 57.36 €/1 kg
  31.55 €
57.36 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTtrek12
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Couscous 700 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1428 kJ, weight 700g - 22.70 €/1 kg
  15.89 €
22.70 €/kg
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTtrek11
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Labuznicky bits with wild mushrooms and pasta 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1608 kJ, weight 600g - 56.50 €/1 kg
  33.90 €
56.50 €/kg
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTtrek04
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Chicken sauté with aromatic curry rice 700 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1599 kJ, weight 700g - 65.59 €/1 kg
  45.91 €
65.59 €/kg
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: SPTtrek06
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Pasta with crispy chicken, cream and spinach 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1645 kJ, weight 500g - 63.10 €/1 kg
  31.55 €
63.10 €/kg
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTtrek07
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Spicy Chili con Carne 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1511 kJ, weight 600g - 80.45 €/1 kg
  48.27 €
80.45 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTtrek05
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap MRE Entrees Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best MRE Entrees You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in MRE Entrees reviews