Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/kazety-nahled-2.png

Walkmany a vojny o hlasitosť

S masovým nástupom kaziet sa toho v hudobnom svete veľa premenilo. Magnetický záznam audia rozšíril možnosti reprodukcie hudby medzi bežných ľudí. V 20. rokoch minulého storočia sa objavili magnetofóny s oceľovými drôtmi, avšak v 30. rokoch prišla technológia magnetickej pásky, ktorá ponúkala lepšiu kvalitu a možnosť záznamu viacerých stôp vedľa seba. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gramofon-retro-2-nahled.jpg

Dvadsiate storočie: Počiatky storočia domáceho audia

Dvadsiate storočie by sa dalo charakterizovať ako storočie domáceho audia. Aké boli jeho počiatky, aké vynálezy dokázali otočiť okolo audiopriemyslu a viedli k masovému rozšíreniu vinylových dosiek? Odpovieme v článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ai-umeni-midjourney.jpg

Stable Diffusion, Midjourney: Ako funguje umelá kreativita?

Novou a prekvapivou formou umelej inteligencie je umelá kreativita. V poslednom čase sa objavil celý rad programov, ktoré dokážu generovať obrazy na základe textových vstupov. Samotná kreatívna AI sa stala preslávenou v roku 2015, kedy Google uviedol Deep Dream Generator. Ten dokázal vyšperkovať vstupný obraz do podoby farebnej halucinácie – bolo to zaujímavé, ale trochu jednoúčelové. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hi-fi-nahled.jpg

História Hi-Fi: od zvýšenia kvality prenosu a záznamu hudby po digitálne Hi-Res Audio

Hi-Fi audio už je s nami celkom dlhú dobu. Kedy to ale začalo a ako sa zvuková kvalita a to, čo od nej očakávame, s časom premieňala? Odpovieme v našom článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/osmibity-usb-hlavni.jpg

Osembity – málo známa časť cesty k USB

USB je univerzálne, lacné a dnes sa s ním na počítačoch stretávame prakticky denne. Cesta k jeho aktuálnej podobe ale bola celkom dlhá. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/usb-konektor-nahled.jpg

Zasuň – otoč – zasuň – otoč – zasuň: neľahká práca s USB!

USB je stále jasne vedúcim typom konektora. A to aj napriek problémom, hlavne mechanického rázu, ktoré sa s ním spájajú. Aké sú to? A ako sa ku konektoru USB správať tak, aby dlho vydržal? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-zacit-s-hi-fi-audiem-10.jpg

Ako začať s HiFi audiom?

HiFi audio nemusí byť výsada majiteľov najdrahších komponentov. Cesta k nemu, resp. ku zvuku v skvelej kvalite, nemusí byť zas až taká zložitá. Ako začať s HiFi audiom? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/digitalni-audio-nahled.jpg

Ako funguje digitálne audio?

Digitálne audio prináša množstvo výhod, najmä čo sa týka jeho distribúcie. Ako funguje a na čo si treba dať pozor? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/audio-spickove-audio-03-nahled.jpg

Špičkové bezdrôtové slúchadlá verzus špičkové audio - ide to spojiť?

V minulosti nezmieriteľné svety analógového a digitálneho audia sa v poslednej dobe prelínajú a navzájom obohacujú. Nie je preto div, že aj priaznivci HiFi môžu siahnuť po bezdrôtových slúchadlách a podobne. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/komprese-audia-prehravace-nahled.jpg

Kompresia audia alebo ako oklamať ucho

Kompresia zvuku využíva to, že sa ľudské ucho nechá celkom ľahko oklamať. Ako sa kompresia zvuku prejavuje, v akých prípadoch je užitočná a kedy je lepšie sa jej radšej vyhnúť? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/google-search-ai-img.jpg

Google Search – inteligencia ako forma učenia

Podľa teórie je inteligencia spojená so schopnosťou učenia a so spracovaním veľkého množstva vstupov. Oboje je pre Google vyhľadávač veľmi dôležité, nie je preto divu, že používa umelú inteligenciu. A ako Google Search vlastne funguje? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-upgradovat-kdyz-musite.jpg

Ako upgradovať PC alebo notebook, keď už musíte?

Tak ako každý stroj, aj váš počítač potrebuje z času na čas údržbu. Pokiaľ na ňom totiž chcete bezpečne pristupovať do bankovníctva, plniť pracovné úlohy alebo si zahrať moderné hry, je nutné sa pravidelne zaoberať možnosťou upgradu. Kedy sa to ešte oplatí? A kedy naopak bude lepšie kúpiť úplne nový stroj? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/true-wireless-sluchatka-img.jpg

True Wireless – čo sú „skutočne bezdrôtové“ slúchadlá a majú nejaké nevýhody?

True Wireless slúchadlá ponúkajú kvalitné počúvanie pri zachovaní slobody pohybu. Ich vznik umožnil rad technologických inovácií – akých? Ako TWS slúchadlá vlastne fungujú a na čo si v ich prípade dať pozor, sa dozviete v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/drat-vs-bezdrat-img.jpg

Drôtové vs. bezdrôtové slúchadlá (HLAVNÉ ROZDIELY)

Bezdrôtové slúchadlá sú veľmi praktické na šport, na cestovanie aj na domáce počúvanie, avšak skutoční audio nadšenci by k nim mali množstvo výhrad. Výhody a nevýhody drôtových a bezdrôtových slúchadiel si preto v tomto článku porovnáme. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/co-je-anc-img.jpg

Čo je ANC (aktívne potlačenie hluku)?

ANC je technológia potlačenia okolitého hluku, ktorú nájdeme v moderných bezdrôtových slúchadlách. Využíva súpravu mikrofónov, ktorými hluk sníma, a vnútri slúchadiel k nemu vytvára akustické protivlny, čím hluk eliminuje. Má ale aj určité nedostatky. Aké? Aj to sa dozviete v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nas-nastaveni-raid.jpg

Ako nastaviť NAS? Porovnanie režimov RAID

Zálohovať treba a sieťové stanice NAS (Network Attached Storage) predstavujú moderné riešenie pre každého, kto má doma len náznak siete, čo je dnes vlastne každý. Internetové pripojenie sa aj v najjednoduchšom prípade zdieľa prinajmenšom bezdrôtovo z routera, ktorý vás pripája do sveta – a efektívne tak vytvára vašu vlastnú vnútornú sieť, ktorá dovoľuje mnoho kúziel, od zdieľania dát medzi počítačmi, streamovania videa do mobilov, zdieľanej sieťovej tlače až po sieťové zálohovanie na „úložisko pripojené k sieti“, teda NAS. Prečítať viac »
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií