Po novom doručujeme aj v sobotu a v nedeľu. Až k vám domov alebo na ktorúkoľvek predajňu.

Zobraziť katalóg
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lyzovani-rakousko.jpg

Autom na lyže do rakúskych Álp

Informácie o lyžovaní v rakúskych strediskách, ideálnej trase alebo o odlišnostiach v legislatíve. To a oveľa viac teraz prehľadne, aktuálne a na jednom mieste. Viete napríklad, čím si spríjemniť dlhú cestu autom a aké sú najobľúbenejšie strediská?

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/retezy1.jpg

So snehovými reťazami prejdete po neodhrnutej ceste aj po ľadových koľajách

Myslíte si, že si v zime vystačíte len so zimnými pneumatikami? Omyl. Bez snehových reťazí do prudších kopcov nevyjdete a na neupravených úsekoch a v ľadových koľajách budete mať značné problémy. Ako reťaze správne vybrať a nasadiť?

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lyzovani-v-tatrach-nahled.jpg

Autom na lyže do Nízkych a Vysokých Tatier

Spoznajte s nami krásy Vysokých a Nízkych Tatier na Slovensku. Prezradíme vám, ako sa čo najlepšie dostať do vyhlásených lyžiarskych stredísk a ako bonus pridáme niekoľko tipov na iné voľnočasové aktivity. Vedeli ste napríklad, že si diaľničnú známku môžete kúpiť online?

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vymena-prevodoveho-oleje-nahled.jpg

Pri výbere prevodového oleja dbajte na odporúčania výrobcu

S rastúcou zložitosťou prevodoviek sa zvyšuje aj potreba technologicky pokročilejších olejov. Ponuka prevodových olejov je veľmi rozsiahla, avšak to výber koľkokrát ešte sťaží. Poďme sa pozrieť na najčastejšie typy prevodových olejov.

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cestovni-pojisteni-na-hory-rady-a-tipy-nahled.png

Bez vhodného poistenia na hory nejazdite

Pred cestou na hory neberte poistenie na ľahkú váhu. Spísali sme pre vás niekoľko tipov, ako si vybrať to najlepšie cestovné poistenie, na čo všetko sa poistiť a aké sú hlavné úskalia. Jedine tak vás nezaskočí transport helikoptérou, úraz na svahu, zranenie niekoho iného, vykradnutý kufor či autonehoda.

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/autem-na-sumavu-za-bezkami-nahled.jpg

Autom na lyže na Šumavu

V dnešnom cestovateľskom seriáli vám prezradíme, ako sa čo najlepšie dopraviť za snehom na Šumavu. Spomenieme aj tie najlepšie lyžiarske strediská, iné voľnočasové aktivity a miesta, ktoré rozhodne stoja za videnie.

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/darek-pro-dedu.jpg

Ako vybrať darček pre dedka

Prečítajte si, ako vybrať darček pre dedka. Pripravili sme pre vás zaujímavé tipy, ako možno o výbere darčeka premýšľať. Viac informácií nájdete v našom článku.

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/reflexni-prvky_nahled.jpg

Nepodceňujte reflexné prvky, môžu zachrániť život

Reflexné prvky sú niekedy podceňovanou výbavou, za zníženej viditeľnosti sú však neoceniteľné. Za tmy aj za hustého sneženia ste s nimi pre vodiča oveľa viditeľnejší, takže značne prispievajú k vašej bezpečnosti. Aké reflexné prvky existujú a aké sú pravidlá ich používania?

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/darky-pro-ridice-nahled.jpg

Darčeky pre vodičov na poslednú chvíľu

Prečítajte si, ako vybrať darček pre vodiča. Pripravili sme pre vás zaujímavé tipy, ako možno o výbere darčeka premýšľať. Viac informácií nájdete v našom článku.

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/odklizeni-snehu-nahled.jpg

Zatočte s poľadovicou a snehom na chodníku

V zime je dôležité starať sa o chodník tak, aby bol bezpečný a chodcom na ňom nehrozil pád. Ako si správne poradiť s poľadovicou a aké sú možnosti efektívneho odpratávania snehu?

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/skiareal-neklid-lyzovani-nahled.jpg

Autom na lyže do Krušných hôr

V dnešnom diele si prezradíme, ako sa čo najpohodlnejšie dopraviť autom do Krušných hôr a aké miesta či lyžiarske strediská rozhodne stoja za navštívenie. Viete napríklad, ako vyzerá dutá priehrada alebo kam na najlepšie pivo v okolí?

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Ochranné_pomucky_odevy.jpg

Ochranné pomôcky urobia prácu bezpečnejšou a pohodlnejšou

Manuálna práca doma aj v zamestnaní môže byť aj nebezpečná. Ochranné pomôcky zabránia poškodeniu zraku a sluchu, pracovné rukavice a topánky zase zamedzia poraneniu končatín.

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/beskydy-lyzovani-nahled.jpg

Autom na lyže do Beskýd

V dnešnom diele navštívime malebné Beskydy. Vyzdvihneme nielen tie najlepšie lyžiarske strediská, ale aj poradíme ideálnu trasu, ako sa do Beskýd dopraviť autom. V závere priložíme pár tipov, kde si urobiť zastávku počas cesty aj pobytu.

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/brusky_logo.jpg

Tipy na dosiahnutie dokonalých výsledkov brúsenia, rezania aj delenia

Ak si chcete všeličo opraviť svojpomocne, ušetriť peniaze a ešte mať dobrý pocit z kvalitne vykonanej práce, nemala by vo vašej výbave chýbať brúska. Ako ju však správne obsluhovať, aby ste si nespôsobili zranenie a dosiahli perfektné výsledky? Všetko dôležité sme zhrnuli v našom článku.

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/kamera-do-auta-za-celnim-sklem-mala.jpg

Kamera do auta vás podrží pri vyšetrovaní nehody

Kamery do auta sú tu vždy pre vás. V prípade nehody poskytnú dôkaz vo váš prospech a v bežnej prevádzke fungujú ako účinná prevencia pred agresívnymi vodičmi. Čo ďalšie dokážu a prečo je dobré ich vlastniť?

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tazne-zarizeni-nahled.jpg

Inštaláciu ťažného zariadenia zvládne každý

Ťažné zariadenia sa hojne využívajú na firemné, ale aj súkromné ​​účely. Ukážeme si, v čom sa líšia jednotlivé druhy, ako je to s legislatívou a aký typ ťažného zariadenia sa hodí práve pre vás.

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/narodni-park-krkonose-rady-a-tipy-1.jpg

Autom na lyže do Krkonôš a Jizeriek

Prinášame vám podrobné informácie, ako sa čo najpohodlnejšie dopraviť autom do Krkonôš a Jizerských hôr. Poradíme vám, akú zvoliť trasu a kde cestou dávať pozor na policajné hliadky či plánované uzávierky. Tiež ponúkneme niekoľko zaujímavých voľnočasových tipov.

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cesta-na-hory-autem-1.jpg

Štartuje zimný seriál o cestovaní za snehom

Prinášame vám exkluzívny cestovateľský seriál! Nenechajte si ujsť najpodrobnejšie informácie o cestách za snehom, a to nielen po Českej republike, ale aj na Slovensko, do Rakúska a ďalších alpských štátov. Upozorníme na legislatívne rozdiely vybraných krajín, ako na ceste čo najviac ušetriť, alebo kde sa počas dlhej cesty zastaviť.

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Merici_pristroje_pro_stavbu_i_domacnost.jpg

Meracie prístroje na stavbu aj do domácnosti

Poznáte prístroje, ako sú krížový laser, diaľkomer alebo detektor? Pozrite sa, čo všetko tieto zariadenia z našej ponuky dokážu zmerať a kde ich možno využiť.

Prečítať viac »
https://i.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Nabijecka-akumulatoru-Compass-s-funkci-primeho-startovani-vozu.jpg

Autonabíjačky predĺžia životnosť batérie

V zimných, ale aj horúcich letných mesiacoch trpia autobatérie väčším samovybíjaním. Preto nie je od veci zaobstarať si špecializovanú nabíjačku, ktorou predĺžite životnosť autobatérie. Ako však správne dobíjať autobatériu a aké by mala mať napätie?

Prečítať viac »
Skúste Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB6