Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Apple Music

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/nove_hry_2020_07_1920x960_CZ (1).jpg

Nové hry: júl 2020 – Ghost of Tsushima, Iron Man VR nebo Grounded

Toto leto je všetko len nie obvyklé, a tak sa tento rok nekoná ani obvyklé „herné sucho“, čo nám však, na rozdiel od toho skutočného, naozaj príliš nevadí. Júl teda netradične prináša solídnu porciu čerstvej hernej zábavy, ktorej hlavný chod v podobne samurajskej akčnej adventúry Ghost of Tsushima zďaleka nie je jedinou novou hrou, do ktorej stojí za to investovať z prázdninových fondov. Pozrite sa na náš prehľad 15 najzaujímavejších kúskov.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/desperados-3-recenze-nahled1.jpg

Desperados 3 (RECENZIA) – Prvá ostrá výprava Johna Coopera

Kým sa niektoré vývojárske štúdiá snažia púšťať do sveta jednu novú značku za druhou, iné naopak siahajú po dávno zabudnutých hrách, na ktorých pokračovanie čakajú fanúšikovia už niekoľko rokov. Oznámenie Desperados 3 pre nás bolo preto príjemným prekvapením, pretože len málokto veril v jeho návrat. Mimimi Games sa však rozhodli, že si na westernovú taktickú stratégiu skúsia staviť, vďaka čomu tu teraz máme recenziu prezentujúcu silné a slabé stránky ich diela.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-village-vlkodlak-nahled.jpg

Resident Evil Village nás vezme do temnej dediny v horách (OZNÁMENIE)

O novom diele série Resident Evil sa už chvíľu špekulovalo. Prakticky bolo preto len otázkou času, kedy dôjde k jeho predstaveniu. Nakoniec ho spoločnosť Capcom prezentovala až dnes na akcii PlayStation 5: Future of Gaming, kde bol uvedený ako jeden z titulov mieriaci na PS5. Kam sa tentoraz pozrieme, s čím sa v Resident Evil Village stretneme, na akých platformách si ho zrejme zahráme a kedy dorazí, vám načrtneme v nasledujúcich odsekoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-elder-scrolls-online-greymoor-recenze-nahled1.jpg

The Elder Scrolls Online – Greymoor (RECENZIA) – Trochu chudokrvní upíri

Plnohodnotný nástupca The Elder Scrolls V: Skyrim k nám podľa všetkého len tak nedorazí, a tak si musí hráčska komunita fandiaca tejto značke zatiaľ vystačiť s The Elder Scrolls Online. To na PC nedávno dostalo datadisk Greymoor, v ktorom sa vývojári rozhodli staviť na fanúšikom už dobre známu kombináciu upírov a ľadom zaviateho Skyrimu. Ak vás zaujíma, či sa stávka na už raz aplikovanú tematiku vyplatila, určite si prejdite našu recenziu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/deep-rock-galactic-magma-recenze-nahled1.jpg

Deep Rock Galactic (RECENZIA) – Nenápadný klenot, ktorý by vás nemal minúť

Nemalá časť na kooperáciu zameraných titulov sa v minulosti sústredila primárne na zombie tematiku, ktorá dlhodobo predstavovala dobrý základ pre tímovú hru. V posledných rokoch už však nemŕtve hordy tak neletia, a tak sa niektorí tvorcovia snažia prichádzať s originálnejšími témami. Deep Rock Galactic je kooperačná strieľačka, ktorej hlavnými protagonistami sú futuristickí trpaslíci. Či nám sadla podobne alebo viac než napríklad Left 4 Dead, vám povie naša recenzia.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ion-fury-recenze-nahled1.jpg

Ion Fury (Mini RECENZIA) – staromilsky ladená strieľačka

V momente, keď sa na určitú platformu zacielenému projektu podarí uspieť, začnú jeho vývojári premýšľať, čo ďalej. Väčšinou sa ho rozhodnú poslať na ďalšie herné zariadenia, čo je aj prípad staromilskej FPS Ion Fury, ktorej sa na PC darilo až prekvapivo dobre. Teraz dorazila tiež na PS4, Xbox One a Nintendo Switch. Ako nám sedla jej verzia na poslednú menovanú konzolu, vám načrtneme v nasledujúcich odsekoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/legends-of-runeterra-recenze-nahled1.jpg

Legends of Runeterra (RECENZIA) – Dostal Hearthstone konečne riadneho konkurenta?

Na hernej scéne je dlhodobo možné nájsť desiatky kartových hier, ktoré sa snažia upútať hráčsku obec. Väčšia dieru do sveta sa však doteraz podarilo urobiť len Artifactu, Magic: The Gathering, Gwentu a samozrejme tiež Hearthstone, ktorý už nejaký ten piatok dominuje žánru. V súčasnosti medzi tieto výrazné projekty dorazila tiež kartovka Legends of Runeterra. Či sa jej úspešne podarilo popasovať s konkurenciou, vám povieme v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/predator-hunting-grounds-recenze-nahled1.jpg

Predator: Hunting Grounds (RECENZIA) – Sklamanie z džungle

Asymetrický multiplayer, kde proti sebe stoja dve úplne odlišné strany, má v sebe čosi, čo láka hráčov aj vývojárov. História na čele s online akciou Evolve z roku 2015 však ukazuje, že vytvoriť taký titul je veľmi ťažké, ba dokonca možno aj nemožné. Ak by sme si ale mali na niekoho staviť, bolo by to práve štúdio IllFonic, ktoré má s asymetrickou hrateľnosťou skúsenosti vďaka ich titulu Friday the 13th: The Game. Či však taká príprava stačila, alebo herný zážitok krváca ako obete mimozemského Predátora, zistíte v recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gears-tactics-recenze-nahled.jpg

Gears Tactics (RECENZIA) – Uspel vyzývateľ série XCOM?

Ťahová stratégia XCOM 2 je dlhodobo považovaná za najvýraznejšieho zástupcu svojho žánru. Nikto však nemôže vládnuť naveky a každý po čase stretne silného vyzývateľa. Dnes tu pre vás máme recenziu ťahovky Gears Tactics, ktorá má potenciál zosadiť aktuálneho vládca tejto hernej sféry. Či sa jej to podarilo, vám povedia nasledujúce riadky.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/fallout-76-wastelanders-recenze-nahled.jpg

Fallout 76: Wastelanders (Mini RECENZIA) – Je Západná Virgínia konečne plná života?

Osudy niektorých herných projektov jasne ukazujú, že nie vždy je dobré na vydanie tlačiť. Jedným z najvýraznejších zlyhaní vývojárov posledných rokov je rozhodne Fallout 76, na ktorom však jeho tvorcovia následne aktívne pracovali s tým, že na Steam dorazí v lepšej forme. Tak čo myslíte, podarilo sa Bethesde prostredníctvom Fallout 76: Wastelanders konečne uviesť svoju hru do stavu, v akom mala pri vydaní byť?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/mount-and-blade-ii-bannerlord-armada-nahled.jpg

Mount & Blade II: Bannerlord (DOJMY Z HRANIA) – Dorazil k nám úctyhodný nástupca Warbandu?

Uzavretá beta Mount & Blade II: Bannerlord v nás zanechala veľmi pozitívne pocity, vďaka čomu sme vstup tohto diela očakávali ešte o niečo netrpezlivejšie ako predtým. V predchádzajúcich dňoch sme sa skutočne intenzívne pustili do prežívania v Calradii, v ktorej sme v predchodcovi tohto diela strávili niekoľko stoviek hodín. Ako veľmi sa nám návrat pozdával, čím sa herný svet líši a ako je na tom komplet po stránke hrateľnosti, vám povedia naše dojmy z hrania.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/bleeding-edge-rotacak-nahled.jpg

Bleeding Edge (RECENZIA) – Augmentácia v službách šialených zápasníkov

Vývojárske štúdio Ninja Theory bolo doteraz známe predovšetkým perfektnou príbehovou akciou Hellblade: Senua's Sacrifice a bolo po niekoľko rokov zamerané primárne na dejovo orientované projekty. Všetkých preto prekvapilo, keď prišli s informáciou, že pracujú na akčnej onlinovke Bleeding Edge, ktorá sa má inšpirovať od titulov MOBA žánru. Odpovede na to, či sa hra nakoniec podarila a či je konkurencieschopná, nájdete v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/doom-eternal-cover-nahled_1.jpg

DOOM Eternal (RECENZIA) – Pekelný masaker, ktorý vás nesmie minúť

Jedna z najočakávanejších FPS tohto roka už prakticky klope na dvere. V našej redakcii sme mali v minulých dňoch možnosť niekoľkokrát prejsť príbehovú kampaň Doom Eternal pre jedného hráča. Čo na ňu hovoríme, aké má tempo hra samotná a či sa celok od roku 2016 niekam posunul, vám povie naša obsiahla recenzia, z ktorej sa dozviete aj optimalizáciu hry. 

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/metro-exodus-sams-story-cover-nahled.jpg

Metro: Exodus – Sam's Story (Mini RECENZIA) – Konečne poriadne DLC

Udržať si kvalitu nie je vôbec jednoduché. Po vydaní Metro Exodus si snáď každý hráč myslel, že následne od vývojárov dostaneme datadisky, ktoré sa nám zaryjú hlboko do pamäti. Prvá expanzia The Two Colonels bohužiaľ nebola veľmi výrazná a navyše nepatrila medzi najdlhšie DLC, za čo si neodniesla veľmi pekné hodnotenie. V rozšírení Sam's Story sme preto kvôli neúspechu jeho predchodcu nevkladali veľké nádeje. Ako nakoniec dopadol, vám povie naša recenzia.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/warcraft-3-reforged-recenze-main-nahled.jpg

Warcraft III: Reforged (RECENZIA) – Obstojný remaster s radom chýb na kráse

Súčasné časy prajú návratu hier, ktorých presný dátum vydania si dnes už pamätá skutočne len pár skalných fanúšikov, ktorí nikdy úplne nezabudli na svojich obľúbených hrdinov a príbehy, v ktorých vystupovali. Po spoločnosti Capcom, ktorá minulý rok ovládla hernú scénu so svojím remakom Resident Evil 2, sa po totožnej ceste vydáva tiež Blizzard, ktorého čiernym koňom je aktuálne vydaná RTS Warcraft III: Reforged, o ktorej vám viac povieme v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/mount-and-blade-bannerlord-2-bitevni-pole-nahled.jpg

Mount & Blade II: Bannerlord (NOVINKA) predstavil fungovanie morálky a chovanie AI pri obliehaní

V posledných rokoch sa herný priemysel posunul veľmi dopredu. Vývojári sú vďaka tomu oveľa otvorenejší ako kedykoľvek predtým, a tak stabilne vydávajú informačné blogy o svojej práci. Medzi jedny z najaktívnejších v tomto smere patria tvorcovia TaleWorlds Entertainment. Aby aj nie, keď pracujú na očakávanom Mount & Blade II: Bannerlord. Ak vás zaujíma, s čím prišli v minulých týždňoch, detaily nájdete v našej aktuálnej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gothic-playable-teaser-krajina-nahled.jpg

Gothic (Remake) má pred sebou ešte veľmi dlhú cestu (DOJMY Z HRANIA)

Resident Evil 2 Remake všetkým svojimi predajmi a pozitívnymi hodnoteniami ukázal, že je o riadne prerábky starých hier neskutočný záujem. THQ Nordic jeho úspech zaujal natoľko, že štúdiu THQ Nordic Barcelona zadal jednoduchú zákazku, vytvoriť hrateľné demo, ktorým bude hráčom ukázané, ako by mohol vyzerať prípadný remake prvého dielu série Gothic. Aký názor na neho máme v našej redakcii, si môžete prečítať v našich dojmoch z hrania.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejocekavanejsi-hry-roku-2020-nahled-cz.jpg

Najočakávanejšie hry roku 2020

Nechceme byť hneď v úvode príliš melodramatickí, ale rok 2020 nebude vôbec taký, ako tie predchádzajúce. Tento sa totiž ponesie v duchu lúčiacej sa konzolovej generácie a nástupu tej novej a toto pomyselné odovzdávanie štafetového kolíka so sebou nesie hneď niekoľko špecialít: kým v priebehu roka budeme dostávať tituly, ktoré z aktuálnych konzol vyžmýkajú posledné teraflops výkonu, s príchodom zimy nám budúcnosť hrania predstaví PlayStation 5 a Xbox Series X. Pozrite sa na 20 najočakávanejších hier roku 2020 podľa našej redakcie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ring-fit-adventure-cover-nahled.jpg

Ring Fit Adventure (RECENZIA) – Perfektné fitness RPG, pri ktorom sa riadne zapotíte

Herný priemysel sa v minulosti už niekoľkokrát stretol so snahou skombinovať hry s cvičením. Väčšina hráčov však z týchto pokusov veľmi nadšená nebola, pretože išlo o výrobky zacielené na fanúšikov fitness, medzi ktorými sa popravde veľa milovníkov hier nenachádzalo. Vývojári z Nintendo sa preto rozhodli, že celý koncept prekopú a vydajú na Nintendo Switch. Tak čo myslíte, podarilo sa im v RPG Ring Fit Adventure konečne spojiť zábavu s fyzickým záprahom?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/stronghold-warlords-jednotky-nahled.jpg

Stronghold: Warlords (NOVINKA) prezentuje v najnovších záberoch jednotky Číny a Vietnamu

Očakávaný Stronghold: Warlords sme vám prostredníctvom našich dojmov predstavili detailnejšie krátko po tohtoročnom Gamescome, kde nás zaujal predovšetkým svojím osobitým zasadením a snahou inovovať RTS žáner. Ak vás oslovil rovnako ako nás, tak si rozhodne prečítate našu dnešnú novinku, v ktorej vám priblížime fungovanie jednotiek Číny a Vietnamu, za ktoré si v pripravovanom projekte od FireFly Studios budete môcť podrobiť svet.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB6
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi