Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Produkty ihned k odběru Apple Music

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/rock-of-ages-3-make-&-break-recenze-nahled1.png

Rock of Ages 3: Make & Break (Mini RECENZIA) – Divoké váľanie kameňov tretíkrát

Herný priemysel v priebehu poslednej dekády vyprodukoval nespočetné množstvo podivných hier. Hoci šance na prežitie v prípade väčšiny z nich nebola nijako vysoká, pár skutočne výrazným sa nakoniec podarilo zabodovať. Medzi hŕstkou preživších sa podarilo udržať aj sérii Rock of Ages, v ktorej hráči borili s obrovským kameňmi obranu svojich nepriateľov. Teraz k nám dorazil už tretí diel tejto značky s názvom Rock of Ages 3: Make & Break, o ktorom nájdete viac v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/desperados-3-recenze-nahled1.jpg

Desperados 3 (RECENZIA) – Prvá ostrá výprava Johna Coopera

Kým sa niektoré vývojárske štúdiá snažia púšťať do sveta jednu novú značku za druhou, iné naopak siahajú po dávno zabudnutých hrách, na ktorých pokračovanie čakajú fanúšikovia už niekoľko rokov. Oznámenie Desperados 3 pre nás bolo preto príjemným prekvapením, pretože len málokto veril v jeho návrat. Mimimi Games sa však rozhodli, že si na westernovú taktickú stratégiu skúsia staviť, vďaka čomu tu teraz máme recenziu prezentujúcu silné a slabé stránky ich diela.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/warcraft-3-reforged-recenze-main-nahled.jpg

Warcraft III: Reforged (RECENZIA) – Obstojný remaster s radom chýb na kráse

Súčasné časy prajú návratu hier, ktorých presný dátum vydania si dnes už pamätá skutočne len pár skalných fanúšikov, ktorí nikdy úplne nezabudli na svojich obľúbených hrdinov a príbehy, v ktorých vystupovali. Po spoločnosti Capcom, ktorá minulý rok ovládla hernú scénu so svojím remakom Resident Evil 2, sa po totožnej ceste vydáva tiež Blizzard, ktorého čiernym koňom je aktuálne vydaná RTS Warcraft III: Reforged, o ktorej vám viac povieme v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/stronghold-warlords-jednotky-nahled.jpg

Stronghold: Warlords (NOVINKA) prezentuje v najnovších záberoch jednotky Číny a Vietnamu

Očakávaný Stronghold: Warlords sme vám prostredníctvom našich dojmov predstavili detailnejšie krátko po tohtoročnom Gamescome, kde nás zaujal predovšetkým svojím osobitým zasadením a snahou inovovať RTS žáner. Ak vás oslovil rovnako ako nás, tak si rozhodne prečítate našu dnešnú novinku, v ktorej vám priblížime fungovanie jednotiek Číny a Vietnamu, za ktoré si v pripravovanom projekte od FireFly Studios budete môcť podrobiť svet.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/age-of-empires-4-bitva-nahled.jpg

Age of Empires 4 (NOVINKA) sa bude opäť odohrávať v stredoveku

Každá herná séria prejde v priebehu rokov určitým vývojom, s ktorého pomocou sa z nej stane pri troche šťastia kvalitné dielo spĺňajúce všetky žánrové trendy. Tretí diel Age of Empires nepatril medzi to najlepšie, čo autori tejto značky stvorili, a tak sa rozhodli, že to nabudúce skúsia inak. Ako vyzerá Age of Empires IV z dielní Relic Entertainment, či sa nám páči, a kedy by teoreticky mohlo doraziť, sa dozviete v našej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/total-war-warhammer-cover-nahled.jpg

Total War: Warhammer 3 (ŠPEKULÁCIE) – 5 frakcií, ktoré pravdepodobne uvidíme na mape finálneho dielu série

Od vydania Total War: Warhammer 2 uplynuli už viac ako dva roky a jeho nástupca je minimálne v tejto chvíli stále v nedohľadne. V našej redakcii však napriek tomu veríme, že skôr alebo neskôr dorazí. Po naštudovaní desiatok kníh z univerza Warhammeru sme sa pre vás rozhodli spracovať článok, v ktorom vám načrtneme, aké národy by sa teoreticky mohli stretnúť na bojiskách Total War: Warhammer 3 a kedy by nám hra mohla pri troche šťastia pristáť na disku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/age-of-empires-2-definitive-edition-kralove-nahled.jpg

Age of Empires 2: Definitive Edition (RECENZIA) – Nezabudnuteľný kráľ RTS sa vracia

Zatiaľ čo niektoré remastery predstavujú vyložený odpad herného priemyslu, čas od času sa na scéne objaví kúsok, ktorého autori si na prerobení klasiky dali záležať. V našej dnešnej recenzii vám predstavíme jednu z najočakávanejších prerobených tohto roka, Age of Empires 2: Definitive Edition, za ktorým stáli hneď tri vývojárske štúdiá. Tak čo myslíte, podarilo sa im odviesť kvalitnejšiu prácu než autorom prvého Age of Empires: Definitive Edition.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/hry-o-truny-deskova-hra-cover-nahled.jpg

Hra o tróny: Dosková hra (RECENZIA) – Rozšírenie Matka drakov posúva pôvodný titul k dokonalosti

Stolné hry nestarnú, ale zrejú ako víno, o tom vás budú presviedčať všetci nadšení hráči doskoviek. Na rozdiel od počítačových hier, ktoré možno veľmi ľahko updatovať, sa totiž tituly uzavreté v škatuliach musia dobre hrať už od začiatku. Chute hráčov sa však časom menia a podnetov na úpravu je tiež stále dosť, takže mnohokrát vychádzajú ďalšie edície. A práve podobný osud stretol aj projekt Hra o tróny: Dosková hra, ktorá sa v SR predáva v druhom vydaní a teraz tiež dostala poriadne rozšírenie Matka drakov.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/crusader-kings-3-dvur-nahled.jpg

Crusader Kings III (OZNÁMENIE) konečne predstavené svetu

Keď fanúšikovi kvalitných stratégií niekto povie, aby si predstavil ideálnu grand stratégiu, v hlave sa mu pravdepodobne vždy objaví kombinácia Total War a Crusader Kings II. Možno práve kvôli tejto skutočnosti sme tak veľmi nadšení z dnešného oznámenia spoločnosti Paradox Interactive, ktorá na svojom festivale PDXcon 2019 v Berlíne predstavila svetu trailer ku Crusader Kings III. Kedy hra dorazí a čo ponúkne, si prečítate v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/total-war-saga-troy-dojmy-nahled1.jpg

Total War Saga: Troy (DOJMY Z HRANIA) – Darí sa Creative Assembly kombinovať mýty s históriou?

Prvý diel odnože série Total War zameranej na určité historické konflikty sa páčil primárne recenzentom, hráčov už Thrones of Britannia bohužiaľ tak veľmi nezaujal. V minulých dňoch sme mali exkluzívne možnosť otestovať pokračovanie tejto značky tentoraz zacielené na trójsku vojnu. Čo na Total War Saga: Troy hovoríme, vám načrtneme v nasledujúcich odsekoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/total-war-three-kingdoms-eight-princes-velitel-nahled.jpg

Total War: Three Kingdoms – Eight Princes (Mini RECENZIA) – Cisárovná na koni

Aj napriek niektorým nedostatkom Total War: Three Kingdoms nemožno uprieť skutočnosť, že je to kvalitná stratégia, ktorá sa nakoniec stala jedným z najpredávanejších dielov tejto obľúbenej série. Jej tvorcovia sa ju práve vďaka jej nebývalému úspechu snažia stabilne zásobovať obsahom. Po riadne nahnevaných roľníkoch k nám do redakcie pred niekoľkými dňami dorazil DLC Total War: Three Kingdoms – Eight Princes. Ako na nás zapôsobilo, vám povie naša aktuálna recenzia.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/tropico-6-cover-nahled.jpg

Tropico 6 (RECENZIA) – neľahký údel diktátora

Zavedené série to v posledných rokoch nemajú vôbec jednoduché. Stabilne je im vyčítané, že v rámci žánru neprinášajú dostatok inovácií a väčšinou len ťažia z elementárneho konceptu, s ktorým prišli ich tvorcovia na začiatku svojej kariéry. Istej miere kritiky sa nevyhla ani známa budovateľská značka Tropico, ktorej nový diel teraz vychádza pod patronátom Limbic Entertainment. V dnešnej recenzii vám povieme, ako sa nám vlastne v Tropico 6 vládlo.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/foundation-mesto-nahled.jpg

Foundation (DOJMY Z HRANÍ) – rychlé nakouknutí do temného středověku

Každý den k nám díky předběžnému přístupu dorazí minimálně pět až deset titulů, za nimiž nestojí velké vydavatelské domy, nýbrž malá nezávislá studia s velmi nejistou budoucností sázející vše na svůj aktuální projekt. Nedávno do těchto divokých vod vypustila své budovatelské dílo Foundation nepříliš zkušená indie společnost Polymorph Games. Jaké pocity v nás jejich první hra zanechala, vám nastíníme v našich dnešních dojmech z hraní.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/dawn-of-man-cover-nahled.jpg

Dawn of Man (Mini RECENZE) – po stopách předků

Už nějaký ten pátek si většina hráčské obce stěžuje na to, že budovatelské strategie nejsou dostatečně inovativní a dost často se odehrávají v už dobře známých historických érách. Vývojáři z Madruga Works se rozhodli reagovat na volání hráčů vytvořením svého projektu Dawn of Man, mapujícího první krůčky lidstva. Jak se jejich neobvykle zasazená RTS hraje, zjistíte v naší recenzi.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/bannermen-bojovnik-nahled.jpg

Bannermen (Mini RECENZE) – dostali jsme konečně nástupce Age of Empires?

O nejnovějším dílu kultovní strategické série Age of Empires se dozvíme více až příští měsíc na Inside Xbox, kde by nám měli být konečně poskytnuty záběry z hraní, jichž jsme se nedočkali na E3 2018. Pro ty z vás, kteří hledají alternativu za známou RTS, máme dnes recenzi jejího duchovního následovníka s prvky magie Bannermen od nepříliš zkušeného vývojářského studia Pathos Interactive, jež s ním chce prorazit do světa.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/civilization-vi-uvod.jpg

Civilization VI: Gathering Storm (Mini Recenzia) – Vydarené DLC v znamení veľkých katastrof

Posledný diel série Civilization sa pýši tým, že v ňom Firaxis Games kombinuje väčšinu podarených prvkov značky, po ktorých hráči po celé roky bažili. V Civilization VI bol prostredníctvom prvej expanzie Rise and Fall značne vylepšený systém diplomacie, zefektívnené súboje, upravené frakcie a upravená celková hrateľnosť. V našej dnešnej recenzii vám podrobne predstavíme najnovšie rozšírenie Gathering Storm, ktoré prebúdza doteraz spiacu prírodu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/anno-1800-artic-nahled.jpg

Anno 1800 (RECENZIA) – vydarený návrat ku koreňom

Hlavným problémom známych sérií je to, že od ich zástupcov požadujú hráči vždy určitý zavedený štandard. Autori série Anno sa v posledných rokoch snažili oslniť svet s celkom nezaujímavou futuristickou krajinou, ktorú bolo potrebné opäť zaľudniť, čo nikoho veľmi nebralo. Teraz sa vracia k historickým koreňom prostredníctvom Anno 1800, ktoré sme vám prezentovali už v našich dojmoch. Aktuálne tu pre vás máme recenziu, v ktorej vám o tejto budovateľskej stratégii povieme podstatne viac.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/relegion-cover-nahled.jpg

Re-Legion (Mini RECENZE) – revolta ve jménu božím

Někteří hráči si stabilně stěžují na absenci vývoje u strategického žánru, který se dle nich posouvá kupředu jen minimálně. Většina vývojářů jejich názor samozřejmě nesdílí, najdou se však i tací, kteří se snaží aktivně pracovat s komunitou a vyvíjet dle jejich vrtochů hry. V této recenzi vám představíme cyberpunkovou RTS Re-Legion, jež má potěšit fandy inovací a Cyberpunku 2077.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/wargroove-cover-nahled.jpg

Wargroove (Mini RECENZE) – minimalismem k vítězství?

S vydařenou plošinovkou Starbound vývojáři z Chucklefish světu jasně ukázali, že jsou schopni dělat kvalitní nezávislé hry. V minulých dnech se k nám tvůrci slavného vesmírného sandboxu vrátili s tahovou strategií Wargroove, s kterou by chtěli navázat na úspěch svého předchozího projektu. Pokud vás zajímá, jak jejich novinka dopadla, určitě si přečtěte naši recenzi.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/at-the-gates-civilizace-nahled.jpg

Jon Shafer's At the Gates (Mini RECENZE) – solovka od designera Civilization 5

Pro některé vývojáře znamená solová dráha něco, o čem snili od prvního momentu, kdy začali pracovat v herním průmyslu. Jiní tuto cestu naopak vnímají jako příliš velký risk. Designer Civilization 5 se stejně jako řada jiných rozhodl vytvořit něco svého. Jak se jeho studiu Conifer Games povedla tahová strategie Jon Shafer's At the Gates, vám poví naše recenze.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB1
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi