Osviežte sa letnou zľavou na všetko! 😎💥 Nakúpte nad 100 €, v košíku zadajte kód LETNADESINA a objednávku vám zlacníme o 10 €. Akcia platí len do nedele!

Nakupování budoucnosti HP + média Prebuď v sebe hráča
Zobraziť katalóg

Dying Light 2 Stay Human; wallpaper: cover

Dying Light 2 Stay Human: Všetko, čo vieme

Špeciál: • Autor: Ondřej Zeman

Svet plný infikovaných, aktívnych primárne v noci je späť. Čo môžete od pokračovania výbornej hororovej akcie Dying Light očakávať? Ako to je s češtinou, načo sa zameriava príbeh a kedy vyjde, si môžete prečítať v našom špeciále, zameranom na to, čo všetko o Dying Light 2 Stay Human z dielní Techland vieme.


Alza Magazín

Najnovšie updaty

(4. 6. 2021) Článok vytvorený, obsahuje základné informácie a podrobnosti ohľadne platforiem a dáta vydania. Načrtáva gameplay a príbeh Dying Light 2 Stay Human a nájdete tu aj doteraz publikované oficiálne videá a screenshoty.


Zdroj obrázka: Techland

Dying Light 2 Stay Human: Všetko, čo vieme – OBSAH

Dying Light 2 Stay Human: Základné informácie

Alza Magazín

Dying Light 2 Stay Human (Hra) | Dying Light (IP)

Akčná adventúra, survival horor Dying Light 2 Stay Human je súčasť hernej série Dying Light. Titul vyvíja štúdio Techland a vydáva spoločnosť Techland Publishing a Square Enix. Hra vychádza 7. 12. 2021 na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X a Stadia bez českej lokalizácie a bude obsahovať multiplayer. | Homepage


Články: | Špeciál: Všetko, čo vieme

Dying Light 2 Stay Human je pokračovaním vydarenej hororovej akcie Dying Light, v ktorej nás vývojári z Techlandu poslali do zombíkmi zahltených ulíc mesta Harran. Štúdio sa stará ako o vývoj, tak o distribúciu. Príbeh druhého dielu nás vezme do ďalšieho mesta, ktorého obyvatelia musia čeliť smrtiacej nákaze. Hlavným hrdinom sa tentokrát stane tajomný Aiden Caldwell, ktorý nemá byť úplne normálnym človekom.

Gameplay Dying Light 2 Stay Human bude vo svojej podstate veľmi podobný tomu, čo poznáme z prvého dielu. Ponúknuté nám tu tým pádom má byť rozsiahle mesto plné rôznorodých parkourových prvkov umožňujúcich vám rýchlo sa pohybovať po jeho strechách, eliminovať nepriateľov a prekonávať prekážky. Veľký dôraz bude tentokrát kladený na rôzne rozhodnutia a voľby formujúce podobu celej metropoly. Dying Light 2 Stay Human by malo doraziť na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 a Stadia 7. decembra 2021. Podľa dostupných informácií by mal titul pri vydaní obsahovať češtinu a na kooperáciu orientovaný multiplayer.

Dying Light 2 Stay Human; screenshot: mesto

Otvorené mesto a jeho strechy sú hlavným ťahúňom Dying Light 2 Stay Human. Predsa len, koľko hier vám dá možnosť navštíviť ako špičku mrakodrapu, tak aj mestské stoky?

Zdroj: Techland

Dying Light 2 Stay Human: Recenzia, preview, dojmy z hrania


Dying Light 2 Stay Human zatiaľ nevyšiel. K dispozícii tým pádom nie sú žiadne recenzie, ani preview či dojmy z hrania. Techland však už do sveta vypustil dostatočné množstvo rôznorodých záberov z ich diela, vďaka čomu vám v kapitole orientovanej na gameplay máme možnosť relatívne slušne načrtnúť, ako bude tento titul vyzerať po stránke hrateľnosti.

Dying Light 2 Stay Human: Dátum vydania, platformy, edície


Dátum vydania Dying Light 2 Stay Human je aktuálne stanovený na 7. decembra 2021, kedy by sme sa ho mali dočkať na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 a Stadia. Vzhľadom na to, že v minulosti došlo k odkladu a štúdio samotné malo určité ťažkosti s vývojom, nie je vylúčené, že k nám hra dorazí až na začiatku, či v priebehu roku 2022. Dying Light 2 Stay Human je možné si zakúpiť rovno v štyroch edíciách . Základná verzia vám ponúkne len základnú hru spolu s bonusom za predobjednávku.

Ak chcete dostať nejaké tie digitálne predmety navyše a mať prístup k prvému príbehovému DLC, je potrebné siahnuť po Deluxe edícii. K dispozícii je vedľa nej ešte Ultimátna verzia, ktorá popri už spomínanom obsahu obsahuje ešte ďalšiu sériu predmetov a druhé príbehové DLC. Pre skutočných fanúšikov série Dying Light majú vývojári z Techlandu pripravenú Zberateľskú edíciu. Nájsť je v nej možné všetok spomínaný digitálny obsah vrátane dejových balíčkov. Naviac vám ešte ponúkne tlačený artbook, mapu mesta, 3 pohľadnice, balíček nálepiek Hlas mesta, ďakovný list, krabicu zberateľskej edície a UV baterku.

Dying Light 2 Stay Human; screenshot: zberateľská edícia

Zberateľská edícia Dying Light 2 Stay Human obsahuje rad vecí, okrem iného aj UV baterku, ktorá vám pomôže v momente, kedy premenou prejde vaša rodina.

Zdroj: Techland

Dying Light 2 Stay Human: Čeština, česká lokalizácia


PC verzia Dying Light dostala po čase oficiálnu češtinu, pri vydaní ňou však hra nedisponovala. V prípade Dying Light 2 Stay Human sa s českou lokalizáciou po určitú dobu počítalo len minimálne. Tvorcovia na Steame avšak teraz po predstavení zberateľských edícií a dátume vydania uvádzajú, že sa hráči v Dying Light 2 Stay Human češtiny predsa len dočkajú. Či sa objaví na všetkých platformách, a či bude dostupná už v deň vydania, ale zatiaľ nie je úplne jasné. Prípadné novinky týkajúce sa lokalizácie nájdete v tejto kapitole.

Dying Light 2 Stay Human: Príbeh


Príbeh Dying Light 2 Stay Human sa odohráva 20 rokov po udalostiach v tureckej metropole Harran, ktorá bola jedným z prvých miest, kde sa začala šíriť nákaza. Jeho obyvatelia však nakoniec svoj boj s vírusom prehrali a ich domovské mesto zmizlo pod vlnou infikovaných. Tempo prenosu sa však pádom tohto prvého bodu nezastavilo, aj keď bol nakoniec úplne izolovaný od sveta. Problém bol v tom, že sa opäť objavila skupina vedcov túžiacich nebezpečné baktérie skúmať, čo v praxi znamenalo vedľa odhaľovania podstaty vírusu samotného tiež manipulovanie s jeho DNA.

Dying Light 2 Official 4K gameplay Trailer – E3 2019

Príbeh Dying Light 2 Stay Human bude nielen o prežívaní, ale aj o strete rozlične zmýšľajúcich frakcií.

Zdroj: IGN

Zmutovaný vírus nakoniec unikol z laboratória a začal sa šíriť po svete. Vlády na jeho tempo samozrejme neboli schopné reagovať, a tak väčšina vyspelých štátov veľmi rýchlo skolabovala. Počas tejto etapy zomrelo 98 % populácie. Zostala len hŕstka miest, ktorým dominuje metropola Villedor, kde sa odohráva príbeh Dying Light 2 Stay Human. Hlavným protagonistom tohto rozprávania je tajomný mladík Aiden Caldwell, ktorý je v mnohom iný než ľudia, na ktorých narazíte pri priechode ulicami ruín padlej civilizácie. Samotní tvorcovia ho prezentujú ako postavu majúcu zmeniť chod tohto miesta, čo by obyčajný človek zrejme nezvládol.

Navyše sú tu náznaky toho, že sa mu bude v krvi rozlievať vírus, s ktorého hladinou bude zrejme môcť hráč aktívne pracovať pomocou rôznych vylepšujúcich injekcií, obohacujúcich telo o rôzne nadľudské schopnosti na úkor jeho ľudskosti. V rámci príbehu Dying Light 2 Stay Human, nebude musieť Aiden Caldwell riešiť iba svoju premenu. Ďalšou vecou, ktorú sa tu budete musieť často zaoberať, majú byť voľby a váš vplyv na mesto samotné. Villedor je miestom rozdeleným do dvoch veľkých častí rozkúskovaných na sedem zón, kde môžete plniť úlohy, ktoré hráčovi vo finále umožnia dané miesto dať niektorej z frakcií, ktorých škála zatiaľ nebola predstavená.

Dying Light 2 Stay Human: Gameplay


Už prvý Dying Light bol hrou s dosť špecifickou hrateľnosťou, pracujúcou s prvkami z Mirror's Edge, či otvorenosťou a súbojovým systémom Dead Island. Jednoducho titul, ktorý nad ostatnými v mnohom vyčnieval. Dying Light 2 Stay Human má vlastne vo všetkých ohľadoch kráčať v stopách svojho úspešného predchodcu. Podľa tvorcov má byť však všetko väčší ako v minulosti. Už samotné mesto má byť dvakrát tak veľké ako svet, v ktorom sa odohrával úvodný zástupca tejto série. Celkovo má mať 7 kilometrov štvorcových, čo je dychberúce, navyše máme počítať s tým, že tu budú desiatky jedinečných budov, ktoré bude mať hráč možnosť preskúmať.

Príbeh budete absolvovať z pohľadu prvej osoby, takže možno do istej miery pracovať so základnou hrateľnosťou typickou pre všetky FPS a na kontaktný boj často zamerané akčné adventúry. Primárnou odlišnosťou bude prvok survival, v rámci ktorého sa vám budú zbrane rozpadať, a munícia do tých palných sa stane nedostatkovým tovarom, na ktorý sa dostanete skutočne len keď budete mať veľmi veľké šťastie. Po väčšinu času preto budete na likvidáciu využívať smrtiace nástroje na blízko, prostredie a svoju vlastnú obratnosť.

Dying Light 2 Stay Human – Official Gameplay Trailer

Ulice majú byť v Dying Light 2 Stay Human stále plné. V noci do nich však nebude radno vyrážať.

Zdroj: Techland

Dying Light 2 Stay Human totiž stavia na parkoure, takže zombíkov a iné otravné elementy jednoducho skopete do guličky, alebo im jednoducho utečiete preskočením na niektorú z okolitých striech. Cez deň s nimi budete mať ľahkú prácu, noc je však vždy ich, takže v danú dobu neradno vyrážať mimo miesta kontrolované ľuďmi. Hlavný hrdina bude do istej miery jedným z infikovaných, vďaka čomu mu pravdepodobne bude možné aplikovať rôzne vylepšovacie séra. Opomenúť taktiež nesmieme voľby a ich vplyv na mesto, pretože má ísť o dosť zásadný gameplay prvok, vďaka ktorému má byť každý prechod hrou do istej miery unikátny.

Dying Light 2 Stay Human: Multiplayer


Už prvý Dying Light mal možnosť kooperácie spolu s možnosťou PvP. Dying Light 2 Stay Human sa podľa doteraz prezentovaných informácií zameria primárne na formát orientovaný na spoluprácu 2 až 4 hráčov. Pozvať pôjde kamarátov buď do vášho sveta, alebo sa máte mať možnosť vydať do toho ich. Veľkým ťahúňom má byť v rámci tohto prvku príležitosť uvidieť vplyv volieb, pretože svoje voľby si so sebou neprenášame inam, takže zatiaľ čo raz uvidíte svet pod vládou diktátorov, inokedy zase zbadáte alternatívu, kde si váš kamarát vybral namiesto armádnej frakcie obyčajných ľudí.

Dying Light 2 Stay Human; screenshot: bitka

Vďaka prítomnosti kooperácie sa s radom hrozieb budete môcť v Dying Light 2 Stay Human vysporiadať s pomocou kamarátov.

Zdroj: Techland

Dying Light 2 Stay Human: Videá, trailery, screenshoty


V tejto kapitole nájdete všetky dosiaľ vydané videá, trailery a tiež screenshoty z hrania Dying Light 2 Stay Human.

Oficiálne screenshoty a obrázky, galéria

Dying Light 2 Stay Human; screenshot: plukovník Dying Light 2 Stay Human; screenshot: stretnutie
Dying Light 2 Stay Human; screenshot: strecha Dying Light 2 Stay Human; screenshot: UV svetlo
Dying Light 2 Stay Human; screenshot: voľba Dying Light 2 Stay Human; screenshot: zombie

Zdroj: Techland

(27. 5. 2021): Dying Light 2 Stay Human – Official Gameplay Trailer

Dying Light 2 Stay Human – Official Gameplay Trailer

Zdroj: Techland

(13. 6. 2019): Dying Light 2 Official 4K gameplay Trailer – E3 2019

Dying Light 2 Official 4K gameplay Trailer – E3 2019

Zdroj: IGN

Dying Light 2 Stay Human: Hardvérové nároky na PC


Oficiálne hardvérové požiadavky neboli doposiaľ predstavené


Minimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky
Operačný systém Bude  oznámené Bude oznámené
Procesor Bude oznámené Bude oznámené
Grafická karta Bude oznámené Bude oznámené
DirectX Bude oznámené Bude oznámené
Operačná pamäť Bude oznámené Bude oznámené
Pevný disk Bude oznámené Bude oznámené
i

To sú teda všetky podstatné informácie, ktoré v súčasnej chvíli o Dying Light 2 Stay Human máme. Tento špeciál budeme pravidelne aktualizovať s tým, ako sa budú objavovať nové detaily nielen z oficiálnych zdrojov.

• Zdroje: dl2.dyinglightgame.com


Dying Light 2: Stay Human
Hra na PC – pred viac ako 20 rokmi sme v Harrane bojovali proti vírusu – a prehrali sme. Teraz prehrávame znova. Mesto, jedna z posledných veľkých ľudských osád, je rozorvané konfliktom. Civilizácia sa vrátila späť do obdobia temna. A napriek tomu máme stále ešte nádej.

Predpoklad. cena
49,90 € bez DPH 41,58 €
Rezervovať
Dátum vydania: 7. decembra 2021
Objednávací kód: WG1087
Dying Light 2: Stay Human – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), škatuľová verzia, CZ titulky, žáner: akčný a FPS/Strieľačky, na online hranie vyžaduje predplatné PlayStation Plus – pred viac ako 20 rokmi sme v Harrane bojovali proti vírusu – a prehrali sme. Teraz prehrávame znova. Mesto, jedna z posledných veľkých ľudských osád, je rozorvané konfliktom. Civilizácia sa vrátila späť do obdobia temna. A napriek tomu máme stále ešte nádej.

Predpoklad. cena
57,90 € bez DPH 48,25 €
Rezervovať
Dátum vydania: 7. decembra 2021
Objednávací kód: MSX541
Dying Light 2: Stay Human – Deluxe Edition - Hra na PC
Nové
Dying Light 2: Stay Human – Deluxe Edition
Hra na PC – škatuľová verzia, kľúč pre Steam, CZ titulky, žáner: akčný a FPS/Strieľačky – pred viac ako 20 rokmi sme v Harrane bojovali proti vírusu – a prehrali sme. Teraz prehrávame znova. Mesto, jedna z posledných veľkých ľudských osád, je rozorvané konfliktom. Civilizácia sa vrátila späť do obdobia temna. A napriek tomu máme stále ešte nádej.

Predpoklad. cena
74,90 € bez DPH 62,42 €
Rezervovať
Dátum vydania: 7. decembra 2021
Objednávací kód: WG1087de
Dying Light 2: Stay Human – Deluxe Edition – PS5 - Hra na konzolu
Nové
Dying Light 2: Stay Human – Deluxe Edition – PS5
Hra na konzolu – PS5 (s mechanikou), škatuľová verzia, CZ titulky, žáner: akčný a FPS/Strieľačky – pred viac ako 20 rokmi sme v Harrane bojovali proti vírusu – a prehrali sme. Teraz prehrávame znova. Mesto, jedna z posledných veľkých ľudských osád, je rozorvané konfliktom. Civilizácia sa vrátila späť do obdobia temna. A napriek tomu máme stále ešte nádej.

Predpoklad. cena
74,90 € bez DPH 62,42 €
Rezervovať
Dátum vydania: 7. decembra 2021
Objednávací kód: PSV0093de
Dying Light 2: Stay Human – Xbox
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, škatuľová verzia, CZ titulky, žáner: akčný a FPS/Strieľačky, na online hranie vyžaduje predplatné Xbox Live Gold – pred viac ako 20 rokmi sme v Harrane bojovali proti vírusu – a prehrali sme. Teraz prehrávame znova. Mesto, jedna z posledných veľkých ľudských osád, je rozorvané konfliktom. Civilizácia sa vrátila späť do obdobia temna. A napriek tomu máme stále ešte nádej.

Predpoklad. cena
57,90 € bez DPH 48,25 €
Rezervovať
Dátum vydania: 7. decembra 2021
Objednávací kód: MXO519
Dying Light 2: Stay Human – PS5 - Hra na konzolu
Nové
Dying Light 2: Stay Human – PS5
Hra na konzolu – PS5 (s mechanikou), škatuľová verzia, CZ titulky, žáner: akčný a FPS/Strieľačky – pred viac ako 20 rokmi sme v Harrane bojovali proti vírusu – a prehrali sme. Teraz prehrávame znova. Mesto, jedna z posledných veľkých ľudských osád, je rozorvané konfliktom. Civilizácia sa vrátila späť do obdobia temna. A napriek tomu máme stále ešte nádej.

Predpoklad. cena
57,90 € bez DPH 48,25 €
Rezervovať
Dátum vydania: 7. decembra 2021
Objednávací kód: PSV0093
Dying Light 2: Stay Human – Deluxe Edition – Xbox - Hra na konzolu
Nové
Dying Light 2: Stay Human – Deluxe Edition – Xbox
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, škatuľová verzia, kľúč pre Steam, CZ titulky, žáner: akčný a FPS/Strieľačky, na online hranie vyžaduje predplatné Xbox Live Gold – pred viac ako 20 rokmi sme v Harrane bojovali proti vírusu – a prehrali sme. Teraz prehrávame znova. Mesto, jedna z posledných veľkých ľudských osád, je rozorvané konfliktom. Civilizácia sa vrátila späť do obdobia temna. A napriek tomu máme stále ešte nádej.

Predpoklad. cena
74,90 € bez DPH 62,42 €
Rezervovať
Dátum vydania: 7. decembra 2021
Objednávací kód: MXO519de
Dying Light 2: Stay Human – Deluxe Edition – PS4 - Hra na konzolu
Nové
Dying Light 2: Stay Human – Deluxe Edition – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), škatuľová verzia, CZ titulky, žáner: akčný a FPS/Strieľačky, na online hranie vyžaduje predplatné PlayStation Plus – pred viac ako 20 rokmi sme v Harrane bojovali proti vírusu – a prehrali sme. Teraz prehrávame znova. Mesto, jedna z posledných veľkých ľudských osád, je rozorvané konfliktom. Civilizácia sa vrátila späť do obdobia temna. A napriek tomu máme stále ešte nádej.

Predpoklad. cena
74,90 € bez DPH 62,42 €
Rezervovať
Dátum vydania: 7. decembra 2021
Objednávací kód: MSX541de
Dying light 2: Arch – Good Loot Puzzle
Puzzle pre dievčatá aj chlapcov, 1000ks dielikov v balení

Predpoklad. cena
19,90 € bez DPH 16,58 €
Rezervovať
Dátum vydania: 20. augusta 2021
Objednávací kód: GMERCHb937m
Dying Light (PC) DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: akčný, RPG a dobrodružný

29,90 € bez DPH 24,92 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE003518
Dying Light – Season Pass (PC) DIGITAL
Herný doplnok /DLC–elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: akčný, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra

11,10 € bez DPH 9,25 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE002984
Dying Light: The Bozak Horde – PC DIGITAL
Herný doplnok /DLC–elektronická licencia, kľúč pre Steam, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra

10 € bez DPH 8,33 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005154
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB26
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi