Osviežte sa letnou zľavou na všetko! 😎💥 Nakúpte nad 100 €, v košíku zadajte kód LETNADESINA a objednávku vám zlacníme o 10 €. Akcia platí len do nedele!

Nakupování budoucnosti HP + média Všude vedro, doma ne

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/gainward-rtx-3080-ti-phoenix-12g-nahled.jpg

Gainward GeForce RTX 3080 Ti Phoenix 12G (RECENZE A TESTY)

Když před nedávnem společnost NVIDIA představila své nejnovější grafické karty GeForce RTX 3080 Ti, prakticky žádný z partnerských výrobců neotálel a ihned představil také své nereferenční modely těchto nových a velmi výkonných grafických karet. Jedním z prvních výrobců pak byla společnost GAINWARD, která na trh uvedla svůj základní model grafické karty GeForce RTX 3080 Ti s označením  Gainward GeForce RTX 3080 Ti Phoenix 12G. A jak se této grafické kartě dařilo v našich testech na Alza.cz? Tak o tom to se můžete sami přesvědčit právě v této recenzi!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/evga-rtx-3080-xc3-black-gaming-10g-nahled.jpg

EVGA GeForce RTX 3080 XC3 BLACK Gaming 10G (RECENZIA A TESTY)

Ak nahliadnete do ponuky grafických kariet spoločnosti EVGA, potom ten najzákladnejší model GeForce RTX 3080 nesie označenie EVGA GeForce RTX 3080 XC3 BLACK Gaming 10G. Cieli na náročných hráčov, ktorí však nechcú utrácať za vychytávky navyše. S akými kompromismi teda musíte počítať v prípade grafickej karty EVGA GeForce RTX 3080 XC3 BLACK Gaming 10G a oplatí sa vám vôbec jej kúpa? Na to vám snáď odpovie práve dnešná recenzia!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nvidia-gpu.jpg

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Founders Edition (RECENZIA A TESTY)

„Je čas na Tí“, tak presne v tomto duchu boli v keynote spoločnosti NVIDIA Computex 2021 predstavené nové grafické karty GeForce RTX 3080 Ti a GeForce RTX 3070 Ti. Predaj štartuje už 3. júna 2021. V recenzii GeForce RTX 3080 Ti zistíte, ako dopadlo porovnanie výkonu s RTX 3090, RTX 3080 a Radeon RX 6900 XT, ako sú na tom prevádzkové vlastnosti a aká vysoká je cena.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/asus-tuf-rx-6800-xt-o16g-gaming-recenze.jpg

Asus TUF Radeon RX 6800 XT O16G Gaming (RECENZIA A TESTY)

Ak v ponuke spoločnosti ASUS zháňate grafickú kartu, ktorá by bola nielen výkonná a kvalitne spracovaná, ale zároveň by tiež úplne nezruinovala vašu peňaženku, potom by ste určite mali pozrieť ponuku grafických kariet herné série TUF (The Ultimate Force). Jednou takou by mohla byť napríklad karta Asus TUF Radeon RX 6800 XT O16G Gaming, ktorú sme pre vás dnes na Alza.sk dôkladne otestovali. Poďme si ju teda najskôr predstaviť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/xfx-rx-6900-xt-speedster-merc-319-16g-recenze.jpg

XFX Radeon RX 6900 XT Speedster MERC 319 Black (RECENZIA A TESTY)

Americká spoločnosť XFX je jedným z niekoľkých málo výrobcov, ktorý má svoju ponuku grafických kariet postavenú výhradne okolo grafických čipov spoločnosti AMD. V ponuke tejto firmy tak môžeme nájsť kompletné portfólio Radeonov, vrátane najnovšieho radu grafických kariet RX 6000. Jednou z tých vôbec najvýkonnejších grafických kariet, na ktorú môžeme v ponuke XFX naraziť, je grafická karta s trochu dlhším názvom XFX Raden RX 6900 XT Speedster MERC 319 Black, ktorá sa môže pýšiť nielen výkonom a elegantným čierno-strieborným dizajnom, ale ktorú vďaka jej obrovským rozmerom rozhodne len tak neprehliadnete. A práve túto grafickú kartu sme pre vás dnes na Alza.sk aj dôkladne otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/evga-rtx-3060-xc-gaming-12g-nahled.jpg

EVGA GeForce RTX 3060 XC Gaming 12G (RECENZIA A TESTY)

Ak ste stredne náročným hráčom počítačových hier a zároveň tiež hľadáte do svojej menšej počítačovej skrine nejakú vhodnú grafickú kartu, možno vás zaujme grafická karta EVGA GeForce RTX 3060 XC Gaming 12G z ponuky spoločnosti EVGA. Práve tá by totiž mohla vďaka svojim ekonomickým rozmerom a výkonu uspokojiť obe vaše požiadavky na výkonnú, avšak nie príliš rozmernú grafickú kartu. Či však v prípade takto malej grafickej karty nebudete musieť počítať aj s nejakými kompromismi, o tom sa môžete presvedčiť sami práve v tejto recenzii, v ktorej sme pre vás grafickú kartu EVGA GeForce RTX 3060 XC Gaming 12G na Alza.sk dôkladne otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/msi-rx-6700-xt-gaming-x-12g-nahled.jpg

MSI Radeon RX 6700 XT Gaming X 12G (RECENZIA A TESTY)

Spoločnosť MSI patrí k tým nemnohých výrobcom „obojživelníkom“, ktorí svoje grafické karty stavajú nielen okolo grafických čipov spoločnosti NVIDIA, ale aj AMD. Okrem grafických kariet GeForce tak v ponuke tejto taiwanskej spoločnosti nájdete aj kompletné portfólio grafických kariet Radeon, ktoré sú súčasťou hneď niekoľkých hráčskych edícií. Jednou z tých vôbec najatraktívnejších edícií je potom herný rad Gaming, v ktorom môžete nájsť hneď niekoľko zaujímavých kúskov grafických kariet z tábora červených, ako je napríklad MSI Radeon RX 6700 XT Gaming X 12G, ktorú sme pre vás dnes na Alza.sk aj riadne otestovali. Ako teda tento najnovší Radeon dopadol v našich testoch?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/sapphire-nitro-rx-6800-16g-recenze.jpg

Sapphire NITRO+ Radeon RX 6800 16G (RECENZIA A TESTY)

Asi tým najvýznamnejším výrobcom grafických kariet, ktorý má svoju ponuku postavenú výhradne na grafických čipoch spoločnosti AMD, je hongkonská spoločnosť SAPPHIRE. Grafická karta Sapphire NITRO+ Radeon RX 6800 16G spadá do „kráľovskej“ edície NITRO, ktorá v ponuke SAPPHIRE reprezentuje ten vôbec najvýkonnejší rad grafických kariet, a preto sme ju pre vás dnes na Alza.sk dôkladne otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rtx-3060-gaming-oc-12g-recenze.jpg

Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming OC 12G (RECENZIA A TESTY)

Grafické karty z hernej edície Gaming spoločnosti GIGABYTE sa vždy mohli pochváliť osvedčeným systémom chladenia WINDFORCE, vyššími taktami grafického čipu a solídnymi prevádzkovými vlastnosťami. Posledným prírastkom do tejto rodiny grafických kariet sa potom stala grafická karta Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming OC 12G, ktorá by mohla zaujať nejedného stredne náročného hráča počítačových hier. Či si však jeho pozornosť naozaj zaslúži, o tom sa môžete presvedčiť práve v tejto recenzii, v ktorej sme ju pre vás na Alza.sk otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gainward-rtx-3060-ghost-oc-12g-recenze.jpg

Gainward GeForce RTX 3060 Ghost OC 12G (RECENZIA A TESTY)

Po predstavení najnovších grafických kariet GeForce RTX 3060 spoločnosti NVIDIA žiadny z výrobcov nelenil a okamžite uviedol tiež svoje modelové rady týchto nových grafických kariet. Bokom potom nezostala ani spoločnosť Gainward, ktorá predstavila hneď dva modely, Ghost a Pegasus. Tým o niečo prepracovanejším modelom je potom grafická karta Gainward GeForce RTX 3060 Ghost OC 12G s dvojicou ventilátorov, ktorú sme pre vás na Alza.sk tiež dnes otestovali. A ako teda dopadla v našich testoch?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rx-6700-xt-gaming-oc-12g-recenze.jpg

Gigabyte Radeon RX 6700 XT Gaming OC 12G (RECENZIA A TESTY)

Tým najnovším prírastkom do rodiny grafických kariet RDNA 2 spoločnosti AMD sú grafické karty Radeon RX 6700 XT, ktoré sú založené na novom grafickom čipe NAVI 22, a svojím výkonom by potom mali uspokojiť najmä všetkých náročnejších hráčov počítačových hier. A pretože embargo na informácie okolo týchto nových grafických kariet vypršalo, môžeme vám dnes predstaviť prvého zástupcu, ktorým je grafická karta Gigabyte Radeon RX 6700 Gaming OC 12G z ponuky spoločnosti GIGABYTE. Ako teda táto nová grafická karta dopadla v našich testoch na Alza.sk? O tom sa môžete sami presvedčiť práve v tejto recenzii!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/stavime-pc-s-gigabyte-nahled.jpg

Staviame epické PC - návod krok za krokom! (AKO NA TO)

Firma GIGABYTE nám zapožičala dosku Z490 AORUS ELITE - a tak si s ňou postavíme mašinu, čo na to hovoríte? Komponenty sme vybrali na slušné herné PC - a nezostáva, než sa pustiť do montáže. Tú vám krok za krokom predvedie Matúš! Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nvidia-rtx-3060-inno3d-ichill-x3-12g-recenze-test.jpg

Inno3D GeForce RTX 3060 iCHILL X3 RED 12G (RECENZIA A TESTY)

Informačné embargo okolo nových grafických kariet GeForce RTX 3060 spoločnosti NVIDIA skončilo, a my sa tak s vami môžeme podeliť o prvé skúsenosti. Prvým zástupcom z dlhého zoznamu modelov týchto grafických kariet, ktorého sme pre vás na Alza.sk dôkladne otestovali, je grafická karta Inno3D GeForce RTX 3060 iCHILL X3 RED 12G. A ako dopadla?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rtx-3060-ti-gaming-oc-pro-8g-recenze.jpg

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC PRO 8G (RECENZIA A TESTY)

Tým najvýkonnejším, čím sa dnes môže stredne náročný hráč počítačových hier na poli grafických kariet vybaviť, sú grafické karty GeForce RTX 3060 Ti z najnovšej generácie Ampere spoločnosti NVIDIA. Hoci to podľa tragickej dostupnosti na trhu až tak nevyzerá, tieto grafické karty sú na trh uvádzané mnohými výrobcami a tiež v mnohých modelových radoch. Jednou z nich je potom grafická karta Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC PRO 8G, ktorú nájdete v ponuke spoločnosti GIGABYTE a ktorú sme pre vás dnes na Alza.sk tiež dôkladne otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/rdna2.jpg

AMD Radeon RX 6700/XT a RX 6600/XT (ŠPEKULÁCIE)

V nasledujúcich týždňoch dôjde k poriadnemu súboju na poli lacnejších grafických kariet. Očakávaná NVIDIA GeForce RTX 3060 vyzve na súboj AMD Radeon RX 6700/XT a RX 6600/XT. Ako tento súboj o hráčov dopadne? A kto bude mať navrch?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rx-6900-xt-gaming-oc-16g-recenze.jpg

Gigabyte Radeon RX 6900 XT Gaming OC 16G (RECENZIA A TESTY)

Tým vôbec najvýkonnejším, čím sa nám na poli grafických kariet môže spoločnosť AMD pochváliť, sú jednoznačne grafické karty Radeon RX 6900 XT z novej generácie RDNA 2. Práve v nich totiž môžeme nájsť grafický čip NAVI 21 XTX v plnej konfigurácii, ktorého úlohou nebolo nič menšie, než vrátiť grafické karty spoločnosti AMD späť na výslnie tých absolútne najvýkonnejších grafických kariet. Gigabyte Radeon RX 6900 XT Gaming OC 16G je jedným zo zástupcov týchto grafických kariet, a aj keď jeho dostupnosť nie je vôbec ideálna, my sme ho pre vás dnes otestovali. Ako teda táto grafická karta dopadla v našich testoch?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-uplatnit-hru-zdarma.jpg

Ako uplatniť herný kupón k procesoru a grafickej karte? (NÁVOD)

Kúpili ste si nový procesor alebo grafickú kartu a dostali ste k nim hru zadarmo? V dnešnom návode vám krok za krokom ukážeme, ako kupón uplatniť a ako hru aktivovať.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/sapphire-rx-6800-16g-recenze.jpg

Sapphire Radeon RX 6800 16G (RECENZIA A TESTY)

Druhým najvýkonnejším grafickým čipom z rodiny rDNA 2, ktorý nám spoločnosť AMD pred nedávnom predstavila, je NAVI 21 XL. Okolo týchto grafických čipov sú potom stavané grafické karty Radeon RX 6800, ako je práve dnes testovaná grafická karta Sapphire Radeon RX 6800 16G, ktorá sa navyše môže pochváliť aj rýdzo referenčným vyhotovením systému chladenia spoločnosti AMD. A ako teda tento absolútne nový Radeon dopadol v našich testoch? Však sa presvedčte sami!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/taktovani-grafickych-karet-clanek-title-1.jpg

Taktovanie grafickej karty (NÁVOD): ako zvýšiť výkon GPU

Chcete zo svojej novej grafickej karty vyžmýkať maximum výkonu, a zvýšiť tak FPS v hrách, alebo by ste chceli vylepšiť jej prevádzkové vlastnosti? Potom je práve pre vás určený tento článok, v ktorom sa pozrieme na to, ako sa dnes taktujú grafické karty.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/msi-rtx-3080-suprim-x-10g-recenze.jpg

MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM X 10G (RECENZIA A TESTY)

Ak ste v poslednej dobe nahliadli do ponuky grafických kariet spoločnosti MSI, iste vám neuniklo, že sa tam objavila jedna nová edícia grafických kariet s názvom SUPRIM. Grafické karty práve z tejto edície by potom svojimi parametrami mali prevýšiť dokonca aj doposiaľ najvýkonnejšie grafické karty rady Gaming TRIO a k tomu navyše ponúknu podporu Dual BIOS. Jedným zo zástupcov tohto nového radu grafických kariet je MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM X 10G a my sme ju pre vás na Alza.sk otestovali. Ako teda dopadla v našich testoch?

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi