AP+ nový vizuál AlzaBoxy Q1

Ako sa starať o ovocné stromy v lete – len zber ovocia stačiť nebude

Zobraziť katalóg

Článok

Konečne je tu leto, na záhrade máte za celý rok už odpracovaných veľa hodín a pomaly je na čase začať žať plody vašej celoročnej práce. Odmenou vám je vlastnoručne vypestované ovocie či zelenina. Dozrievajú prvé jahody, hrášok, šaláty, jarná cibuľka a pomaly prichádzajú na rad aj ovocné stromy. Ako sadiť ovocné stromy a akú starostlivosť im v lete dopriať, aby bola úroda čo najbohatšia, bez chorôb a kazov? Ako správne postupovať pri hnojení ovocných stromov? Odpovede na tieto otázky spolu s prehľadom, kedy dozrieva ovocie, nájdete v našom článku.

Broskyňa, Stĺpovitá hruška, Jabloň gala

Starostlivosť o ovocné stromy v lete – OBSAH

  1. Aké práce je v lete potrebné urobiť na ovocných stromoch
  2. Jabloň, hruška, dula a iné jadroviny – kedy a ako zasadiť ovocný strom a kedy strihať
  3. Broskyne, marhule, slivky, nektárinky a iné kôstkovice – kedy a ako zasadiť strom a kedy strihať
  4. Vlašské orechy, jedlé gaštany a iné škrupinové ovocie – kedy a ako zasadiť a kedy orezávať
  5. Okrasné ovocné stromy
  6. Letný kalendár zberu ovocných stromov
  7. Spracovanie nadbytočnej úrody ovocných stromov

Aké práce je v lete potrebné robiť na ovocných stromoch?

Mohlo by sa zdať, že v lete predstavuje pri ovocných stromoch najväčšiu časť práce zber ovocia, ale nenechajte sa tým zmiasť. Aby ste dosiahli čo najväčšej a najkvalitnejšej úrody, je potrebné sa venovať stromom a ovocí tiež v letnom období. Medzi letné práce na ovocných stromoch patria najmä nasledujúce činnosti.

Choroby jabloni, ako sadiť stromy

Prebierka plodov – jabloň, hruška aj marhuľa sa vám odmenia lepšou kvalitou a zrelosťou

Počas rastu a dozrievania plodov si prejdite jednotlivé stromy a pozrite sa na budúcu úrodu. Poškodené a príliš malé plody odstráňte, aby zbytočne neprekážali rastu a dozrievaniu tých zdravých. Ak sú niektoré vetvy a trsy príliš husté, pretrhajte ich. Zvyšné ovocie bude mať viac priestoru a slnka. Odmenou vám budú väčšie a chutnejšie jablká, hrušky, marhule, nektárinky a iné ovocie.

Podopretie obsypaných vetiev sliviek, mirabeliek alebo ringlôt

Vetvy, ktoré aj po prebierke zostávajú obsypané plodmi, radšej podoprite alebo priviažte. Váha ovocia bude s dozrievaním narastať a mohlo by dôjsť ku zlomeniu vetvy.

Úprava pôdy okolo ovocných stromov

V lete býva zvyčajne menej zrážok. Aby mal strom dostatok vlahy, ktorú na dozrievanie potrebuje, urobte mu priestor okolo kmeňa. Odstráňte opadané plody a burinu, posekajte príliš vysokú trávu a pôdu prekyprite. Ak je to potrebné, strom raz týždenne poriadne zalejte, aby sa voda dostala aj ku koreňom.

Hnojenie ovocných stromov v lete

Ovocné stromy môžete hnojiť organickými hnojivami, ako sú kravská mrva, kompost a rašelina, alebo hnojivom špeciálne určeným pre ovocné stromy. Väčšinou ide o granulované hnojivo, ktoré sa dáva okolo kmeňa stromov. Ovocné stromy sa obvykle hnoja raz až dvakrát ročne. Pokiaľ stojíte o bohatú a kvalitnú úrodu, odporúčame prihnojiť po opadnutí časti nasadených plodov. Ak máte na záhrade vlastný kompostér, využite vlastný kompost. Neskoršie hnojenie už neodporúčame, aby sa strom mohol pripraviť na prezimovanie.

Ochranný postrek proti škodcom a chorobám

Prvý postrek sa zvyčajne vykonáva už na jar. Stromy pravidelne kontrolujte, a ak uvidíte známky napadnutia plesňou alebo škodcami, postrek radšej zopakujte. Najčastejšie sa bojuje proti voškám, roztočom, obaľovačom a fyziologickej škvrnitosti. Ponuka účinných postrekov je široká, takže si určite vyberiete ten správny.

Jabloň, hruška, dula a iné jadroviny – kedy a ako zasadiť ovocný strom a kedy strihať

Kedy a ako zasadiť ovocný strom

Ako zasadiť ovocný strom a kedy je na to najlepšia doba? Pokiaľ si zakúpite ovocný strom pestovaný v kontajneri, ktorý má v nádobe silne vyvinutý koreňový systém, je možné ho zasadiť kedykoľvek od jari až do mrazov. Stačí mu iba vykopať dostatočne hlbokú jamu. Obstaranie stromu v kontajneri býva zvyčajne o niečo nákladnejšie.

Pestovanie jablone, jabloň granny smith

Ak nechcete toľko investovať alebo kupujete väčšie množstvo stromov, kúpte si voľnokorenné stromy. Tieto stromy možno vysádzať od októbra do prvých mrazov alebo na jar. Zasadenie stromu si síce musíte naplánovať a prvotná starostlivosť oň býva trochu náročnejšia, ale zvyčajne sa rýchlo ujme. Investícia je tak oveľa menšia a strom môže byť kvalitnejší. 

Ako na rez jablone, hrušky a iných jadrovín – zamerajte sa na jarný rez jabloní

V prípade jadrovín nie je letný rez príliš odporúčaný. Jadroviny sú všeobecne oveľa menej náchylné k napadnutiu hubovitými chorobami, preto ich môžeme celkom bez obáv prerezávať v zime. Najvhodnejšou dobou, kedy strihať jablone a ďalšie jadroviny, je však blížiaci sa koniec zimy (február alebo marec) a predovšetkým dni, ktoré nie sú mrazivé. Prospešné je odstránenie vzpriamených výhonov a prerezanie koruny.

i

K prerezávaniu väčších vetiev nepoužívajte motorovú pílu, nedosiahnete s ňou dokonale rovného rezu. Vhodné je použiť záhradnícke či ovocinárske nožnice, ručnú pílku, nôž žabku, alebo elektrické nožnice.

Broskyne, marhule, slivky, nektárinky a iné kôstkovice – kedy a ako zasadiť strom a kedy strihať

Kedy a ako zasadiť broskyňu, nektárinku, višňu a iné kôstkovice

Rovnako ako pri jadrovín aj na kôstkovice platí, že si môžete zasadiť stromček v kontajneri takmer kedykoľvek. Voľnokorenné stromy saďte v období vhodnom na vysadenie podľa konkrétnych druhov. Marhule, čerešne a broskyne je ideálne zasadiť už počas jari, keď sa objavia prvé púčiky, čo napokon platí aj na väčšinu ovocných stromov. Vhodným obdobím na vysadenie je tiež jeseň, pretože má strom dostatok času sa adaptovať.

Ako na letný rez broskýň, marhúľ, sliviek, čerešní a iných kôstkovíc

Počas leta a slnečných dní si stromy ukladajú zásobné látky, ktoré potom využívajú počas bezlistého obdobia, aby prežili do jari. Preto vás môže prekvapiť, že ak chcete dosiahnuť väčšiu plodnosť, strom sa prerezáva, kým je olistený. Každý druh ovocia je na orez inak náchylný, preto je nutné rešpektovať jeho vegetačný cyklus.

Marhuľa velkopavlovická, okrasná třešen

Marhuľa obyčajná aj marhuľa veľkopavlovická je náročná na zmeny a náchylná na choroby. Veľa pestovateľov do marhule radšej nezasahuje. Ponúka sa teda otázka, ak vôbec, tak kedy strihať marhuľku? Ak sa strom vymyká kontrole, vetvy sú príliš dlhé alebo nedosahuje dobrej úrody, opatrne ho skráťte tesne po zbere. Naopak strihania broskyne sa báť vôbec nemusíte. Slivka domáca, mirabelka a ringlota naopak vyžadujú veľmi dôkladný a pravidelný rez. Len tak docielite, že vaše stromy budú pravidelne plodiť. V prípade slivky si môžeme dovoliť aj väčšie rezy a zásahy. Čerešne orezávame minimálne, je to strom nevhodný pre tvarovanie a môže sa tým znížiť jeho plodnosť.

Vlašské orechy, jedlé gaštany a iné škrupinové ovocie – kedy a ako zasadiť a kedy orezávať

Kedy a ako zasadiť liesku, mandľu a iné škrupinové ovocie

Škrupinové ovocie rovnako ako ostatné ovocie sadíme ideálne na jeseň alebo na jar pred prvými púčikmi. Pre mandľu je najvhodnejším obdobím na vysadenie jar. V prípade, že sadíme mladé voľnokorenné stromčeky, je potrebné sa o ne v prvých rokoch starať. Predovšetkým im dopriať pravidelnú zálievku, pretože ich koreňový systém zatiaľ nie je tak rozvetvený a hlboký. Doprajte im tiež prihnojenie vlastnými organickými hnojivami na jar a na jeseň a zvoľte hnojivá bohaté na fosfor.

Broskyňa obyčajná, hruška stĺpovitá, jabloň gala

Ako na letný rez vlašského orecha, jedlého gaštanu a iného škrupinového ovocia

Na rez mandľovníka si vyhraďte čas v lete. Letným rezom odstránime nadbytočné a zahusťujúce letorasty ako aj do koruny zarastajúce vlky, ktoré mandľovníky s obľubou púšťajú. Pre jedlý gaštan je najvhodnejším tvarovaním vysokokmeň s prirodzene rastúcou korunou. Letným rezom odstránime nadbytočné a zahusťujúce letorasty. V prípade liesky letnej rez nevykonávame. Pre liesku je ideálnou dobou obdobie vegetačného pokoja rovnako ako pre vlašské orechy. Letným rezom by sme zbytočne stromy oberali o listovú plochu, teda o cenné stavebné látky dôležité pre tieto stromy.

Okrasné ovocné stromy

Okrasná jabloň, okrasná čerešňa – vďaka nim vaša záhrada rozkvitne

Ak netúžite po vlastnej úrode alebo máte dostatok ovocných stromov a chcete zmenu, vyberajte okrasné ovocné stromy. Najkrajším zástupcom je okrasná jabloň. Kvety sú od bielej až po sýte farby ružovej. Plody sú skôr potravou pre vtáctvo než na jedlo, ale aj tak vám okrasná jabloň urobí na záhrade určite radosť. Sakura čiže okrasná čerešňa je nádherný strom, ktorý vás ohromí svojou krásou. Neplodí, ale svojimi kvetmi to vynahrádza. Na jar býva doslova obsypaná kvetmi a pohľad na ňu nikdy neomrzí.

Stĺpovité jablone, stĺpovité čerešne a hrušky – do malej záhrady aj na terasu

Máte balkón, terasu alebo malý dvorček, ale veľkú túžbu pestovať ovocné stromčeky? Potom sú pre vás ideálne stĺpovité ovocné stromčeky. Majú len jednu hlavnú os, z ktorej vyrastajú konáre a dajú sa veľmi dobre tvarovať. Plody stĺpovitej jablone (odrody Sonet, Cumulus, Cactus) majú veľmi dobrú kvalitu, sú rezistentné na chrastavitosť a tiež na múčnatky jabloňové. Nielen jablone ale aj stĺpovitá hruška (Diana a Saphira) alebo slivka (Sylvya) a nektarínka majú veľmi kvalitné plody. Tento typ stromov je tiež vhodný ako živý plot, ktorý vám môže napríklad pekne a užitočne oddeľovať ovocnú záhradu od inej časti záhrady.

i

Zakladáte nový ovocný sad alebo meníte časť starých stromov? Vyberajte si ovocie a druhy, ktoré dozrievajú postupne v priebehu celého leta. Budete tak schopní zožať a spracovať celú úrodu.

Letný kalendár zberu ovocných stromov

Netrpezlivo na svojej záhradke očakávate prvú úrodu? Nemôžete sa už dočkať vlastných višní, šťavnatých jabĺk alebo lahodných sliviek? Pozrite sa do nášho kalendára, ktorý vám prezradí, na aké ovocie sa môžete v jednotlivých mesiacoch tešiť. Na zber ovocia sa vám môže hodiť zberač na ovocie alebo praktická zberná zástera. Pokiaľ už máte stromy vysoké, kúpte si rebrík, aby ste mohli zožať všetko ovocie.

Broskyňa, stĺpovitá hruška, jabloň gala

Pri zbere ovocia dodržujte tieto základné pravidlá:

  • Ovocie na konzumáciu zbierajte na vrchole zrelosti.
  • Plody určené na skladovanie žnite niekoľko dní pred zrelosťou.
  • Pri zbere buďte opatrní a ovocie príliš nestláčajte.
  • Pokiaľ budete na strome, dávajte si pozor, aby ste strom nezničili alebo nepolámali vetvy.
  • Opadané ovocie zo zeme odstráňte a rovno skonzumujte alebo spracujte, nie je vhodné na skladovanie.

Jún – prvé plody broskyne, marhule, čerešne, višne

Medzi prvé ovocné stromy, ktoré dozrievajú a z ktorých úrody sa môžete tešiť, patrí čerešňa vtáčia, čerešňa višňová a marhuľa všeobecná alebo veľkopavlovická. Podľa teploty sa postupne pridávajú broskyne.

Okrasná čerešňa, čerešňa višňová, koktejlová čerešňa

Júl – dozrievajú letné jablone, hrušky, slivky a nektárinky

Dozrievajú skoré odrody jabĺk a hrušiek, ktoré sú vhodné pre priamu konzumáciu. Medzi letné odrody jabĺk patria Julia, Mantet, Hana alebo Primula. Najobľúbenejšou ranou odrodou hrušiek je hruška Clappova, Alfa a Radana. Skoré odrody sliviek dozrievajú až koncom júla. Obľúbené odrody sú slivka Brnenská, Bryška a Ruth Gerstetter.

August – slivky, jablká, mirabelky a ringloty

V auguste v podstate vrcholí sezóna zberu. Končia marhule, broskyne a nektárinky a začínajú kraľovať mirabelky, ringloty a slivky. Koncom mesiaca pomaly dozrievajú prvé neskoré odrody jabĺk a hrušiek.

September – ringloty, hrušky, japonské slivky, ázijské hrušky, vlašské a lieskové orechy

September a október býva nabitý prácou so zberom neskorých odrôd jabloní, medzi ktoré patria jabloň Idared, Gala, Bohemia, Breaburn a Rosana. Z neskorých odrôd hrušiek je obľúbená hruška Bohemica, Konference, Erika a Nela. Tieto odrody sú vhodné na zimné skladovanie. Koncom mesiaca vás tiež čaká zber lieskových a vlašských orechov, ktoré sú tiež vhodné na skladovanie.

i

Čo ďalšie je potrebné na záhrade robiť v priebehu letných mesiacov? Náš záhradný kalendár vám napovie.

Spracovanie nadbytočnej úrody ovocných stromov

Mali ste rok bohatý na veľkú úrodu, ktorú nestíhate skonzumovať? Chcete si vlastné ovocie a zeleninu dopriať aj počas roka? Potom je potrebné, aby ste zvolili tú najvhodnejšiu formu uchovania podľa druhu ovocia. Medzi tradičné metódy patria predovšetkým zaváranie, sušenie, mrazenie a skladovanie.

Zaváranie – lekvár, kompóty, marmelády

Zaváranie je jeden z najčastejšie využívaných spôsobov uchovania úrody. Nie je nič lepšie, ako si počas zimy a jari dopriať domáce zavarené marhule, kompót z čerešní alebo marmeládu na vianočné pečivo. Ak ste nikdy nezavárali, ničoho sa nebojte. Je to jednoduchšie, než to vyzerá.

Rokmi a praxou osvedčený spôsob zavárania je v zaváracom hrnci. Pokiaľ so zaváraním začínate alebo nemáte pre zavárací hrniec ďalšie využitie, použite normálny veľký hrniec. Obľúbené je tiež zaváranie v rúre na vyššom plechu, ktorý pojme viac pohárov naraz. Medzi novinky v zaváraní patrí použitie mikrovlnnej rúry alebo umývačky riadu. Hoci to môže niekomu pripadať zvláštne, sú to spôsoby overené a vyskúšané.

Ako odkôstkovať čerešne, druhy marhúľ

Či už zvolíte akýkoľvek postup, nezabudnite dodržať nasledovné pravidlá:

  • Ovocie najlepšej kvality – spracovávajte vždy ovocie, ktoré je zdravé, čisté a nie je nahnité či napadnuté chorobou alebo červíkom.
  • Sterilizujte a dbajte na hygienu – počas prípravy dodržujte čistotu a poriadok. Poháre a viečka vysterilizujte. Nesiahajte dovnútra pohárov ani viečok, aby ste predišli kontaminácii.
  • Označte si poháre – poháre si popíšte alebo označte nálepkou s dátumom a druhom zaváraniny.
iPodrobný článok venovaný spracovaniu úrody a zaváraniu nájdete v článku: 5 tipov, ako zavárať (NÁVOD + RECEPTY).

Skladovanie ovocia – výborne sa hodia jablká, hrušky a orechy

Pokiaľ máte vlastnú pivnicu alebo priestor vhodný na skladovanie ovocia a zeleniny, vyhrali ste. Nie je nič lepšie ako si uchovať ovocie čerstvé až na jar. Medzi ovocie vhodné na skladovanie patria jablká, hrušky a orechy.

Aby úroda vydržala čo najdlhšie, dodržujte nasledujúce zásady:

  • Žnite vždy za sucha
  • Starostlivo vyberajte tie najlepšie kusy tesne pred zberom
  • Buďte pri zbere opatrní a s ovocím zaobchádzajte ako v rukavičkách
  • Nájdite ideálny priestor – chladnú, ale nie príliš suchú pivnicu s teplotou medzi 3 až 6 stupňami
  • Ovocie vždy skladujte podľa jednotlivých odrôd v drevených debničkách
  • Pravidelne ovocie preberajte a ihneď odstráňte nahnité kusy

Zamrazovanie

Na zamrazenie sú najvhodnejšie bobuľoviny, ale nemusíte sa báť zmraziť ani plody ovocných stromov. Vhodné na zamrazenie sú aj broskyne, ktoré je ale potrebné zbaviť šupky a zaliať cukrovým roztokom. Zamraziť môžete aj nakrájané kúsky jabĺk a hrušiek, ktoré olúpete a zbavíte jadrovníkov. Ovocie môžete ukladať do vrecúšok alebo dóz, ktoré si označte druhom ovocia a dátumom zamrazenia.

Sušenie – nielen krížalky, ale aj sušené marhule a sušené slivky prekvapia svojou chuťou

Kto by nepoznal krížalky? Sušenie je jednou z najstarších metód uchovávania potravín. Usušiť možno prakticky takmer všetko. Na sušenie si vyberajte len plody, ktoré sú úplne zdravé. Sušiť možno na slnku, na sieťkach, v rúre alebo použiť sušičku na ovocie. Výhodou sušených potravín je to, že pri správnom skladovaní sa v nich netvoria plesne ani baktérie. Potraviny zostávajú plné vitamínov a minerálov, a to až takmer z 85 %. Nádoby so sušenými potravinami nepatria do kuchyne na poličku. Uložte ich do tmavej a chladnej komory alebo aspoň do kuchynskej skrinky.

i

Sušeniu (nielen) ovocia sme sa venovali v našich článkoch: Čo všetko sa dá usušiť v sušičke ovocia a Ako sušiť ovocie a zeleninu v sušičke na potraviny.

Pre tú najlepšiu úrodu ovocia je potrebné venovať stromom starostlivosť nielen v lete, ale po celý rok. Teraz už viete, ako zasadiť strom, kedy strihať jablone, ako zožať a spracovať úrodu. Všetko, čo k starostlivosti o stromy potrebujete, nájdete v záhradníckych potrebách.

4,6 10×
Gardena Vario B/S-XL Comfort
Nožnice na konáre – jednoručné, kovadlinkové, dĺžka 26,8 cm, max. priemer strihu 24 mm
24,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GARD040
4,7
FISKARS 1023625
Nožnice na konáre – kovadlinkové,, max. priemer strihu 32 mm, ergonomická rukoväť, materiál čepele oceľ, materiál rukoväti plast
74,90 €
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: BORCH01h6
4,9 35×
Fiskars Xtract/123870
Ručná pílka – vysúvacia, dĺžka listu 160mm
29,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: BOR201b
4,7
Gardena - Drevená násada, 150 cm Combisystem
Násada – na univerzálne, materiál drevo, dĺžka 150 cm, hmotnosť 570 g, tlmí vibrácie a protišmyková úprava, upínanie cez combisystem
18,90 €
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: GARD011
4,8 15×
KREATOR KRTGR6802
Postrekovač – ručný tlakový, objem nádrže 2l, určený na hnojivá, na prípravky na ochranu rastlín, na čistiace prípravky a na dezinfekčné prípravky, rozprašovacia dýza, určený na plošnú aplikáciu, materiálom nádržky je plast a materiálom dýzy je plast, max. tlak 3bar
7,85 €
Na sklade > 10 ks u dodávateľa
Objednávací kód: PWP154b6
4,1 10×
SENCOR SFD 6600BK Automatic PRO12
Sušička ovocia a zeleniny – príkon 500 W, na sušenie mäsa, húb, byliniek, čaju, kvetín, cestovín, sušienok, placiek, 12 poschodí, rozmery dosky 30 cm × 33 cm (Š×H), digitálne ovládanie, možnosť automatického vypnutia, s časovačom, regulovateľná teplota od 35 do 70 °C, dosky vhodné do umývačky riadu, prednastavené programy, s ochranou proti prehriatiu, s displejom, technológia Air Flow, horizontálne prúdenie vzduchu, plastové dosky, materiál sušičky plast, rozmery 45 × 34,5 × 31 cm (V׊×H)
159,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SENSO918
4,6
Gardena Oberač ovocia
Oberač – na pohodlné oberanie ovocia. Kvalitné plastové vyhotovenie. Zuby medzi otvormi na ľahké oberanie ovocia. Individuálne nastavenie pracovného uhla s rýchlouzáverom. S rukoväťou, je možné používať aj bez násady Combisystem. Záchytné vrecko zo sieťoviny na jednoduchú identifikáciu obsahu. V kombinácii s teleskopickou násadou Combisystem môžete pracovať vo výške až 5 m. Záruka 25 rokov.
Zľavnené -11 %
16,90 € 18,90 €
Na sklade 1 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GARD123
5,0
TESCOMA Zaváracie poháre s klipom TESCOMA DELLA CASA 350 ml
Zavárací pohár – s klipsou, objem 350 ml, okrúhly, vhodný do umývačky, s viečkom a s gumovým tesnením, sklenené viečko, výška 11,5 cm, priemer pohára 7 cm
7,30 €
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TESDO759
Westmark hranatá 191 ml, 6 ks
Zavárací pohár – skrutkovací, objem 191 ml, hranatý, s viečkom, kovové viečko s motívom, 6 pohárov v balení, rozmery 9 × 7 × 7 cm (V׊×H), priemer hrdla 5,8 cm - 2,42 €/ks
Super cena
14,54 €
Na sklade 4 ks u dodávateľa
Objednávací kód: WESSS571
4,8
ORION Teplomer nehrdzavejúca oceľ na zaváranie priemer 7,5 cm
Kuchynský teplomer – mechanický, určený na pečenie a na varenie, obsahuje teplotnú sondu, príchytka na zavesenie, minimálna teplota 0°C, maximálna teplota 110°C
9,10 €
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: ORITN932
4,7 27×
Tescoma Súprava na kvasenie DELLA CASA 5000 ml 895330.00
Výrobník – na jednoduchú prípravu domácej kyslej kapusty, kvasených uhoriek, nakladanej zeleniny a pod., vzduchotesné viečko s ventilom uvoľňuje tlak vznikajúci počas kvasenia a do pohára nevpustí vzduch, vyrobené z hrubostenného skla, odolného plastu, silikónu a nehrdzavejúcej ocele, recepty vnútri balenia, 3 roky záruka
25,90 €
Na objednávku – termín upresníme > 5 ks
Očakávame 27. 4. 2024
Objednávací kód: TESKN433
39,90 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TESHR006
4,4 26×
SENCOR SFD 750WH
Sušička ovocia – na sušenie ovocia, húb, byliniek, zeleniny, guľatá, 5 dosiek, priemer dosky 23cm, príkon 250W
31,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SENSF750
Vytlačiť
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií