Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Obrovský výprodej Pre vaše pohodlie na terase aj na záhrade

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zahradni-kalendar-cervenec-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Júl na záhrade

Júl na záhrade nám ponúka bohatú úrodu a nielen preto nás práve teraz čaká veľa práce. Okrem výdatného zavlažovania, kosenia trávnika, chemického postreku či vysádzania ovocia a zeleniny môžete začať so zberom niektorých ovocných stromov a so zberom úrody na zeleninových a ovocných záhonoch. V našom článku vám pripomenieme všetky dôležité činnosti a poradíme, ako ich správne vykonať.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/spotreba-elektriny-nahled.jpg

Ako zistiť spotrebu elektriny

V našom článku poradíme, ako zistiť spotrebu elektrickej energie. Ponúkneme hneď štvoricu spôsobov, ako prísť na to, koľko spotrebiče v našej domácnosti „žerú“ a ako sa to môže prejaviť na každoročnom vyúčtovaní spotreby elektrickej energie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zahradni-kalendar-cerven-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Jún na záhrade

V júni ustupuje premenlivé jarné počasie a prichádzajú teplé letné dni plné slnka. Aj v tomto mesiaci je potrebné venovať záhrade aj trávniku dostatok starostlivosti a závlahy. Viete, aké rastliny pokvitnú, ktoré plody už dozreli a akú zeleninu je potrebné nasadiť? V našom článku vám pripomenieme všetky dôležité záhradnícke práce, na ktoré by ste v júni nemali zabudnúť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/koronavirus-informace.jpg

Vládne opatrenia – čo stále platí

Po svete sa veľmi rýchlo šíri nebezpečný koronavírus. Chorí pribúdajú a pribúdajú aj obete. V čom spočíva nebezpečnosť koronavírusu a ako sa pred ním chrániť?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zahradni-kalendar-kveten-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Máj na záhrade

V máji na záhrade všetko rozkvitá, bujnie a pučí, a preto je nutné venovať vašim záhonom aj drevinám veľa času a úsilia. V našom článku vám pripomenieme všetky dôležité činnosti, ktoré je na záhrade v tomto mesiaci potrebné vykonať. Na záver pre vás máme pripravený tip pre domácich majstrov na vybudovanie vlastnej okrasnej skalky.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nilfisk-vapka-nahled.jpg

Vysokotlakové čističe Nilfisk ušetria čas pri vonkajšom upratovaní

Vysokotlakové umývačky sú pomocníkom, ktorého pri údržbe domu, záhrady aj vozidla určite oceníte. Šetria vaše náklady, čas, ale aj prírodu tým, že obmedzujú plytvanie vodou, ku ktorému dochádza pri používaní klasickej záhradnej hadice.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/brezen-na-zahrade.jpg

Záhradný kalendár: Marec na záhrade

Prvý jarný mesiac marec so sebou prináša celý rad činností, ktoré je potrebné urobiť, aby vaša záhrada len kvitla. Oplatí sa venovať pozornosť ovocným stromom, okrasným drevinám aj trávniku. V marci je už čas aj na výsev zeleniny, úpravu živého plota alebo výsadbu ruží. Čo všetko je vhodné v tomto mesiaci na záhrade urobiť? Pripravili sme pre vás niekoľko užitočných tipov.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-usit-rousku.jpg

Ako vyrobiť rúško (FOTONÁVOD)

O tom, že nosenie rúšok má v súčasnej situácii zmysel, nie je pochýb. Bohužiaľ ich však stále nie je na našom trhu dostatok, a preto prichádzame s návodom, ako si môžete bavlnenú rúšku vyrobiť doma. Výhoda bavlnených rúšok spočíva hlavne v tom, že ich možno použiť opakovane, teda samozrejme po nevyhnutnom vyvarení a následnom prežehlení. Ako teda ušiť bavlnenú rúšku? Prečítajte si praktický návod.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/vareni-domaciho-piva-nahled.jpg

Domáce varenie piva – ako na to tradične aj netradične (TIPY A TRIKY)

Domáce varenie piva je nový trendy koníček, ktorý si získal veľa zapálených priaznivcov aj u nás. Uvariť si dobré pivo vyžaduje určité znalosti a tiež veľa času. Ak nemáte ani jedno, prečítajte si náš článok. V ňom sa totiž dozviete nielen, ako uvariť pivo tradične. Zameriame sa tiež na jednoduché alternatívne spôsoby prípravy domáceho piva.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/zahradni-kalendar-unor-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Február na záhrade

December a január boli skôr také odpočinkové mesiace čo sa týka starostlivosti o záhradu. Februárom už začína príprava na jar. Aby ste sa dočkali krásnych stromov, ktoré vám budú robiť počas jarných a letných mesiacov radosť, a mohli ste zbierať chutné plody, je potrebné pomaly prebúdzať a chystať vašu ospalú záhradu. Nastáva čas prerezávania, odkrývania, ale aj výsadby. Prečítajte si, do čoho sa pustiť a na čo si dať pozor.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/zahradni-kalendar-leden-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Január v záhrade

Rozmaznávajte vašu záhradu a všetko čo v nej máte aj v zimných mesiacoch. Kontrolujte svoje stromy a kríky, starajte sa o zeleninu a zvieracích kamarátov, ktorí sa u vás občas zastavia v kŕmidle. Poradíme vám, ako sa starať v januári o dreviny v závislosti na snehovej prikrývke a ako sa úspešne zbaviť škodcov na stromoch. Dáme vám ale aj ďalšie užitočné tipy súvisiace so záhradou v januári.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/vanocni-cukrovi-recepty.jpg

Najlepší vianočné pečivo: ľahko, rýchlo a bez stresu!

Najkrajšie rodinné sviatky sa nezadržateľne blížia. Chcete si tento rok pečenie uľahčiť? Hľadáte novú inšpiráciu? Chcete rodinu prekvapiť netradičným receptom? Nechcete Vianoce len prežiť, chcete si ich užiť? V tom prípade ste na tom správnom mieste. My vám totiž poradíme, ako postupovať, aby ste neplytvali svojím časom ani surovinami. V tomto článku nájdete tiež veľa skvelých receptov, ktoré podľa nás určite stoja za vyskúšanie. Pridáme aj pár užitočných tipov a rád, vďaka ktorým si tohtoročné pečenie naozaj užijete.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/Respilon-satek-nahled.jpg

Schovajte nos do nanovlákien. Unikátna šatka RESPILON vás ochráni pred smogom a alergénmi

Nechcete už ďalej dýchať nebezpečné splodiny v mestách, radi by ste sa vyhli prenosu infekčných ochorení alebo vám je nepríjemný pobyt v prírode s výskytom peľov a ďalších alergénov? Firma RESPILON prišla s riešením. Multifunkčná nanovlákenná šatka, tubus alebo tiež tunel vám pomôže ochrániť dýchacie cesty kedykoľvek a kdekoľvek. Objavte kúzlo nanovlákien.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/vanocni-dekorace-2019.jpg

Vianočná výzdoba od A do Z. Tipy na vianočné ozdoby, dekorácie a vianočný stromček

Hľadáte inšpiráciu na vianočné ozdoby, ktoré si kúpiť alebo vyrobiť, premýšľate, ktoré vianočné dekorácie na stôl budú najlepšie a aký vianočný stromček bude tento rok ten pravý? Máme pre vás tipy a návody, ako si vyzdobiť domov na Vianoce. Povieme vám, ktoré farby sú v roku 2019 in, čo vyzerá skvele vnútri a čo vonku a ako skrášliť každý kút bytu vo vianočnom štýle. Nadchnite sa spolu s nami.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/solna_lampa_nahledovy.jpg

Soľné lampy a ich účinky na zdravie aj psychiku

Liečivé účinky soľnej lampy sú známe už po dlhé stáročia. Elektrická soľná lampa či soľný svietnik sú obľúbenou dekoráciou, ktoré nás fascinujú svojím magickým svetlom, ale v skutočnosti dokážu oveľa viac než len elegantne doplniť náš byt. Soľné lampy sú doslova prírodným ionizátorom vzduchu, ktorý prospieva nášmu zdraviu aj psychike a ich liečivé účinky a využitie sú naozaj široké. Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/vanoce-2019-hlavni.jpg

Vianoce: plán na prežitie

Prinášame vám prehľad všetkého, čo je potrebné pred Vianocami vykonať, zariadiť, nakúpiť a zohnať. Dozviete sa, ako sa pripraviť na Vianoce v pokoji a v pohode, ako by malo prebiehať vianočné upratovanie, ako upiecť to najlepšie vianočné pečivo aj všetko o vianočných darčekoch a ich balení.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/listopad-na-zahrade_2.jpg

Záhradný kalendár: November na záhrade

Koniec sezóny je tu a záhrada ešte naposledy v tomto roku hýri farbami. Stromy strácajú farebné lístie, objavujú sa prvé zimné plody, ale súčasne ešte dokvitajú niektoré kvety a stále možno žať posledný zeleninu. Veľké množstvo opadaného lístia je navyše skvelým spôsobom, ako si dopriať pohyb na čerstvom vzduchu. Čaká vás rytie a hrabanie s cieľom upraviť a upratovania pôdy pred zimou. Ako o záhradu starať v novembri a na čo nezabudnúť?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/infrasauna.jpg

Infrasauna prehreje telo a pohladí na duši

Prečo sú infrasauny poslednou dobou tak obľúbené? Mnoho ľudí už objavilo ich jedinečné účinky a pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Pobyt v infrasaune zlepšuje zdravotný stav, pomáha predchádzať najrôznejším chorobám, posilňuje imunitu a v neposlednom rade má blahodarný vplyv na našu psychiku. Zoznámte sa s ich výhodami a kúpte si domov hrejivé miesto pre vaše telo aj vašu dušu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zahradni-kalendar-rijen-nahled-1.jpg

Záhradný kalendár: Október na záhrade

Október je mesiacom, ktorý sa nesie v duchu poslednej úrody neskorých druhov ovocia a zeleniny. Nastáva tiež pravý čas na výsadbu nových stromov a kríkov, jarných cibuľovín a trvaliek. V tomto mesiaci je tiež potrebné pripraviť záhony a trávnik na nadchádzajúcu sezónu, čo so sebou prináša veľa rytia, hnojenia a zazimovania. A na čo ešte nesmiete v októbri zabudnúť? To a oveľa viac sa dozviete v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zari-na-zahrade.jpg

Záhradný kalendár: September na záhrade

September je jedným z hlavných mesiacov zberu a spracovania dozretej úrody. Je to čas kompótovania, muštovania, zavárania, sušenia a pod. Čakať na vás bude tiež upratovanie opadaného ovocia, príprava a zateplenie záhonov, kosenie trávy, likvidácia škodcov a veľa ďalších činností, ktoré je potrebné vykonať na začiatku jesenného obdobia. Viete, čo ešte môžete vysadiť a ako sa máte postarať o chúlostivé paradajky? To a oveľa viac vám poradíme v našom septembrovom článku.

Prečítať viac »
123...
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB25
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi