Apple iPhone: vychytávky najpopulárnejšieho telefónu súčasnosti

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Dalo by sa povedať, že iPhone je natoľko známy telefón, že ho pozná každý človek na tejto planéte. Jedni ho zbožňujú, dlhé roky ho používajú a nemôžu si ho vynachváliť. Iným chýbajú niektoré funkcie či im vadí uzavretý Apple ekosystém. Jedno je ale isté, iPhone vniesol do mobilného sveta svieži vietor, prekopal ho a stále ho výrazne ovplyvňuje. Poďme si o ňom povedať viac vrátane vychytávok, ktoré vám uľahčia jeho používanie.

iPhone vychytávky, iPhone 12 farby

iPhone: všeobecne o telefóne, ktorý zmenil trh smartfónov – OBSAH

 1. Čo je iPhone a aké sú jeho generácie
 2. Po stránke dizajnu je iPhone štýlový a účelný elegán
 3. Základné ovládanie iPhonu
 4. Prechod na nový iPhone – kedy a kde kúpiť nový
 5. Kde vám s iPhonom poradia
 6. iPhone a batéria – ako je na tom?
 7. iPhone má vlastný systém iOS a skvelý fotoaparát
 8. iPhone a jeho bezpečnosť
 9. Konektor iPhonu a konektivita so svetom
 10. Vychytávky iPhone telefónov
 11. iPhone ako svetovo obľúbený telefón

Čo je iPhone a aké sú jeho generácie

Na otázku, čo je iPhone, môžeme pokojne odpovedať, že je to viac než len mobil. Dokazujú to prieskumy verejnosti, v rámci ktorých práve iPhone dosahuje medzi inteligentnými telefónmi najvyššie hodnotenia obľúbenosti. Používatelia sú telefónom kalifornskej spoločnosti Apple verní po dlhé roky. Prechod na nový iPhone a presun dát je navyše naozaj intuitívny, takže sa nemusíte báť obmieňať iPhone napríklad každý rok.

Medzi konkurenčné výhody iPhone oproti súperom celkom iste patrí to, že Apple do svojich telefónov priamo implementuje svoj operačný systém iOS. Prostredie je teda odladené a pripravené presne na mieru hardvéru telefónu.

Vývoj iPhone telefónov je situovaný do Kalifornie, konkrétne do sídla spoločnosti v meste Cupertino v blízkosti San Francisca. Prísne strážené priestory dizajnérskeho štúdia smie navštíviť len hŕstka ľudí. Na vývoji novej generácie však pracujú celé tímy. Každá generácia sa snaží priniesť novinky, ktoré zákazníka nadchnú. Zoznam všetkých doterajších generácií vrátane roku predstavenia je nasledujúci:

 • iPhone (2007)
 • iPhone 3G (2008)
 • iPhone 3GS (2009)
 • iPhone 4 (2010)
 • iPhone 4s (2011)
 • iPhone 5 (2012)
 • iPhone 5s (2013)
 • iPhone 5c (2014)
 • iPhone 6 a 6 Plus (2014)
 • iPhone 6s a 6s Plus (2015)
 • iPhone SE 1. generácie (2016)
 • iPhone 7 a 7 Plus (2016)
 • iPhone 8 a 8 Plus (2017)
 • iPhone X (2017)
 • iPhone Xr a Xs (2018)
 • iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max (2019)
 • iPhone SE 2. generácie (2020)
 • iPhone 12 mini, 12, 12 Pro a 12 Pro Max (2020)

Zatiaľ posledná iPhone generácia je označená ako iPhone 12. Tá bude už čoskoro nahradená modelmi iPhone 13.

Na otázku, kde sa vyrába iPhone, je odpoveď jednoduchá. Každý model to má uvedené na škatuľke a v súčasnosti sa telefóny vyrábajú, respektíve montujú dohromady, predovšetkým v spoločnosti Foxconn v Číne. Niektoré kľúčové súčiastky sú však vyrobené aj v Spojených štátoch a inde po svete.

Po stránke dizajnu je iPhone štýlový a účelný elegán

Ak sa pozrieme na ponuku jablčného výrobcu, teda konkrétne na mobily iPhone, všetky modely sú si dizajnovo veľmi podobné a líšia sa len miernymi detailmi. Ak hľadáte nejaké logo iPhone, hľadáte márne. Apple postupuje rovnako, ako v prípade svojich zostávajúcich produktov. Telefón svoje logo nemá, ale je označený logom výrobcu, teda nahryznutým jablkom umiestneným na zadnej strane. Na boku sa nachádzajú nevyhnutné tlačidlá a slot pre SIM kartu. Všetko, čo tu nájdete, je tu účelne a neprekáža.

iPhone vychytávky, iPhone dizajn
Vzhľadovo sa jednotlivé modely jednej generácie prakticky nelíšia. Zdroj: apple.com

Ako napríklad zapnúť na telefóne iPhone tichý režim? Posuňte prepínačom nad tlačidlami hlasitosti. Vďaka tomu, že ide o fyzické tlačidlo, to zvládnete aj poslepiačky s telefónom vo vrecku. Presne to je ukážka minimalizmu, ktorý Apple u svojho telefónu vyznáva. V začiatkoch firmy dbal na eleganciu zakladateľ spoločnosti Steve Jobs, ktorý si napríklad v prípade prvých počítačov Mac vynútil, aby nebol vidieť ventilátor a nerušil celkový dojem z produktu.

Čo sa týka veľkosti iPhonu, Apple podľa dopytu na trhu vždy vedľa veľkých modelov predstavil tiež kompaktnejší variant. Rad iPhone 12 je generáciou, kde sa výrobca vrátil po stránke kompaktnosti ešte viac do minulosti a uviedol na trh iPhone 12 mini. Ten je dokonca menší ako iPhone SE 2020. Veľkosť iPhone je v súčasnosti úmerná cene modelu.

iPhone vychytávky, porovnanie veľkostí
Toto je porovnanie veľkostí posledných generácií telefónu iPhone. Dizajn je veľmi podobný a v zásade existujú iba 2 varianty. Zdroj: wikipedia.org, author Tboa

Základné ovládanie iPhonu

V systéme iOS sa každý väčšinou zorientuje ľahko. Grafické prvky a nastavenia sú riešené logicky. Poďme si aspoň povedať to najzákladnejšie.

Ako zapnúť a vypnúť iPhone? Oboje pomocou tlačidla power, ktoré mali staršie generácie na vrchnej strane, v prípade novších modelov je na pravom boku. Pri vypnutom telefóne sa po jeho stlačení onedlho rozsvieti obrazovka a v prípade prvého spustenia budete požiadaní o nastavenie zariadenia.

Vypnutie iPhone si vyžiadate opäť podržaním vyššie zmieneného tlačidla. V prípade iPhonov bez tlačidla home button si vypnutie vyžiadate držaním bočného tlačidla + tlačidla hlasitosti (je jedno, či na zvýšenie, či zníženie hlasitosti). Potom už stačí vypnutie potvrdiť potiahnutím do strany. Pokiaľ toto tlačidlo držíte v kombinácii so stlačeným tlačidlom zníženia hlasitosti, je možné zapnutý iPhone 7 reštartovať. Stačí počkať, až zhasne displej, a obe tlačidlá pustiť v momente, keď sa na displeji objaví logo Apple.

iPhone vychytávky, vypnutie telefónu
Na vypnutie je potrebné stlačiť správnu kombináciu klávesov. Zdroj: bitmex.so

Pokiaľ chcete reštartovať iPhone 6s či SE 1. generácie, držte tlačidlo plochy + tlačidlo power. Od generácie iPhone 8 či SE 2. generácie a pre najnovšie modely platí, že reštart vykonáte nasledovne: bez držania len stlačte tlačidlo na zvýšenie hlasitosti, potom tlačidlo na zníženie hlasitosti a následne držte postranné power tlačidlo, kým sa neobjaví logo Apple.

V prípade, že nejde zapnúť iPhone podržaním tlačidla, môže byť riešenie jednoduché. Stačí ho začať nabíjať a počkať niekoľko minút, počas ktorých by sa mal sám zapnúť či aspoň signalizovať nabíjanie.

Prechod na nový iPhone – kedy a kde kúpiť nový

Častá otázka záujemcov o mobily iPhone smeruje na dostupnosť novej generácie. Kedy vyjde nový iPhone? Odpoveď na túto otázku je pritom celkom jednoduché odvodiť. Ak sa pozrieme na historické dáta predstavenia nových generácií na tzv. Keynote prezentáciách, svetu sú nové mobilné telefóny predstavené každoročne vždy počas septembra či októbra.

Ak chcete svoj iPhone predať a prejsť na nový model, bude vás určite zaujímať to, ako odhlásiť iPhone zo svojho držania. V takom prípade je nutné sa odhlásiť od svojho účtu iCloud. V nastavení iOS kliknite na svoj iCloud účet a vyberte Odhlásiť sa. Tým dôjde aj k deaktivácii dôležitej služby Nájsť iPhone.

iPhone vychytávky, prechod na nový iPhone
Pri prechode na nový iPhone možno všetky nastavenia a údaje presunúť veľmi ľahko bezdrôtovo jednoduchým priblížením k sebe. Zdroj: apple.com

Rozhodne si pred akýmkoľvek mazaním preneste dáta do nového iPhonu alebo ich zálohujte v iCloude. Všeobecne možno povedať, že ak sa chcete vyhnúť nepríjemnostiam pri strate dát na iPhone, iCloud zálohovanie si určite zapnite. Dáta ako iPhone kontakty, poznámky, kalendár a iné. sa prenesú do cloudu a bude možné ich obnoviť na novom iPhone.

Ak máte k iPhonu spárované smart hodinky Apple Watch, zrušte tiež vzájomné spárovanie v aplikácii Watch na telefóne.

No a kde kúpiť iPhone? My na Alze sa vždy snažíme priniesť všetky modely telefónov hneď prvý deň, kedy začína predaj na Slovensku. Nájdete ich tu: Mobilné telefóny iPhone na Alza.sk.

Kde vám s iPhonom poradia

Ak budete mať ohľadom smartfónov iPhone ďalšie otázky, práve pre vás je tu iPhone poradňa priamo na Alze. Stačí zavítať do sekcie Mobilné telefóny iPhone, Kde si v chatovacom poli môžete písať s Apple Expertom. Zodpovie otázky na iPhone rady a tipy, odporúčania na aplikácie a mnoho ďalšieho. Poradí napríklad aj iPhone vychytávky, o ktorých možno neviete a nespomíname ich v tomto článku.

Ak chcete sami poradiť ďalším používateľom s nejakým nastavením, potom oceníte funkciu nahrávania obrazovky iPhone. Tá umožní zaznamenať úkony potrebné napríklad na aktiváciu mobilného hotspotu a prezentovať ich intuitívne ostatným. Ikonku na nahrávanie odporúčame pridať do Ovládacieho centra pre rýchlejšie spustenie. Stačí ísť do Nastavenia – Ovládacie centrum – tu pridať funkciu Záznam obrazovky.

Potom stačí vysunúť Ovládacie centrum zo spodnej časti obrazovky (v prípade iPhonov s Touch ID) či hornej pravej časti obrazovky (v prípade iPhonov s Face ID) a tu kliknúť na koliesko v krúžku.

i Ovládanie smartfónu iPhone je veľmi intuitívne, napriek tomu sa hodí stiahnuť si pre akékoľvek ďalšie inštrukcie iPhone návod v slovenčine z webu Apple.

iPhone a batéria – ako je na tom?

Vzhľadom na to, že telefóny iPhone sú skvele vybavené a disponujú modernými funkciami, stretávajú sa spoločne s ďalšími vlajkovými loďami iných výrobcov s problémami výdrže batérie. Telo telefónu je úzke, napriek tomu je iPhone batéria vybavená takou kapacitou, aby zvládla aj deň plnej prevádzky. Časom sa prirodzene znižuje zdravie batérie v iPhone, čo je dané jej opotrebovaním.

i Ako zistiť zdravie batérie iPhone? Stačí zavítať do Nastavenia – Batéria – Zdravie batérie. Tu je percentuálny údaj v časti Maximálna kapacita.

Niet teda divu, že napríklad po 4 rokoch je znížená výdrž znateľná. Každá batéria však môže vplyvom frekvencie použitia či už samotnou výrobou vykazovať iné opotrebenia. S výmenou vám pomôže servis. Keďže sú smartfóny iPhone vodoodolné, bežným používateľom sa neodporúča ich rozoberanie.

iPhone má vlastný systém iOS a skvelý fotoaparát

Pojem iPhone fotoaparát sa stal naozaj významným. Snímky telefónov kalifornskej spoločnosti sú totiž nielen kvalitné, ale aj všade okolo nás, nielen na internete. Používatelia si skrátka zvykli, aké ľahké je pre nich vybrať telefón z vrecka a fotografovať. Na editáciu stačí iPhone fotky prehnať niektorou z mnohých ponúkaných aplikácií v obchode AppStore alebo si upraviť pokojne aj čistý RAW súbor z nových generácií iPhone priamo v profesionálnom programe v počítači.

iPhone vychytávky, šošovky fotoaparátu
Modely iPhone 12 Pro a Pro Max majú trojicu zadných fotoaparátov a senzor LIDAR. Zdroj: apple.com

Používatelia občas riešia otázku stiahnutia fotiek z iPhone do počítača. Ako fotky, tak videá si z telefónu skopírujete ľahko. iPhone pripojte káblom k počítaču, ten sa objaví ako ďalší disk. Po jeho rozkliknutí už uvidíte foto a video obsah v niekoľkých zložkách. Na skopírovanie fotiek z počítača do telefónu však už musíte toto riešiť prostredníctvom počítačového programu iTunes.

Predtým toho jablčný telefón príliš nevedel, ale každým rokom je inteligentnejší a už implementoval mnoho funkcií, ktoré používatelia žiadali. Na prenos súborov medzi iPhonmi je tu funkcia AirDrop, využívajúca v prípade iPhone bluetooth a WiFi. V iOS 14 sme sa dočkali aj podpory widgetov aplikácií.

Hudobných fanúšikov môže mrzieť, že nové generácie telefónov iPhone nemajú jack konektor pre slúchadlá. V čase podarených True Wireless slúchadiel ale nie je už toľko potrebný. Kto však naozaj potrebuje káblové slúchadlá, stačí si zaobstarať redukciu z Lightning na 3,5 mm jack. Zaručene poteší reproduktor iPhone smartfónu, ktorý je duálny.

iPhone vychytávky, AirPods Max
Okrem mnohých bezdrôtových slúchadiel môžete iPhone spojiť napríklad s AirPods Max. Zdroj: apple.com

Hlasová asistentka Siri povyšuje iPhone na vyššiu úroveň. Je vám nápomocná pri používaní systému iOS a dohovorí sa niekoľkými svetovými jazykmi. Slovenčina síce zatiaľ stále chýba, ale Siri porozumie aj bežnej angličtine, ruštine či nemčine. Automatizovať rôzne procesy na telefóne si možno cez funkciu iPhone skratky. Chce to len chvíľku času a môžete si vytvoriť veľmi užitočné skratky.

Bojíte sa, či bude telefón stíhať tempo vášho písania SMS správ, statusov na sociálnych sieťach či dlhších textov? iPhone klávesnica vám bude vyhovovať. Písmená a číslice sú dostatočne veľké, dobre rozmiestnené a obzvlášť dobre je riešený pohyb kurzora. Ak píšete dlhšiu správu a náhle o päť viet skôr zachytíte chybu, stačí podržať prst na medzerníku a následne prstom pohybujete po priestore klávesnice ako po touchpade notebooku. Kurzor sa podľa toho presúva.

iPhone a jeho bezpečnosť

Apple je všeobecne zodpovedná firma, ktorá dbá na bezpečnosť dát svojich používateľov. Preto je každý nový iPhone pripravený uchovať dáta ako platobné karty či osobné dáta v bezpečí. Validácia oprávneného používateľa prebieha vďaka pokročilému 3D skenu tváre, ktorý Apple nazval Face ID. V prípade starších modelov išlo o iPhone Touch ID technológiu, čo bolo tlačidlo plochy s integrovanou čítačkou odtlačkov prstov.

iPhone vychytávky, Touch ID
Staršie generácie sa spoliehali na čítačku odtlačkov prstov Touch ID, tie novšie majú rozpoznanie tváre Face ID. Zdroj: apple.com

Apple však koná zodpovedne aj tým, že používateľa nesleduje a iPhone dá vždy transparentne vedieť o tom, či sú použité lokalizačné služby či mikrofón. Odtlačky prstov, skeny tváre ani hovory so Siri sa na serveroch Applu neukladajú a zostávajú len vo vašom telefóne.

Konektor iPhonu a konektivita so svetom

Ako môžete iPhone pripojiť k počítaču či k ďalšiemu príslušenstvu? Spoločnosť Apple si drží svoj štandard konektorov. Najprv to bol 30-pinový konektor prispôsobený len pre smartfóny iPhone, tablety iPad a multimediálne prehrávače iPod touch. Už mnohokrát sa objavila túžba používateľov po zavedení konektora USB-C, ktorým by došlo k zjednoteniu štandardu a možnosti použitia viacero príslušenstva. Apple však namiesto toho predstavil svoj nový obojstranný konektor Lightning.

USB-C iPhone navyše nie je reálny, pretože v budúcnosti sa očakáva iPhone bez akýchkoľvek konektorov. Všetko bude riešené bezdrôtovo či virtuálne (podobne ako teraz virtuálna karta operátora ESIM). Lightning konektor teda pravdepodobne tiež v budúcnosti zanikne.

iPhone vychytávky, Lightning kábel
Lightning kábel je súčasťou balenia všetkých nových iPhonov. Zdroj: apple.com

Novej generácii nechýbajú najnovšie verzie bluetooth, WiFi, samozrejmosťou je GPS, platiť môžete vďaka NFC a službe Apple Pay a najrýchlejšie mobilné dáta si užijete vďaka podpore sietí 5G. Vzhľadom na podporu naozaj obrovského množstva aplikácií v obchode AppStore využijete výkon vlastného procesora Apple Bionic na maximum.

Vychytávky iPhone telefónov

Ak prechádzate na nový model iPhone, veľmi ľahko prenesiete všetky nastavenia či dokonca aj dáta bezdrôtovo zo starého do nového. Stačí nový iPhone zapnúť a položiť blízkosti vášho existujúceho. Ide o funkciu Rýchly štart. Na oboch iPhonoch musí byť zapnutý bluetooth. Na novom telefóne sa zobrazí animácia, na ktorú je potrebné existujúcim iPhonom zamieriť hľadáčikom, ktorý sa sám objaví. Potom stačí potvrdiť a počas niekoľkých minút je nový telefón nastavený podľa toho pôvodného.

Ak máte na staršom iPhone nainštalovaný minimálne iOS 12.4, potom vďaka Rýchlemu štartu prenesiete okrem nastavenia aj dáta. Je to možné ako bezdrôtovo, tak spojením oboch iPhonov drôtovo pomocou adaptéra Lightning to USB 3.

iPhone vychytávky, káblový prenos dát
Ak si nie ste istí rýchlosťou svojej domácej siete, je spojenie káblom istota. Zdroj: 9to5mac.com

Ďalšiu vychytávku si užijú tí, čo majú v domácnosti viac Apple zariadení. Mobilný telefón iPhone možno totiž spojiť s iPadom či Macom tak, že na týchto zariadeniach môžete začínať telefónne hovory, posielať správy SMS a rovnako hovory aj SMS prijímať. Je potrebné mať toto spojenie povolené cez Nastavenia – Telefón – Na ostatných zariadeniach a Nastavenia – Správy – Preposielanie správ. Tu vyberte svoje zariadenia a potom už stačí mať len svoj iPhone blízkosti.

O posúvaní kurzora cez klávesnicu sme si už povedali vyššie, môžeme spomenúť ešte tieto ďalšie iPhone triky a vychytávky:

 • Ak sa prepíšete v aplikácii Kalkulačka, stačí zmazať číslicu posunutím prsta zľava doprava cez napísané číslo.
 • V prípade, že iPhone stratíte, môžete nálezcovi pomôcť vás nájsť uvedením núdzového kontaktu v aplikácii Zdravie. Po jej spustení kliknite na svoju fotku, vyberte Zdravotné ID, vyplňte údaje a zapnite Zobraziť pri uzamknutí. Primárne je toto určené pre zdravotníkov, ktorí môžu v prípade kolapsu používateľa vyčítať jeho zdravotné údaje z telefónu bez nutnosti odomknutia.
 • iPhone chýba notifikačná diódu, avšak môže ju čiastočne suplovať zadné svietidlo fotoaparátu. Tú nastavíte na blikanie v prípade notifikácie cez Nastavenia – Prístupnosť – Audiovizuálne pomôcky – Výstrahy bleskom LED.
 • Hlasová asistentka Siri síce slovenskému jazyku ešte stále nerozumie, ale samotný mobil je na slovenské diktovanie pripravený. V Nastavenia – Všeobecné – Klávesnica si môžete zapnúť diktovanie. Funguje výborne, len na klávesnici stlačte ikonku mikrofónu.
 • Chcete mať väčší poriadok v aplikáciách? V menu telefónu sa posuňte vpravo na Knižnicu aplikácií a prstom zíďte odhora nadol. Objavia sa všetky nainštalované aplikácie zoradené abecedne.
 • Po pridaní klávesnice Emotikony je možné nad emotikony osôb podržať prst a vybrať odlišné farby pleti, vlasov a fúzov.
 • Chcete mať skratku na vykonanie niektorej funkcie, napríklad na rýchle vytvorenie screenshotu? Choďte do Nastavenia – Prístupnosť – Dotyk – Zadné klepnutie. Ľahko si navolíte, čo sa má stať pri dvojitom a trojitom poklepaní na zadnú stranu iPhonu. Napríklad prechod do hlavného menu, foto obrazovky či vypnutie zvukov. Funkcia je dostupná na iPhone 8 a novších.
iPhone vychytávky, zmena vzhľadu emotikonu
Podržte prst na emotikone zobrazujúcim osobu a razom máte na výber medzi rôznymi odtieňmi pleti či vlasov. Zdroj: osxdaily.com

iPhone ako svetovo obľúbený telefón

Čo viac si priať? iPhone za skúšku rozhodne stojí a nie nadarmo je s ním také množstvo ľudí spokojných. V článku sme si uviedli niekoľko dôvodov, prečo je iPhone právom tak obľúbeným telefónom a aké sú menej známe vychytávky, ktoré uľahčia jeho používanie. Vývoj hardvéru aj softvéru iOS navyše neustále prebieha a my sa každým rokom zoznamujeme s novým špičkovým telefónom Apple iPhone, ktorý je natoľko populárny, že ho riešia aj jeho odporcovia.

i Mohlo by vás zaujímať

O iPhone toho bolo napísané a povedané veľa. Má svoje špecifiká, kvôli ktorým ľudí rozdeľuje. Pokiaľ ho navyše skombinujete s ďalšími výrobkami Apple, môžete si užívať Apple ekosystém, ktorý má oproti konkurencii veľa ďalších možností. A ak nechcete za iPhone minúť stovky €, Apple má vo svojej ponuke aj lacnejšie varianty, ktorým nechýba nič podstatné.

iPhone 15 Pro 128 GB, čierny titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 332×
iPhone 15 Pro 128 GB, čierny titán
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 077 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI047b1
iPhone 15 Pro 256 GB biely titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 332×
iPhone 15 Pro 256 GB biely titán
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -2 %
1 149 € 1 179 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI047c2
iPhone 15 Pro 512 GB modrý titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 332×
iPhone 15 Pro 512 GB modrý titán
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 512 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -4 %
1 399 € 1 459 €
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: RI047d3
iPhone 15 Pro 1 TB prírodný titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 332×
iPhone 15 Pro 1 TB prírodný titán
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 1024 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -1 %
1 659 € 1 679 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI047e4
iPhone 15 Pro Max 256 GB čierny titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 216×
iPhone 15 Pro Max 256 GB čierny titán
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -2 %
1 299 € 1 329 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI048b1
iPhone 15 Pro Max 256 GB biely titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 216×
iPhone 15 Pro Max 256 GB biely titán
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -2 %
1 299 € 1 329 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI048b2
iPhone 15 Pro Max 512 GB modrý titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 216×
iPhone 15 Pro Max 512 GB modrý titán
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 512 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -3 %
1 529 € 1 579 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI048c3
iPhone 15 Pro Max 1 TB prírodný titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 216×
iPhone 15 Pro Max 1 TB prírodný titán
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 1024 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 829 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI048d4
4,8 221×
iPhone 15 128 GB čierny
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -6 %
777 € 828,90 €
Skladom
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI045b1
4,8 221×
iPhone 15 128 GB modrý
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -5 %
777 € 818,90 €
Skladom
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI045b2
iPhone 15 256 GB zelená - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 221×
iPhone 15 256 GB zelená
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -1 %
925,90 € 938,90 €
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: RI045c3
iPhone 15 256 GB žltý - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 221×
iPhone 15 256 GB žltý
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -1 %
922,90 € 938,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI045c4
iPhone 15 512 GB ružová - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 221×
iPhone 15 512 GB ružová
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, vnútorná pamäť 512 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 179 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI045d5
iPhone 15 Plus 128 GB čierny - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 44×
iPhone 15 Plus 128 GB čierny
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
958,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI046b1
iPhone 15 Plus 128 GB modrá - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 44×
iPhone 15 Plus 128 GB modrá
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
958,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI046b2
iPhone 15 Plus 256 GB zelená - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 44×
iPhone 15 Plus 256 GB zelená
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 079 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI046c3
iPhone 15 Plus 256 GB žltá - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 44×
iPhone 15 Plus 256 GB žltá
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 079 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI046c4
iPhone 15 Plus 512 GB ružová - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 44×
iPhone 15 Plus 512 GB ružová
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, vnútorná pamäť 512 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 299 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI046d5
Vytlačiť
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií