AD homeoffice AD homeoffice

Aké zdravotné ťažkosti vás môžu v tehotenstve zaskočiť?

Zobraziť katalóg
Aké zdravotné ťažkosti vás môžu v tehotenstve zaskočiť?
Aktualizované

Tehotenstvo síce nie je choroba, ale tiež to nie je bežný stav organizmu. Budúca mamička sa môže cítiť často unavená, môžu ju zaskočiť nevoľnosti, bolesti chrbta, nespavosť, bolesti žalúdka aj ďalšie nepríjemné zdravotné ťažkosti. A pretože na internete často nájdete fámy, ako ktoré ťažkosti riešiť, pripravili sme pre vás veľkého zdravotného poradcu pre tehotnú ženu. Poradíme vám, ako sa lieči chrípka v tehotenstve, čím je spôsobená hnačka, nevoľnosti, bolesti žalúdka, nadúvanie a tvrdnutie brucha. Vieme, ako zatočiť s hemoroidmi, kŕčovými žilami a striami, ako vyzrieť na únavu v tehotenstve, nespavosť a stres. Pripomenieme, prečo je dôležité dať si pozor na opary a mykózu, aké lieky si vziať v prípade bolesti hlavy a chrbta, kedy navštíviť lekára pri krvácaní, výtoku a špinení v tehotenstve a čo s vysokým krvným tlakom.

Zdravie a starostlivosť v tehotenstve

Čo sa v článku o zdraví v tehotenstve dozviete?

Bolesť hrdla, kašeľ, nádcha a chrípka v tehotenstve

Bežné vírusové ochorenia, ako sú nádcha, kašeľ a škriabanie v krku, sa nevyhnú ani tehotným ženám. Naopak, budúce mamičky sú k takým infekciám dokonca náchylnejšie ako ženy, ktoré nie sú v očakávaní. A tak ak viete, že u vás vyčíňa chrípková epidémia, radšej sa vyhnite rizikovým miestam, kde by ste sa mohli nakaziť. Nákaza vám hrozí najmä v miestach s veľkou koncentráciou ľudí, ako sú škôlky, školy, úrady, obchody, čakárne lekárov, hromadná doprava a pod. K nákaze môžete ľahko prísť aj doma. Preto, ak žijete v domácnosti s rodičmi, manželom, priateľom či deťmi, dbajte obzvlášť v zimných mesiacoch na prevenciu a jedzte veľa vitamínov. Aj pri vitamínoch ale buďte opatrná. Ak sa rozhodnete konzumáciu ovocia a zeleniny obohatiť aj o potravinové doplnky, vyberajte vždy také, ktoré sú určené alebo vhodné aj pre tehotné ženy.

Späť na obsah článku

Lieky na chrípku a kašeľ v tehotenstve

Pokiaľ si predsa len odniekiaľ odnesiete nepríjemnú chrípku, dajte pozor pri jej samoliečbe. Lieky bežne určené na liečbu respiračných ochorení nemusia byť vhodné pre tehotné ženy. Dokonca môžu aj ohroziť plod. Preto si pri každom voľne predajnom lieku starostlivo prečítajte príbalový leták. Poradí vám, ako užívať daný liek v tehotenstve a pri dojčení. Po celú dobu tehotenstva sú nevhodné lieky s účinnou látkou ibuprofén, v treťom trimestri lieky s kyselinou acetylsalicylovou. Aj nevinne vyzerajúci sprej do nosa či sirup na kašeľ môžu byť problém. Ak neviete, aké lieky môžete bezpečne užívať, odporúčame sa poradiť s ošetrujúcim gynekológom.

i Boli ste odporcom liekov ešte pred otehotnením a ani v tehotenstve ich nechcete brať? Prechádzanie a ignorovanie choroby nie je ani pre vás, ani pre dieťa bezpečné. Napríklad dlhšiu dobu trvajúce teploty môžu byť rizikové pre plod i jeho správny vývoj a neustávajúci kašeľ v treťom trimestri zasa môže viesť k predčasným kontrakciám. Preto je pri väčších ťažkostiach dobré navštíviť lekára, naordinovať si pokoj na lôžku, piť dostatok tekutín a pravidelne konzumovať vitamíny.

Späť na obsah článku

Bylinky v tehotenstve

Na internete nájdete mnoho babských rád, ako liečiť choroby v tehotenstve. Bohužiaľ nie všetky sú pravdivé a zaobídu sa bez následkov. Líšia sa názory ohľadom užívania liekov aj ohľadom prírodnej medicíny. A pretože nás tiež zaujímalo, ako je to s paralenom a bylinkami, overili sme u lekárov, čo sa môže a čo by vám naopak nemuselo prospieť.

  • Môže sa užívať paralen v tehotenstve?

Paralen v tehotenstve užívať môžete. A to bez ohľadu na to, či ste v prvom, druhom, alebo treťom trimestri. Paralen totiž obsahuje účinnú látku paracetamol, ktorá tehotné ženy pri správnej indikácii neohrozuje. V žiadnom prípade by ste ho ale nemali užívať bez porady s lekárom. Ten vám spresní dávkovanie aj dobu, počas ktorej budete môcť liek bezpečne užívať.

  • Na aké bylinky si v tehotenstve dať pozor a aké sú naopak zdraviu prospešné?

O bylinkách a ich účinkoch v tehotenstve sa často diskutuje. A pretože ich je pomerne veľa a používame ich takmer denne, či už ako korenie pri varení alebo na prípravu čajov, vytvorili sme pre vás zoznam byliniek, ktoré vám v tehotenstve prospejú a ktorým by ste sa naopak mali oblúkom vyhnúť. Náš článok „Bylinky v tehotenstve, je potrebné sa im vyhýbať?“ si nezabudnite vytlačiť na chladničku, nech máte dobré rady vždy po ruke.

Späť na obsah článku

Bylinky v tehotenstve
Odpočinok je jedným z najsilnejších liekov na mnoho chorôb v tehotenstve. Ľahnite si, ak sa cítite oslabená.

Nevoľnosť v tehotenstve a bolesti žalúdka

Väčšinu tehotných žien trápi v prvom trimestri nevoľnosť. Je to jeden z nepríjemných príznakov tehotenstva, ktorý časom odznie. Pokiaľ ste práve vo fáze, že máte strach sa vzdialiť od záchoda, mohli by vám pomôcť piškóty. Zrovnajú hladinu cukru v krvi a zmenšia závraty. Rovnako ako pri respiračných ochoreniach, aj pri nevoľnosti vám odporučíme navštíviť lekára, ak máte naozaj veľmi silné závrate, alebo trvajú neobvykle dlho. Môže totiž ísť o inú zdravotnú komplikáciu než „len“ príznak tehotenstva. Vo väčšine prípadov ale nevoľnosť za pár mesiacov odíde sama.

Bolesti žalúdka a žalúdočné kŕče sú ďalším nepríjemným problémom, ktorý trápi niektoré ženy v priebehu tehotenstva. Dobrou správou je, že aj keď sú tieto stavy naozaj veľmi nepríjemné, nemôžu ohroziť tehotenstvo ani bábätko.

Ako kŕčom a bolesti žalúdka predchádzať?

  • Pite dostatok tekutín. Dehydratácia je jednou z hlavných príčin žalúdočných kŕčov. Vyhnite sa kofeínovým nápojom a sodovkám. Namiesto toho si dajte obyčajnú vodu alebo čaj.
  • Zbavte sa, pokiaľ možno, všetkého stresu. Starosti, negatívne myšlienky a úzkosti spôsobia, že sa bolesť žalúdka ešte zhorší.
  • Prevádzajte pravidelná dychové cvičenia.
  • Ľahnite si kedykoľvek, keď sa cítite byť unavená.
  • Doprajte si teplú sprchu.
  • Jedzte niekoľko malých porcií denne. Urobte si čas na desiatu medzi hlavnými jedlami a nezabudnite pravidelne a výdatne raňajkovať.
  • Choďte na prechádzku. Zbavíte sa plynatosti a uľahčíte telu proces trávenia.

Späť na obsah článku

Zápcha a hnačka v tehotenstve

Mnoho budúcich mamičiek sa stretáva so zápchou. Kvôli hormonálnym zmenám sa totiž spomaľuje činnosť čriev. A tak ich často prekvapí, keď ich preženie hnačka. Hnačka totiž nie je klasický tehotenský príznak, ale fyziologická reakcia organizmu na náhlu telesnú zmenu. Často je spôsobená vírusovou infekciou alebo telu len niečo nesadlo. V období gravidity je totiž telo aj oveľa citlivejšie na rôzne druhy potravín. Preto vás môže potrápiť hnačka aj po jedle, ktoré ste predtým bez ťažkostí jedla. Na to pamätajte aj pri zostavovaní jedálnička. Hnačku môžu spôsobovať aj bakteriálne infekcie, napr. salmonela. A tak ak vás hnačka trápi už viac ako 2 dni, poraďte sa radšej s lekárom.

Samotná hnačka nemá na priebeh tehotenstva žiadny vplyv. Bábätko ani nijako neohrozuje, pretože vírusy a baktérie zostávajú v tráviacom trakte. Myslite na to, že z vás ale pri hnačke odchádza aj veľa vody, a tak je potrebné viac ako inokedy dodržiavať pitný režim.

Späť na obsah článku

Nadúvanie v tehotenstve
Pravidelné a krátke prechádzky vám pomôžu od bolestí brucha.

Nadúvanie v tehotenstve

Nadúvanie v tehotenstve hnevá takmer každú tehuľku. Príčinou často býva nadmerná tvorba plynov v črevách kvôli nesprávnej skladbe jedálnička a stravovacím návykom. V tehotenstve tiež dochádza k spomaleniu trávenia a k ochabnutiu hladkej svaloviny v čreve. To bráni odchodu plynov a vedie k následnému nadúvaniu. V neskoršej fáze tehotenstva tlačí maternica na črevá a tým dochádza k mechanickému spomaleniu postupu natrávenej potravy a plynov.

Ako si pomôcť od nadúvania?

  • Upravte stravovacie návyky. Jedzte pravidelne a po menších dávkach.
  • Jedzte pomaly. Znížite množstvo prehltnutého vzduchu, ktorý býva jednou z hlavných príčin nadúvania.
  • Obmedzte cukry, vyhnite sa nadúvacím potravinám (strukovinám, hlúbovej zelenine, cibuli atď.)
  • Chodievajte na prechádzky. Pohyb pomôže vašim črevám s trávením potravy a uvoľnením plynov.
  • Poraďte sa s lekárnikom, aké voľnopredajné lieky na nadúvanie môžete v tehotenstve užívať.

Ak sa budete snažiť dodržiavať vyššie uvedené opatrenia, verte, že sa vám uľaví. Pokiaľ by nezabralo ani to, obráťte sa na svojho lekára. Nadmerné nadúvanie môže byť príčinou aj niektorých ochorení.

Späť na obsah článku

Hemoroidy v tehotenstve a ich liečba

Vznik hemoroidov má v tehotenstve hneď niekoľko príčin:

  • Zväčšujúca sa maternica tlačí na konečník a veľké žily v oblasti panvy. Následkom toho sa rozširujú drobné žily v okolí konečníka.
  • Z dôvodu častého a nadmerného tlačenia pri zápche. To podporuje uvoľnenie žilovej steny, čo má za následok práve vznik hemoroidov.
  • Z dôvodu aktívneho tlačenia pri pôrode, zvýšeného vnútrobrušného tlaku a tlaku na oblasť konečníka počas pôrodu.

Ak teda pociťujete svrbenie, pálenie, bolestivosť v oblasti konečníka alebo ste zaznamenali krvácanie po stolici, môže ísť práve o hemoroidy.

Ako liečiť hemoroidy

Masti a lieky na hemoroidy sú jednou z možností, ako sa týchto ťažkostí zbaviť. Čo ďalšie môžete na urýchlenie liečby sama urobiť?

  • Jedzte potraviny s vysokým obsahom vlákniny.
  • Veľa pite.
  • Chodievajte na prechádzky, cvičte, plávajte a vyhnite sa dlhému sedeniu.
  • Doprajte si kúpeľ z dubovej kôry.
  • Cvičte cviky na posilnenie panvového dna.
  • Nepoužívajte preháňadlá.
  • Na problémové miesto namažte nechtíkovú masť.

Späť na obsah článku

Tvrdnutie brucha v tehotenstve je nepríjemné

Od 34. týždňa tehotenstva sa v častejších intervaloch začne objavovať tvrdnutie brucha, a to spravidla po namáhavej činnosti, napríklad po upratovaní. Môže za to zväčšujúca sa maternica, ktorá si skúša sťahy a pripravuje sa tak na pôrod. Tvrdnutie brucha nie je bolestivé, ale skôr nepríjemné a najmä prvorodičky môže zaskočiť.

O tvrdnutí brucha informujte svojho gynekológa a sledujte, koľkokrát za deň sa vaša maternica stiahne. Do 34. týždňa tehotenstva by to nemalo byť viac ako 15×, po 34. týždni tehotenstva 20 až 30×. Ak je tvrdnutie brucha častejšie, môže ísť o predčasný pôrod. Preto sa poraďte so svojím gynekológom, ako postupovať ďalej. Pokiaľ nejde o predčasný pôrod, lekár vám s najväčšou pravdepodobnosťou predpíše tablety magnézia, odporučí vám pokoj a odpočinok, popr. krátke prechádzky. Vyhnúť by ste sa naopak mali hladeniu tvrdého bruška, sprchovaniu horúcou vodou a masážam bruška. Kontrakcie by sa mohli ešte zhoršiť.

Späť na obsah článku

Tvrdnutie brucha v tehotenstve
Tvrdnutie brucha je v pokročilom tehotenstve normálne. Strážte, koľkokrát za deň vám brucho tvrdne a nahláste to svojmu gynekológovi.

Výtok v tehotenstve

Mnoho žien v tehotenstve trápi silnejší vaginálny výtok ako pred otehotnením. Väčšinou je spôsobený hormonálnymi zmenami a netreba sa ničoho obávať. Naopak má ochrannú funkciu a slúži ako ochrana pred infekciou pošvy a maternice. Bežný výtok je riedky, biely alebo bezfarebný a bez zápachu. Nedá sa mu zabrániť, a tak je praktické nosiť počas tehotenstva slipové vložky.

Ak by výtok mal inú farbu, konzistenciu a zápach, než je bežné, potom môže ísť o príznak bakteriálnej alebo vaginálnej infekcie. Výtok spôsobený infekciou býva nazelenalý alebo žltkastý, zapácha a je sprevádzaný svrbením, pálením alebo začervenaním pokožky.

V takom prípade navštívte čo najskôr svojho ošetrujúceho lekára. Odporučí vám vhodnú liečbu.

Ako predísť vaginálnej infekcii?

  • Sprchujte sa. Kúpanie v tehotenstve nie je vhodné.
  • Nepoužívajte parfumované mydlá ani prostriedky na intímnu hygienu. Oblasť pošvy umývajte len teplou vodou.
  • Nenavštevujte verejné bazény ani vírivky či kúpele.
  • Noste bavlnenú spodnú bielizeň.
  • Noste voľnú spodnú bielizeň a nohavice. Rifle a tangá na vás počkajú po pôrode.

Späť na obsah článku

Špinenie a krvácanie v tehotenstve

Špinenie a krvácanie v začiatkoch tehotenstva vás môže nepekne vystrašiť. Nemusí ale znamenať žiadne závažné ťažkosti. Špinenie je v ranej fáze tehotenstva pomerne časté a väčšinou nebýva príčinou žiadnych ťažkostí. Krvácanie jasne červenej krvi už až tak normálne nie je, ale stále neznamená, že sa deje niečo zlé. Dôležité je zachovať pokoj a v každom prípade sa poradiť so svojím gynekológom, ako ďalej postupovať. Dôvodov ku krvácaniu je totiž celý rad a len sám lekár môže posúdiť, o čo konkrétne ide. Preto ak začnete krvácať, nezverujte sa do starostlivosti internetu, ale ozajstnému odborníkovi.

Späť na obsah článku

Bolesť chrbta a hlavy v tehotenstve

Bolesti chrbta idú s tehotenstvom ruka v ruke. Tehotenské hormóny uvoľňujú väzy a tkanivá, ktoré spájajú kĺby, narastie hmotnosť, tým sa zmení držanie tela a bolesti sú na svete. Sedenie alebo státie v jednej polohe potom tieto bolesti ešte zhoršuje.

Ako bolestiam chrbta predchádzať?

  • Sústreďte sa na správne držanie tela, nehrbte sa a snažte sa nestáť a nesedieť dlho v jednej polohe.
  • Nedvíhajte ťažké veci a nenoste ťažké tašky s nákupom. Ak musíte, zdvíhajte bremená z podrepu, nie z predklonu.
  • Aj veľkosť podprsenky tu hrá rolu. Správna opora pŕs pomôže aj chrbtu.
  • Nechoďte v podpätkoch a kúpte si kvalitnú obuv s ortopedickou vložkou.
  • Pri odpočinku alebo spánku si podložte vankúšom kolená. Odľahčí sa vám bedrová oblasť.

Ak sa cítite dobre, len vás bolí chrbát a vaše tehotenstvo prebieha tak, ako správne má, môžete skúsiť jednoduché a nenamáhavé cvičenie pre tehotné alebo tehotenskú jógu. Načúvajte ale svojmu telu a necvičte cez bolesť.

Zlé držanie tela môže byť aj jednou z príčin bolestí hlavy v tehotenstve. Ďalšími príčinami môžu byť hormóny, stres, únava, nedostatok spánku aj náhle vynechanie kávy.

Bolesti v tehotenstve
Masáže od partnera vám pomôžu uvoľniť unavené svaly.

Ako bolestiam hlavy predchádzať?

  • Pite veľa vody.
  • Odpočívajte počas dňa a doprajte si dostatok spánku v noci.
  • Chodievajte na krátke prechádzky.
  • Doma vetrajte a vyhnite sa zafajčeným a vydýchaným priestorom.
  • Vyskúšajte profesionálne masáže krku a ramien alebo požiadajte partnera, aby vás namasíroval.
  • Jedzte pravidelne menšie porcie.

Než začnete bolesť hlavy liečiť práškami, spomeňte si, že nie všetky lieky sú v tehotenstve bezpečné. Paralen si vďaka účinnej látke paracetamol vziať môžete, ale rozhodne neprekračujte odporúčanú dávku. Iné lieky konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom, prípadne s lekárnikom.

Späť na obsah článku

Vysoký krvný tlak v tehotenstve

Vysoký krvný tlak čiže preeklampsia v tehotenstve je závažné ochorenie. Postihuje približne 7 % budúcich mamičiek, a to najčastejšie v druhej polovici tehotenstva so zhoršujúcim sa priebehom ku koncu tehotenstva.

Aké sú príznaky vysokého krvného tlaku v tehotenstve?

  • Pri opakovanom meraní v pokoji je krvný tlak vyšší ako 140/90.
  • V moči je zvýšené množstvo bielkovín.
  • Najmä na tvári a rukách sa objavuje opuch.
  • Telo zadržiava veľké množstvo vody, a tak priberá veľmi rýchlo na váhe (cca 1 kg týždenne).
  • Počas dňa pociťujete silnú bolesť hlavy.
  • Máte rozmazané videnie, chvíľkovú stratu zraku či zvýšenú citlivosť na svetlo.
  • Nevoľnosť a vracanie je takmer na dennom poriadku.
i Jedinou liečbou vysokého krvného tlaku v tehotenstve je pôrod. Po pôrode sa zvyčajne vracia tlak do normálu.

Akonáhle zaznamenáte sebemenšie príznaky vysokého krvného tlaku, nechajte sa čo najskôr vyšetriť lekárom. Ženy s diagnostikovaným vysokým krvným tlakom sú zvyčajne hospitalizované v pôrodnici, kde sa im nepretržite monitoruje ich stav a stav ich bábätka (ultrazvuk a monitoring srdcových oziev). Pôrod je zvyčajne skôr ako v predpokladanom termíne a ak sa stav mamičky alebo bábätka zhorší, je vykonaný cisárskym rezom.

Späť na obsah článku

Vysoký tlak v tehotenstve
Vysoký krvný tlak v tehotenstve ohrozuje nielen vás, ale aj vaše bábätko. Poraďte sa s lekárom, ako v takom prípade postupovať.

Únava, stres a nespavosť v tehotenstve

Tehotenská únava je úplne normálna. Na začiatku tehotenstva je spôsobená najmä zmenou hladiny hormónov a metabolickými zmenami. V druhom a treťom trimestri potom zvýšenou váhou a zníženou pohyblivosťou budúcej mamičky. Počúvajte svoje telo. Akonáhle si povie o odpočinok, neprepínajte sa. Pravidelne jedzte, nezamietajte hlad a únavu sladkosťami a veľa pite. Ak chodíte do zamestnania, dohodnite si so šéfom častejšie pauzy, natiahnite sa a na chvíľu si odpočiňte.

Problémy so spánkom má podľa prieskumov asi tri štvrtiny tehotných žien. Môžu za to hormóny, zväčšujúce sa bruško aj zvýšená potreba močenia. Akonáhle sa k tomu všetkému pridajú ešte nevoľnosti či bolesti žalúdka, so spánkom to je potom zložitejšie.

Ako sa líši spánok podľa jednotlivých fáz tehotenstva?

  • Prvý trimester je často sprevádzaný zvýšenou únavou. A preto má len máloktorá žena problém so spánkom. Avšak, aj keď je to vzácnejšie, aj v prvých troch mesiacoch môžete zažiť pár nepokojných nocí.
  • Začiatok druhého trimestra si užijete. Nevoľnosti sú na ústupe, miznú úzkosti aj stres a budúcim mamičkám sa väčšinou lepšie spí.
  • Od 5. až 6. mesiaca ale obdobie sladkého a kvalitného spánku zvyčajne končí. Bruško už je väčšie a ťažšie sa hľadá príjemná poloha na zaspávanie. Veľa žien navyše trpí kŕčmi, bolesťami chrbta, pálením záhy a ďalšími nepríjemnými ťažkosťami. To všetko potom prispieva k prebdeným nociam. A tak odpočívajte viac aj počas dňa, ak je to možné.

Späť na obsah článku

Opar a mykóza v tehotenstve

Opar je infekčné ochorenie, ktoré je spôsobené vírusom herpes simplex. Vytvoriť sa vám môže nielen na perách, ale aj na genitáliách. A zatiaľ čo opar na perách nie je zas až tak závažným problémom, pri oparoch na genitáliách sú obavy o ďalší vývoj tehotenstva opodstatnené. Či už vás stretne opar kdekoľvek na tele, poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom, ako máte postupovať a čím máte opar liečiť.

Prevencia oparu v tehotenstve je jednoduchá. Vyhýbajte sa kontaktu s ľuďmi trpiacimi oparmi a podporujte svoj imunitný systém.

Ďalším nepríjemným ochorením je mykóza v tehotenstve. V prípade ochorenia nepríjemnou mykózou sa síce o zdravie svojho dieťaťa obávať nemusíte, avšak jej liečbu nepodceňujte. Čím skôr sa zveríte svojmu gynekológovi s ťažkosťami ako sú svrbenie a pálenie intímnych partií, tým skôr môže pristúpiť k liečbe. Aj zdanlivá maličkosť, ako je mykóza, vám totiž môže znepríjemniť aj niekoľko mesiacov tehotenstva.

Späť na obsah článku

Strie a kŕčové žily v tehotenstve

Až 90 % žien sa počas tehotenstva nevyhne striám. Začnú sa objavovať na bruchu, prsiach, bokoch, stehnách, a dokonca aj pažiach. Skrátka všade tam, kde sa pokožka naraz viac napne. Za strie ale nemôže len rýchly prírastok na váhe, ale aj hormóny. Pokožka kvôli nim stráca elasticitu a koža popraská. V našom článku „Ako sa starať o pokožku v tehotenstve“ vám poradíme, ako zabrániť tvorbe jazvičiek a udržať si krásnu pleť aj v tehotenstve.

Kŕčové žily v tehotenstve trápia mnohé budúce mamičky. Dôvodov, prečo vôbec vznikajú, je hneď niekoľko:

  • V krvnom riečisku prúdi v tehotenstve oveľa viac krvi ako zvyčajne.
  • Krv sa z nôh pomalšie vracia späť do panvy.
  • Steny ciev sa z dôvodu pôsobenia hormónov rozširujú.

Kŕčovým žilám môžete predchádzať

Nebezpečenstvo vzniku kŕčových žíl možno minimalizovať. Ako na to?

  • Zdvíhajte nohy kedykoľvek to len pôjde. Podkladajte si nohy vankúšom alebo si pristavte stoličku. Pomôžete prietoku krvi a znížite tlak na cievne steny.
  • Vyhýbajte sa dlhému státiu a sedeniu.
  • Pomôcť vám môžu aj kompresné pančuchy.
  • Veľa pite a jedzte dostatok vlákniny. Ak vás trápia tehotenské opuchy, poraďte sa s lekárom, koľko vody je pre vás vhodné denne vypiť.

Späť na obsah článku

Prajeme vám, aby sa vaše tehotenstvo obišlo bez vážnejších zdravotných komplikácií a po pôrode sa na vás budeme tešiť pri článkoch o bábätkách v našom magazíne.

3,6
JUMPER MEDICAL AngelSounds JPD-100S9 prenatálny odposluch
Monitor dychu – senzor pre monitoring dieťaťa počas tehotenstva, UV frekvencia 2,5 MHz, batéria v balení, možnosť prenatálneho odpočúvania od 16. týždňa, meranie v reálnom čase, klinicky testované, pripojenie cez káblové slúchadlá, hlasný reproduktor, ovládanie hlasitosti, súčasťou balenia gél pre ľahšiu aplikáciu
Cenová bomba
41,90 € Ušetríte 28 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: BABY6090
Vytlačiť
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií