Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Zľavová hliadka Prejdi na lepší notebook

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/elektronicke-licence-alza-nahled.jpg

Elektronické licencie (NÁVOD): Ako ich uplatniť?

Kde nájdete elektronické licencie a aktivačné kľúče zakúpené na Alza.sk? Ako postupovať pri uplatnení elektronických licencií k produktom Microsoft, Corel, Adobe, AVG či Kaspersky? Nielen to sa dozviete v našom podrobnom návode!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/instalace-windows-usb.jpg

Inštalácia Windows z USB kľúča (NÁVOD)

Potrebujete poriadne rozhýbať svoj počítač? Alebo ste si kúpili SSD a chcete na ňom vykonať čistú inštaláciu operačného systému Windows? Prevedieme vás krok za krokom celým postupom.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-prodlouzit-zivotnost-autobaterie-nahled.jpg

Ako predĺžiť životnosť autobatérie (TIPY A RADY)

Najväčšie problémy s autobatériami bývajú na začiatku zimy, kedy sa mnohým vodičom s príchodom prvých mrazov nepodarí naštartovať vozidlo. Problémom ale nie je mráz. Autobatérie totiž majú určitú životnosť, ktorá sa skracuje, pokiaľ nie je o akumulátor náležite postarané. A práve o tom, ako sa o autobatériu správne starať, sa v tomto článku dozviete.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/Sklokeramicka-deska-nahled.jpg

Ako vyčistiť sklokeramickú dosku (TIPY A TRIKY)

Síce má sklokeramická varná doska hladký povrch, ktorý sa dobre čistí, ale aj tak je potrebné sa o ňu starať. V ideálnom prípade pravidelne a po každom varení, aby ste predišli zdĺhavému odstraňovaniu zaschnutých škvŕn a pripáleného jedla. Poradíme vám, ako ju správne čistiť, aby ste neznižovali jej životnosť, aké čistiace prostriedky zvoliť, aby ste dosiahli vytúžený výsledok, a podľa čoho tento typ varnej dosky vyberať. Užitočné tipy a triky nájdete práve tu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-susit-pradlo-v-susicce-nahledovy.jpg

Ako sušiť bielizeň v sušičke (TIPY A TRIKY)

Máme pre vás rady a tipy, ako používať sušičku prádla, aby ste benefity tohto skvelého spotrebiča využívali naplno a zároveň sa vyvarovali nehôd, ako je zrážanie bielizne v sušičke či zničená potlač na tričku. A nielen to. Poradíme vám, ako na čistenie sušičky, aby vám dlho a dobre slúžila a vysvetlíme, ako je to so sušičkou a avivážou. Ako vybrať sušičku a ako sušiť prádlo v sušičke sa dozviete v našom článku.  

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/usb-b-jak-povolit-zapis.jpg

USB kľúč je chránený proti zápisu – ako povoliť zápis?

Už sa vám niekedy stalo, že váš obľúbený USB kľúč naraz prestal fungovať a nešlo naň ukladať súbory? Máme riešenie pre túto situáciu a zároveň vám poradíme, ako zabezpečiť flash disk proti strate. Iste totiž nechcete, aby si niekto prezeral vaše fotky z dovolenky alebo iné dôležité súbory.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-vycistit-digestor.jpg

Ako vyčistiť digestor (TIPY A TRIKY)

Odsávače pár sú nenápadnou, ale veľmi dôležitou časťou každej kuchyne a je veľmi dôležité nezabúdať na ich údržbu. V našom článku sa dozviete, ako vyčistiť digestor z vonku aj ako vyčistiť filter digestora. Zároveň poradíme ako na antikorový digestor, aby nedošlo k jeho poškodeniu a ak sa chystáte na montáž nového digestora, máme pre vás pár dôležitých rád, ako na to.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-vycistit-pracku-nahled.jpg

Ako vyčistiť práčku (TIPY A TRIKY)

Čistenie práčky sa nevypláca zanedbávať, pokiaľ chceme, aby práčka správne a dlho fungovala a aby naša bielizeň bola po vypraní skutočne čistá a voňavá. Ako vyčistiť práčku od zvyškov pracieho prášku a rôznych nečistôt z oblečenia, ako zbaviť práčku vodného kameňa alebo ako sa vyhnúť zápachu z práčky, vám poradíme v našom článku. A ak už vaša stará práčka dosluhuje a vy premýšľate, akú práčku vybrať, máme pre vás odporúčania, ako a kde najlepšie zistíte, na čo sa pri výbere sústrediť a ktoré práčky sú najspoľahlivejšie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/usb-bootovaci-flash-disk.jpg

Ako vytvoriť bootovací USB kľúč pre Windows?

Potrebujete si vyrobiť bootovací USB kľúč (flash disk) s operačným systémom Windows 10 a neviete ako na to? Ideálne je použiť bezplatnú aplikáciu Media Creation Tool, ktorá pochádza priamo od Microsoftu. Máme pre vás pripravený jednoduchý návod, ktorý vám pomôže všetko zľahka zvládnuť. Postup je detailne popísaný aj pre počítačových začiatočníkov. Tak hor sa do toho.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/hiveos-navod.jpg

Ako na ťažbu kryptomien s HiveOS (NÁVOD)

Ak spravujete väčší počet ťažobných rigov, nezaobídete sa bez kvalitného, spoľahlivého a prehľadného softvéru, akým HiveOS bezpochyby je. V nasledujúcom návode vám ukážeme, kde HiveOS stiahnuť, a ďalej ako ho nainštalovať a správne nastaviť, aby ste mohli začať ťažiť čo najrýchlejšie a najefektívnejšie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/mereni-teploty-pc-a-notebooku.jpg

Ako zmerať teplotu počítača (NÁVOD)

V dnešnom článku sa pozrieme na to, ako zistiť teplotu pc a čím merať teplotu komponentov v počítači. Prečo a kedy je takéto meranie vhodné vykonať? Aký softvér na to budeme potrebovať, čo tým získame a na čo si dať pri meraní pozor? Dozviete sa v našom návode na meranie teploty pc! 

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/kliste-nahled.jpg

Ako správne vybrať kliešťa

Neviete, ako správne vybrať kliešťa? Nie ste si istí spôsobom jeho likvidácie, použitím mydla alebo postupom v prípade pretrhnutia parazita? A viete, ako správne vytočiť kliešťa psovi? V našom článku nájdete prehľadne odpovede na všetky otázky a ešte veľa ďalších užitočných informácií.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/microsoft-office-nahled.png

Ako objednať a aktivovať predplatné elektronických licencií?

Predplatné Microsoft Office obsahuje množstvo služieb dôležitých pre bežnú prácu na počítači či dokonca pre vaše podnikanie. Zaujíma vás, ako si tieto elektronické licencie správne objednať a aktivovať? V našom návode sa dozviete, ako na to.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/monitor-banner-233.jpg

Ako na základné nastavenie monitora

Má váš monitor zvláštne farby? Bolia vás z neho oči? Chyba môže byť v jeho zlom nastavení. V tomto článku sa podrobnejšie pozrieme na to, akým spôsobom si zobrazenie monitora prispôsobiť tak, aby na ňom bola práca maximálne pohodlná.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-rozdelit-pevny-disk-nahled.jpg

Ako rozdeliť pevný disk

Delenie diskov na oddiely je proces, ktorý sa už považuje za dobrý zvyk. Prečo to tak ale je a na čo diskový oddiel vlastne slúži? To sa dozviete v našom článku, kde vás tiež prevedieme celým procesom rozdelenia disku v podrobne okomentovanom návode.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/tovarni-nastaveni-mobil-nahled.jpg

Ako uviesť telefón do továrenského nastavenia

Uvedením telefónu do továrenského nastavenia odstránite problémy so spomaleným systémom a zbavíte sa nechcených dát. Obnovu do továrenského nastavenia zvládnete v niekoľkých krokoch, a to v priebehu 5 minút. V našom návode sa dozviete, ako na to a na čo všetko si dať pozor. A keď vám obnovenie cez nastavenie telefónu nejde, poradíme vám, čo s tým.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/IMG_1184_2.jpg

Fotografovanie zvierat v ZOO, všetko čo potrebujete vedieť

Chcete sa dozvedieť ako dosiahnuť profesionálne fotografie zo ZOO? V našom článku nájdete množstvo užitočných informácií – kde sa postaviť, akú techniku si so sebou pribaliť, ako sa vysporiadať s prekážkami, akú kompozíciu vybrať, ako správne nastaviť fotoaparát a množstvo ďalších tipov a trikov.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi