Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Naše pobočky sú otvorené iba v režime výdajní.
Viac informácií k prevzatiu objednávok.

Pre rýchlejší výdaj na pobočkách odporúčame využiť vyzdvihnutie cez aplikáciu.

Reklamácie počas lockdownu prijímame bohužiaľ iba cez online formulár.

Velkolepý výprodej Efektívna práca z domu

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/redukce-co-a-jak-propojit-nahled.jpg

Ako na redukcie: čo s čím prepojiť a ako?

Redukcia sa v dnešnom svete pokročilej techniky používa skoro všade a väčšina používateľov by bez nej už nedokázala plnohodnotne fungovať. Redukcií však dnes existuje veľmi veľa a preto je dôležité sa v nich správne orientovať. V našom článku sa dozviete, ako jednotlivé redukcie deliť a na čo slúžia.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-prodlouzit-zivotnost-autobaterie-nahled.jpg

Ako predĺžiť životnosť autobatérie (TIPY A RADY)

Najväčšie problémy s autobatériami bývajú na začiatku zimy, kedy sa mnohým vodičom s príchodom prvých mrazov nepodarí naštartovať vozidlo. Problémom ale nie je mráz. Autobatérie totiž majú určitú životnosť, ktorá sa skracuje, pokiaľ nie je o akumulátor náležite postarané. A práve o tom, ako sa o autobatériu správne starať, sa v tomto článku dozviete.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-vycvicit-psa-navod.jpg

Ako vycvičiť psa? (TIPY A TRIKY)

Prvé okamihy so šteniatkom bývajú plné radosti. Akonáhle sa ale psík doma rozhliadne, stáva sa z neho zvedavý nezbedník, ktorý potrebuje naučiť poslušnosti. Zaujíma vás, ako naučiť psa čistote a hygienickým návykom? Ako na výcvik psa zahŕňajúci základné povely aj zábavné triky? Chcete si so psom vybudovať obojstrannú dôveru, vďaka ktorej ho budete môcť púšťať vonku na voľno? Prečítajte si náš článok a všetko sa dozviete.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-susit-pradlo-v-susicce-nahledovy.jpg

Ako sušiť bielizeň v sušičke (TIPY A TRIKY)

Máme pre vás rady a tipy, ako používať sušičku prádla, aby ste benefity tohto skvelého spotrebiča využívali naplno a zároveň sa vyvarovali nehôd, ako je zrážanie bielizne v sušičke či zničená potlač na tričku. A nielen to. Poradíme vám, ako na čistenie sušičky, aby vám dlho a dobre slúžila a vysvetlíme, ako je to so sušičkou a avivážou. Ako vybrať sušičku a ako sušiť prádlo v sušičke sa dozviete v našom článku.  

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-vycistit-susicku-nahled.jpg

Ako vyčistiť sušičku (TIPY A TRIKY)

Sušička bielizne nie je bezúdržbová. Pokiaľ chcete, aby správne a dlho fungovala a usušená bielizeň bola vždy krásne nadýchaná a voňavá, neradno údržbu zanedbávať. Po čase by sa totiž mohol objaviť nepríjemný zápach zo sušičky a nielen to. Zanedbaná údržba tiež výrazne znižuje životnosť spotrebiča a zvyšuje spotrebu energie. Ako vyčistiť sušičku alebo čo robiť, keď bielizeň zo sušičky nevonia, sa dozviete v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-skladat-puzzle-nahled.jpg

Skladanie puzzle – zábava pre deti aj dospelých

Skladanie puzzle je kreatívny zábava, pri ktorej si nielen užijete relax, ale zároveň potrénujete mozog. Precvičíte si kombinatoriku a posilníte trpezlivosť. Prečítajte si v našom článku tipy, ako skladať puzzle, aby vám to šlo pekne od ruky. Dozviete sa tiež, čo s hotovým dielom alebo aké sú najväčšie puzzle na svete.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/symboly-na-pracce.jpg

Viete, čo znamenajú symboly na práčke?

Moderné práčky majú mnoho vyspelých a veľmi praktických funkcií a programov, ktoré majú za úlohu perfektne a šetrne vyprať rôzne druhy materiálov. Na to, aby ste mohli využívať potenciál svojej práčky na maximum, musíte vedieť čítať jednotlivé symboly na práčke. Preto sme pre vás pripravili podrobné vysvetlivky najčastejších symbolov. Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-jezdit-na-kolobezce-cruise-max-rsz.jpg

Jazda na kolobežke: základná technika, výhody a chudnutie (RADY A TIPY)

Jazda na kolobežke je nielen praktický spôsob premiestňovania, ale tiež skvelá činnosť na efektívne chudnutie. Je však dôležité zvládnuť základnú techniku. Ako na to, vám poradíme v tomto článku. Dočítate sa napríklad aj o tom, ako si kolobežku správne prispôsobiť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/windows-10-aktualizace.jpg

Ako na aktualizácie operačného systému Windows 10?

Operačný systém Windows 10 vyžaduje pravidelné aktualizácie, ktoré prinášajú nové funkcie a predovšetkým zlepšujú zabezpečenie PC. Čo však robiť, keď sa automatická inštalácia aktualizácií nepodarí a počítač nefunguje?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-vycistit-plynovy-sporak-nahled.jpg

Ako vyčistiť plynový sporák (TIPY A TRIKY)

Neviete, ako vyčistiť plynový sporák od zaschnutej špiny a váhate, ktorý čistiaci prostriedok bude najúčinnejší? Pozbierali sme osvedčené tipy a v tomto článku vám poradíme, ako vyčistiť horáky, trysky a mriežku plynového sporáka. Nechýbajú ani babské rady, ktoré vám pomôžu s čistením plynového sporáka s tým, čo máte doma.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nahled-zalohovaci-software.jpg

Obnovenie operačného systému Windows

Ak operačný systém Windows prestáva pracovať tak, ako má, práve nastal správny okamih na jeho oživenie. Napríklad pomocou bitovej kópie alebo vrátenia do východiskového nastavenia. Ako sa na túto situáciu pripraviť a ako správne systém obnoviť?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/word-nahled-2.jpg

Ako na číslovanie strán a nadpisov vo Worde (NÁVOD)

Potrebujete vytvoriť štruktúru záverečnej práce a neviete, ako číslovať strany a nadpisy? V tomto článku sa krok za krokom dozviete, ako na to. Nie je to žiadna drina.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-pripojit-tiskarnu.jpg

Ako pripojiť tlačiareň, nainštalovať ovládače a nastaviť základné funkcie?

Viete, akými spôsobmi môžeme pripojiť tlačiareň k počítaču alebo do miestnej siete? Čo sú ovládače a ako ich nainštalovať? Okrem zodpovedania týchto otázok si v článku tiež povieme, ako vykonať niektoré základné nastavenia tlačiarne a ako tlačiareň čistiť, aby vydržala v dobrom stave čo najdlhšie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-prat-pradlo.jpg

Ako správne vyprať bielizeň (NÁVOD)

Ak vás zaujímajú zásady správneho prania, vďaka ktorým vydrží vaša bielizeň dlhšie a v lepšom stave, nájdete ich tu. Okrem toho vám poradíme, ako na pranie určitých špeciálnych typov bielizne ako termobielizeň, oblečenie pre bábätká alebo záclony. A nezabudli sme ani na to, ako prať zafarbené prádlo či bielenie prádla.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-vycistit-pracku-navod.jpg

Ako vyčistiť práčku (TIPY A TRIKY)

Čistenie práčky sa nevypláca zanedbávať, pokiaľ chceme, aby práčka správne a dlho fungovala a aby naša bielizeň bola po vypraní skutočne čistá a voňavá. Ako vyčistiť práčku od zvyškov pracieho prášku a rôznych nečistôt z oblečenia, ako zbaviť práčku vodného kameňa alebo ako sa vyhnúť zápachu z práčky, vám poradíme v našom článku. A ak už vaša stará práčka dosluhuje a vy premýšľate, akú práčku vybrať, máme pre vás odporúčania, ako a kde najlepšie zistíte, na čo sa pri výbere sústrediť a ktoré práčky sú najspoľahlivejšie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-usit-rousku.jpg

Ako vyrobiť rúško (FOTONÁVOD)

O tom, že nosenie rúšok má v súčasnej situácii zmysel, nie je pochýb. Bohužiaľ ich však stále nie je na našom trhu dostatok, a preto prichádzame s návodom, ako si môžete bavlnenú rúšku vyrobiť doma. Výhoda bavlnených rúšok spočíva hlavne v tom, že ich možno použiť opakovane, teda samozrejme po nevyhnutnom vyvarení a následnom prežehlení. Ako teda ušiť bavlnenú rúšku? Prečítajte si praktický návod.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/masaze.jpg

Masáže – jednoduchý návod, ako sa naučiť masírovať v domácich podmienkach

Žijeme vo veľmi neistých časoch. Už nás netrápi len pracovný stres a povinnosti. Bojíme sa o svoje zdravie a zdravie svojich blízkych. Nutne si od všetkého potrebujeme oddýchnuť a poriadne relaxovať. Masáž je veľmi efektívny spôsob relaxácie tela aj duše. Vďaka nášmu článku sa dozviete všetko podstatné, čo o domácej masáži musíte vedieť a nájdete v ňom tiež detailné návody masáží jednotlivých partií. Pridáme tiež niekoľko užitočných tipov na efektívne masážne prístroje na domáce použitie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/sd-card-uvodni-obrazek.jpg

Ako presunúť aplikácie na SD kartu? (NÁVOD)

V dnešnej dobe výkonných mobilných telefónov sa stále môžeme stretnúť s prípadom, že nám úložisko nášho smartfónu nestačí. To možno vyriešiť presunutím súborov na pamäťovú kartu. Ako teda na to?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/muz-zrcadlo-zastrihovani-vlasu.jpg

Ako na strihanie vlasov a fúzov – strihy, ktoré zvládnete doma

So správnym zastrihávačom a s trochou cviku už nikdy nebudete potrebovať kaderníka. Že neviete, ako na to? V článku vám poradíme, ako na domáce strihanie vlasov aj úpravu fúzov.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/rgb-osvetleni-pocitace-navod-nahled.jpg

Tuning PC – ako vybrať RGB osvetlenie počítača? (TIPY A TRIKY)

Radi by ste svoj herný počítač ozvláštnili o štýlové prvky RGB osvetlenia? Alebo vám len padli do oka originálne „svietiace“ komponenty? Tak čítajte pozorne náš článok, v ktorom sme sa zamerali na tuning PC a najmä potom na najrôznejšie prvky RGB osvetlenia. Dozviete sa napríklad, ako správne skombinovať jednotlivé RGB komponenty tak, aby všetko perfektne fungovalo!

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
WEB1
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi