Všechny dárky jako na dlani Cetelem

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/travnikove-hnojivo.jpg

Ako sa starať o trávnik na jeseň

Starajte sa o svoj trávnik počas celého roka. Jeseň je vhodným obdobím na terénne úpravy záhrady. Vlhkosť a príjemné teploty sú ideálnym prostredím na rýchle zakorenenie nových trávnych semien. Dôležitý je aj výber správneho jesenného hnojiva. Aké ďalšie veci si váš trávnik pred zimou zaslúži, sa dozviete v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/rijen-na-zahrade-tipy-triky.jpg

Záhradný kalendár: Október na záhrade

Október je mesiacom, ktorý sa nesie v duchu posledného zberu neskorých druhov ovocia a zeleniny. Nastáva tiež pravý čas na výsadbu nových stromov a kríkov, jarných cibuľovín a trvaliek. V tomto mesiaci je tiež potrebné pripraviť záhony a trávnik na nadchádzajúcu sezónu, čo so sebou prináša veľa rytia, hnojenia a zazimovania. A na čo ešte nesmiete v októbri zabudnúť? To a oveľa viac sa dozviete v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zari-na-zahrade.jpg

Záhradný kalendár: September na záhrade

September je jedným z hlavných mesiacov zberu a spracovania dozretej úrody. Je to čas kompótovania, muštovania, zavárania, sušenia a pod. Čakať na vás bude tiež upratovanie opadaného ovocia, príprava a zateplenie záhonov, kosenie trávy, likvidácia škodcov a veľa ďalších činností, ktoré je potrebné vykonať na začiatku jesenného obdobia. Viete, čo ešte môžete vysadiť a ako sa máte postarať o chúlostivé paradajky? To a oveľa viac vám poradíme v našom septembrovom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/chata.jpg

Ako si čo najlepšie užiť leto na chate?

Chatárčenie a chalupárčenie je v posledných rokoch opäť v kurze a ponúka veľa možností, ako uplatniť svoje záujmy aj záľuby. Či už je to starostlivosť o záhradu, športové vyžitie alebo priateľské stretnutia v príjemnom prostredí. Vytvorte si tiež z vašej chalupy miesto, ktoré bude vašou oázou pokoja a pohody.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/choroby hlavni.jpg

Najčastejšie choroby rastlín – ako sa s nimi vysporiadať?

V našom článku vás zoznámime s najčastejšími druhmi ochorení a chorobami rastlín, poradíme vám, ako sa ich čo najúčinnejšie zbaviť a čo robiť, aby ste týmto nepríjemnostiam pokiaľ možno predchádzali. Zameriame sa ako na rastliny pestované na záhrade, tak na skleníkové rastliny a nezabudneme spomenúť ani najčastejšie choroby izbových rastlín. Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/trávník v létě.jpg

Ako v lete udržať dokonalý trávnik

Svieži zelený trávnik v lete oživí celú záhradu a je doslova pastvou pre oči. Ako ale docieliť to, aby si aj v sparnom lete udržal potrebnú sviežosť, vitalitu a stály rast?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/cerven-na-zahrade-navod.jpg

Záhradný kalendár: Jún na záhrade

V júni ustupuje premenlivé jarné počasie a prichádzajú teplé letné dni plné slnka. Aj v tomto mesiaci je potrebné venovať záhrade aj trávniku dostatok starostlivosti a závlahy. Viete, aké rastliny pokvitnú, ktoré plody už dozreli a akú zeleninu je potrebné nasadiť? V našom článku vám pripomenieme všetky dôležité záhradnícke práce, na ktoré by ste v júni nemali zabudnúť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zahradkari-nahled.jpg

4 typy záhradkárov: Ktorý z nich ste vy?

Záhradníčenie patrí k tým najobľúbenejším záľubám. Niekto si pestuje kvety za oknom, iný sa stará o rozľahlý sad ovocných stromov. Aj vďaka širokému rozšíreniu tohto hobby sa medzi záhradkári nájde pár celkom zaujímavých typov ľudí. Predstavíme si štyri najzaujímavejšie. Nepoznáte ich náhodou zo svojho okolia?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zahrada-duben.jpg

Záhradný kalendár: Apríl na záhrade

V apríli je záhrada už v rozpuku, a preto je nutné venovať jej veľa času a starostlivosti. Žiadny záhradkár by nemal zabudnúť skontrolovať pôdu, trávnik a postarať sa nielen o okrasné, ale aj o zeleninové a ovocné záhony. V našom článku vám pripomenieme dôležité práce, na ktoré by ste mali tento mesiac nemali zabudnúť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/zahradni-kalendar-unor-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Február na záhrade

December a január boli skôr také odpočinkové mesiace čo sa týka starostlivosti o záhradu. Februárom už začína príprava na jar. Aby ste sa dočkali krásnych stromov, ktoré vám budú robiť počas jarných a letných mesiacov radosť, a mohli ste zbierať chutné plody, je potrebné pomaly prebúdzať a chystať vašu ospalú záhradu. Nastáva čas prerezávania, odkrývania, ale aj výsadby. Prečítajte si, do čoho sa pustiť a na čo si dať pozor.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/zahradni-kalendar-leden-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Január v záhrade

Rozmaznávajte vašu záhradu a všetko čo v nej máte aj v zimných mesiacoch. Kontrolujte svoje stromy a kríky, starajte sa o zeleninu a zvieracích kamarátov, ktorí sa u vás občas zastavia v kŕmidle. Poradíme vám, ako sa starať v januári o dreviny v závislosti na snehovej prikrývke a ako sa úspešne zbaviť škodcov na stromoch. Dáme vám ale aj ďalšie užitočné tipy súvisiace so záhradou v januári.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/srpen-na-zahrade.jpg

Záhradný kalendár: August na záhrade

Viete, ako sa postarať o augustovú záhradu? V našom článku vám predstavíme výpočet všetkých dôležitých záhradníckych činností, poradíme sa zberom, neskorou výsadbou, likvidáciou škodcov i so správnou starostlivosťou o trávnik na konci leta.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zahradni-kalendar-cervenec-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Júl na záhrade

Júl na záhrade nám ponúka bohatú úrodu a nielen preto nás práve teraz čaká veľa práce. Okrem výdatného zavlažovania, kosenia trávnika, chemického postreku či vysádzania ovocia a zeleniny môžete začať so zberom niektorých ovocných stromov a so zberom úrody na zeleninových a ovocných záhonoch. V našom článku vám pripomenieme všetky dôležité činnosti a poradíme, ako ich správne vykonať.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/pece-o-zahradu-a-travnik.jpg

Starostlivosť o trávnik a záhradu (TIPY A TRIKY)

Starostlivosť o trávnik a záhradu zahŕňa mnoho úkonov, ktoré je potrebné vykonávať v priebehu celého roka. Poradíme vám, ako sa starať o trávnik aj o záhradu od prvých krôčikov až po celkovú údržbu, a odporučíme vám osvedčené rady a tipy skúsených odborníkov. Dúfame, že náš sprievodca poradí každému nadšenému záhradníkovi, ako sa starať o trávnik a ako si vytvoriť tú pravú oázu pokoja a pohody.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/zavlazovani-nahled.jpg

Správne zavlažovanie vám zaistí krásnu záhradu

Zdržiavate sa radi vo svojej záhrade a chcete, aby vyzerala krásne a upravene? Jednou z podmienok, ako to dosiahnuť, je správne zavlažovanie. Aké sú možnosti a ako často je vlastne vhodné vykonávať zalievanie?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Kompostery-SMALL.jpg

Vyrobte si kvalitné hnojivo pomocou kompostéra

Viete, že je zbytočné likvidovať zmesový domáci a záhradný odpad, keď ho možno použiť na obnovu pôdy formou kompostu? Veľkými pomocníkmi uľahčujúcimi celý proces sú kompostéry.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi