Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Na vyzdvihnutie Vami objednaného tovaru sú naše pobočky otvorené podľa otváracej doby pobočky.
Mimoriadna situácia môže ovplyvniť čas doručenia. Na doručení všetkých objednávok intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.
Levé ucho - bezpečné a spoľahlivé nákupy Čistý vzduchu bez virů

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/test-recenze-chladice-pro-procesor.jpg

Vzduchové chladiče pre procesory do 50 € (RECENZIA A TESTY)

Porovnali sme pre vás 12 vzduchových chladičov pre procesory do 50 €. Testovali sme hlučnosť a výkon, spísali výsledky do prehľadných grafov a doplnili dôležité parametre, aby ste si práve aj vy mohli vybrať ten správny chladič pre svoj procesor. Máte už svojho favorita?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/recenze-test-seasonic-ssr-600tl.jpg

Seasonic SSR-600TL (RECENZIA A TESTY): pasívne chladený 600 W zdroj

Otestovali sme zdroj SSR-600TL od firmy Seasonic s certifikáciou 80 PLUS Titanium. Ide o pasívne chladený (teda tichý) zdroj s výkonom 600 wattov. Výrobca sa na svojich stránkach chváli vysokou účinnosťou, veľmi presnou reguláciou a nízkym zvlnením.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/7c08ca08-b477-457b-9460-3108664609b9.jpg

Samsung 970 EVO & Samsung 970 PRO (RECENZIA A TESTY)

Ďalší veľký test SSD diskov je tu! Tentoraz sme sa zamerali na série Samsung SSD 970 EVO a Samsung SSD 970 PRO. Ako obstáli jedny z najpredávanejších SSD na trhu v nespočetných benchmarkoch proti silnej konkurencii? To sa dozviete v našej recenzii!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/90aa4534-07b1-44a3-bae1-5a098aec8dc3.jpg

Battlefield 5 (TESTY) – Výkony grafických kariet AMD a NVIDIA

Počítačová hra Battlefield 5 nie je len obyčajným pokračovaním populárnej vojnovej série Battlefield spoločnosti EA DICE, je to tiež historicky vôbec prvú počítačová hra s podporou real-time ray tracingu, na ktorú pomerne dlho čakali všetci majitelia najnovších grafických kariet GeForce RTX. Majitelia ostatných grafických kariet však nemusia zúfať, túto hru si totiž zahrajú parádne, čo napokon uvidíte práve v dnešných testoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/9c413c4d-ea88-4ea7-a7c0-d7ac9585b337.jpg

Samsung Portable SSD (RECENZIA A TESTY)

Externé SSD disky ponúkajú bleskovo rýchle čítanie aj zápis, a preto sú dnes takmer perfektným prostriedkom na ukladanie veľkých objemov dát. V ďalšej z našich recenzií sme porovnali hneď niekoľko rôznych modelov externých SSD vrátane Portable SSD X5 a podrobili ich sérii benchmarkov. Ktorý SSD disk vyšiel z recenzie ako pomyselný víťaz?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/7b1f9bc2-22b5-4923-bd9a-66666a0d915e.jpg

Hitman 2 (TESTY) – Výkony grafických kariet AMD a NVIDIA

Ako sa darí grafickým kartám spoločností AMD a NVIDIA v počítačovej hre Hitman 2 a s ktorou kartou si túto počítačovú hru zahráte najlepšie? Tak presne na tieto otázky by vám mal odpovedať náš článok, v ktorom sme grafickej karty v hre Hitman 2 testovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/samsung-galaxy-note-9-232.jpg

Samsung Galaxy Note9 (RECENZIA) – Evolúcia na správnych miestach

Neodolali sme a prinášame podrobnú recenziu Samsung Galaxy Note9. Aký je výkon v AnTuTu, ako sa podarilo bezdrôtové pero S Pen a zodpovedá kvalitám telefónu aj cena? A ako obstál Note9 pri porovnaní s Galaxy S9+ a Note8? Všetko dôležité zistíte v našom teste.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/GIGABYTE-X470-AORUS-GAMING-7-nahled.jpg

Gigabyte X470 AORUS GAMING WIFI (RECENZIA A TESTY)

Dnes sa pozrieme na ďalšiu základnú dosku pre procesory AMD so socketom AM4, tentoraz od firmy Gigabyte. Ide o dosku s čipsetom X470 so skvelou výbavou a tiež úctyhodnými možnosťami pretaktovania. Model Gigabyte X470 Aorus Gaming WIFI je najvyšším modelom, ktorý je momentálne v ponuke výrobcu. Ste zvedaví, ako vysoké pretaktovanie sa nám s týmto kúskom podarilo? A ako je na tom táto doska čo sa týka výbavy? To všetko sa dozviete v našej recenzii!​

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/test-notebooku-prace-venku-nahled.jpg

Päť notebookov na prácu vonku a na cestách (POROVNÁVACIA RECENZIA A TESTY)

S príchodom leta je stále lákavejšie vziať si prácu so sebou von na terasu či do prírody. Zrecenzovali sme 5 zaujímavých high-end ultrabookov s cieľom zistiť, ktorý z nich je pre cestovanie a prácu mimo kanceláriu najvhodnejšie. Nevynechali sme Dell XPS, Microsoft Surface Book ani MacBook Pro 13". Zamerali sme sa na čitateľnosť obrazovky, výdrž batérie a kvalitu spracovania. Pozrite sa, ako náš test dopadol!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/dell-inspiron-15z-touch-34.jpg

Dell Inspiron 15z Touch (RECENZIA) – Konzervatívny kancelársky notebook

Predmetom ďalšej z našich recenzií konvertibilných notebookov je Dell Inspiron 15z Touch, ktorý sa prezentuje pekným, zaujímavým dizajnom, slušným výkonom a nadštandardnou zárukou. Napriek tomu v nás však tento notebook zanechal často veľmi zmiešané pocity. Ako sa Dell Inspiron 15z Touch darilo v dôkladných testoch? Čím nás prekvapil a čím naopak sklamal? Čítajte v našej recenzii!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/acer-spin-5_nahled.jpg

Acer Spin 5 (RECENZIA) – Výkonný a pritom všestranný notebook

Acer Spin 5 je ďalší z radu univerzálnych konvertibilných notebookov, na ktorý sme si posvietili v podrobnej recenzii. Okrem výkonného procesora Intel Core i7-8550U sa môžete tešiť napríklad aj na grafický čip NVIDIA GeForce GTX 1050 či aktívny stylus ako súčasť balenia. Podarilo sa Acer Spin 5 naplniť veľké očakávania? Čítajte v našej recenzii!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Fractal-Design-Celsius-S36-02.jpg

Vodné chladiče AiO (POROVNÁVACIE RECENZIE A TESTY)

Profesionálom alebo vášnivým hráčom už klasické vzduchové chladenie komponentov počítača skrátka nemusí stačiť – a v tej chvíli prichádza k slovu vodné chladenie. Rozhodli sme sa preto pre vás podrobne porovnať a otestovať jednotlivé vodné chladenia z hľadiska chladiaceho výkonu a úrovne hlučnosti. Ako sa takzvaným „vodníkom“ darilo v našej porovnávacej recenzii?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-2-recenze-232.jpg

AMD Ryzen 2 Pinnacle Ridge (RECENZIA A TESTY)

AMD nám dala rok na to, aby sme si užili jej nové Ryzen procesory, a už nám servíruje 2. generáciu. Pod kódovým označením Pinnacle Ridge sa nám do ruky na test dostali šesťjadrové AMD Ryzen 5 2600 a 2600X a osemjadrové AMD Ryzen 7 2700 a 2700X. Ako sú na tom v porovnaní s konkurenciou od Intelu? V našej recenzii sme si na AMD Ryzen 2 Pinnacle Ridge posvietili.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/msi-gtx-1080-ti-gaming-x-trio-recenze-2.jpg

MSI GTX 1080 Ti Gaming X TRIO (RECENZIA A TESTY)

Najnovším prírastkom v ponuke spoločnosti MSI je grafická karta MSI GTX 1080 Ti Gaming X TRIO. Hoci ide o grafickú kartu hernej série Gaming, nie je táto grafická karta vybavená dobre známym a veľmi populárnym systémom chladenia Twin Frozr VI, ale spoločnosť MSI prišla tentoraz s chladením úplne novým, ktoré nesie označenie TRI-FROZR. To, ako sa tejto novinke spoločnosti MSI darí, si ukážeme v dnešných testoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/gigabyte-gtx-1070-ti-gaming-oc-8g-recenze-2.jpg

Gigabyte GTX 1070 Ti Gaming OC 8G (RECENZIA A TESTY)

Ďalšou grafickou kartou z radu nových GPU GeForce GTX 1070 Ti spoločnosti NVIDIA je Gigabyte GTX 1070 Ti Gaming 8G. Tentoraz sa do našich testov dostala jej OC verzia, čo značí, že je táto karta ľahko pretaktovaná už od samotného výrobcu. Ako sa teda bude tejto horúcej novinke dariť v našich testoch? To vám ukážeme v dnešnej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/msi-gtx-1070-ti-gaming-8g-recenze-2.jpg

MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G (RECENZIA A TESTY)

Grafické karty edície Gaming spoločnosti MSI, vybavené skvelým systémom chladenia Twin Frozr VI, sú u hráčov počítačových hier populárne najmä tým, že svojim majiteľom môžu ponúknuť naozaj nízku hlučnosť. Či toto pravidlo platí aj pre najnovší prírastok v rodine Gaming, teda grafickú kartu MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G, to si otestujeme práve dnes.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/asus-strix-gtx-1070-ti-a8g-gaming-recenze-2.jpg

Asus Strix GTX 1070 Ti A8G Gaming (RECENZIA A TESTY)

Jednou z najpopulárnejších značiek grafických kariet sú bezpochyby grafické karty spoločnosti Asus, zvlášť tie z edície ROG (Republic of Gamers). Asus Strix GTX 1070 Ti A8G Gaming spadá práve medzi tie modely, ktoré by mohli urobiť radosť aj tým najnáročnejším hráčom PC hier. V dnešnej recenzii si novinku podrobne otestujeme.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Corsair-Dominator-Platinum-4000-CL-19-02.jpg

Corsair Dominator Platinum 8 GB (2× 4 GB) 4 000 MHz (RECENZIA A TESTY)

4 000 MHz na DDR4 sa pomaly stáva štandardom, a keďže nám 5 000 MHz skoro klope na dvere, pozrieme sa na to, aký reálny prínos tak vysoké frekvencie majú a ako škálujú v hrách a pri bežnej práci. Dnes v podaní Corsair Dominator Platinum 4 000 MHz CL19.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/gigabyte-aorus-gtx-1080-ti-xe-11g-recenze-2.jpg

Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G (RECENZIA A TESTY)

Xtreme Edition je špeciálna edícia grafických kariet spoločnosti Gigabyte, ktorá je určená predovšetkým tým náročnejším hráčom počítačových hier. Grafické karty z tejto edície potom svojim majiteľom prinášajú nejednu pridanú hodnotu, napríklad v podobe vyšších taktov grafickej karty alebo v podobe účinnejšieho chladenia. Jednou takou grafickou kartou z hernej edície Gigabyte Xtreme Edition je Aorus GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G, ktorú si dnes riadne otestujeme.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/palit-gtx-1080-gamerock-pe-8gb-recenze-2.jpg

Palit GTX 1080 GameRock Premium Edition (Recenzia a testy)

V ponuke grafických kariet spoločnosti Palit môžete nájsť len modely založené na čipových súpravách spoločnosti NVIDIA. Jedným takým zaujímavým kúskom je Palit GTX 1080 GameRock Premium Edition 8 GB, ktorá na pomery GeForce GTX 1080 ponúka nielen neštandardne vysoké takty, ale aj masívny chladič, ktorý sa musí s vysokými taktmi vysporiadať. Ako obstála GPU v testoch? Zistíte v dnešnej recenzii.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB26
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi