Nakupování budoucnosti HP + média 15 % zľava SONY

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/xfx-rx-6900-xt-speedster-merc-319-16g-recenze.jpg

XFX Radeon RX 6900 XT Speedster MERC 319 Black (RECENZIA A TESTY)

Americká spoločnosť XFX je jedným z niekoľkých málo výrobcov, ktorý má svoju ponuku grafických kariet postavenú výhradne okolo grafických čipov spoločnosti AMD. V ponuke tejto firmy tak môžeme nájsť kompletné portfólio Radeonov, vrátane najnovšieho radu grafických kariet RX 6000. Jednou z tých vôbec najvýkonnejších grafických kariet, na ktorú môžeme v ponuke XFX naraziť, je grafická karta s trochu dlhším názvom XFX Raden RX 6900 XT Speedster MERC 319 Black, ktorá sa môže pýšiť nielen výkonom a elegantným čierno-strieborným dizajnom, ale ktorú vďaka jej obrovským rozmerom rozhodne len tak neprehliadnete. A práve túto grafickú kartu sme pre vás dnes na Alza.sk aj dôkladne otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-vs-amd-cpu-hry-gaming_1.jpg

Procesory Intel vs. AMD v PC hrách (TESTY A VÝSLEDKY)

AMD vs. Intel. Otázka, s ktorou si lámali hlavu už dávni stoici v helenistickej ére. Dnes už ale nejde o denný chlieb filozofických škôl, ale o existenčnú otázku expertov, ktorých táto téma trápi naprieč diskusnými fórami a sociálnymi sieťami. Ktorý procesor vám prinesie viac radosti a lepší pôžitok z hry? AMD Ryzen 5 5600X, alebo Intel i5-11600K? Alebo snáď Intel i7-11700K, či Ryzen 7 5800X? A čo Ryzen 9 5900X vs. i9-11900K? AMD, alebo Intel? Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/msi-rx-6700-xt-gaming-x-12g-nahled.jpg

MSI Radeon RX 6700 XT Gaming X 12G (RECENZIA A TESTY)

Spoločnosť MSI patrí k tým nemnohých výrobcom „obojživelníkom“, ktorí svoje grafické karty stavajú nielen okolo grafických čipov spoločnosti NVIDIA, ale aj AMD. Okrem grafických kariet GeForce tak v ponuke tejto taiwanskej spoločnosti nájdete aj kompletné portfólio grafických kariet Radeon, ktoré sú súčasťou hneď niekoľkých hráčskych edícií. Jednou z tých vôbec najatraktívnejších edícií je potom herný rad Gaming, v ktorom môžete nájsť hneď niekoľko zaujímavých kúskov grafických kariet z tábora červených, ako je napríklad MSI Radeon RX 6700 XT Gaming X 12G, ktorú sme pre vás dnes na Alza.sk aj riadne otestovali. Ako teda tento najnovší Radeon dopadol v našich testoch?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rtx-3060-gaming-oc-12g-recenze.jpg

Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming OC 12G (RECENZIA A TESTY)

Grafické karty z hernej edície Gaming spoločnosti GIGABYTE sa vždy mohli pochváliť osvedčeným systémom chladenia WINDFORCE, vyššími taktami grafického čipu a solídnymi prevádzkovými vlastnosťami. Posledným prírastkom do tejto rodiny grafických kariet sa potom stala grafická karta Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming OC 12G, ktorá by mohla zaujať nejedného stredne náročného hráča počítačových hier. Či si však jeho pozornosť naozaj zaslúži, o tom sa môžete presvedčiť práve v tejto recenzii, v ktorej sme ju pre vás na Alza.sk otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nvidia-rtx-3060-inno3d-ichill-x3-12g-recenze-test.jpg

Inno3D GeForce RTX 3060 iCHILL X3 RED 12G (RECENZIA A TESTY)

Informačné embargo okolo nových grafických kariet GeForce RTX 3060 spoločnosti NVIDIA skončilo, a my sa tak s vami môžeme podeliť o prvé skúsenosti. Prvým zástupcom z dlhého zoznamu modelov týchto grafických kariet, ktorého sme pre vás na Alza.sk dôkladne otestovali, je grafická karta Inno3D GeForce RTX 3060 iCHILL X3 RED 12G. A ako dopadla?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rtx-3060-ti-gaming-oc-pro-8g-recenze.jpg

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC PRO 8G (RECENZIA A TESTY)

Tým najvýkonnejším, čím sa dnes môže stredne náročný hráč počítačových hier na poli grafických kariet vybaviť, sú grafické karty GeForce RTX 3060 Ti z najnovšej generácie Ampere spoločnosti NVIDIA. Hoci to podľa tragickej dostupnosti na trhu až tak nevyzerá, tieto grafické karty sú na trh uvádzané mnohými výrobcami a tiež v mnohých modelových radoch. Jednou z nich je potom grafická karta Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC PRO 8G, ktorú nájdete v ponuke spoločnosti GIGABYTE a ktorú sme pre vás dnes na Alza.sk tiež dôkladne otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rx-6900-xt-gaming-oc-16g-recenze.jpg

Gigabyte Radeon RX 6900 XT Gaming OC 16G (RECENZIA A TESTY)

Tým vôbec najvýkonnejším, čím sa nám na poli grafických kariet môže spoločnosť AMD pochváliť, sú jednoznačne grafické karty Radeon RX 6900 XT z novej generácie RDNA 2. Práve v nich totiž môžeme nájsť grafický čip NAVI 21 XTX v plnej konfigurácii, ktorého úlohou nebolo nič menšie, než vrátiť grafické karty spoločnosti AMD späť na výslnie tých absolútne najvýkonnejších grafických kariet. Gigabyte Radeon RX 6900 XT Gaming OC 16G je jedným zo zástupcov týchto grafických kariet, a aj keď jeho dostupnosť nie je vôbec ideálna, my sme ho pre vás dnes otestovali. Ako teda táto grafická karta dopadla v našich testoch?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/sapphire-rx-6800-16g-recenze.jpg

Sapphire Radeon RX 6800 16G (RECENZIA A TESTY)

Druhým najvýkonnejším grafickým čipom z rodiny rDNA 2, ktorý nám spoločnosť AMD pred nedávnom predstavila, je NAVI 21 XL. Okolo týchto grafických čipov sú potom stavané grafické karty Radeon RX 6800, ako je práve dnes testovaná grafická karta Sapphire Radeon RX 6800 16G, ktorá sa navyše môže pochváliť aj rýdzo referenčným vyhotovením systému chladenia spoločnosti AMD. A ako teda tento absolútne nový Radeon dopadol v našich testoch? Však sa presvedčte sami!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/graficke-karty-amd-vs-nvidia.jpg

Grafické karty AMD vs. NVIDIA (HERNÉ TESTY)

AMD vs. NVIDIA. Večný boj, ktorému ľudia ozbrojení klávesnicou venujú nielen dlhé večery, ale aj značnú časť svojho života. A hocikedy to končí aj násilnou smrťou. V dnešnom článku ale nikoho zabíjať nebudeme a pozrieme sa na celú problematiku zo širšieho spektra, objektívne a tak, aby ste nikoho nemuseli zabíjať ani vy a svoj drahocenný čas venovali niečomu zmysluplnejšiemu. Porovnáme grafické karty od AMD a od NVIDIA čo do technológií aj čo do výkonu. AMD, alebo NVIDIA? Poďme na to.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/inno3d-rtx-3070-ichill-x3-8g-recenze.jpg

Inno3D GeForce RTX 3070 iCHILL X3 8G (RECENZIA A TESTY)

V pomerne bohatej ponuke spoločnosti Inno3D môžete nájsť hneď niekoľko veľmi zaujímavých kúskov grafických kariet. Jedným z nich je napríklad grafická karta Inno3D GeForce RTX 3070 iCHILL X3 8G, ktorú sme pre vás na Alza.sk nezabudli dôkladne otestovať.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gainward-rtx-3090-phoenix-gs-24g-recenze.jpg

Gainward GeForce RTX 3090 Phoenix GS 24G (RECENZE A TESTY)

Tím nejvýkonnějším, čím se může společnost GAINWARD ve své nabídce pochlubit, jsou grafické karty řady GeForce RTX 3090. Grafická karta Gainward GeForce RTX 3090 Phoenix GS 24G patří právě do této nejvýkonnější řady a my jsme ji pro vás na Alza.cz otestovali!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/inno3d-rtx-3060-ti-twin-x2-oc-8g-recenze.jpg

Inno3D GeForce RTX 3060 Ti TWIN X2 OC 8G (RECENZIA A TESTY)

Ak pri výbere novej grafickej karty uprednostňujete najmä dobrý pomer výkonu a ceny, určite by ste nemali prehliadnuť ponuku spoločnosti Inno3D, ktorá svoje grafické karty ponúka za pomerne atraktívne ceny. Jedným zo zástupcov týchto grafických kariet je potom Inno3D GeForce RTX 3060 Ti TWIN X2 OC 8G, ktorú sme pre vás dnes na Alza.sk dôkladne otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gainward-rtx-3060-ti-phoenix-gs-8g-recenze-nahled.jpg

Gainward GeForce RTX 3060 Ti Phoenix GS 8G (RECENZIA A TESTY)

Ste stredne náročným až náročnejším hráčom počítačových hier? Ak áno, potom by vás iste mohla osloviť grafická karta Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS 8G, ktorá ponúka nielen dostatok výkonu, ale aj dobrú výbavu a nadštandardné frekvencie. Však posúďte sami, my sme ju totiž pre vás na Alza.sk otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/sapphire-pulse-radeon-rx-5600-xt-6g-recenze-test.jpg

Sapphire PULSE Radeon RX 5600 XT 6G (RECENZIA A TESTY)

Jedným z vôbec najpredávanejších Radeonov RX 5600 XT je grafická karta Sapphire PULSE RX 5600 XT 6G od spoločnosti SAPPHIRE. A pretože sa u nás na Alza.sk grafické karty nielen predávajú, ale aj dôkladne testujú, poďme sa pozrieť, ako sa tejto grafickej karte darilo v našich testoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/test-recenze-chladice-pro-procesor.jpg

Vzduchové chladiče pre procesory do 50 € (RECENZIA A TESTY)

Porovnali sme pre vás 12 vzduchových chladičov pre procesory do 50 €. Testovali sme hlučnosť a výkon, spísali výsledky do prehľadných grafov a doplnili dôležité parametre, aby ste si práve aj vy mohli vybrať ten správny chladič pre svoj procesor. Máte už svojho favorita?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/recenze-test-seasonic-ssr-600tl.jpg

Seasonic SSR-600TL (RECENZIA A TESTY): pasívne chladený 600 W zdroj

Otestovali sme zdroj SSR-600TL od firmy Seasonic s certifikáciou 80 PLUS Titanium. Ide o pasívne chladený (teda tichý) zdroj s výkonom 600 wattov. Výrobca sa na svojich stránkach chváli vysokou účinnosťou, veľmi presnou reguláciou a nízkym zvlnením.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/7c08ca08-b477-457b-9460-3108664609b9.jpg

Samsung 970 EVO & Samsung 970 PRO (RECENZIA A TESTY)

Ďalší veľký test SSD diskov je tu! Tentoraz sme sa zamerali na série Samsung SSD 970 EVO a Samsung SSD 970 PRO. Ako obstáli jedny z najpredávanejších SSD na trhu v nespočetných benchmarkoch proti silnej konkurencii? To sa dozviete v našej recenzii!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/90aa4534-07b1-44a3-bae1-5a098aec8dc3.jpg

Battlefield 5 (TESTY) – Výkony grafických kariet AMD a NVIDIA

Počítačová hra Battlefield 5 nie je len obyčajným pokračovaním populárnej vojnovej série Battlefield spoločnosti EA DICE, je to tiež historicky vôbec prvú počítačová hra s podporou real-time ray tracingu, na ktorú pomerne dlho čakali všetci majitelia najnovších grafických kariet GeForce RTX. Majitelia ostatných grafických kariet však nemusia zúfať, túto hru si totiž zahrajú parádne, čo napokon uvidíte práve v dnešných testoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/9c413c4d-ea88-4ea7-a7c0-d7ac9585b337.jpg

Samsung Portable SSD (RECENZIA A TESTY)

Externé SSD disky ponúkajú bleskovo rýchle čítanie aj zápis, a preto sú dnes takmer perfektným prostriedkom na ukladanie veľkých objemov dát. V ďalšej z našich recenzií sme porovnali hneď niekoľko rôznych modelov externých SSD vrátane Portable SSD X5 a podrobili ich sérii benchmarkov. Ktorý SSD disk vyšiel z recenzie ako pomyselný víťaz?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/7b1f9bc2-22b5-4923-bd9a-66666a0d915e.jpg

Hitman 2 (TESTY) – Výkony grafických kariet AMD a NVIDIA

Ako sa darí grafickým kartám spoločností AMD a NVIDIA v počítačovej hre Hitman 2 a s ktorou kartou si túto počítačovú hru zahráte najlepšie? Tak presne na tieto otázky by vám mal odpovedať náš článok, v ktorom sme grafickej karty v hre Hitman 2 testovali.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi