Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Naše pobočky sú otvorené iba v režime výdajní.
Viac informácií k prevzatiu objednávok.

Pre rýchlejší výdaj na pobočkách odporúčame využiť vyzdvihnutie cez aplikáciu.

Reklamácie počas lockdownu prijímame bohužiaľ iba cez online formulár.

Velkolepý výprodej Čistá a dzravá domácnosť bez vírusov

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/zahradni-kalendar-leden-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Január v záhrade

Rozmaznávajte vašu záhradu a všetko čo v nej máte aj v zimných mesiacoch. Kontrolujte svoje stromy a kríky, starajte sa o zeleninu a zvieracích kamarátov, ktorí sa u vás občas zastavia v kŕmidle. Poradíme vám, ako sa starať v januári o dreviny v závislosti na snehovej prikrývke a ako sa úspešne zbaviť škodcov na stromoch. Dáme vám ale aj ďalšie užitočné tipy súvisiace so záhradou v januári.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/brezen-na-zahrade.jpg

Záhradný kalendár: Marec na záhrade

Prvý jarný mesiac marec so sebou prináša celý rad činností, ktoré je potrebné urobiť, aby vaša záhrada len kvitla. Oplatí sa venovať pozornosť ovocným stromom, okrasným drevinám aj trávniku. V marci je už čas aj na výsev zeleniny, úpravu živého plota alebo výsadbu ruží. Čo všetko je vhodné v tomto mesiaci na záhrade urobiť? Pripravili sme pre vás niekoľko užitočných tipov.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/zahradni-kalendar-unor-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Február na záhrade

December a január boli skôr také odpočinkové mesiace čo sa týka starostlivosti o záhradu. Februárom už začína príprava na jar. Aby ste sa dočkali krásnych stromov, ktoré vám budú robiť počas jarných a letných mesiacov radosť, a mohli ste zbierať chutné plody, je potrebné pomaly prebúdzať a chystať vašu ospalú záhradu. Nastáva čas prerezávania, odkrývania, ale aj výsadby. Prečítajte si, do čoho sa pustiť a na čo si dať pozor.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/listopad-na-zahrade_2.jpg

Záhradný kalendár: November na záhrade

Koniec sezóny je tu a záhrada ešte naposledy v tomto roku hýri farbami. Stromy strácajú farebné lístie, objavujú sa prvé zimné plody, ale súčasne ešte dokvitajú niektoré kvety a stále možno žať posledný zeleninu. Veľké množstvo opadaného lístia je navyše skvelým spôsobom, ako si dopriať pohyb na čerstvom vzduchu. Čaká vás rytie a hrabanie s cieľom upraviť a upratovania pôdy pred zimou. Ako o záhradu starať v novembri a na čo nezabudnúť?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/rijen-na-zahrade-tipy-triky.jpg

Záhradný kalendár: Október na záhrade

Október je mesiacom, ktorý sa nesie v duchu poslednej úrody neskorých druhov ovocia a zeleniny. Nastáva tiež pravý čas na výsadbu nových stromov a kríkov, jarných cibuľovín a trvaliek. V tomto mesiaci je tiež potrebné pripraviť záhony a trávnik na nadchádzajúcu sezónu, čo so sebou prináša veľa rytia, hnojenia a zazimovania. A na čo ešte nesmiete v októbri zabudnúť? To a oveľa viac sa dozviete v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/podzimni-uklid-nahledovy-obrazek.jpg

Jesenné upratovanie a príprava záhrady na zimu

Jeseň predstavuje pre väčšinu z nás obdobie, keď sa chystáme záhradu pekne vyčistiť a pripraviť na zimu. Treba ju pripraviť na pomyselný zimný spánok. Práce je však až nad hlavu. Poďme sa pozrieť, čo všetko je potrebné urobiť a ako si to čo najviac uľahčiť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zari-na-zahrade.jpg

Záhradný kalendár: September na záhrade

September je jedným z hlavných mesiacov zberu a spracovania dozretej úrody. Je to čas kompótovania, muštovania, zavárania, sušenia a pod. Čakať na vás bude tiež upratovanie opadaného ovocia, príprava a zateplenie záhonov, kosenie trávy, likvidácia škodcov a veľa ďalších činností, ktoré je potrebné vykonať na začiatku jesenného obdobia. Viete, čo ešte môžete vysadiť a ako sa máte postarať o chúlostivé paradajky? To a oveľa viac vám poradíme v našom septembrovom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/srpen-na-zahrade.jpg

Záhradný kalendár: August na záhrade

Viete, ako sa postarať o augustovú záhradu? V našom článku vám predstavíme výpočet všetkých dôležitých záhradníckych činností, poradíme sa zberom, neskorou výsadbou, likvidáciou škodcov i so správnou starostlivosťou o trávnik na konci leta.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zahradni-kalendar-cervenec-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Júl na záhrade

Júl na záhrade nám ponúka bohatú úrodu a nielen preto nás práve teraz čaká veľa práce. Okrem výdatného zavlažovania, kosenia trávnika, chemického postreku či vysádzania ovocia a zeleniny môžete začať so zberom niektorých ovocných stromov a so zberom úrody na zeleninových a ovocných záhonoch. V našom článku vám pripomenieme všetky dôležité činnosti a poradíme, ako ich správne vykonať.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zahradni-kalendar-cerven-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Jún na záhrade

V júni ustupuje premenlivé jarné počasie a prichádzajú teplé letné dni plné slnka. Aj v tomto mesiaci je potrebné venovať záhrade aj trávniku dostatok starostlivosti a závlahy. Viete, aké rastliny pokvitnú, ktoré plody už dozreli a akú zeleninu je potrebné nasadiť? V našom článku vám pripomenieme všetky dôležité záhradnícke práce, na ktoré by ste v júni nemali zabudnúť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zahradni-kalendar-kveten-nahled.jpg

Záhradný kalendár: Máj na záhrade

V máji na záhrade všetko rozkvitá, bujnie a pučí, a preto je nutné venovať vašim záhonom aj drevinám veľa času a úsilia. V našom článku vám pripomenieme všetky dôležité činnosti, ktoré je na záhrade v tomto mesiaci potrebné vykonať. Na záver pre vás máme pripravený tip pre domácich majstrov na vybudovanie vlastnej okrasnej skalky.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zahrada-duben.jpg

Záhradný kalendár: Apríl na záhrade

V apríli je záhrada už v rozpuku, a preto je nutné venovať jej veľa času a starostlivosti. Žiadny záhradkár by nemal zabudnúť skontrolovať pôdu, trávnik a postarať sa nielen o okrasné, ale aj o zeleninové a ovocné záhony. V našom článku vám pripomenieme dôležité práce, na ktoré by ste mali tento mesiac nemali zabudnúť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/pece-o-zahradu-a-travnik.jpg

Starostlivosť o trávnik a záhradu (TIPY A TRIKY)

Starostlivosť o trávnik a záhradu zahŕňa mnoho úkonov, ktoré je potrebné vykonávať v priebehu celého roka. Poradíme vám, ako sa starať o trávnik aj o záhradu od prvých krôčikov až po celkovú údržbu, a odporučíme vám osvedčené rady a tipy skúsených odborníkov. Dúfame, že náš sprievodca poradí každému nadšenému záhradníkovi, ako sa starať o trávnik a ako si vytvoriť tú pravú oázu pokoja a pohody.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/altan-zahradni-stineni-nahled.jpg

Záhradné tienenie vytvorí príjemné miesto na vonkajšiu relaxáciu

Slniečko je v lete veľmi príjemné. Relaxáciu na záhrade, terase či balkóne vám ale môže aj znepríjemniť. Preto je lepšie schovať sa do záhradného altánku, pergoly, pod slnečník či markízu alebo využiť záhradné tieniace plachty. Kedy zvoliť akú tieniacu techniku ​​a na čo si pri výbere dať pozor?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/zahradni-kalendar-prosinec-nahled.jpg

Záhradný kalendár: December na záhrade

Záhrada si zaslúži starostlivosť aj v zime. Predovšetkým okrasné stromčeky treba chrániť pred polámaním a nemali by ste prestať ani v pravidelnom zavlažovaní. To samozrejme nie je všetko, v zimnom období, obzvlášť v decembri, sa môžete krásne vyhrať s vianočnou výzdobou alebo pripraviť nádherné kŕmidlo pre vtáčiky. Prečítate si, čo všetko by ste mali v zime urobiť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/zahradni-vysavace-fieldmann-nahled.jpg

Náradie Fieldmann vám uľahčí prácu na záhrade

Česká značka Fieldmann ponúka široké portfólio záhradníckych a hobby výrobkov. V našom článku vám predstavíme pomocníkov pre jesenné upratovanie záhrady. Okrem trávnej kosačky sa vám bude hodiť aj záhradný vysávač Fieldmann FZF 4020-E. Pokiaľ skladujete vodu, tak by vám nemalo chýbať ani ponorné alebo kalové čerpadlo. Na koľko vás taká výbava vyjde?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Zahradni-svetla-bazen.jpg

Ako vybrať vonkajšie osvetlenie

Potrebujete vonkajšie osvetlenie na záhradu, do pergoly, na príjazdovú cestu, chodník či vstupné dvere? Pripravili sme pre vás podrobný prehľad toho najdôležitejšieho na výber vhodného svetla vrátane tipov na jeho ideálne umiestnenie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/ratanovy-nabytek-zahradni.jpg

Ratanový nábytok ponúka pohodlie, ktoré vydrží takmer večne

Hľadáte pekný a odolný ratanový nábytok pre svoju záhradu? Chcete skrášliť interiér svojho domu či zimné záhrady pohodlnými ratanovými kreslami? Poradíme vám, na čo si dať pri výbere pozor a odporučíme lacný ratanový nábytok.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zahradni_domek_lifetime.jpg

Záhradný domček: úschovňa náradia aj chatka na prespanie

Záhradný domček je ideálnym miestom na uloženie záhradného náčinia, náradia pre domácich majstrov aj športového vybavenia. Využiť ho môžete aj na rekreáciu na záhrade, občasné prenocovanie alebo ako pracovná dielňu. Vyberať môžete zo širokej škály veľkostí, rôznorodých vyhotovení, materiálov a farieb. V našom článku vám predstavíme všetky výhody záhradného domčeka a poradíme s jeho výberom na základe konkrétnych parametrov.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/zavlazovani-nahled.jpg

Správne zavlažovanie vám zaistí krásnu záhradu

Zdržiavate sa radi vo svojej záhrade a chcete, aby vyzerala krásne a upravene? Jednou z podmienok, ako to dosiahnuť, je správne zavlažovanie. Aké sú možnosti a ako často je vlastne vhodné vykonávať zalievanie?

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
WEB6
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi