Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Produkty ihned k odběru Baby weeks

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/Detska-vyziva.jpg

Výživa dětí aneb co by nemělo chybět v jídelníčku kojenců a batolat

Pro správný růst a vývoj by měl být dětský jídelníček pestrý a bohatý na živiny. Ovšem je třeba jej přizpůsobit věku dítěte a jeho potřebám. V průběhu měsíců se totiž organismus mění a s tím rostou i nároky na množství a poměr živin ve stravě. Jak si s tím úspěšně poradit a kdy které potravin správně zavádět, aby je dětské střevo lehce strávilo?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/alergie-na-lepek-u-kojencu.jpg

Najčastejšie zažívacie problémy detí pri prechode na UM a príkrmy

Náš článok je zameraný na najčastejšie zažívacie problémy, ktoré bežne postihujú až 75 % dojčiat. Väčšinou sa tieto ťažkosti objavia pri prechode na umelé mlieko alebo pri počiatočnom zavádzaní detských príkrmov, a preto sme sa priamo orientovali na toto obdobie, v ktorom sa väčšinou prejavia potravinové alergie u bábätiek, ako je alergia na kravské mlieko u dojčiat alebo alergia na lepok. Ako teda postupovať a čo robiť v prípade, že dieťa odmieta príkrmy, zrazu sa objaví zápcha u dojčaťa po zavedení príkrmov, alebo nezvyklé vracanie u dojčiat po príkrme?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_7.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 18. týždeň

Ak vás zaujíma, ako prebieha 18. týždeň tehotenstva a aké zmeny v ňom môžete očakávať, prečítajte si nasledujúci článok. Dozviete sa v ňom, čo je pre osemnásty týždeň tehotenstva typické, akým spôsobom sa vyvíja vaše bábätko aj aké zdravotné komplikácie vás môžu 18. týždeň tehotenstva nepríjemne prekvapiť. Prinášame mnoho rád aj odporúčaní pre všetky nastávajúce mamičky, ktoré čoskoro vstúpia do 18. týždňa tehotenstva.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_6.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 17. týždeň

Sedemnásty týždeň tehotenstva znamená pre ženu príjemné obdobie, v ktorom sa telíčko vášho bábätka deň odo dňa zdokonaľuje ako na povrchu, tak postupným vývojom iných vnútorných orgánov. Užívajte si 17. týždeň tehotenstva naplno a prečítajte si najdôležitejšie poznatky a informácie, ktoré sa vám iste budú hodiť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/dudlik-nahledovy-obrazek.jpg

Všetko okolo cumlíka: Výhody a nevýhody, používanie a čistenie

V našom článku sme pre vás odpovedali najčastejšie otázky okolo cumlíka. Prečítajte si napríklad, ako naučiť dieťa na cumlík, odkedy cumlík používať, ako vyvariť cumlík, ako často meniť cumlík a ďalšie dôležité témy. Ako bonus prinášame návod, ako vyrobiť sponu na cumlík.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_3_1.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 16. týždeň

Ako prebieha 16. týždeň tehotenstva a aké zmeny sa odohrávajú vo vašom tele? Je už možné cítiť prvé pohyby bábätka alebo určiť pohlavie bábätka? Aké vyšetrenia a testy čakajú budúcu mamičku a ako ovplyvňujú priebeh tehotenstva hormóny? V našom článku sa dozviete všetky dôležité informácie, ktoré súvisia s témou 16. týždeň tehotenstva.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_5.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 15. týždeň

Dozviete sa, aké novinky si pre vás pripravil 15. týždeň tehotenstva aj ako postúpil vývoj vášho bábätka. Zameriame sa na správne držanie tela v tehotenstve a poradíme vám, aká fyzická aktivita je vhodná pre 2. trimester. Na záver vám odporučíme navštíviť obchody s tehotenskou módou, aby ste sa aj v tehotenstve cítili štýlovo a trendy.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_4.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 14. týždeň

Štrnásty týždeň tehotenstva je počiatkom druhého trimestra, ktorý väčšina mamičiek hodnotí ako najkrajšie tehotenské obdobie. Klasické tehotenské nepríjemnosti charakteristické pre prvé tri mesiace tehotenstva postupne vymizli a bruško vás zatiaľ ešte neobmedzuje pri vašich obľúbených aktivitách. Vaše bábätko už má plne vyvinuté najdôležitejšie orgány, ktoré sa ujímajú vlastnej činnosti, a začína precvičovať svoje mimické svaly v tvári. Aké odporúčania prinášame pre 14. týždeň tehotenstva?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/mlecna-kase-nestle-natures-selection.jpg

Testované mamičkami: NESTLÉ Nature's Selection Mliečna kaša

Mliečna kaša od Nestlé je novinkou v sortimente značky, ktorá kráča v ústrety trendu obmedzovania pridaných cukrov v pokrmoch pre deti. Deti sa s veľkým množstvom cukrov stretávajú už čoskoro, takže každý produkt, ktorý neobsahuje pridané cukry, a pozor – tiež žiadne sladidlá, má môj rešpekt. A ako je to teda s novou kašou od Nestlé?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_3.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 13. týždeň

Trinásty týždeň tehotenstva znamená pre budúcu mamičku krásne obdobie, v ktorom ako mávnutím čarovného prútika miznú počiatočné tehotenské ťažkosti a nastáva harmonický čas tešenia a plánovania. Bábätku veľkosti slivky už začínajú samostatne pracovať niektoré dôležité orgány a jeho tvár získava reálnu podobu malého človiečika. Čo ďalšie prináša 13. týždeň tehotenstva?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/tehotenstvi-tyden-po-tydnu_2.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 12. týždeň

Dvanásty týždeň tehotenstva konečne prináša budúcim mamičkám úľavu od tehotenských nevoľností a tiež už môžete pomaly hodiť za hlavu obavy z rizík a komplikácií, ktoré bohužiaľ občas v prvom trimestri tehotenstvo ukončia. Hoci je váš drobček veľký asi ako plod kivi, vyklenuté bruško už nemožno prehliadnuť a iste máte aj problém dopnúť svoje obľúbené džínsy. Čaká vás dôležitý okamih prvotrimestrálneho skríningu, na ktorom už možno zistíte, či čakáte dievčatko alebo chlapčeka. Čo ďalšie 12. týždeň tehotenstva prináša?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/kojenec.jpg

Pitný režim dojčiat a batoliat v letnom období

V horúcich letných mesiacoch je pitný režim detí potrebné starostlivo strážiť. Ako je to však s bábätkami? Stačí dojčatám aj v horúčavách iba mlieko? Pozrite sa, od kedy začať dávať dojčaťu vodu, ktoré nápoje sú pre deti vhodné a ako spoznať hroziacu dehydratáciu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Nahled_plavani.jpg

Plávanie s bábätkom, pre koho je vhodné?

Plávanie s bábätkom prináša radosť a prirodzenú možnosť rozvoja aj vzťahu medzi bábätkom a rodičom. Začať s plávaním dojčiat môžete už veľmi skoro, od zahojenia pupka. Plávanie je príjemné obom, je však dobré vedieť, kedy sa plávaniu radšej vyhnúť. Plávanie s dieťaťom premyslite a radšej zavrhnite najmä vtedy, ak vaše bábätko veľmi trpí ekzémom alebo má astmu. A nezabudli sme pre vás pripraviť zoznam, čo v bazéne s bábätkom budete potrebovať, aby všetko prebehlo hladko.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/tehotenstvi-tyden-po-tydnu_1.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 11. týždeň

Jedenásty týždeň tehotenstva vám môže priniesť jedinečný zážitok v tehotenskej poradni, kde možno prvýkrát počujete tlkot srdiečka vášho bábätka. Bruško sa vám pomaly začína zväčšovať a asi si budete musieť častejšie odskočiť na toaletu. Vášmu dieťatku sa v tomto období tvorí hlavne oporná sústava a dozrievajú dôležité vnútorné orgány. Prečítajte si o 11. týždni tehotenstva, dôležitosti dodržiavania pitného režimu aj o tom, ako si pri cestovaní v tehotenstve v aute zaistíte vlastné pohodlie s ohľadom na bezpečnosť vášho bábätka.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/priprava-tasky-do-porodnice-nahled.jpg

Čo so sebou do pôrodnice? Nachystajte si tašku do pôrodnice včas

Zvlášť prvorodičky trápi ku koncu tehotenstva zoznam vecí, ktoré by si mali zbaliť do pôrodnice. Kedy zbaliť tašku do pôrodnice? Dá sa taška do pôrodnice aj kúpiť? A ako by mala výbava do pôrodnice vyzerať? Prinášame kompletný zoznam a praktické tipy niekoľkonásobných mamičiek, ktoré určite oceníte.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/ruzove-boticky.jpg

Ako spoznať tehotenstvo

Plánujete bábätko, alebo máte podozrenie, že ste neplánovane tehotná? V oboch prípadoch sa vám bude hodiť poznať jednotlivé príznaky tehotenstva, aby ste tehotenstvo mohli spoznať čo najskôr, a napríklad aj bez testu. Poďme sa spoločne pozrieť, kedy sa prejavia prvé príznaky tehotenstva, ako spoznáte, že ste tehotná, kedy si urobiť tehotenský test a kedy zájsť ku gynekológovi.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/tehotenstvi-tyden-po-tydnu.jpg

Tehotenstvo po týždňoch: 10. týždeň

Desiaty týždeň tehotenstva je obdobie, v ktorom môžete zaznamenať častejšie návaly tepla a potenie súvisiace so zvýšenou tepovou frekvenciou. Pokračuje vývoj vášho bábätka, ktorého tvárička začína získavať reálnu podobu, štartuje vývoj pohlavných orgánov, dotvárajú sa končatiny. V našom článku venovanému 10. týždňu tehotenstva sa dozviete, aké potraviny sú vhodné jesť pre dostatočný príjem železa, aké povolania sú pre tehotnú ženu rizikové aj ďalšie dôležité informácie pre 10. týždeň tehotenstva.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/Pitny-rezim-novorozence-nahled.jpg

Ako dlho a ako často dojčiť

Pitný režim dojčiat je veľmi dôležitý pre ich zdravý vývoj. Ako dlho a ako často kojiť novorodenca, aby mu nič nechýbalo? Čo robiť v prípade, keď bábätko nechce piť a kedy je pre neho vhodná dojčenská voda či čaj pre dojčatá? Pozreli sme sa na zúbok týmto a mnohým ďalším otázkam, ktoré vás zaujímajú ohľadom dojčenia. Zistite všetko, čo potrebujete.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/avionaut-pixel-uvod.jpg

Autosedačka Avionaut Pixel 2019 (RECENZIA)

Značka Avionaut prináša na slovenský trh hneď niekoľko modelov autosedačiek, model Aerofix pre staršie deti sme pre vás už testovali, teraz sme sa pozreli na zúbok modelu pre deti od narodenia. Každý vek si žiada iné potreby, a to aj v prípade autosedačiek. Čo teda potrebuje novonarodené bábätko a jeho mamička či otecko pri jeho prevážaní?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/avionaut-aerofix-uvodni-foto.jpg

Autosedačka Avionaut Aerofix 2019 (RECENZIA)

Autosedačka Aerofix je určená pre deti medzi 9 až 18 kilogramami, v čom sa pohybujú obaja moji chlapci, takže ju testovali obaja, aj keď starší syn už je pri limite, čo sa týka výšky. Okrem pohodlia je pre mňa zásadná tiež bezpečnosť, ktorú som pre vás síce netestovala, avšak sa môžem spoľahnúť na striktné normy švédskeho skúšobného ústavu VTI, kde autosedačka úspešne prešla prísnym Testom PLUS.

Prečítať viac »
123...
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB6
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi