Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/vodni-chlazeni-nejlepsi-2024.jpg

Najlepšie vodné chladenia pre procesory (AiO 280mm)

Vyberáte menšiu PC skriňu a zároveň výkonný procesor? Potom sa ponúka otázka, čím ho budete chladiť. Dobrou cestou sú vodné AiO chladiče s rozmerom 280 mm, ktoré už zvládnu ochladiť poriadnu dávku odpadového tepla. Tých je ale na trhu celá hromada a nie je ľahké si vybrať ten správny. V dnešnom článku uvidíte 8 chladičov, ktoré sme preverili nielen čo sa týka výkonu, ale aj hlučnosti. Tak čítajte ďalej! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/snapdragon-8s-gen-3-20-nahled.jpg

Snapdragon 8s Gen 3 je výkonný, podporuje AI a objaví sa v zabijakoch vlajkových telefónov

Procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 má byť hlavným pohonom „zabijakov vlajkových lodí“, teda telefónov, ktoré si trúfajú na popredné priečky, ale niektoré funkcie im chýbajú, takže nedosahujú absolútny vrchol. Výkon má mať novinka slušný, rovnako tak aj funkčnú výbavu, niekde sa ale šetriť muselo. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-cpu.jpg

Najlepšie procesory (2023): Aký procesor vybrať?

Procesor je bezpochyby tou najdôležitejšou časťou každého počítača. Aký je ale ten najlepší procesor? Koľko má mať jadier? Aké má dosahovať takty? Ako silnú grafickú kartu dokáže nakŕmiť? Akú vysokú spotrebu by mali tie najlepšie procesory mať a čím by sa mali chladiť? A hlavne, aký je ten najlepší procesor za peniaze, ktoré ste ochotní minúť? Tento článok je odpoveďou na najčastejšie otázky a nedoceneným pomocníkom pri výbere toho správneho a najlepšieho procesora v roku 2023. Poďme na to! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-9-7900x3d-recenze-nahled.jpg

AMD Ryzen 9 7900X3D (RECENZIA A TESTY)

Dlho očakávané herné verzie vlani vypustených Ryzenov 7000 sú konečne tu. Tieto procesory dostali upgrady vo forme 3D V-CACHE, ktorá sľubuje nielen výrazne vyšší výkon v náročných hrách na procesor, ale aj výbornú energetickú efektivitu. V tejto recenzii sa pozrieme na výkon Ryzenu 7900X3D od AMD v tých najnáročnejších hrách a scenároch. Pri tejto príležitosti sme zároveň namerali 20 modelov procesorov, aby ste mali z čoho vyberať. Tak poďme na to! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-core-i9-recenze-2022.jpg

Intel i9-12900KS (RECENZIA A TESTY)

Už koncom roka nás čaká smršť v podobe ďalšej, 13. generácie Intel procesorov s kódovým označením Raptor Lake. Tá by mala priniesť nielen viac efektívnych jadier, ale aj väčšiu a rýchlejšiu cache, čo bude poznať hlavne na hernom výkone. Ešte si ale pár mesiacov počkáme. Aby sme sa nenudili, poďme sa pozrieť na posledný počin Intelu, procesor Intel Core i9-12900KS, vyšponovaný až na 5,5 GHz. Ako obstojí oproti konkurenčným AMD procesorom vrátane najnovšieho Ryzenu 7 5800X3D s 3D V-CACHE?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/inte-core-i3-recenze-test.jpg

Intel Core i3-12100F (RECENZIA A TESTY): výkonné štvorjadro za pár eur

Existuje najlacnejší, ale zároveň slušne výkonný procesor? Taký, na ktorom sa dá nielen slušne pracovať, ale hlavne hrať najnovšie hry? Človek by povedal, že to je nezmysel. Intel svojou poslednou 12. generáciou rozvíril nielen segment hi-endového hardvéru, ale predovšetkým nasadil veľmi vysokú latku v oblasti low-endu a v nízkorozpočtovej hladine procesorov. Intel Core i3-1200F je prekvapivo výkonné štvorjadro s ôsmimi pracovnými vláknami za necelých 115 €, ktoré nemá žiadnu konkurenciu. Poďme sa pozrieť, čo tento kúsok kremíka dokáže. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-vs-intel-nahled.jpg

Procesory Intel vs. AMD v PC hrách (TESTY A VÝSLEDKY)

AMD vs. Intel. Otázka, s ktorou si lámali hlavu už dávni stoikovia v helenistickej ére. Dnes už ale nejde o denný chlieb filozofických škôl, ale o existenčnú otázku expertov, ktorých táto téma trápi naprieč diskusnými fórami a sociálnymi sieťami. Ktorý procesor vám prinesie viac radosti a lepší pôžitok z hry? AMD Ryzen 5 7600X, alebo Intel i5-14600KF? Alebo snáď Intel i7-14700K, či Ryzen 7 7800X3D? A čo Ryzen 9 7950X3D vs. i9-14900KF? AMD, alebo Intel? Prečítať viac »

Ako vybrať procesor

Výber procesora do počítača nie je jednoduchá záležitosť. Ako výkonný CPU vybrať? Aké zvoliť chladenie a operačné pamäte? A ako sa zorientovať v pojmoch ako jadrá, pracovné vlákna, pamäťové kanály či TDP? Presne na tieto aj iné otázky tu nájdete odpoveď. Pri pohľade na nemalé ceny (nielen) herných procesorov je jasné, že chybovať pri výbere sa nevypláca!  Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-desktopove-procesory.jpg

Intel: generácia procesorov (PREHĽAD)

Aký procesor do počítača? Procesor je kľúčovou súčiastkou počítača a rozhodne nie je dobré podceniť jeho výber. Viete, čím sa od seba jednotlivé procesory líšia a na akú činnosť sú určené? Pripravili sme pre vás prehľad a porovnania posledných generácií desktopových procesorov Intel a nezabudli sme ani pridať niekoľko tipov na výber na konkrétne použitie. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-5000-recenze-test.jpg

AMD Ryzen 5000 (RECENZIA A TESTY)

Dlho očakávaný moment, na ktorý sa hráči a kreatívci netrpezlivo tešili, je opäť tu! Keď Lisa Su sľubovala, že sa dočkáme agresívneho postupu AMD na trhu, veľa váhy som tomu osobne neprikladal. AMD ale prichádza s ďalšou generáciou Ryzen procesorov na architektúre Zen 3 pod kódovým označením Vermeer a v zmysle posledných udalostí musím uznať, že to asi naozaj myslela vážne. Dosť ale rečí, poďme na reálne testy! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-core-i7-11700k.jpg

Nové Intely: Ako sa podaril Intel Core i7 11700K? (RECENZIA)

Žiadali ste o recenziu komponentov - a tak vám prinášame recenziu nového Intelu Core i7 11700K! Ako sa podaril? To sa dozviete v našej recenzii! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/procesory-od-google-a-dalsi-novinky.jpg

Ohybný Mi Mix Fold, top Sony Xperia 1 III, Google chystá vlastné procesory a ďalšie! (NOVINKY)

Svoj ohybný telefón pripravuje Xiaomi - a ich Mi Mix Fold má také parametre, že nám nezostáva sa ako tešiť! Špičkový telefón predstaví aj Sony, DJI uvedie nový dron - a Google možno začne s výrobou vlastných čipov! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-uplatnit-hru-zdarma.jpg

Ako uplatniť herný kupón k procesoru a grafickej karte? (NÁVOD)

Kúpili ste si nový procesor alebo grafickú kartu a dostali ste k nim hru zadarmo? V dnešnom návode vám krok za krokom ukážeme, ako kupón uplatniť a ako hru aktivovať. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/apple-airpods-max-nahled_1.jpg

Apple Airpods Max, nové ARM procesory Apple Silicon, Xiaomi Mi 11 a ďalšie! (NOVINKY)

Apple prináša nová a veľmi luxusné slúchadlá Airpods Max, ale aj nové a výkonnejšie procesory z radu Apple Silicon! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/1_96.jpg

Procesory Intel Tiger Lake (VŠETKO, ČO VIEME)

Máme bližšie informácie k novým procesorom od Intelu. Nesú dobre zapamätateľné meno Tiger Lake a sú prvým zástupcom 11. generácie. Ako sa podarilo vylepšiť 10nm výrobný postup? A kedy očakávame prvé notebooky v našej ponuke? Všetko sa dozviete z nášho článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-4000-procesory.jpg

AMD Ryzen 4000 (PREHĽAD): najlepšie notebooky v ponuke

Či už fandíte Intelu, alebo AMD, iste vás bude zaujímať príchod nových mobilných procesorov Ryzen 4000 Renoir. Dokonca sa môžete tešiť na cenovo dostupné notebooky s až 16-vláknovými CPU. A kedy sa prvé notebooky objavia na našom trhu? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-3-test-recenze.jpg

AMD Ryzen 3 3100 a 3300X – výkonné štvorjadrá za pár drobných (RECENZIA A TESTY)

Ako zostaviť budget gaming PC, je otázka plná kompromisov. Jedno je ale jasné – procesor musí nakŕmiť grafickú kartu. A čím silnejšiu grafickú kartu budeme mať, tým výkonnejší procesor budeme potrebovať. Je teda vôbec možné ušetriť niekoľko stoviek na procesore, a zaobstarať tak silnejšiu GPU? AMD vracia do hry štvorjadrá v modeloch Ryzen 3 3100 a Ryzen 3 3300X. A čo dokáže procesor za 130 € s tak silnou kartou, ako je 2080 Ti? Udrží konkurencia tempo? Budete veľmi milo prekvapení. Viac v nasledujúcej recenzii a testoch. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-comet-lake-recenze-test.jpg

Intel Comet Lake i5-10600K a i9-10900K (RECENZIA A TESTY)

Intel s 10. generáciou procesorov opäť posúva hranice o niečo ďalej. Dnes sa zameriame na šesťjadrový herný procesor Intel Core i5-10600K a desaťjadrový Intel Core i9-10900K. Ako si tieto novinky viedli v priamom porovnaní s konkurenčnými, cenovo porovnateľnými procesormi AMD? Čítajte v našej recenzii! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-comet-lake-s-nahled.jpg

Intel Comet Lake-S (VŠETKO, ČO VIEME) – nové až 10-jadrové procesory

Intel má problémy s vývojom nových procesorov, ale z rukáva vyťahuje tromf v podobe až 10-jadrových CPU Intel Comet Lake-S. Čo všetko o nich vieme? A kedy sa očakáva ich predajný štart? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/taktovani-nahled.jpg

Ako pretaktovať procesor? (TIPY A TRIKY)

Ako správne pretaktovať procesor a získať výkon navyše? Ide to jednoducho a bezpečne, ak viete, ako na to. V tomto článku vysvetľujeme, ako taktovať nielen CPU Intel, ale aj AMD Ryzen. Na čom záleží a aké sú pravidlá hry? Viac v dnešnom návode od nášho overlockera Elkima. Prečítať viac »
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií