Disney+: Všetko, čo potrebujete vedieť

Zobraziť katalóg

• Autor: Štěpán Lenk

(Update): Doplnené o nové informácie o výške predplatného.

Streamovacia služba Disney+ konečne dorazila aj do našej kotliny a zďaleka neponúka len animované filmy s myšákom Mickeym a jemu podobným postavičkám, ako by možno jej názov mohol napovedať. Pokiaľ teda o predplatení disneyovskej platformy premýšľate, pokračujte v čítaní, v našom článku sa o nej dozviete všetko potrebné.

Disney Plus; screenshot: tituly

zdroj: Disney

Disney Plus – OBSAH

 1. Čo je Disney Plus?
 2. Je Disney+ dostupné na Slovensku?
 3. Je Disney Plus k dispozícii v slovenčine?
 4. Disney Plus cena
 5. Na čom môžeme Disney+ sledovať?
 6. Tipy na tie najlepšie filmy, seriály a dokumenty na Disney Plus

Čo je Disney Plus?


Za vznikom Disney+ stojí americká multimediálna spoločnosť The Walt Disney Company (skrátene jednoducho len „Disney“), ktorá vo svete showbusinessu funguje už bezmála 100 rokov. Disney+ v USA odštartovala 12. novembra 2019 a k dnešnému dňu má celosvetovo viac ako 150 miliónov aktívnych používateľov, čo je veľmi pôsobivé číslo. 

Rovnako, ako väčšina streamovacích služieb, aj Disney+ od svojho spustenia expanduje do ostatných svetových krajín a rozširuje tak svoju pôsobnosť. Vďaka tomu sa aj na Slovensku a v Česku môžeme tešiť z prístupu k bohatej knižnici hraných aj animovaných filmov či seriálov štúdií Walt Disney či Pixar, nájdete tu ale aj komiksové trháky od Marvelu, slávne sci-fi Star Wars alebo dokumenty National Geographic.

Celkovo tak Disney+ od spustenia ponúka viac ako 2 000 titulov zložených z približne 800 filmov, 900 seriálov a 130 exkluzívnych titulov, medzi ktorými jednoznačne vyčnieva parádna sci-fi show Mandalorian, Andor či superhrdinské seriály WandaVision, Loki a ďalšie.

Disney Plus; The Mandalorian logo
Star Wars show The Mandalorian je hlavným ťahákom Disney+.

Je Disney+ dostupné na Slovensku?


Streamovacia služba Disney+ je v našich končinách dostupná od 14. júna 2022.

Je Disney Plus k dispozícii v slovenčine?


Disney+ je u nás dispozícii v slovenskom jazyku, čo sa pochopiteľne týka ako ponúkaného obsahu, tak aj samotného používateľského rozhrania.

Disney Plus cena


Cena mesačného predplatného Disney Plus je 9,99 €. Ročné predplatné používateľa vyjde o niečo lacnejšie, presnejšie na 99,90 €. Ceny sa tak držia približne na úrovni ostatných streamovacích služieb dostupných na Slovensku.

Za spomínané ceny Disney+ ponúka vysokú kvalitu obrazu, možnosť sledovať až na štyroch zariadeniach naraz, neobmedzené sťahovanie až pre desať zariadení, podporu IMAX Enhanced pri vybraných tituloch alebo možnosť nastavenia až siedmich rôznych profilov, vrátane detských.

Na čom môžeme Disney+ sledovať?


Pokiaľ premýšľate, na akých zariadeniach môžete obsah Disney+ sledovať, ide o naskrz štandardnú ponuku. Postačí vám prakticky akýkoľvek inteligentný telefón či tablet podporujúci Android alebo iOS, smart TV, počítač s webovým prehliadačom alebo konzoly PS5, PS4, Xbox Series X/S alebo Xbox One, kam si môžete aplikáciu Disney+ stiahnuť.

Tipy na tie najlepšie filmy, seriály a dokumenty na Disney Plus


Pokiaľ neviete, akým smerom na Disney+ na začiatku vykročiť, dali sme pre vás dohromady tipy na najzaujímavejšie filmy, seriály a dokumenty, ktoré si tu môžete pustiť. Tak si prejdite si náš výber a možno vás niečo zaujme.

Disney Plus; screenshot: najlepšie filmy a seriály

Vybrať si z bohatej ponuky Disney Plus nemusí byť úplne jednoduché, najmä pokiaľ práve neviete, na čo máte chuť. V takej chvíli prídu vhod naše tipy.

i Mohlo by vás zaujímať

Čo sme o Disney+ napísali skôr

Disney+ (OBSAH)

 1. (25. 2. 2020) Budúcnosť Star Wars na platforme Disney+
 2. (24. 2. 2020) Plány na rozšírenie Disney+ v roku 2020
 3. (20. 11. 2019) Disney oslavuje 10 miliónov predplatiteľov a prvé ohlasy na Mandalorian
 4. Disney+ ako streamovacie impérium
 5. Licenčné obmedzenia Disney+
 6. Ako sledovať Disney+?
 7. Najočakávanejšie filmy a seriály na Disney+
 8. Disney+ vs. Apple TV+ vs. Netflix vs. HBO GO: cena a ponuka titulov

(25. 2. 2020) Budúcnosť Star Wars na platforme Disney+

Jedným z najväčších lákadiel Disney+ je pochopiteľne univerzum Star Wars. Okrem ďalšieho pokračovania filmovej ságy Star Wars je už teraz potvrdený druhý rad seriálu Mandalorianov. Ten dorazí už v októbri 2020 a možno sa bude točiť okolo obľúbenej postavičky „Baby Yoda“.

21. februára 2020 sa potom na Disney+ objavila fanúšikmi dlho očakávaná 7. sezóna animovaného seriálu Star Wars: The Clone Wars. Celkom 12 epizód sa bude postupne objavovať každý piatok.

Ťahákom je samozrejme aj postava Obi-Wana Kenobiho, ktorú opäť stvárni Ewan McGregor. Podľa pôvodného plánu sa malo začať s natáčaním zhruba 6 dielov už tento rok v lete. Došlo však ku komplikáciám, a to z dôvodu výrazného prepisovania scenára. Natáčanie tak začne až na začiatku roka 2021 s tým, že premiéra prebehne pochopiteľne exkluzívne na Disney+ v roku 2022.

(24. 2. 2020) Plány na rozšírenie Disney+ v roku 2020

Na konci minulého roka prebehlo pomerne úspešné spustenie služby Disney+ na trhoch v USA, Kanade, Holandsku, Austrálii alebo na Novom Zélande. Unikátny obsah prilákal za tri mesiace takmer 30 miliónov predplatiteľov, čo je mimoriadny výsledok. A aké sú ďalšie plány na rozšírenie počas roka 2020?

 • Koniec marca 2020 – Veľká Británia, Írsko, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Švajčiarsko, Rakúsko, India;
 • Leto 2020 – Belgicko, Portugalsko, Dánsko, Nórsko, Švédsko, Fínsko.
Tento cestovný poriadok naďalej potvrdzuje špekulácie, že sa u nás dočkáme Disney+ najskôr na konci roka alebo dokonca až v prvom štvrťroku 2021.


(20. 11. 2019) Disney oslavuje 10 miliónov predplatiteľov a prvé ohlasy na Mandalorian

Ubehli len dva mesiace od štartu streamovacej služby Disney+ a už tu máme oznámených 10 miliónov používateľov. To je pozoruhodný počin! Aj napriek miernej pôrodnej bolesti (krátkodobá nedostupnosť služby, nefunkčná registrácia, zasekávanie videí) panuje u manažérov Disney veľká spokojnosť. A ako sú na tom samotní používatelia?

Ako sa predpokladalo, tak Disney+ je taký moderný program, pri ktorom bude tráviť čas celá rodina. Pozitívne ohlasy totiž mieria smerom na celý rad podporovaných platforiem a možnosť streamovať až na 4 zariadeniach súčasne v rámci jednej domácnosti. Podobne ako Netflix využíva Disney+ tiež tvorbu až 7 používateľských profilov. Vďaka tomu budete mať vždy prehľad, pri akej časti ste naposledy pri sledovaní skončili.

Disney+, aplikácia
Prehľadné rozhranie Disney+ pri sledovaní na smart televízore.

A aké sú ohlasy na prvé diely očakávaného seriálu Mandalorian zo sveta Star Wars? Rozhodne nadchne skalných fanúšikov a poteší obyčajného diváka. Podľa prvých dvoch dielov ide o taký western z divokého západu, kde však občas dôjde aj na použitie svetelného meča. Ohromný rozpočet však na prvý pohľad vidieť nie je a vôbec z vizuálneho podania vyzerajú hociktoré scény celkom prázdno.

Veľkú výčitku si seriál vyslúžil za krátku stopáž. Tá pri prvom diele dosahuje na chabých 39 minút a druhom dokonca len na 31 minút. To je jednoducho málo aj s ohľadom na to, že prvá séria má iba 8 dielov. A môžeme potvrdiť, že na druhej sérii sa už usilovne pracuje.

Naďalej platí, že streamovacia služba Disney+ nie je dostupná zo SR. Dokonca ani cez platené VPN pripojenie.

Disney+ ako streamovacie impérium

Ikonické filmové štúdio Disney vstupuje na trh streamovacích služieb a rozhodne nechce hrať žiadne tretie husle. Ambície sú veľké. Aby aj nie, keď sa len tak letmo pozrieme na obsah, ktorý spadá pod Disney. Ide napríklad o Star Wars, celé Marvels Studio, animované filmy od Pixaru alebo relatívne nedávno pohltené gigantické filmové štúdio 21st Century Fox s vlastnou streamovacou sieťou Hulu.

Celkový obsah sa odhaduje na viac ako 500 filmov a zhruba 7 500 seriálových epizód. A samozrejme, že do budúcnosti už len porastie.

i

Ešte neviete, že Netflix konečne hovorí česky? Áno, už je to pár týždňov, čo tento americký gigant spustil českú mutáciu vrátane rozšíreného obsahu s českým dabingom a titulkami.

Licenčné obmedzenia Disney+

S tou obrovskou porciou filmovej, seriálovej a dokumentárnej tvorby sa však spája aj pomerne dosť zásadných obmedzení. Najmä ide o licenčné práva. Disney je síce ich majiteľom, ale napríklad práva na filmy Star Wars predal Netflixu. Čo to znamená? Jednoducho bude mesiace a v niektorých prípadoch možno aj roky trvať, než vypršia rôzne zmluvy s inými obsahovými programami a obľúbené filmy uvidíte na Disney+.

Všetko navyše mimoriadne komplikuje skutočnosť, že tieto práva sú viazané na rôzne regióny. Môže sa tak stať, že americký divák už uvidí veľa obsahu navyše oproti tomu európskemu. To je veľký rozdiel napríklad oproti >Apple TV+, kde služba odštartovala 1. novembra výhradne s vlastným obsahom a okamžite vo viac než 100 krajín po celom svete.

Disney+
Výhľad pre nasledujúce roky v oblasti vlastnej tvorby obsahu pre Disney+.

Cena a kľúčové výhody Disney+

Cena Disney+ leží vzhľadom na ponúkaný obsah veľmi nízko. Konkrétne ide o 7 dolárov na mesiac, prípadne výhodnejší balíček za 70 dolárov na celý rok. Disney+ má navyše len jednu tarifu, takže na rozdiel od Netflixu dostanete za uvedenú čiastku maximálnu 4K kvalitu vrátane HDR a priestorového zvuku. Samozrejme iba tam, kde je to technicky možné.

Medzi kľúčové výhody streamovacej služby Disney+ patria:

 • kvalitný obsah pre celú rodinu;
 • audiovizuálna kvalita – rozlíšenie 4K, HDR a priestorový zvuk;
 • všetky filmy z prostredia Star Wars aj s očakávaným seriálom Mandalorian;
 • marvelovky na jednom mieste;
 • komerčne úspešné značky Deadpool, X-Men, Simpsonovci, Akta-X a mnohé ďalšie vďaka pohlteniu štúdia 21st Century Fox;
 • legendárny Avatar vrátane chystaných pokračovaní;
 • cena len 7 dolárov na mesiac alebo 70 dolárov na rok.

Ako sledovať Disney+?

Filmové impérium Disney si nemôže dovoliť žiadne zaváhanie a obsah bude dostupný prakticky na všetkých platformách.

 • Aplikácia pre Android, iOS, Xbox One, PlayStation 4, Apple TV;
 • aplikácie pre smart televízory s OS na báze Androidu;
 • streamovacia služba Roku;
 • Google Chromecast;
 • web disneyplus.com v prehliadači Safari, Firefox, Edge alebo Chrome.

Až po štarte uvidíme, či budú všetky uvedené platformy okamžite k dispozícii, alebo napríklad aplikácie pre herné konzoly dorazia s oneskorením.

Disney+, streamovanie
Aplikácia Disney+ bude dostupná na celý rad platforiem.

Kedy odštartuje vysielanie Disney+?

Streamovacia služba Disney+ bude v prvej fáze dostupná len v USA, Kanade, na Novom Zélande, v Austrálii, Veľkej Británii a Holandsku. To v súčte predstavuje stámilióny divákov hovoriacich prevažne anglicky. V kalendári si zaškrtnite dátum 12. novembra.

A ako to bude so štartom vysielania Disney+ v Slovenskej republike? V tejto chvíli nie je žiadny dátum potvrdený, ale všeobecne sa špekuluje až o druhej polovici roka 2020. Spoločnosť Disney už skôr uviedla, že do konca roka 2021 chce streamovať do celého sveta.

Najočakávanejšie filmy a seriály na Disney+

V prvom rade musíme uviesť, že veľa filmového a seriálového obsahu je ešte len vo výrobe. Disney má nachystaných niekoľko miliárd dolárov a podľa dostupných ukážok to bude vidieť už na prvý pohľad. V nasledujúcich rokoch tak dôjde na premiéru zhruba 100 filmov a desiatok rôznych seriálov. Samozrejme aj z najlákavejšieho prostredia Star Wars alebo z univerza spoločnosti Marvel.

Zatiaľ o exkluzívnom obsahu veľa nevieme, pretože Disney všetko pomerne úspešne tají. Každopádne už je oznámený seriál s Obi-Wanom, v titulnej úlohe s Ewanom McGregorom, čo bude dozaista hit. Nasledovať budú seriálové osudy vybraných marvelovských hrdinov – Loki, Hawkey aj WandaVision tak dostanú pomerne veľký priestor.

The Mandalorian

Akčný/sci-fi seriál; premiéra: 12. 11. 2019 na Disney+

Seriál The Mandalorian aktuálne predstavuje najväčšie lákadlo Disney+. Aj vďaka tomu, že v decembri dorazí posledná časť novej trilógie Star Wars: Vzostup Skywalkera (Star Wars: The Rise of Skywalker). Dej seriálu má byť zasadený medzi šiestu a siedmu epizódu Star Wars. Z trailerov je zreteľne cítiť temná atmosféra a samozrejme ohromný rozpočet, ktorý má atakovať až 12,5 milióna dolárov na jeden diel.

V hlavnej úlohe sa predstaví Pedro Pascal, ktorý zaujal svojimi výkonmi ako Oberyn Martell (Hra o tróny na HBO) alebo ako agent Peňa v populárnom seriáli Narcos, bežiacom na Netflixe.

Disney+ vs. Apple TV+ vs. Netflix vs. HBO GO: cena a ponuka titulov

Tabuľkové porovnanie jednotlivých služieb je dôležité, pretože laik by sa mohol vo všetkých tých streamovacích službách ľahko stratiť. Musíme pripomenúť, že porovnávame obsah teoreticky dostupný pre SR. Na tom nič nemení ani fakt, že služby Disney+ sa dočkáme snáď počas roka 2020.

Pre filmového fanúšika ide o krásnu situácii. Môže si totiž vybrať presne podľa svojho gusta. A pokojne to môže dopadnúť tak, že každý mesiac si zaplatí prístup k inej streamovacej službe. Ostatne cena sa pohybuje na úrovni jedného lístka do kina.


Disney+ Apple TV+ Netflix HBO GO
Počet titulov s českou/slovenskou podporou (titulky nebo dabing)* na začiatku vyše stovky niekoľko desiatok +1 000 1 500
Max. kvalita prehrávania až 4K až 4K až 4K Full HD
HDR
Max. počet súbežne prihlásených zariadení nebolo oznámené 6 až 4 2
Cena cca 6 € cca 5 € cca 7,5 – 13,00 € cca 6 €

*Apple neudáva presný počet dostupného obsahu

i V AlzaMagazíne pre vás máme aj ďalšie články:

Milujete marvelovky a poznáte universum Star Wars naspamäť? V tom prípade pre vás bude streamovacia služba Disney+ úplnou povinnosťou. Škoda, že sa nedočkáme skôr ako v roku 2020.

5,0 50×
Star Wars – The Mandalorian – Herná podložka na stôl
Podložka pod myš a klávesnicu – herná, materiál textil, rozmery 80 × 35 cm (Š×H), hrúbka 0,4 cm
19,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GMERCHc0063b
4,9 55×
Star Wars Baby Yoda - Figúrka - Animatronic Force Friend
Figúrka – akčná, na hranie, motív Star Wars, výška 16 cm, materiál plast, s pohyblivou hlavou, s pohyblivými končatinami, so zvukovými efektami, na 3 AAA batérie (je súčasťou balenia), vhodná od 5 rokov, 1 ks v balení
69,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: HRAdn01143
4,8 673×
Dobble – Star Wars The Mandalorian
Spoločenská hra – postrehová hra, pre 2 až 8 hráčov, ľahká obťažnosť, dĺžka hry 15 min, v českom jazyku, vhodné od 6 rokov
8,99 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: HRAbz25664
Vytlačiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií