Aktuálna rýchlosť doručenia:
Alza predajne
Alzaboxy
Doručenie na adresu
Partnerské odberné miesta

0-1 deň
0-1 deň
0-2 dni
1-2 dni
Vianočné trháky Vianočné trháky

Netflix: Všetko, čo potrebujete vedieť

Zobraziť katalóg

• Autor: Štěpán Lenk

Americká streamovacia spoločnosť Netflix úspešne expandovala do celého sveta a charakteristické červené N sa stalo takmer neoddeliteľnou súčasťou životov mnohých z nás. Streamovacím službám však samozrejme neholdujú všetci, stále sa nájdu takí, ktorí si nie sú istí, či by sa im predplatné vôbec vyplatilo a či by zdanlivo nekonečnú knižnicu filmov a seriálov (a najnovšie aj mobilných hier) vôbec využili. Ak medzi váhajúcich jedincov patríte aj vy, mohol by vám s rozhodovaním pomôcť náš článok, kde sa o Netflixe dozviete všetko potrebné.

Netflix; screenshot: cover

Netflix: Všetko, čo potrebujete vedieť – OBSAH

 1. Čo je Netflix?
 2. Netflix kompletne s českým rozhraním
 3. Netflix cena
 4. Ako si Netflix vyskúšať zadarmo?
 5. Netflix hry
 6. Tipy na tie najlepšie filmy, seriály a dokumenty na Netflixe
 7. Čo Netflix chystá do budúcna?

Čo je Netflix?


Netflix je platforma na streamovanie filmov a seriálov, ktorá v roku 2021 prekročila hranicu 200 miliónov aktívnych používateľov a funguje vo viac ako 190 krajinách sveta. Pôvodne spoločnosť Netflix začínala ako požičovňa DVD, ktoré po USA posielala poštou, s masívnym rozšírením internetového pripojenia po roku 2000 však začala obsah aj streamovať. Filmový priemysel je však (alebo prinajmenšom vtedy ešte bol) pomerne konzervatívny a jednotlivé štúdiá nechceli o púšťaní svojich filmov cez internet nič počuť, Netflix tak získaval práva na filmové trháky veľmi pomaly a často s veľkým regionálnym alebo časovým obmedzením.

Aj preto sa Netflix rozhodol investovať ohromné finančné prostriedky do produkcie vlastného obsahu, čo tiež malo zrejme zásadný podiel na jeho ceste k úspechu, hneď vedľa postupného zavádzania lokalizovaných verzií v jednotlivých krajinách sveta. To okrem iného dokazuje aj existencia českej jazykovej mutácie a stále väčší počet filmov a seriálov nielen s českými titulkami, ale aj s profesionálnym českým dabingom.

Netflix; tv shows, movies: ponuka

Netflix kompletne s českým rozhraním


Netflix už dávno nie je službou iba pre divákov, ktorí vládnu niektorým zo svetových jazykov. V súčasnej dobe si na tejto streamovacej službe môžete pustiť tisíce filmov a seriálov s českými titulkami, z ktorých niekoľko sto sa na vás bude pre nás veľmi príbuzným jazykom tiež prihovárať. Netflix v češtine funguje od 11. októbra 2019 (pozn. pokiaľ Netflix používate už dlhšiu dobu a v českom rozhraní sa vám nezobrazuje, musíte prejsť do nastavenia a češtinu manuálne zapnúť).


Ako prepnúť nastavenie jazyka Netflixu?

Prepnúť jazykové rozhranie Netflixu je jednoduché, napriek tomu sme pre vás nachystali prehľadný návod.

Nastavenie jazyka na Netflixe

Netflix, nastavenie
Na titulnej stránke služby Netflix nájdete v pravom hornom rohu používateľské nastavenie, ktoré po rozkliknutí zobrazí niekoľko volieb. Vyberte možnosť Účet.
Netflix, nastavenie rozhrania
Táto stránka zobrazuje kľúčové voľby vrátane vašich kontaktných a platobných údajov, trvanie predplatného alebo rodičovského zámku. V sekcii Môj profil si všimnite voľby Jazyk.
Netflix, nastavenie angličtiny
Áno, takto jednoduché to bolo. Vyberte English a po uložení budete mať starý úplne kompletný obsah služby Netflix. Pokiaľ vyberie Češtinu, uvidíte iba relácie, ktoré sú na Netflixe opatrené českými titulkami a/alebo dabingom.

Ako zistiť, ktoré filmy a seriály na Netflixe majú český dabing alebo titulky?

Netflix svoju ponuku českého obsahu neustále navyšuje a je pravdou, že občas môže byť ľahký problém s orientáciou. Práve preto máme jednoduchý trik, ktorým si okamžite vytiahnete napríklad všetko s českým dabingom, pretože práve nemáte chuť sústrediť sa na titulky.

 • Prihláste sa do svojho profilu na Netflixe.
 • Do prehliadača potom zadajte adresu www.netflix.com/browse/audio.
 • Načíta sa špeciálna stránka, kde môžete v hornej časti meniť parametre hľadania – zvuk, titulky, jazykové mutácie.
 • Vyhľadaný obsah môže byť ešte triedený podľa odporúčania Netflixu, roku vydania alebo abecedne.
 • Na stránke bohužiaľ nie je k dispozícii voľba na zobrazenie najnovšie pridaného obsahu.

Netflix cena


Netflix je momentálne v Slovenskej republike dostupný v troch formách predplatného. Základný (Basic) predplatné vám umožní sledovať filmy a seriály na jednom zariadení v štandardnom rozlíšení za 7,99 € mesačne. Štandardné (Standard) predplatné používateľovi umožňuje sledovať až na dvoch zariadeniach súčasne vo full HD rozlíšení za 9,99 € mesačne. A konečne posledná verzia predplatného nazývaná Premium vám za 11,99 € za mesiac zaistí prístup ku knižnici Netflixu na štyroch zariadeniach súčasne vo Full HD a Ultra HD (4K) rozlíšení.

Netflix: screenshot; knižnica

Len nepatrný zlomok aktuálnej ponuky Netflixu.

A pokiaľ premýšľate, či na sledovanie Netflixu potrebujete nejaké špeciálne zariadenie, môžete byť v pokoji. Bohato vám postačí smart HD TV (alebo ideálne rovno so 4K rozlíšením), prípadne herné konzoly alebo bežný mobilný telefón či tablet so systémom iOS, Android alebo Windows 10. Alebo môžete cez akýkoľvek webový prehliadač ísť priamo na adresu www.netflix.com (v prípade, že ešte nemáte účet, potom sa musíte najprv zaregistrovať a zvoliť si plán predplatného) a už môžete klikať na tlačidlo „play“.

Mimochodom, ak si na mobile alebo tablete nechcete prezeraním Netflixu míňať mobilné dáta, máte možnosť si svoje obľúbené filmy a seriály do vytúženého mobilného zariadenia prevziať a následne sledovať offline. Na TV, konzolách alebo PC však podporu offline prehrávania nenájdete.

Ako si Netflix vyskúšať zadarmo?


Pokiaľ vás Netflix láka, ale stále si nie ste úplne istí, či ho využijete natoľko, aby si každý mesiac zaslúžil vaše peniaze, máme pre vás malý tip. Túto streamovaciu službu si totiž môžete vyskúšať na jeden mesiac zadarmo, stačí si akurát vytvoriť účet a vaše 30-dňové skúšobné obdobie sa samo odštartuje.

Súčasťou registrácie je aj zadanie platobných údajov, ale nebojte sa, Netflix vám peniaze prvýkrát strhne až po uplynutí spomínaných 30 dní, navyše vás sám upozorní na blížiaci sa koniec skúšobného mesiaca. Môžete sa tak slobodne rozhodnúť, či budete v predplatnom pokračovať, alebo službe dáte zbohom. Netflix vo vreci ale rozhodne kupovať nebudete.

Netflix hry


Netflix po streamovaní filmov a seriálov vykročil aj na pole videohernej zábavy, po novom totiž svojim predplatiteľom ponúka 5 exkluzívnych mobilných hier, ktoré si môžu stiahnuť do svojich telefónov či tabletov s Androidom. Hry sú bez reklám, neobsahujú žiadne mikrotransakcie a sú priamou súčasťou štandardného predplatného – ich stiahnutie teda nie je podmienené žiadnym ďalším poplatkom. Jediné obmedzenie je, že hry nemožno nájsť a stiahnuť z detských profilov.

Ponuku hier nájdete v mobilnej aplikácii Netflix pod riadkom Hry Netflix. Je ale možné, že spomínanú položku vo svojej aplikácii ešte nevidíte, v takom prípade nepanikárte. Služba sa u všetkých používateľov zavádza postupne a zmeny by sa mali čoskoro prejaviť. Hry ale môžete nainštalovať aj priamo cez Obchod Play – návod, ako to urobiť (spolu s ďalšími informáciami o službe Hry Netflix), nájdete na odkaze tu.

Aktuálna ponuka hier na Netflixe

Ponuka hier na Netflixe je zatiaľ pomerne skromná, nájdete medzi nimi napríklad dve hry inšpirované netflixovskou seriálovou exkluzivitou Stranger Things. Netflix plánuje hernú knižnicu v budúcnosti postupne rozširovať, je teda možné, že sa opäť dočkáme nejakého previazania s ich filmovou a seriálovou tvorbou. Aktuálne ale pod záložkou Hry Netflix nájdete týchto päť titulov.

Tipy na tie najlepšie filmy, seriály a dokumenty na Netflixe


Už viete, ako, kde, na čom a za koľko si Netflix zaobstarať. Ale čo to najdôležitejšie? Teda, na čo pozerať? Je samozrejme skvelé, že za pár € získate prístup k tisícom filmov a seriálov, ale ako si v tom má človek vybrať? Poradiť vám môže náš pravidelne aktualizovaný prehľad filmov, seriálov a dokumentov, kde nájdete niekoľko desiatok tipov na to najlepšie, čo si na Netflixe môžete (s českými titulkami či dabingom) pustiť.

Netflix: najlepšie filmy, seriály, dokumenty

Vybrať si z bohatej ponuky Netflixu nemusí byť úplne jednoduché, najmä ak práve neviete, na čo máte chuť. V takej chvíli prídu vhod naše tipy.

Čo Netflix chystá do budúcnosti?


Ak by ste náhodou premýšľali, či bude mať Netflix čo ponúknuť aj v nasledujúcich mesiacoch či rokoch, tak tieto obavy podľa nás nie sú úplne na mieste. Aj keď by asi mohla, tak jedna z najpopulárnejších streamovacích platforiem pravdepodobne nezaspí na vavrínoch. Skôr to naopak vyzerá, že v nasledujúcich rokoch ešte viac šliapne na plyn a prinesie hromady nového vlastného obsahu.

Čo sa týka pokračovania obľúbených zavedených sérií, fanúšikovia už určite netrpezlivo očakávajú 4. sériu Stranger Things a 2. sériu Zaklínača, v príprave je ale aj tretia séria existenciálneho sitcomu Po živote alebo šiesta sezóna gangsterky Gangy z Birminghamu.

Tešiť sa ale môžeme aj na druhú sériu dokumentárneho seriálu Kráľ Tigrov o bizarnom svete chovateľov mačkovitých šeliem, piatu sezónu animáku R ako Rodina inšpirovanom životom komika Billa Burra alebo režijný debut Halle Berry Bruised o MMA zápasníčke.

To je ale samozrejme len zlomok chystanej originálnej produkcie Netflix, nehovoriac o prevzatých seriáloch a filmoch, ktoré každý mesiac rozširujú existujúcu knižnicu. A keď už ste sa v našom článku dočítali tak ďaleko, pozrite sa ešte na pár chystaných projektov, ktoré stoja za to mať v hľadáčiku: 

 • Cowboy Bebop – Hraná adaptácia legendárneho japonského anime.
 • Síla psa (The Power of the Dog) – Komorný western o dvoch bratoch zamotaných do milostného trojuholníka, v hlavnej úlohe Benedict Cumberbatch (Doktor Strange).
 • Red Notice – Dwayne Johnson, Gal Gadot a Ryan Reynolds na stope zlodeji umenia v skvele obsadenom akčnom filme.
 • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas – Vianočné dobrodružstvo populárnej animovanej ovečky Shaun.
 • Trollhunters: Rise of the Titans – Animovaný film Guillerma Del Tora nadväzujúci na sériu Príbehy z Arkádie.
 • Dragon's Lair – Adaptácia prelomovej videohry s Ryanom Reynoldsom (Deadpool) v hlavnej úlohe.
 • Yasuke – Seriál o africkom bojovníkovi zvanom Black Samurai (Čierny Samuraj), ktorý v 16. storočí bojoval v japonských feudálnych vojnách.
 • a ďalšie…


  • Zdroje: Vlastné

Vianočné filmy a seriály Netflixu – Obsah článku

 1. Rozprávky všade okolo nás
 2. K Vianociam patrí tiež dobrodružstvo
 3. Romantika pod stromčekom
 4. Reality show o amerických Vianociach
 5. Bez podivností by to na Vianoce nebolo ono

Rozprávky všade okolo nás

K Vianociam neodmysliteľne patria rozprávky, na ktoré sa s radosťou pozrú nielen deti, ale aj dospelí. Ponuka Netflixu v tomto ohľade značne narástla a v jeho útrobách nájdeme ako množstvo českých klasík (vrátane Troch orieškov pre Popolušku (1973), tak aj novšie počiny ako Anděl Páně 1 (2005) a 2 (2016) či Sedmero krkavců (2015) a mnoho ďalších. Vedľa nich sa môžete zamerať aj na zahraničné snímky, v ktorých ústrednú úlohu hrá Santa Claus. V tomto ohľade sa nebojíme odporučiť španielsky animák Klaus (2019), ktorý vysvetľuje pôvod nadprirodzenej bytosti veľmi svojráznym štýlom, prípadne Veľkú vianočnú jazdu (2011) o pôvode Santových saní.

Klaus | Official Trailer | Netflix

Vznikla vianočná tradícia Vďaka poštárovi? Dozviete sa v animáku Klaus.

K Vianociam patrí tiež dobrodružstvo

Pokiaľ vedľa rozprávkovej atmosféry potrebujete k príjemnému zážitku štipku napätia a dobrodružstva, Netflix myslí aj na vás. Popri zavedených „vianočných“ sériách ako je napr. Harry Potter (2001 – 2011), sa môžete pustiť po stopách Grincha (2000), fandiť Andele v jej ceste do Austrálie v Andelino vianočné prianie (2020) či sa pozrieť do hračkárne v príbehu Pán Jangle a vianočné dobrodružstvo (2020). Zaujímavú alternatívu ponúka snímka Vianočná kronika (2018), ktorá tento rok dostala druhý diel (2020).

The Christmas Chronicles | Official Trailer | Netflix

Snímka Vianočná kronika ukazuje, keď nabúrate Santovi jeho sane.

Romantika pod stromčekom

K vianočným sviatkom neodmysliteľne patria tiež romantické komédie, v ktorých sa ľudia odmietajúci zimné sviatky nechajú presvedčiť o ich kúzlu. Tie najväčšie klasiky sme už predstavili v našom všeobecnejšom špeciáli, a preto sa teraz zamerajme na snímky ponúkané Netflixom. Fanúšikov humoru a romantiky by mohla potešiť snímka Sviatočné rande (2020), dvojica filmov Princezná z cukrárne (2018, 2020) alebo miniséria Počas Vianoc (2020). Že vianočná nálada a osudová láska čakajú za každým rohom, vás presvedčia filmy Vianočný výsadok (2020) z vojenskej základne, africké Vianoce v divočine (2019) či Predvianočný večer (2019) kombinujúci súčasné a stredoveké svety.

The Princess Switch | Official Trailer [HD] | Netflix

Čo sa stane, keď sa cukrárka vymení na vianočné sviatky s princeznou?

Reality show o amerických Vianociach

Myslíte si, že vianočný zhon okolo vás nadobúda šialených rozmerov? Možno vás upokojí, keď nakuknete do amerických domácností, v ktorých sa zimné sviatky riešia do posledného detailu. Napiecť vianočné pečivo môžete v spoločnosti vianočného špeciálu Cukrovej horúčky (2020), kde sa cukrárske tímy predbiehajú v originálnom poňatí tradičných sladkostí. Ak sa skôr tešíte na vianočnú výzdobu, tak sa zrejme necháte zlákať Vianočnou premenou s pánom Sviatkom (2020), v ktorých sa banda dekoratérov prekonáva pri vymýšľaní čo najsvietivejších a najkreatívnejších dekorácií.

Holiday Home Makeover with Mr. Christmas | Official Trailer | Netflix

Môže byť vidieť váš dom z vesmíru? Po Vianočnej premene s pánom Sviatkom možno áno.

Bez podivností by to na Vianoce nebolo ono

Ako každý rok sa nájde tiež množstvo netradične poňatých snímok, pri ktorých budete premýšľať, ako ich tvorcov daná myšlienka vôbec napadla. Žiarivým príkladom môže byť krátka animovaná snímka Vianoce z iného sveta (2020), v ktorej sa mimozemšťan pokúsi zničiť Vianoce ukradnutím darčekov a zemskej príťažlivosti. Popri tom vyzerá hodinová slučka horiaceho krbu, ktorú na Netflixe môžete tiež nájsť, ako tá najkonzervatívnejšia vec na svete.

A Christmas Eve Conundrum 🎄 Alien Xmas | Netflix Futures

Spoznajte podstatu vianočných sviatkov v spoločnosti mimozemšťana vo Vianociach z iného sveta.

Ako sami iste viete, streamovacia služba Netflix pridáva do svojej databázy neustále nové relácie a jeho ponuka sa tak stále rozširuje. Pokiaľ teda hľadáte neopozerané vianočné snímky či seriály, stačí do vyhľadávača zadať heslá ako „xmas“ či „christmas“ a určite narazíte na veľa neobjavených klenotov (alebo tiež menej podarených titulov), o ktorých ste ešte nepočuli. Tak teda šťastnú ruku pri hľadaní!

i Mohlo by vás zaujímať
Alza Magazín

Sme Alza Magazín

Všetky naše články, kde sa dočítate nielen o informáciách zo sveta hier, herného hardvéru a mobilných technológií nájdete na stránke Alza Magazínu. Naše herné recenzie a spravodajstvo sledujte tiež na kanáli Alza Gaming (facebook, instagram), kde sa okrem denného prídelu noviniek, dojmov, recenzií a memov môžete tešiť aj na pravidelné súťaže.

Čo sme o Netflixe napísali skôr

Netflix konečne hovorí česky! – OBSAH

 1. Kto ako prvý objavil Netflix CZ?
 2. Netflix CZ 2019: Na čo sa môžeme tešiť?
 3. Ako zistiť, ktoré filmy a seriály na Netflixe majú český dabing alebo titulky?
 4. Kam zmizol kompletný obsah Netflixu?
 5. Netflix vs. HBO GO: cena a ponuka
 6. Hospodárske výsledky Netflixu za 3Q 2019
 7. Na čom Netflix sledovať?
 8. Najlepšie Netflix filmy
 9. Najlepšie Netflix seriály
 10. Najlepšie Netflix dokumenty

i

Zaujímavosť: Google hlási, že hľadanosť slovného spojenia Netflix česky stúpla v tomto týždni 4-násobne.


Kto ako prvý objavil Netflix CZ?

Ako prvý s informáciou, že Netflix začne vysielať česky, prišla televízia Seznam vo svojom programe Den v ekonomice už 3. októbra. Čo tu zaznelo? Netflix mal údajne na český trh oficiálne vstúpiť v najbližších dňoch. Nasvedčovalo tomu rad indícií. Najmä akcelerujúci počet lokalizovaných titulov, ktorý následne vygradoval v utorok 8. 10., kedy Netflix do svojej knižnice zaradil 150 českých filmov, a to vrátane:

 • Ja, Olga Hepnarová
 • Masaryk
 • Kozí príbeh
 • Cesta z mesta
 • Na Stojáka v kine
 • Trabantom až na koniec sveta

Náznakom blížiaceho sa vstupu na tuzemský trh bolo takisto preloženie popisov aplikácie Netflix v Google Play. A tým ešte indície nekončili – podľa forbes.cz totiž boli české dabingové štúdiá celé leto plne vyťažené tvorbou pre Netflix.

Možno však nikto netušil, že nástup Netflix CZ bol takto blízko.

Netflix CZ 2019: Na čo sa môžeme tešiť?

Oficiálny vstup Netflix na český a slovenský trh znamená okrem kompletného počeštenia webu aj aplikácie tiež masívny nárast lokalizovaného obsahu. Aktuálne by malo byť k dispozícii približne 1 000 titulov, čo je zaujímavý nárast pri porovnaní s tohtoročným aprílom. Pri mnohých filmoch alebo seriáloch na Netflixe je aj český dabing.

Hlavným benefitom českého Netflixu tak bude lokalizácia všetkých originálnych titulov. Hovoríme tu o takých peckách, ako je Narcos, Stranger Things, House of Cards alebo chystanom seriáli The Witcher. Mimochodom, posledný menovaný bude dostupný nielen s titulkami, ale dokonca s už spomínaným českým dabingom.

Rad originálnych snímok Netflixu na českom a slovenskom trhu zatiaľ nebola, prípadne ani nebude mimo službu oficiálne dostupná. Typickým príkladom je mimoriadne očakávaný film The Irishman od Martina Scorseseho, ktorý bude mať premiéru 27. novembra, ale podľa všetkého ho v tuzemských kinách vôbec neuvidíme.

i

Prečo český Netflix dáva zmysel?
Doteraz dominantnému Netflixu rastie konkurencia ako huby po daždi – najnovšia konkurencie sa volá Disney+ a Apple TV+. Do vlastnej tvorby sa púšťa dokonca aj YouTube.

To dokresľujú aj hospodárske výsledky. Podľa webu w4t.cz síce Netflix v roku 2018 vykázal čistý zisk 270 mil. USD, čo značí medziročný rast 26 %, na druhej strane však v USA prišiel o 130 tisíc používateľov. Na ďalší rast sa preto musí obrátiť na medzinárodný trh. A podľa všetkého sa mu to darí: kým v USA stráca, celkovo sa mu podľa czechcrunch.cz podarilo v roku 2018 získať ďalších 2,7 milióna predplatiteľov.

Český Netflix preto predstavuje odraz aktuálnej obchodnej stratégie: urýchlenie expanzie na zahraničných trhoch. Ďalším kľúčom sú masívne investície do exkluzívneho obsahu, ktorý zákazník inde nenájde. Už dlhšiu dobu nejde len o seriály, Netflix čím ďalej viac ponúka aj vlastné filmy.

Kam zmizol kompletný obsah v českom Netflixe?

Netflix je z pohľadu zavádzania služieb na nové trhy mimoriadne skúsená spoločnosť, ktorá má k dispozícii mnoho dôležitých dát ohľadom sledovanosti. Na niekoho tak môže pôsobiť nezvyčajne, že po prepnutí do slovenského rozhrania zmizne všetok obsah, ktorý nemá lokálnu jazykovú podporu. To znamená, že namiesto 5 000 filmov a seriálov uvidíte aktuálne „len“ zhruba 1 000 titulov. Toto číslo síce neustále porastie, ale napriek tomu máme pre vás riešenie.

Netflix vs. HBO GO: cena a ponuka titulov

Podľa ČSÚ si streamovacie a podobné služby aktuálne v Českej republike predpláca 350 tisíc používateľov. Na základe výskumu agentúry Nielsen Admosphere (pozri Mediaguru.cz) z roku 2017 sleduje Netflix v Českej republike 7 % divákov, zatiaľ čo HBO GO 9 %. U nás sú čísla veľmi podobné. Hoci ide o staršie dáta, možno špekulovať, že obľuba Netflixu aj kvôli až doposiaľ chýbajúcej podpore češtiny zostala približne rovnaká, zatiaľ čo HBO GO vďaka seriálom ako Hra o tróny, Služobnica či Černobyľ svoj náskok navýšilo. Ale to sa už čoskoro určite zmení – ako si stojí Netflix v porovnaní s HBO GO?

Najprv musíme odhaliť počet ponúkaných titulov. Pri Netflixe je k dispozícii viac ako 5 000 filmov a seriálov. Avšak vzhľadom na náš trh budeme brať do úvahy číslo 1 000. Práve toľko je na Netflixe aktuálne k dispozícii filmov a seriálov s českou podporou (titulky alebo dabing). Toto číslo však každým dňom rastie a celkom realisticky možno očakávať, že zhruba do 6 mesiacov HBO GO predbehne.

HBO GO síce možno bude časom strácať na kvantite, ale rozhodne boduje v kvalite – koniec-koncov šialenstvo okolo Hry o tróny (a následnej nespokojnosti s koncom) rezonovalo aj v tuzemských mainstreamových médiách. HBO GO zároveň zaujme nižšou cenou, prípadne tým, že obsah máte zadarmo od svojho káblového operátora, pokiaľ si predplatíte program HBO ako taký.

Netflix na druhej strane okrem väčšej knižnici ponúka aj podporu veľmi žiadaného 4K rozlíšenia. Podpora 4K rozlíšenia je síce súčasťou len prémiového balíčka, ale pretože ho možno zdieľať až v štyroch zariadeniach, vychádza v rámci Netflixu najlacnejšie. Samozrejme za predpokladu, že zoženiete trojicu priateľov.


Netflix Basic Netflix Standard Netflix Premium HBO GO
Počet titulov s českou podporou (titulky alebo dabing)1 +1 000 +1 000 +1 000 1 500
Max. kvalita prehrávania SD (480p) Full HD (1080p) 4K Full HD
HDR
Max. počet súbežne prihlásených zariadení 1 2 4 2
Cena 7,99 EUR 9,99 EUR 11,99 EUR 5,99 EUR

Počet titulov v ponuke HBO GO nie je presne známy. Samotné HBO uvádza: „Čaká tu na vás viac ako 6 200 dielov seriálov – českých aj zahraničných. A nájdete tu aj viac ako 800 filmov, dokumentov a detských relácií.“ Web Živě.cz však upozorňuje, že aktuálna veľkosť knižnice je práve 1 500 snímok. Oproti tomu pri Netflixe je počet titulov v ponuke známy, ale každý deň narastá.

Hospodárske výsledky Netflixu za 3Q 2019

Pretože sa Netflix pohybuje na burze, musí v pravidelných intervaloch zverejňovať svoje hospodárske výsledky. Z týchto čísel možno vyčítať mnoho zaujímavého. Tak napríklad v poslednom štvrťroku sa zdvihol počet predplatiteľov o 6,77 milióna odberateľov. Celkom si tak Netflix predpláca už 158 miliónov ľudí. Čistý zisk Netflixu je aj napriek masívnej investícii do vlastnej tvorby krásnych 665 miliónov dolárov za posledné tri mesiace.

Netflix, Hospodárske výsledky
Prezrite si hospodárske výsledky a ďalšie zaujímavé čísla publikované priamo Netflixom. Čistý zisk nájdete na riadku Net Income, celkový počet odberateľov je označený ako Global Streaming Paid Membership.

Na čom Netflix sledovať?

Netflix možno sledovať na takmer akomkoľvek zariadení s displejom, podmienkou je prístup na internet. Najkvalitnejší zážitok ponúknu samozrejme Smart TV. Aby ste si Netflix užili v maximálnej kvalite, oplatí sa priplatiť za 4K televízor s podporou HDR. Ideálne by malo ísť o smart TV. Niektoré modely majú dokonca tlačidlo Netflix priamo na ovládači, čo pred rokmi vyzeralo divne, ale teraz ide o fajnovú vychytávku. Pokiaľ však taký televízor nemáte, môžete siahnuť po multimediálnom centre, ktoré Netflix dostane aj na „hlúpy“ TV.

Prostredníctvom aplikácie Netflix možno službu sledovať aj na inteligentných telefónoch a tabletoch iOS, Android alebo Windows 10. S ohľadom na altruistickú cenovú politiku našich operátorov vás iste poteší, že Netflix možno používať aj offline. Vybrané snímky si totiž môžete s predstihom stiahnuť cez WiFi na neskoršie prehrávanie.

A konečne – obsah je možné prehrávať aj vo webovom prehliadači na akomkoľvek počítači po prihlásení k vášmu účtu. Tu však nie je k dispozícii offline prehrávanie.

43" Samsung UE43TU7092
Televízor SMART LED, 109cm, 4K Ultra HD, PQI 2000 (50Hz), HDR10, HDR10+, HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, LAN, WiFi, DLNA, HbbTV 2.0, herný režim, Netflix, Disney+, HBO Max, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, Tizen, repro 20W, Dolby Digital+, trieda energetickej účinnosti G

354,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: WR179b0b
32" LG 32LM6370
Televízor SMART LED, 81cm, Full HD, 50Hz, Direct LED, HDR10, HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, USB nahrávanie, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, Miracast, HbbTV 1.5, Netflix, HBO Max, Apple TV, Voyo, O2 TV, WebOS, VESA 200×200, repro 10W, Dolby Digital Plus, trieda energetickej účinnosti G

263,90 €
Môžete mať dnes od 13:45
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: WK607c4b
43" Samsung UE43AU7172
Televízor SMART LED, 109cm, 4K Ultra HD, PQI 2000 (50Hz), HDR10, HDR10+, HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herný režim, Netflix, Disney+, HBO Max, Apple TV, Steam Link, Voyo, O2 TV, Apple Airplay 2, Tizen, VESA 200×200, repro 20W, Dolby Digital Plus, trieda energetickej účinnosti G

409 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: WR178b3
32" Samsung UE32T4302A
Televízor SMART LED, 81cm, HD Ready, PQI 900 (50Hz), DVB-T2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, WiFi, DLNA, HbbTV 2.0, herný režim, Netflix, Disney+, HBO Max, Apple TV, Steam Link, Voyo, O2 TV, Apple Airplay 2, párovanie s mobilným zariadením, Tizen, VESA 100×100, repro 10W, trieda energetickej účinnosti F

Cenová bomba
215 € Ušetríte 64 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: WR179a1
0
Vytlačiť
P-DC1-WEB29
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií