Netflix: Všetko, čo potrebujete vedieť

Zobraziť katalóg

• Autor: Štěpán Lenk

(Update): Článok celkovo aktualizovaný, predovšetkým doplnené informácie k aktuálnym predplatným a koncu zdieľania hesiel.

Americká streamovacia spoločnosť Netflix úspešne expandovala do celého sveta a charakteristické červené N sa stalo súčasťou životov mnohých z nás. Streamovacím službám ale samozrejme neholdujú všetci, stále sa nájdu takí, ktorí si nie sú istí, či by sa im predplatné vôbec vyplatilo a či by zdanlivo nekonečnú knižnicu filmov a seriálov (a najnovšie aj mobilných hier) vôbec využili. Pokiaľ medzi váhajúcich jedincov patríte aj vy, prečítajte si náš článok, kde sa o Netflixe dozviete všetko potrebné.

Netflix; screenshot: cover

zdroj: Netflix

Netflix: Všetko, čo potrebujete vedieť – OBSAH

 1. Čo je Netflix? 
 2. Netflix kompletne v češtine
 3. Netflix cena
 4. Netflix: Koniec zdieľania hesiel
 5. Dá sa Netflix vyskúšať zadarmo?
 6. Netflix hry
 7. Tipy na tie najlepšie filmy, seriály a dokumenty na Netflixe
 8. Netflix novinky

Čo je Netflix? 


Netflix je platforma na streamovanie filmov a seriálov, ktorá na začiatku roku 2023 prekročila hranicu 230 miliónov aktívnych používateľov a funguje vo viac ako 190 krajinách sveta. Pôvodne spoločnosť Netflix začínala ako požičovňa DVD, ktorá po USA rozosielala poštou, s masívnym rozšírením internetového pripojenia po roku 2000 však začala obsah aj streamovať. Filmový priemysel je však (či prinajmenšom vtedy ešte bol) pomerne konzervatívny a jednotlivé štúdiá nechceli o púšťaní svojich filmov cez internet nič počuť, Netflix tak získaval práva na filmové trháky veľmi pomaly a často s veľkým regionálnym alebo časovým obmedzením.

Aj preto sa Netflix rozhodol investovať ohromné finančné prostriedky do produkcie vlastného obsahu, čo tiež malo zrejme zásadný podiel na jeho ceste k úspechu, hneď popri postupnom zavádzaní lokalizovaných verzií v jednotlivých krajinách sveta. To okrem iného dokazuje aj existencia českej jazykovej mutácie a stále väčší počet filmov a seriálov nielen s českými titulkami, ale aj s profesionálnym českým dabingom.

Netflix; tv shows, movies: ponuka

Netflix kompletne v češtine


Netflix už dávno nie je službou iba pre divákov, ktorí vládnu niektorým zo svetových jazykov. V súčasnej dobe si na tejto streamovacej službe môžete pustiť tisíce filmov a seriálov s českými titulkami, z ktorých niekoľko sto sa na vás bude pre nás veľmi príbuzným jazykom tiež prihovárať. Netflix v češtine funguje od 11. októbra 2019 (pozn. pokiaľ Netflix používate už dlhšiu dobu a v českom rozhraní sa vám nezobrazuje, musíte prejsť do nastavenia a češtinu manuálne zapnúť).

Ako prepnúť nastavenie jazyka Netflixu?

Prepnúť jazykové rozhranie Netflix je jednoduché, napriek tomu sme pre vás nachystali prehľadný návod.

Nastavenie jazyka na Netflixe

Netflix, nastavenie
Na titulnej stránke služby Netflix nájdete v pravom hornom rohu používateľské nastavenie, ktoré po rozkliknutí zobrazí niekoľko volieb. Vyberte položku Účet.
Netflix, nastavenie rozhrania
Táto stránka zobrazuje kľúčové voľby vrátane vašich kontaktných a platobných údajov, trvania predplatného alebo rodičovského zámku. V sekcii Môj profil si všimnite voľby Jazyk.
Áno, také jednoduché to bolo. Vyberte English a po uložení budete mať späť úplne kompletný obsah služby Netflix. Pokiaľ vyberie Češtinu, uvidíte iba programy, ktoré sú na Netflixe opatrené českými titulkami a/alebo dabingom.

Ako zistiť, ktoré filmy a seriály na Netflixe majú český dabing alebo titulky?

Netflix svoju ponuku českého obsahu neustále zvyšuje a je pravdou, že občas môže byť ľahký problém s orientáciou. Práve preto máme jednoduchý trik, ktorým si okamžite vytiahnete napríklad všetko s českým dabingom, pretože práve nemáte chuť sústrediť sa na titulky.

 • Prihláste sa do svojho profilu na Netflixe.
 • Do prehliadača potom zadajte adresu www.netflix.com/browse/audio.
 • Načíta sa špeciálna stránka, kde môžete v hornej časti meniť parametre hľadania – zvuk, titulky, jazykové mutácie.
 • Vyhľadaný obsah je možné ďalej ešte triediť podľa odporúčania Netflixu, roku vydania alebo abecedne.
 • Na stránke bohužiaľ nie je k dispozícii voľba pre zobrazenie najnovšie pridaného obsahu.

Netflix cena


Netflix je momentálne na Slovensku dostupný v troch formách predplatného.

 • Základné (Basic) predplatné stojí 7,99 € mesačne a umožní vám sledovať filmy a seriály na jednom zariadení v štandardnom rozlíšení.
 • Štandardné (Standard) predplatné stojí 9,99 € mesačne a svojim používateľom umožňuje sledovať až na dvoch zariadeniach súčasne vo Full HD.
 • Premium stojí 11,99 € mesačne a zaistí vám prístup ku knižnici Netflixu na štyroch zariadeniach súčasne vo Full HD a Ultra HD (4K) rozlíšení.

Streamovacia služba však pozvoľna zavádza ďalšie typy predplatného, ako je napríklad Netflix Basic with ads, ktorý divákom sprostredkuje obsah za nižšiu cenu, ale s reklamami. Toto predplatné u nás zatiaľ nie je dostupné, podľa prvých správ zo sveta oň ale príliš veľký záujem nie je.

Zdroj: Vlastný

Len nepatrný zlomok aktuálnej ponuky Netflixu.

Pokiaľ premýšľate, či na sledovanie Netflixu potrebujete nejaké špeciálne zariadenie, nemusíte sa obávať. Bohato vám postačí smart HD TV (alebo ideálne rovno s 4K rozlíšením), prípadne herná konzola alebo bežný telefón či tablet so systémom iOS, Android alebo Windows 10. Alebo môžete cez akýkoľvek webový prehliadač ísť priamo na adresu www.netflix.com (v prípade, že ešte nemáte účet, potom sa musíte najprv zaregistrovať a zvoliť si plán predplatného) a už môžete klikať na tlačidlo „play“.

Mimochodom, ak si na mobile alebo tablete nechcete prezeraním Netflixu míňať mobilné dáta, máte si možnosť svoje obľúbené filmy a seriály do vytúženého mobilného zariadenia stiahnuť a následne sledovať offline. Na TV, konzolách alebo PC však podporu offline prehrávania nenájdete.

Netflix: Koniec zdieľania hesiel


Netflix však chce do budúcna spoplatniť aj takzvané zdieľanie účtov medzi niekoľkými používateľmi, čo finálnu cenu predplatného trochu zvýši. Tento systém spoločnosť pôvodne zaviedla v niekoľkých krajinách Latinskej Ameriky s tým, že používateľom začala prirážať necelé 3 doláre (teda približne 3 €) za každú novo pridanú domácnosť k ich účtu. Aktuálne je ale zdieľanie hesiel mimo jednej domácnosti zakázané už aj v Kanade, na Novom Zélande, v Portugalsku a v Španielsku.

Týmto krokom chce Netflix čiastočne vykompenzovať finančné straty spôsobené odlivom predplatiteľov, ktorých počet v roku 2022 vôbec prvýkrát za dekádu existencie Netflixu klesol.

Podľa oficiálneho blogového postu tak aplikácia po novom vyžaduje vytvorenie primárnej domovskej lokácie a všetkých používateľov, ktorí tu bývajú. Používatelia, ktorí budú Netflix príliš dlho používať mimo primárnej lokácie, budú zrejme vyzvaní na opätovné prihlásenie v primárnej lokácii, alebo rovno na vytvorenie vlastného účtu.

Tieto zmeny sa pochopiteľne zo strany používateľov nestretli s nadšeným prijatím, čo v prípade mnohých viedlo až k definitívnemu zrušeniu predplatného. V našich končinách zatiaľ Netflix stále funguje podľa starých pravidiel, ale je len otázkou času, kedy sa nové podmienky rozšíria aj do zvyšku sveta.

Dá sa Netflix vyskúšať zadarmo?


Hoci predtým Netflix ponúkal bezplatné 30-dňové skúšobné obdobie po vytvorení novej registrácie, aktuálne už streamovacia služba túto možnosť neponúka. Jediným variantom, ako si Netflix vyskúšať, je tak zaplatenie predplatného, ktoré však v prípade vašej nespokojnosti môžete kedykoľvek zrušiť.

Netflix hry


Netflix po streamovaní filmov a seriálov vykročil aj na pole videohernej zábavy, svojim predplatiteľom totiž ponúka celkom solídny počet exkluzívnych mobilných hier, ktoré si môžu stiahnuť do svojich telefónov či tabletov s Androidom. Hry sú bez reklám, neobsahujú žiadne mikrotransakcie a sú priamou súčasťou štandardného predplatného – ich stiahnutie teda nie je podmienené žiadnym ďalším poplatkom. Jediné obmedzenie je, že hry nemožno nájsť a stiahnuť z detských profilov.

Ponuku hier nájdete v mobilnej aplikácii Netflix pod riadkom Hry Netflix. Hry ale môžete nainštalovať aj priamo cez Obchod Play – návod, ako to urobiť (spolu s ďalšími informáciami o službe Hry Netflix), nájdete na odkaze tu.

Aktuálna ponuka hier na Netflixe

Ponuka hier na Netflixe sa utešene rozrastá a je pravidelne obohacovaná o nové tituly najrôznejších žánrov, medzi ktorými nájdete napríklad niekoľko hier inšpirovaných netflixovskou seriálovou exkluzivitou Stranger Things.

Netflix ale plánuje svoju hernú knižnicu naďalej rozširovať, o čom svedčí aj nákup niekoľkých herných štúdií, menovite Night School, Next Games, Boss Fight Entertainment. Aktuálne tak v ponuke hernej knižnice Netflixu môžete nájsť viac ako 40 titulov.

Trailer: Stranger Things 1984

Zdroj: Netflix

Jedným z exkluzívnych herných titulov na Netflixe je aj štýlová retro adaptácia seriálového hitu Stranger Things.

Aktuálny zoznam všetkých dostupných hier na Netflixe si môžete pozrieť na oficiálnej stránke.

Tipy na tie najlepšie filmy, seriály a dokumenty na Netflixe


Už viete, ako, kde, na čom a za koľko si Netflix zaobstarať. Ale čo to najdôležitejšie? Teda, na čo pozerať? Je samozrejme skvelé, že za pár eur získate prístup k tisícom snímok a seriálov, ale ako si v tom má človek vybrať? Poradiť vám môže náš pravidelne aktualizovaný prehľad filmov, seriálov a dokumentov, kde nájdete niekoľko desiatok tipov na to najlepšie, čo si Netflixe môžete (s českými titulkami či dabingom) pustiť.

Vybrať si z bohatej ponuky Netflixu nemusí byť úplne jednoduché, najmä ak práve neviete, na čo máte chuť. V takej chvíli prídu vhod naše tipy.

Netflix novinky


Nestíhate sledovať, čo na Netflixe vychádza nové? Nevadí, pozrite na náš samostatný novinkový článok! Ten predstavuje aktuálny výber z tých najzaujímavejších filmov, seriálov a dokumentov, ktoré sa daný mesiac na Netflixe objavia, vrátane dátumu vydania a krátkeho infa.

• Zdroje: Vlastné

i Mohlo by vás zaujímať

Čo sme o Netflixe napísali skôr

Netflix konečne hovorí po česky! – OBSAH

 1. Kam zmizol kompletný obsah Netflixu?
 2. Netflix vs. HBO GO: cena a ponuka
 3. Na čom Netflix sledovať?

i

Prečo český Netflix dáva zmysel? 
Doteraz dominantnému Netflixu rastie konkurencia ako huby po daždi – najnovšia konkurencia sa volá Disney+ a Apple TV+. Do vlastnej tvorby sa púšťa dokonca aj YouTube.

To dokresľujú aj hospodárske výsledky. Podľa webu w4t.cz síce Netflix v roku 2018 vykázal čistý zisk 270 mil. USD, čo značí medziročný rast 26 %, na druhej strane však v USA prišiel o 130-tisíc používateľov. Pre ďalší rast sa preto musí obrátiť na medzinárodný trh. A podľa všetkého sa mu to darí: zatiaľ čo v USA stráca, celkovo sa mu podľa czechcrunch.cz podarilo v roku 2018 získať ďalších 2,7 milióna predplatiteľov.

Český Netflix preto predstavuje odraz aktuálnej obchodnej stratégie: urýchlenie expanzie na zahraničných trhoch. Ďalším kľúčom sú masívne investície do exkluzívneho obsahu, ktorý zákazník inde nenájde. Už dlhšiu dobu nejde len o seriály, Netflix čím ďalej tým viac ponúka aj vlastné filmy.

Kam zmizol kompletný obsah v českom Netflixe?

Netflix je z pohľadu zavádzania služieb na nové trhy mimoriadne skúsená spoločnosť, ktorá má k dispozícii mnoho dôležitých dát ohľadom sledovanosti. Na niekoho tak môže pôsobiť nezvyčajne, že po prepnutí do českého rozhrania zmizne všetok obsah, ktorý nemá lokálnu jazykovú podporu. To znamená, že namiesto 5 000 filmov a seriálov uvidíte aktuálne „len“ zhruba 1 000 titulov. Toto číslo síce neustále porastie, ale napriek tomu máme pre vás riešenie.

Netflix vs. HBO GO: cena a ponuka titulov

Podľa ČSÚ si streamovacie a podobné služby aktuálne v Českej republike predpláca 350 tisíc používateľov. Na základe výskumu agentúry Nielsen Admosphere (pozri Mediaguru.cz) z roku 2017 sleduje Netflix v českej republike 7 % divákov, zatiaľ čo HBO GO 9 %. Napriek tomu, že ide o staršie dáta, možno špekulovať, že obľuba Netflixu aj kvôli až doposiaľ chýbajúcej podpore češtiny zostala približne rovnaká, zatiaľ čo HBO GO vďaka seriálom ako Hra o tróny, Služobnica či Černobyľ svoj náskok navýšilo. Ale to sa už čoskoro určite zmení – ako sa darí Netflixu v porovnaní s HBO GO?

Najprv musíme odhaliť počet ponúkaných titulov. Pri Netflixe je k dispozícii viac ako 5 000 filmov a seriálov. Avšak vzhľadom na náš trh budeme brať do úvahy číslo 1 000. Práve toľko je na Netflixe aktuálne k dispozícii filmov a seriálov s českou podporou (titulky alebo dabing). Toto číslo však každým dňom rastie a celkom realisticky možno očakávať, že zhruba do 6 mesiacov HBO GO predbehne.

HBO GO síce možno bude časom strácať na kvantite, ale rozhodne boduje v kvalite – koniec-koncov šialenstvo okolo Hry o tróny (a následnej nespokojnosti s koncom) rezonovalo aj v tuzemských mainstreamových médiách. HBO GO zároveň zaujme nižšou cenou, prípadne tým, že obsah máte zadarmo od svojho káblového operátora, pokiaľ si predplatíte program HBO ako taký.

Netflix na druhej strane okrem väčšej knižnici ponúka aj podporu veľmi žiadaného 4K rozlíšenia. Podpora 4K rozlíšenia je síce súčasťou len prémiového balíčka, ale pretože ho možno zdieľať až v štyroch zariadeniach, vychádza v rámci Netflixu najlacnejšie. Samozrejme za predpokladu, že zoženiete trojicu priateľov.


Netflix Basic Netflix Standard Netflix Premium HBO GO
Počet titulov s českou podporou (titulky alebo dabing)1 +1 000 +1 000 +1 000 1 500
Max. kvalita prehrávania SD (480p) Full HD (1080p) 4K Full HD
HDR
Max. počet súbežne prihlásených zariadení 1 2 4 2
Cena 7,99 € 9,99 € 11,99 € 5,99 €

1 Počet titulov v ponuke HBO GO nie je presne známy. Samotné HBO uvádza: „Čaká tu na vás viac ako 6 200 dielov seriálov – českých aj zahraničných. A nájdete tu aj viac ako 800 filmov, dokumentov a detských programov.“ Web Živě.cz však upozorňuje, že aktuálna veľkosť knižnice je práve 1 500 snímok. Oproti tomu pri Netflixe je počet titulov v ponuke známy, ale každý deň narastá. 

Na čom Netflix sledovať?

Netflix je možné sledovať na takmer akomkoľvek zariadení s displejom, podmienkou je prístup na internet. Najkvalitnejší zážitok ponúknu samozrejme Smart TV. Aby ste si Netflix užili v maximálnej kvalite, oplatí sa priplatiť za 4K televízor s podporou HDR. Ideálne by malo ísť o smart TV. Niektoré modely majú dokonca tlačidlo Netflix priamo na ovládači, čo pred rokmi vyzeralo divne, ale teraz ide o fajnovú vychytávku. Pokiaľ však taký televízor nemáte, môžete siahnuť po multimediálnom centre, ktoré Netflix dostane aj na „hlúpu“ TV.

Prostredníctvom aplikácie Netflix je možné službu sledovať aj na smartfónoch a tabletoch iOS, Android alebo Windows 10. S ohľadom na altruistickú cenovú politiku našich operátorov vás určite poteší, že Netflix je možné používať aj offline. Vybrané snímky si totiž môžete s predstihom stiahnuť cez WiFi na neskoršie pozretie.

A konečne – obsah je možné prehrávať aj vo webovom prehliadači na akomkoľvek počítači po prihlásení k vášmu účtu. Tu však nie je k dispozícii offline prehrávanie.

4,7 36×
32" TCL 32S5400A
Televízor SMART ANDROID LED, 81cm, HD Ready, PPI 400 (50Hz), Direct LED, HDR10, lokálne stmievanie, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, Chromecast, HbbTV 2.0, hlasové ovládanie, Google Assistant, párovanie s mobilným zariadením, VESA 100×100, Dolby Digital Plus, trieda energetickej účinnosti F
+Darček Predplatné SledovanieTV na 6 mesiacov - registrácia na www.sledovanietv.sk/tcl v hodnote 66 €
159 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: WK690a11h1
3,6 17×
32" Sencor SLE 3231TCS
Televízor LED, 81cm, HD Ready, 50Hz, Direct LED, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 2× USB, CI+, USB nahrávanie, VESA 100×100, trieda energetickej účinnosti E
Kúpiť s kódom ALZADNI10 116,01 €
128,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: WS532f4d9d
3,5
43" Sencor SLE 43US700TCSB
Televízor SMART LED, 109cm, 4K Ultra HD, 50Hz, Direct LED, HDR10, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, Miracast, HbbTV, párovanie s mobilným zariadením, Vidaa, VESA 200×200, Dolby Digital Plus
Zľavnené -1 %
261,90 € 266,90 €
Na sklade > 5 ks u dodávateľa
Objednávací kód: WS540e9a3
4,4 30×
43" TCL 43P638
Televízor Google TV, LED, 109cm, 4K Ultra HD, PPI 2400 (50Hz), Direct LED, HDR10, HLG, Dolby Vision, lokálne stmievanie, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, Chromecast, Miracast, HbbTV 2.0, hlasové ovládanie, Google Assistant, Amazon Alexa, párovanie s mobilným zariadením, VESA 200×200, Dolby Atmos, Dolby Digital AC4, DTS HD, trieda energetickej účinnosti F
+Darček Predplatné SledovanieTV na 6 mesiacov - registrácia na www.sledovanietv.sk/tcl v hodnote 66 €
Kúpiť s kódom ALZADNI10 242,10 €
269 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: WK690b7c5
4,6 147×
32" LG 32LQ6300
Televízor SMART LED, 81cm, Full HD, 50Hz, Direct LED, HDR10, HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, USB nahrávanie, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herný režim, hlasové ovládanie, Google Assistant, prehrávanie 360° videa, Amazon Alexa, WebOS, VESA 200×200, repro 10 W, Dolby Digital 2,0, trieda energetickej účinnosti F
219 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: WK607c4f
4,1 19×
24" Sencor SLE 24S801TCSB
Televízor SMART LED, 61cm, HD Ready, 50Hz, Direct LED, HDR10, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, Miracast, HbbTV 1.5, hlasové ovládanie, WebOS, VESA 100×100, repro 16 W, Dolby Digital Plus, trieda energetickej účinnosti E
149,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: WS524g5i
4,8 50×
50" TCL 50C644 + 3 roky záruka po registrácii
Televízor Google TV, QLED, 127cm, 4K Ultra HD, 50Hz, Direct LED, HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision, lokálne stmievanie, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, Chromecast, Miracast, hlasové ovládanie, Google Assistant, párovanie s mobilným zariadením, VESA 200×200, Dolby Atmos, Dolby Digital AC4, DTS HD, trieda energetickej účinnosti G
+2 darčeky v hodnote 185 €
Kúpiť s kódom ALZADNI20 375,20 €
469 €
Na sklade 5 ks
Objednávací kód: WK690b9h01
Vytlačiť
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií