AlzaPlus+ AlzaPlus+

Total War: Warhammer 3: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

Zobraziť katalóg
Total War: Warhammer 3; wallpaper: cover

Total War: Warhammer 3: Všetko, čo vieme

Špeciál: • Autor: Ondřej Zeman

Po niekoľkých rokoch čakania sme sa konečne dočkali oznámenia finálneho dielu fantasy trilógie Total War: Warhammer. Na čo všetko sa môžeme v stratégii Total War: Warhammer III tešiť, ktoré rasy v nej nájdeme, ako na tom vlastne bude po stránke češtiny a kedy teoreticky dorazí, si prečítate v našom špeciáli orientovanom na to, čo všetko o tomto očakávanom diele vieme.


Alza Magazín

Najnovšie updaty

(5. 2. 2021) Článok vytvorený, obsahuje základné informácie a podrobnosti ohľadom platforiem a dátumu vydania. Načrtáva gameplay a príbeh Total War: Warhammer 3 a nájdete tu aj doteraz publikované oficiálne videá a screenshoty.


Total War: Warhammer 3: Všetko, čo vieme – OBSAH

Total War: Warhammer 3: Základné informácie

Alza Magazín

Total War: Warhammer 3 (hra) | Total War (IP) | Total War: Warhammer (IP)

Real-time, ťahová stratégia Total War: Warhammer 3 je súčasť hernej série Total War a podsérie Warhammer. Titul vyvíja štúdio Creative Assembly a vydáva spoločnosť Sega. Hra vychádza v priebehu roka 2021 na PC s českou lokalizáciou a multiplayerom. | Homepage


Články: | Špeciál: Všetko, čo vieme

Total War: Warhammer III je v poradí už tretím dielom fantasy odnože kultovej strategickej série Total War, o ktorej vývoj sa dlhodobo stará vývojárska spoločnosť Creative Assembly. Distribúciu má na starosti vydavateľský gigant SEGA. Príbeh zakončenie trilógie sa zameria primárne na boj s démonickými pánmi ohrozujúcimi svet Warhammer Fantasy, a ako to už pri sandboxových stratégiách býva, bude iba na vás, čiu stranu si v tejto monumentálnej bitke vyberiete. K dispozícii budete mať totiž rôzne motivované rasy s unikátnymi cieľmi, jednotkami aj herným štýlom.

Základné kamene gameplayu budú v Total War: Warhammer III totožné ako v prakticky každom diele série Total War. Prím bude hrať budovanie ríše, od ktorého si občas oddýchnete pri masívnych bitkách v reálnom čase, ktoré predstavujú hlavného ťahúňa tejto značky. Samozrejme tu budú zaručene určité rozdiely – ako zásadné, avšak ukáže až čas a informácie od tvorcov. Total War: Warhammer III by mal vyjsť v priebehu roka 2021, presný dátum vydania však zatiaľ nepoznáme. Doraziť by mal na PC, kde bude pri vydaní obsahovať češtinu spolu s multiplayerom, ktorý má mať však trošku inú podobu ako doteraz.

Total War: Warhammer 3; screenshot: Katarina

Jednou z najvýraznejších postáv Total War: Warhammer III bude bezpochyby cárovná Katarin Bokha.

Zdroj: Creative Assembly

Total War: Warhammer 3: Recenzia, preview, dojmy z hrania


Total War: Warhammer III bol oznámený pred niekoľkými dňami. Aktuálne preto nie sú k dispozícii žiadne recenzie, preview alebo dojmy z hrania. Možno počítať s tým, že sa v nasledujúcich mesiacoch budeme pravidelne zoznamovať so zástupcami jednotlivých primárnych herných frakcií a ich jednotkami. Creative Assembly je v tomto ohľade totiž odjakživa veľmi zdieľna, takže sa viac možno dozvieme skôr, než sa nazdáme. Ako by však celok mohol vyzerať po stránke hrateľnosti, si môžete prečítať v kapitole zameranej na gameplay.

Total War: Warhammer 3: Dátum vydania, platformy, edícia


Dátum vydania Total War: Warhammer III v súčasnosti nebol pevne stanovený. Isté je len to, že dorazí už v priebehu roka 2021 na PC, kde si ho vychutnajú hráči na Steame a Epic Games Store, kam pravdepodobne doputuje spolu s prvým a druhým dielom, bez ktorých hra ponúkne iba tretinový zážitok. Pokiaľ by sme si chceli trošku zašpekulovať a operovať s rôznymi detailmi pri traileroch, išlo by pracovať s tým, že Total War: Warhammer III vyjde v októbri. Presnejšie povedané na Halloween, ktorý je v univerze Warhammeru nahradený sviatkom Geheimnistag, stopercentné to však nie je.

Total War: Warhammer 3; screenshot: Katarina vs Demon

Podoba zberateľskej edície zatiaľ nie je známa, zle by však nevyzerala soška ukazujúca boj mladej cárovnej s démonom.

Zdroj: Creative Assembly

Total War: Warhammer 3: Čeština, česká lokalizácia


Kým iné veľké herné štúdiá už pomaličky od produkcie češtiny ustupujú, Creative Assembly sa v každom svojom strategickom diele snaží českým aj slovenským hráčom ponúknuť lokalizáciu. Čeština preto nebude chýbať ani v Total War: Warhammer III, kde už teraz patrí v rámci textu medzi oficiálne podporované jazyky, čo mnoho ľudí určite pri tak rozsiahlej stratégii uvíta. Dabing však nečakajte.

Total War: Warhammer 3: Príbeh


Kampaň Total War: Warhammer III sa odohráva v rovnakej dobe ako dej prvého a druhého dielu. Na trón Ríše nastupuje cisár Karl Franz, ktorý má pred sebou rozdrobené impérium. To sa vás však tentokrát nebude týkať. V rámci primárnej kampane Warhammeru III sa totiž ujmete menej známych národov, teda Kislevu alebo Kataja, na čele ktorých sa postavíte proti armádam zla smerujúcich k vám z Ríše Chaosu. Pokiaľ vám viac sedí temnota, bude vám tentokrát umožnené prevziať opraty jedného z vojsk štvorice temných bohov bojujúcich o dominanciu nad dimenziou či časťou mapy plnej démonických monštier.

Total War: WARHAMMER III Announce Trailer – Conquer Your Daemons

Prvý trailer k Total War: Warhammer III väčšinu z nás usadil do kresiel, pretože príchod démonov už je dlho očakávaný.

Zdroj: Cenega

Áno, čítate správne. Doterajší svet tvorcom Total War: Warhammer III nestačil a tak sa rozhodli vytvoriť démonom ich vlastnú časť, kde sa spolu budú podpichovať až do momentu, než jeden z nich získa navrch a vydá sa do sveta smrteľníkov, kde na neho budú už čakať armády Kisleva a Kataja. Vojsko prvého povedie s vysokou pravdepodobnosťou do boja Katarina Bokha, ktorej otec to má v čase, keď štartuje príbeh, už za sebou. Kto sa postaví do čela Kataja si zatiaľ neodvážime odhadnúť. Celkom však majú spolu všetky nové zoskupenia disponovať deviatimi legendárnymi vodcami vedúcimi svoj ľud do boja.

Stret s démonmi by však mal mať v Total War: Warhammer III trošku iný priebeh ako v predchádzajúcich dieloch tejto trilógie. Hlavní hrdinovia budú totiž bojovať so svojimi vnútornými démonmi, čo môže vyústiť k veľkému počtu náročných volieb, ktoré vo finále môžu slušne navýšiť atraktivitu príbehu ako takého. Otázkou je, ako sa vývojárom z Creative Assembly podarí tento koncept spracovať. Všetky prípadné novinky o deji nájdete v našom článku.

Total War: Warhammer 3: Gameplay


Gameplay série Total War má dlhodobo dve vrstvy a Total War: Warhammer III sa v tomto od svojich predchodcov líšiť nebude. Prvá časť hry stojí na budovaní ríše, udržiavaní ekonomiky, vytváraní diplomatických vzťahov a vedení vojen s okolitými štátmi. Tok času v tejto fáze záleží na hráčovi, takže ak neodkliknete koniec ťahu, môžete v jednom momente ostať pokojne aj niekoľko hodín bez akéhokoľvek tlaku. Druhá vrstva sú bitky prebiehajúce v reálnom čase, kde svoje armády povediete proti vojskám iných frakcií a do istej miery vo finále rozhodnú o výsledku celého ťaženia.

V Total War: Warhammer bol aspekt bitiek obohatený o mágiu, hrdinov a monštrá, čo celok v mnohom posunulo vpred. Nemožno tiež opomenúť fakt, že každá z rás vám v podstate ponúka značne odlišný gameplay, takže za niektoré vám nebude fungovať stratégia, ktorú účinne použijete za iné. Total War: Warhammer II prišiel s konceptom rituálov, časťou zameranou na príbeh a spájaním svetov. Pri Total War: Warhammer III možno počítať s tým, že sa vydá podobnou cestou ako druhý diel. Môžeme tým pádom počítať s neraz zásadnou novinkou, ktorou sa autori pokúsia odlíšiť svoj titul od svojich predchodcov.

Total War: Warhammer II: Wood Elves vs Skavens

V rámci gameplay bude mať Total War: Warhammer III blízko ku svojim predchodcom, takže sa môžete tešiť na podobné bitky, ako v priloženom videu z Total War: Warhammer II.

Zdroj: vlastný

Hlavným ťahúňom Total War: Warhammer III sa však bezpochyby stane fakt, že dôjde k spojeniu máp zo všetkých hier zastupujúcich túto sériu. Vďaka tomu vznikne gigantický priestor plný rôznorodých rás s armádami z ôsmej edície Warhammer Fantasy Battles (séria knižiek zameraných na štatistiky frakcií a ich príbehové pozadie), v ktorom pôjde stráviť tisíce hodín. Primárnou otázkou je, či tentoraz dorazí toto bezplatné gigantické rozšírenie už v deň vydania, alebo si na neho obdobne ako pri Total War: Warhammer II nejaký čas počkáme. Detaily upresníme, akonáhle sa objavia.

Total War: Warhammer 3: Multiplayer


Multiplayer je v Total War: Warhammer prítomný už od prvého dielu, takže je prakticky vylúčené, že by v Total War: Warhammer III chýbal. Podľa aktuálne vypusteného blogu vydaného v rámci oznámenia tohto diela však nebude úplne rovnaký, mal by prejsť určitými zmenami, ktorých podoba zatiaľ nie je známa. Teoreticky je možné, že tvorcovia pridajú komunitou dlho žiadané úpravy armád a postáv, na ktorých Warhammer Fantasy stojí v doskovom svete. O detailoch vás budeme informovať.

Total War: Warhammer 3; screenshot: bitka

Primárnym ťahúňom multiplayerových bitiek Total War: Warhammer III sa opäť stanú gigantické armády, ktoré povedú hráči v úlohe generálov.

Zdroj: Creative Assembly

Total War: Warhammer 3: Videa, trailery, screenshoty


V tejto časti nájdete všetky dosiaľ vypustené videá, trailery a screenshoty z Total War: Warhammer III.

Oficiálne screenshoty a obrázky, galéria

(3. 2. 2021): Total War: WARHAMMER III Announce Trailer – Conquer Your Daemons

Total War: WARHAMMER III Announce Trailer – Conquer Your Daemons

zdroj: Creative Assembly

Total War: Warhammer 3: Hardvérové nároky na PC


Posun v rámci hardvérových nárokov na PC nebol v prípade Total War: Warhammer II nijako razantný. V podstate išlo o minimálny skok, ktorý pôvodných hráčov Total War: Warhammer rozhodne nenútil k tomu, aby si kúpili nový stroj. Total War: Warhammer III by sa v tomto smere nemusel príliš líšiť od predchádzajúcich dielov tejto trilógie. Možno však nutne počítať s tým, že svet bude opäť o niečo zväčšený, takže nie je vylúčené, že sa mierne navýšia požiadavky na vaše železo. Akonáhle dôjde k zverejneniu HW nárokov, nájdete ich tu.


Minimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky
Operačný systém bude oznámené bude oznámené
Procesor bude oznámené bude oznámené
Grafická karta bude oznámené bude oznámené
DirectX bude oznámené bude oznámené
Operačná pamäť bude oznámené bude oznámené
Pevný disk bude oznámené bude oznámené

Total War: Warhammer 3 (ŠPEKULÁCIE) – 5 frakcií, ktoré pravdepodobne uvidíme na mape finálneho dielu série


• Špekulácie: 3. 12. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Od vydania Total War: Warhammer 2 uplynuli už viac ako dva roky a jeho nástupca je minimálne v tejto chvíli stále v nedohľadne. V našej redakcii však napriek tomu veríme, že skôr alebo neskôr dorazí. Po naštudovaní desiatok kníh z univerza Warhammeru sme sa pre vás rozhodli spracovať článok, v ktorom vám načrtneme, aké národy by sa teoreticky mohli stretnúť na bojiskách Total War: Warhammer 3 a kedy by nám hra mohla pri troche šťastia pristáť na disku... celý článok

Total War: Warhammer 2; wallpaper: cover
i

To sú teda všetky podstatné informácie, ktoré v súčasnej chvíli o Total War: Warhammer 3 máme. Tento špeciál budeme pravidelne aktualizovať s tým, ako sa budú objavovať nové detaily nielen z oficiálnych zdrojov.

• Zdroje: totalwar.com/blog, tlačová správa


5,0
Total War: Warhammer III
Hra na PC – krabicová verzia, žáner: stratégia, – Každé vaše rozhodnutie bude určovať podobu nadchádzajúceho konfliktu, ktorý otrasie realitami. Od záhadných Krajín východu po démonmi zamorené Ríše Chaosu.
Zľavnené -23 %
39,90 € 51,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: WG1305se
Total War: Pharaoh – Limited Edition
Hra na PC – krabicová verzia, žáner: stratégia, – faraón je mŕtvy a ľud Egypta, Kanaánu a Chetitskej ríše volá po novom vodcovi; mnohí túžia po moci na tróne, ale cesta k tomu, aby sa stali faraónmi, je nebezpečná; ako vodca týchto veľkých národov musíte prekonať spoločenský kolaps, čeliť prírodným katastrofám a bojovať za ochranu svojho ľudu pred nájazdníkmi z ďalekých krajín
Novinka
59,90 €
Očakávame október 2023
Objednávací kód: WG1412
Total War – Game of the Year Edition Steam – PC DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: stratégia,
10 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005165
5,0
Total War: Attila CZ
Hra na PC – krabicová verzia, žáner: stratégia, – blíži sa doba temna; čas hladomoru, chorôb a vojen, kde utečenci po tisícoch utekajú pred masívnym prílivom skazy a smrti; zúfalé barbarské kmene sa preskupujú, aby sa postavili umierajúcej moci rozdelenej rímskej ríše; svetlo civilizácie pozvoľna pohasína; v rozsiahlych stepiach Skýtie sa zhromažďuje obrovská a desivá sila, ktorú vedie kráľ bojovníkov, ktorého smäd po dobývaní nemá seberovné - zvestovateľ samotné apokalypsy, Hun Attila!
Novinka
11,70 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: WG484
Empire: Total War Collection – PC DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: stratégia,
8 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005164
4,0
Company of Heroes 3 Launch Edition Metal Case
Hra na PC – krabicová verzia, žáner: stratégia, – oživuje príbehy zo série na úplne novom vojnovom poli a odhaľuje nové autentické taktiky, frakcie a mnohé nevypovedané príbehy z druhej svetovej vojny. Stredomorie je rozmanité, od vetrom ošľahaných talianskych horských priesmykov až po drsné severoafrické púšte a pobrežné výhľady.
Zľavnené -7 %
39,90 € 42,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: WG1332
Company of Heroes 3 Launch Edition Metal Case – PS5
Hra na konzolu – PS5 (s mechanikou), krabicová verzia, žáner: stratégia, – prináša príbehy zo série, ktoré sa odohrávajú priamo v teréne, v úplne novom vojenskom bojisku a odhaľuje nové autentické taktiky, frakcie a veľa doposiaľ nerozprávaných príbehov z druhej svetovej vojny. Stredomorie je miestom rozmanitosti, od veterných talianskych horských priesmykov až po drsné severoafrické púšte a pobrežné výhľady.
Novinka
55,90 €
Dátum vydania: 30. mája 2023
Objednávací kód: PSV0430
Company of Heroes 3 Launch Edition Metal Case – Xbox
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verzia, žáner: stratégia, pre online hranie vyžaduje predplatné Xbox Live Gold, – prináša príbehy zo série, ktoré sa odohrávajú priamo v teréne, v úplne novom vojnovom bojisku a odhaľuje nové autentické taktiky, frakcie a množstvo doposiaľ nerozprávaných príbehov z druhej svetovej vojny. Stredomorie je miestom rozmanitosti, od veterných talianskych horských priesmykov až po drsné severoafrické púšte a pobrežné výhľady.
Novinka
49,90 €
Dátum vydania: 30. mája 2023
Objednávací kód: XBSE0348
4,4 167×
Xbox Game Pass Ultimate – 1 mesačné predplatné
Dobíjacia karta – na PC (Win 10), mobilný telefón/tablet (Android), Xbox 360, Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licencia: na stiahnutie, kľúč pre Xbox Live, Microsoft Store a Xbox Mobile app, dĺžka členstva 1 mesiac,
12,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029gu1
4,4 167×
Xbox Game Pass Ultimate – 3 mesačné predplatné
Dobíjacia karta – na PC (Win 10), mobilný telefón/tablet (Android), Xbox 360, Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licencia: na stiahnutie, kľúč pre Xbox Live, Microsoft Store a Xbox Mobile app, dĺžka členstva 3 mesiace, - 12,63 €/mesiac
37,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029gu2
4,4 54×
Xbox Game Pass – 6 mesačné predplatné
Dobíjacia karta – na Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licencia: na stiahnutie, kľúč pre Xbox Live, dĺžka členstva 6 mesiacov, - 9,98 €/mesiac
59,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029gp2
4,4 54×
Xbox Game Pass – 3 mesačné predplatné
Dobíjacia karta – na Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licencia: na stiahnutie, kľúč pre Xbox Live, dĺžka členstva 3 mesiace, - 9,97 €/mesiac
29,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029gp3
3,7
Xbox Game Pass – 3 mesačné predplatné (pre PC s Windows 10)
Dobíjacia karta – na PC (Win 10), licencia: na stiahnutie, kľúč pre Microsoft Store, dĺžka členstva 3 mesiace, - 9,30 €/mesiac
27,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029gpc1
Age of Wonders: Planetfall
Hra na PC – krabicová verzia, žáner: stratégia, – preskúmajte zvyšky hviezdnej ríše kedysi spájajúcej tisíce svetov. Teraz ale jej obyvatelia zostali izolovaní po veľkom Kolapse.
Novinka
8,35 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: WG1166
5,0
Crusader Kings III – PC DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: RPG a stratégia,
33 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005104
5,0
Crusader Kings III Royal Edition (PC) Kľúč Steam
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: stratégia,
58 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005505
Crusader Kings III – Day One Edition – Xbox Series X
Hra na konzolu – Xbox Series X, krabicová verzia, žáner: stratégia, – Vyberte si kráľovský či šľachtický rod z celého radu ríš na mape, ktorá sa tiahne od Islandu po Indiu, od polárneho kruhu po Strednú Afriku a preveďte dynastiu storočiami a zabezpečte bezpečie a moc každej novej generácii.
38,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: XBSE0185
4,7
Sid Meier’s Civilization VI Digital Deluxe + BONUS DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: stratégia, - Steam
79,99 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE001274
Sid Meier’s Civilization VI + BONUS DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: stratégia, - Steam
59,99 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE001273
4,0
Sid Meier’s Civilization VI Platinum Edition – PC DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: stratégia,
79,99 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005245
Sid Meier’s Civilization VI Digital Deluxe (MAC) DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: stratégia,
79,99 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE003928
Sid Meier's Civilization VI – Gathering Storm (PC) DIGITAL
Herný doplnok /DLC–elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: stratégia, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra
40 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE004079
Sid Meiers Civilization VI (MAC) DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: stratégia,
59,99 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE002987
Vytlačiť
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií