Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Týždeň so značkou Samsung

Ako vybrať inteligentné hodinky

Zobraziť katalóg

Inteligentné hodinky sú predĺženou rukou smartfónu. Na svojom displeji zobrazujú dôležité informácie a notifikácie a je nimi možné ovládať aj niektoré funkcie inteligentného telefónu.

Najdôležitejšie parametre na výber inteligentných hodiniek

Kompatibilita s telefónom

Podobne ako smartfóny a tablety sú aj inteligentné hodinky založené na operačných systémoch. Okrem odlišností v samotnom užívateľskom prostredí sú hodinky kompatibilné s rôznymi značkami a modelmi telefónov. Operačný systém inteligentných hodiniek je smerodajný aj na to, aké aplikácie či doplnky je do nich možné nainštalovať. Pred nákupom odporúčame vždy overiť, či budú vybrané hodinky plne, alebo aspoň čiastočne spolupracovať s vaším smartfónom.

Hodinky pre telefóny s Androidom

Tieto hodinky obsahujú operačné systémy Android či Android Wear a napríklad inteligentné hodinky Samsung Gear S fungujú s operačným systémom Tizen.

Hodinky pre Apple iPhone

Svoje inteligentné hodinky predstavil aj Apple a pomenoval ich Apple Watch. Využívajú operačný systém watchOS a ako jedny z mála inteligentných hodiniek ich pripojíte k iPhonu. Detailné informácie o jednotlivých sériách a edíciách nájdete v našom podrobnom sprievodcovi Ako vybrať Apple Watch .

Niektorí výrobcovia inteligentných hodiniek vyvinuli vlastný operačný systém a ich výrobky sú kompatibilné s iOS, Androidom alebo aj Windows Phone. Väčšina inteligentných hodiniek môže s určitým obmedzením fungovať aj samostatne, bez prepojenia s telefónom.

V prípade všetkých hodiniek v našej ponuke je kompatibilita s operačným systémom uvedená v parametroch a špecifikáciách pod popisom produktu.

kompatibilné OS

Výdrž batérie

Batéria je bohužiaľ stále veľkou slabinou inteligentných hodiniek. Priemerná výdrž na jedno nabitie je 2 až 3 dni, v prípade väčšiny modelov počítajte radšej len s jedným dňom pri aktívnom používaní. Ak sa budete chcieť na hodinky spoľahnúť aj nasledujúci deň, bude ich lepšie nabíjať každý večer po príchode domov. Na vyťaženie batérie má vplyv množstvo funkcií, senzorov a snímačov, veľkosť displeja a jeho typ alebo zapnuté GPS. Najpokročilejšie modely udávajú výdrž aj 10 a viac dní.

Funkcie a výbava

Rovnako ako v prípade telefónov, ani v prípade inteligentných hodiniek neplatí, že lepšie hardvérové ​​parametre automaticky znamenajú vyššiu rýchlosť odozvy a pohybu v menu. Dôležité je predovšetkým to, ako dobre zariadenie funguje ako celok, ako zladený je hardvér a softvér. Na tieto informácie odporúčame prečítať recenzie, prípadne si hodinky osobne vyskúšať.

Aké funkcie vôbec inteligentné hodinky ponúkajú?

Prepojenie s telefónom

Hoci takmer všetky inteligentné hodinky zvládnu fungovať autonómne a prinajmenšom zobrazovať čas, plného využitia všetkých ich funkcií dosiahnete až po spárovaní s inteligentným telefónom. Potom vám inteligentné hodinky v závislosti na konkrétnom modeli umožnia:

 • Zobrazovať väčšinu notifikácií z telefónu, niektoré zvládnu aj ich obsluhu.
 • Zobrazovať udalosti v kalendári.
 • Telefonovať bez toho, aby ste vybrali mobil z vrecka.
 • Prehrávať hudbu.
 • Čítať správy.
 • Prehliadať sociálne siete alebo internet.

Niektoré modely dokonca disponujú slotom na SIM kartu, po ktorej vložení dokážu fungovať úplne nezávisle na mobilnom telefóne.

Meranie srdcového tepu

Senzor na meranie srdcového tepu ponúka väčšina modelov inteligentných hodiniek. Meranie je však presné iba za predpokladu, že je vaša ruka práve v pokoji a nehýbe sa. Ak vás zaujímajú priebežné hodnoty tepovej frekvencie pri behaní alebo inej športovej činnosti, odporúčame zúžiť výber na hodinky dodávané s hrudným pásom na meranie tepu alebo modely, ku ktorým je možné taký pás pripojiť/dokúpiť. Meranie pomocou hrudného pásu býva rádovo presnejšie.

Monitorovanie aktivít

Na základe informácií zo senzorov ako gyroskop, akcelerometer, merač tepovej frekvencie alebo GPS modul inteligentné hodinky rozpoznajú aktivitu, ktorej sa venujete a začnú zhromažďovať údaje, ktoré tak následne samy vyhodnotia, alebo ich na vyhodnotenie pošlú do aplikácie telefónu, alebo si ich môžete prezrieť vo webovom rozhraní. Môžete tak mať prehľad o počte krokov, prekonanej vzdialenosti, dobe aktivity a pulze. Modely so zabudovanou GPS navyše zbierajú súradnice polohy a v mobilnej aplikácii si následne môžete nechať zobraziť presnú trasu, po ktorej ste sa pohybovali. Vďaka údajom zo snímača srdcového tepu a gyroskopu inteligentné hodinky detekujú spánok, merajú jeho kvalitu a dĺžku. Ak vás zaujímajú športové funkcie podrobnejšie, pozrite aj na náš článok Ako vybrať športtester.

Odolnosť voči vonkajším vplyvom

Pozornosť venujte aj údajom o vodoodolnosti, vodotesnosti a prachotesnosti. Niektoré inteligentné hodinky nemôžu s vodou prísť do styku vôbec, s inými sa môžete potápať do 10 metrov aj hlbšie a nevadí im prach alebo bahno. V prípade krytia stupňa IP67 (a vyššom) už môžete bez obáv nosiť hodinky takmer kamkoľvek.

Dizajn

Inteligentné hodinky sú na svete už niekoľko rokov a ich ponuka aj množstvo funkcií sa neustále rozširuje. Na trhu tak môžeme nájsť inteligentné hodinky rôznych tvarov, veľkostí, farieb a materiálov. Na svoje si prídu ako milovníci klasického dizajnu, tak aj vyznávači moderných tvarov a veľkých dotykových displejov. Ak vám záleží na vzhľade hodiniek, niektorí výrobcovia vám dávajú možnosť voľby a výberu rôznych farebných remienkov z rôznych materiálov.

Vyberáte inteligentné hodinky?

Odpovedzte si na tieto otázky
 • Aké funkcie od inteligentných hodiniek očakávate?
 • Potrebujete detailne monitorovať fyzickú aktivitu?
 • Je pre vás dôležitý vzhľad?

Ktoré inteligentné hodinky sú práve pre vás?

Apple Watch smartwatch inteligentné hodinky
Apple Watch od 300 €

Precízne spracované hodinky s exkluzívnym dizajnom dodávané v dvoch veľkostiach.

Preslávená kvalita Apple na vašom zápästí

 • Notifikácia, správy, telefónne hovory a ďalšie – plná kompatibilita od iPhone 5, až po najnovšiu generáciu, ktorú zastupujú modely iPhone X a iPhone 8.
 • Monitorovanie fyzickej aktivity, vyhodnotenie denného režimu v aplikácii Zdravie.
 • Exkluzívny dizajn a prémiové materiály.
 • watchOS a ovládanie otočnou korunkou.
 • Jemný Retina displej krytý zafírovým sklíčkom.
 • Výmenné remienky rôznych materiálov, široká paleta ciferníkov.
smartwatch inteligentné hodinky klasické Vector
Štýlové chytré hodinky od 60 €

Na prvý pohľad bežné hodinky s mnohými šikovnými funkciami.

Pre milovníkov decentného vzhľadu a elegancie

 • Zrkadlenie notifikácií smartfónu, GPS, ovládanie hudby a ďalšie funkcie.
 • Snímanie telesnej aktivity.
 • Elegantný dizajn vhodný aj k spoločenskému obleku.
 • Prémiové materiály (kov, koža).
 • Výdrž batérie aj niekoľko mesiacov.
Športové inteligentné hodinky
Športové inteligentné hodinky od 110 €

Inteligentné hodinky preberajúce funkcie športtesterov.

Monitorujte svoje športové aktivity aj telesný stav počas celého dňa

 • Široká ponuka športových funkcií, meranie mnohých telesných funkcií.
 • Možnosť pripojenia externých meračov, napríklad hrudného pásu.
 • Robustná konštrukcia a športový dizajn.
 • Zvýšená odolnosť a vodoodolnosť.
 • Zabudovaný GPS senzor.
Inteligentné hodinky pre deti
Inteligentné hodinky pre deti od 50 €

Detské hodinky s GPS lokátorom a možnosťou volania na vybrané čísla.

Majte svoje deti neustále pod dohľadom

 • Monitorovanie pohybu detí prostredníctvom GPS, možnosť volania a SMS, SOS tlačidlo.
 • Jednoduché ovládanie prispôsobené deťom.
 • Pekný dizajn.

Slovník pojmov – SmartWatch

Amoled

AMOLED čiže Active Matrix Organic Light Emitting Diode displej patrí do rodiny displejov OLED. Ide o zatiaľ najvyspelejšiu technológiu na trhu. V porovnaní so svojim najbližším konkurentom vyniká rýchlejšou odozvou, nižšou spotrebou a ostrejším zobrazením farieb. Tešiť sa môžete na vynikajúce pozorovacie uhly a dokonalé stvárnenie čiernej farby, čo má za následok lepšiu čitateľnosť na priamom slnku.

Bluetooth

Bluetooth je štandard pre bezdrôtovú komunikáciu prepájajúci dve a viac elektronických zariadení, ako je tablet, mobilný telefón, slúchadlá alebo práve inteligentné hodinky.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB1
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi