Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Počas sviatku 15. 9. máme otvorený iba náš showroom v BA, ale nakúpiť môžete aj z pohodlia domova. Tovar vám totiž stále doručujeme zadarmo.

Zľavová hliadka Dni Marianne

IFA 2019: najzaujímavejšie novinky z berlínskeho veľtrhu pohromade

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Ďalší ročník obrieho veľtrhu so spotrebnou elektronikou, IFA Berlín, je tu. Oficiálne sa koná v termíne 6. až 11. septembra a stovky svetových výrobcov na ňom predstaví svoje najnovšie technológie a výrobky. Chcete mať prehľad o tých najzaujímavejších novinkách? Nájdete ich tu.

IFA 2019 – OBSAH

 1. Adidas predstavil dvoje slúchadlá, s ktorými vraj pobežíte rýchlejšie
 2. ASUS na IFA prišiel v mene grafických notebookov
 3. Garmin predstavil hodinky Garmin Venu a inovoval rady Vivoactive a Vivomove
 4. Acer vylepšil študentské aj herné notebooky a predstavil herné kreslo
 5. Nokia predstavuje ako smartfóny, tak tradičné telefóny
 6. Samsung opravil skladací Galaxy Fold a „áčkovému“ portfóliu dominuje Galaxy A90
 7. Huawei predstavil nový procesor postavený na 5G
 8. Honor predstavil aplikáciu, ktorá pomáha zrakovo postihnutým
 9. Kórejskí LG si s novou vlajkovou loďou doniesli aj vylepšené puzdro Dual Screen
 10. Ďalšie novinky z IFA 2019
IFA Berlín

Adidas predstavil dvoje slúchadlá, s ktorými vraj pobežíte rýchlejšie

Svoje zastúpenie na IFA 2019 má aj nemecký výrobca športových potrieb Adidas. Zameriava sa predovšetkým na oblečenie, obuv či ďalšie doplnky pre športovcov, tentokrát ale zabrúsil do vôd elektroniky. Predstavil dvoje bezdrôtové slúchadlá, ktoré podľa jeho mienky pomôžu bežcom s ich tréningami.

Adidas na slúchadlách spolupracoval so spoločnosťou zaoberajúcou sa vývojom zvukových technológií Zound Industries, ktorá stojí aj za slúchadlami Marshall a Urbanears. Sú zamerané na pohyb a výdrž a majú mať kvalitný zvuk a dizajn prispôsobený tomu, aby ich atléti mohli pohodlne nosiť počas celého tréningu. Výrobca sa však bohužiaľ nezmienil o zvukových technológiách a parametroch slúchadiel, poskytol len základné informácie.

Štupľové slúchadlá Adidas FWD-01s ponúknu výdrž až 16 hodín

Prvým modelom noviniek sú štuplíky Adidas FWD-01s. Sľubujú výdrž 16 hodín a nabíjajú sa cez rýchle USB-C. Pohodlie majú zachovať vymeniteľné silikónové nadstavce a háčiky. Špunty sú prepojené pleteným káblom s ovládacími prvkami, takže sa v batohu nezamotajú a nebude ani tak ľahko hroziť ich strata ako v prípade True Wireless slúchadiel. Sú odolné podľa špecifikácie IPX4, pred potom teda obstoja. Slúchadlá Adidas FWD-01s budú dostupné od 25. septembra za cenu približne 147 eur.

Adidas slúchadlá
Slúchadlá Adidas FWD-01s sľubujú dlhú výdrž, o zvukových schopnostiach toho ale výrobca veľa neprezradil.

Náhlavné bezdrôtové slúchadlá Adidas RPT-01 so 40-hodinovou výdržou

Adidas predstavil tiež bezdrôtové náhlavné slúchadlá na uši. Ich hlavnou prednosťou má byť skvelá, až 40-hodinová výdrž na batériu. Takisto ustoja pot či mrholenie (IPX4), a vonkajší vzhľad budú reprezentovať odnímateľné a umývateľné pletené náušníky aj hlavový most. Na trh prídu spolu so štupľovými slúchadlami za cenu približne 155 eur. Avšak či aj na ten náš, sa ešte len uvidí.

Adidas RPT-01
Náhlavné slúchadlá Adidas RPT-01. Dostanú sa aj na náš trh?
Zdroj: techradar.com

ASUS na IFA prišiel v mene grafických notebookov

ASUS toho tento rok na veľtrhu IFA predviedol celkom veľa. Zďaleka najväčší poprask ale vyvolala nová séria grafických notebookov s názvom ProArt. Ich grafický výkon je totiž naozaj neskutočný. Najvýkonnejší model ASUS ProArt StudioBook One dokonca sami výrobcovia opísali ako graficky najvýkonnejší notebook sveta. Všetko ale napovedá faktu, že mali naozaj pravdu.

ASUS IFA konferencia
ASUS si na veľtrh IFA priniesol hneď niekoľko modelov a ukázal ich praktické využitie. Zdroj: ASUS Twitter

Okrem notebookov sme sa dočkali tiež tradične nového routera, ktorý však tentoraz beží na najnovšom štandarde WiFi 6, ktorý drasticky zvyšuje šírku pásma, čím zvyšuje maximálnu rýchlosť a hlavne maximálny počet pripojených zariadení. Svojich pár minút slávy dostali aj inteligentné hodinky ASUS VivoWatch SP, ktoré sa najviac pýšia prepracovaným systémom kontroly životných funkcií. V zásade ale nejde vo svete smart hodiniek o žiadny unikát.

ASUS ProArt StudioBook One – najvýkonnejší notebook sveta?

Na tohtoročnej IFA v Berlíne sa ASUS oháňal hlavne radom notebookov ProArt a zo všetkého najviac práve modelom ProArt StudioBook One. Dôvod je úplne jednoduchý. Tento veľmi profesionálny notebook sa totiž pravdepodobne naozaj stane tým graficky najvýkonnejším notebookom. V prvom rade tomu napovedá profesionálna grafická karta NVIDIA Quadro RTX 6000, ktorá sa v notebooku objavuje úplne prvýkrát. So svojimi 24 GB VRAM a viac ako 4 500 CUDA jadrami si môžete byť istí, že tento notebook nebude len tak pre niekoho. ASUS tu celkom jednoznačne cieli na popredné firmy a absolútne špičky na poli dizajnu.

Okrem extrémne výkonnej grafickej karty nájdete v nových notebookoch procesor Intel Core i9-9980HK, teda osemjadro so základnou frekvenciou 2,4 GHz. 4K displej sa pri notebooku takejto triedy zdá ako samozrejmosť, a tak nie je divu, že nechýba. Celok kľúčových komponentov potom dopĺňa 32 GB operačnej pamäte a 1 TB SSD disk. Cenu, ani dátum vydania ASUS zatiaľ nezverejnil. Vzhľadom na to, že samotná grafická karta sa cenou pohybuje okolo štyroch tisíc, môžeme si byť istí, že bežným smrteľníkom sa notebook do rúk nedostane.

ASUS ProArt StudioBook Pro X má hneď dva displeje

Ďalšou grafickou beštiou série je notebook ProArt StudioBook Pro X. Ten síce nemá tak výkonnú grafickú kartu ako predchádzajúci model, ale svoje kvality ukazuje inde. Veľkou zaujímavosťou modelu sú hneď dva displeje. Ten primárny sa pýši uhlopriečkou 17" (bude aj verzia s 15") a minimom rámčekov. Malým sklamaním je tu rozlíšenie 1 920 × 1 200 px, pretože od grafického notebooku takejto úrovne by sme zrejme čakali viac. Veľmi zaujímavý je však sekundárny displej, ktorý nájdete na mieste bežného touchpadu. ASUS ho obchodne označil „ScreenPad 2.0“ a jeho úlohou je zvýšiť efektivitu pri práci s grafickými programami. Najlepšie vraj funguje pre softvér firiem Adobe a Autodesk.

Hoci tento notebook nemá grafickú kartu zo 6-tisícovej série, je v ňom stále extrémne výkonná grafická karta NVIDIA RTX Quadro 5000. Tá sa pýši 16 GB virtuálnou pamäťou a 3 072 CUDA jadrami, čím notebooku poskytuje naozaj úctyhodný výkon. Z hľadiska procesorov sa tu ASUS uchýlil ku grafickému procesoru Intel Xeon E-2276, teda šesťjadru s frekvenciou 2,8 GHz. Notebook je veľmi zaujímavý aj z hľadiska pamäte. Tej operačnej totiž môže mať až 128 GB, internej potom dokonca až 6 TB. Veľkou výhodou pre veľké firmy môže byť aj možnosť napojenia na serverový systém úložiska RAID 0 alebo RAID 1. Ani v prípade tohto modelu ale o cene ani dostupnosti zatiaľ nemáme žiadne informácie.

Garmin predstavil hodinky Garmin Venu a inovoval rady Vivoactive a Vivomove

Garmin pred pár dňami predstavil svoje nadupané športové hodinky Fenix 6 a teraz na samotnom veľtrhu IFA ukázal ďalšie novinky. Sú nimi kompletne nové hodinky Garmin Venu a updatované rady Garmin Vivoactive a Vivomove.

Novinkou sú hodinky Garmin Venu

Inteligentné hodinky Garmin Venu sú novým radom a v portfóliu výrobcu prvými hodinkami s GPS a farebným OLED displejom. S uhlopriečkou 1,2" a rozlíšením 390 × 390 pixelov sa chcú stať jedným z konkurentov Apple Watch. K tomu im majú okrem športových funkcií pomáhať aj tie zdravotné. Smart hodinky Garmin Venu monitorujú hydratáciu, teda príjem vody, srdcový tep, okysličenie krvi, dýchanie, spánok, stres či menštruačný cyklus. Smart hodinky na trh dorazia v septembri za cenu približne 460 eur.

Garmin Venu
Smart hodinky Garmin Venu ponúknu OLED displej a zdravotné funkcie.

Smart hodinky Garmin Vivoactive dostali lepšiu výdrž aj funkcie

Multišportovou inteligentné hodinky Garmin Vivoactive 4 a 4S sú inovované modely s niekoľkými vylepšeniami. Smart hodinky Vivoactive 4 (45 mm) teraz vydržia v režime smart hodiniek až 8 dní a s GPS 6 hodín, menšie Vivoactive 4S (40 mm) až 7 dní a 5 hodín s GPS. Majú rovnaké funkcie ako modely Venu, len displej dostali transreflektívny a dobre viditeľný na slnku, a nie OLED. K prvým zákazníkom doputujú tento mesiac za cenu približne 425 eur.

Garmin Vivoactive
Športové smart hodinky Garmin Vivoactive dostali dlhšiu výdrž a nové zdravotné funkcie.

Smart hodinky Garmin Vivomove tiež obohatili zdravotné funkcie

Updatu sa dočkal aj rad módnych hodiniek, Garmin Vivomove s kombináciou mechanických ručičiek a displeja. K dispozícii je v modeloch Vivomove 3/3S, Style a Luxe, ktoré teraz ponúknu GPS, Garmin Pay, monitorovanie srdcového tepu, spánku a ďalšie zdravotné funkcie podobné tým v prípade radov Vivoactive a Venu. Smart hodinky Luxe k tomu pridávajú nerezovú oceľ, zafírové sklíčko či možnosť koženého remienka. Výdrž všetkých modelov radu dosahuje až 5 dní, a cena sa pohybuje približne od 270 do 540 eur.

Zdroj: theverge.com

Acer aktualizoval svoje notebooky pre študentov aj hráčov, ktoré navyše potešia herným kreslom

Aj taiwanský výrobca cenovo dostupných laptopov sa tento rok objavil na konferencii IFA v Berlíne. Primárne namiesto nových produktov predstavil lepšie, aktualizované modely populárnych radov svojich notebookov. Patria medzi ne študentmi obľúbené Chromebooky, Acer Swift notebooky či pre počítačových hráčov herné delo Predator Triton 500. Aby však nebola celá prezentácia postavená len na notebookoch, Acer zažiaril esom schovaným v rukáve, v podobe herného kresla, ktoré vás doslova obklopí.

Herné delo na steroidoch Acer Predator Triton 500 s prvým 300 Hz displejom

Špekulácie o aktualizácii nového Acera Predator Triton 500 presakovali na internete už na začiatku leta. Málokto by však vtedy veril, že jeho aktualizovaný nástupca ponúkne displej s nevídanou obnovovacou frekvenciou. Tá predstavuje doteraz zriedka používaných 300 Hz, a Acer sa tak stáva výrobcom prvého takéhoto herného notebooku. Samotný displej disponuje uhlopriečkou veľkosti 15,6", rozlíšením Full HD a skvelou odozvou 3 ms.

Acer Predator Triton 500
Notebook Acer Predator Triton 500 si zachoval dizajn, ale displej vymenil za panel s obnovovacou frekvenciou 300 Hz.

Srdcom celého notebooku je šesťjadrový procesor Intel Core i7 8750H so základným taktom 2,2 GHz, s Turbo Boost s frekvenciou až 4,1 GHz. Na tú sa hráč dostane ľahko, vďaka vstavanej aplikácii Predator Sense, s ktorou nie je nutné reštartovať počítač. Frekvenciu je možné okamžite zmeniť za chodu operačného systému. Neoddeliteľnou súčasťou je taktiež softvér Aura Sync, ktorý sa okrem iného stará o nastavenie RGB podsvietenia integrovanej hernej klávesnice.

Fanúšikovia náročných hier určite ocenia grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX vo variante 2060 alebo 2080 vo vyhotovení Max-Q či prítomnosť až 32 GB operačnej pamäte RAM. V tejto kombinácii ide o výkonné herné delo s adekvátnou cenovkou, ktorá je 2 699 eur.

Acer pamätá aj na svedomitých študentov, pripravil totiž nové Chromebooky

V duchu aktualizácií existujúcich modelov sa nieslo takmer celé predstavenie. Acer totiž myslí aj na študentov, ktorí požadujú prenosný, ľahký a všestranný notebook. To spĺňajú vylepšené Chromebooky vo veľkostných variantoch s uhlopriečkou o 15,6; 14 aj 11 palcoch. Od Acera je to veľmi taktický krok, pretože si v ponuke vyberie takmer každý.

Acer Chromebook
Chromebooky vďaka svojim rozmerom skvele poslúžia študentom na prednáškach.

Po dizajnovej stránke získali nové Chromebooky od Aceru užšie rámčeky okolo displeja obnažujúce IPS Full HD panel, v prípade najlacnejšieho modelu Acer Chromebook 311 ide o 11-palcový displej s HD rozlíšením. Oba väčšie Chromebooky 315 a 314 budú k dispozícii tiež vo voliteľnom variante s dotykovým displejom a plnohodnotným numerickým blokom napravo od klávesnice. Ponúknu 8 GB RAM pamäte a úložisko v podobe 128 GB v prípade 15-palcového a 64 GB v prípade 14-palcového modelu.

Menšia verzia s uhlopriečkou veľkosti 11,6" je k dispozícii v dvoch variantoch – Chromebook 311 a Chromebook Spin 311, ktorý ponúkne displej otočný až o 180°. Drahší Spin variant s 8 GB RAM a 64 GB úložiskom vyjde na 290 eur, lacnejšia verzia bez plne otočného displeja bude k dispozícii v konfigurácii so 4 GB RAM a len 32 GB úložiskom za cenu mierne presahujúcu 210 eur.

Na pomedzí hernej a študentskej triedy nájdeme notebooky Swift s 12,5-hodinovou výdržou

Cenový rozdiel medzi herným notebookom Triton 500 a Chromebookom, skvelým na prednášky, je úplne priepastný. Acer sa preto rozhodol oživiť aktualizáciou aj nižšiu strednú triedu notebookov s Windows – Acer Swift.

Acer Swift
Nové notebooky Acer Swift ponúknu zlatý stred medzi Tritonom 500 a Chromebookmi. Skvelá výdrž aj výkon sú za cenu okolo 770 € ideálnou kombináciou.

Pri prenosnosti Chromebookov ale zostaneme, nový 14" Acer Swift 5 totiž váži rovných 0,99 kilogramu, čo z neho robí skvelého spoločníka na cestovanie. Jeho braček Acer Swift 3 je so svojimi 1,19 kg o 200 gramov ťažší, ponúkne však až 12,5 hodín výdrže na batériu. Oba notebooky sú obdarené grafickou kartou NVIDIA GeForce MX250 a až 16 GB operačnej pamäte RAM spolu s 512 GB interného SSD úložiska. Ceny budú štartovať na 770 € pre model Swift 5 a 580 € zaplatíte za verziu Swift 3.

Futuristické herné kreslo Acer Predator Thronos Air pre skutočných herných fajnšmekrov

Pre náruživých (a majetných) hráčov počítačových hier má Acer absolútnu špecialitu v podobe unikátneho herného kresla. Nie však takého, aké bežne vidíte pri pracovných stoloch. Stôl totiž v tomto prípade absolútne nepotrebujete.

Za takmer 14 000 eur dostanete poctivé herné kreslo, herný monitor s poriadnym zakrivením, priestorom na ďalšie celkom až 3 monitory, hernú klávesnicu a myš. Tým to však nekončí, herné kreslo disponuje masážnymi funkciami, ktoré sa aktivujú stlačením jediného tlačidla. Súčasťou kresla môže ďalej byť webkamera, držiak na pitie, pevná aretácia sedačky a ďalšie voliteľné príslušenstvo.

Nokia predstavuje ako smartfóny, tak tradičné telefóny

Nokia, respektíve materská spoločnosť HMD Global, prišla na výstavu IFA s jasnou víziou potešiť ako moderných geekov, tak aj klasikov. Okrem nových verzií známych smartfónov sme sa tak samozrejme dočkali aj tlačidlových telefónov, ktorými je Nokia známa.

Smartfóny Nokia 6.2 a 7.2 majú tri „oči“

Do sveta smartfónov Nokia priniesla hneď dva nové modely, ktoré sú si na prvý pohľad dosť podobné. Ako šestka, tak sedmička má trojitý zadný fotoaparát, avšak líšia sa parametrami. Kým Nokia 6.2 ponúka so svojou cenou asi 250 eur 16 Mpx hlavný snímač, o 40 eur drahšia sedmička má megapixelov hneď 48. Ďalšie časti fotoaparátu sú zhodné, a hovoríme teda o 8 Mpx ultraširokom snímači a 5 Mpx hĺbkovom senzore. Telefóny budú poháňať Snapdragon zo šesťstovkového radu, a vývojári sľubujú najnovší Android 10 s až dvojročnou podporou aktualizácií.

Nokia 7.2
Nokia 7.2 ponúka veľmi dobré parametre za príjemnú cenu. Navyše aj dobre vyzerá. Zdroj: Nokia

Preferujete tlačidlové telefóny? Nokia vám urobí radosť

Na výstave IFA sa ukázali aj tri výraznejšie tlačidlové telefóny. V prvom rade je to Nokia 2720 Flip – „véčkový“ telefón, ktorý sa trochu prekvapivo pýši procesorom Qualcomm. Nokia 800 Tough je zástupcom odolných telefónov, ktorý má dokonca armádnu certifikáciu. Aj tu potom nájdete Qualcomm procesor. Ďalej majú obidva uvedené telefóny operačný systém KaiOS, ktorý umožňuje sťahovanie jednoduchších „inteligentných aplikácií“, ako napríklad WhatsApp, Facebook a pod. Posledným tlačidlovým telefónom je Nokia 110 (2019). Tá poteší ozajstných pragmatikov, pretože neponúka takmer žiadne moderné vychytávky, zato ale údajnú výdrž batérie až 18 dní na jedno nabitie.

Samsung prichádza s opraveným skladacím Galaxy Fold a vlajkovou „áčkovou“ loďou

Po neslávne známej eskapáde problémov s predchádzajúcou generáciou ohybného telefónu od Samsungu sa na tohtoročnej konferencii IFA výrobca vytasil s vylepšeným modelom skladacieho telefónu Samsung Galaxy Fold 5G. Podľa všetkého to vyzerá tak, že sa Samsung poučil a chyby vychytal. Druhým predstaveným telefónom je nástupca „áčkovej“ produktovej línie, Samsung Galaxy A90 5G, s obrím Super AMOLED displejom a vysokým výkonom.

Reinkarnácia v úlohe Samsungu: skladací telefón Galaxy Fold 5G vychytal muchy

Po takmer pol roku sme sa dočkali aktualizácie skladacieho telefónu Samsung Galaxy Fold. Zásadnou zmenou oproti predchádzajúcej verzii fold je prepracovanie otváracieho pántu. Teraz je viac odolnejší vďaka výstuži z kovových plieškov a vniknutiu prachu bráni ochranná fólia. Tou je v prípade tohtoročného modelu zakrytý celý hlavný 7,3" displej a po stranách fólie končí až v útrobách telefónu.

Samsung Galaxy Fold 5G
Samsung Galaxy Fold 5G má vylepšený robustnejší pánt a fóliu po celej ploche hlavného displeja.

Čo sa týka dizajnu, ten sa prakticky nezmenil. Na vonkajšej strane nájdeme menší 4,6" HD+ Super AMOLED displej, na chrbte potom trojicu šošoviek – ultraširokouhlý (16 Mpx), širokouhlý (12 Mpx) a teleobjektív (12 Mpx). Posledné dva senzory disponujú optickou stabilizáciou a teleobjektív navyše ešte 10-násobným digitálnym zoomom.

i Prečítajte si náš článok na tému skladacie telefóny. Dočítate sa okrem iného aj o histórii ďalších projektov majúcich za cieľ skonštruovať ohybný či modulárny mobilný telefón.

Ako je z názvu zrejmé, telefón juhokórejský výrobca vybavil tiež podporou 5G sietí. Samsung Galaxy Fold 5G by mal byť dostupný na pultoch obchodov už v septembri tohto roka, a to v konfigurácii 12 GB RAM a 512 GB interného úložiska za 2 000 eur.

Vlajková loď v podobe Galaxy A90: 5G, výkon na rozdávanie a podpora DeX rozhrania

Podporou 5G sietí Samsung vylepšil aj prírastok do „áčkového“ radu mobilných telefónov, ktorým je Samsung Galaxy A90 5G. Telefóny v tomto rade sú známe predovšetkým vďaka svojej nižšej cene. To však pre novo predstavenú A90 na IFA v Berlíne neplatí. Cena základného modelu by sa mala vyšplhať na viac ako 770 eur. Čo nám za to Samsung ponúkne?

Samsung Galaxy A90 5G
Samsung Galaxy A90 5G ponúka vysoký výkon ukrytý v jednoduchom šasi s veľmi čistý dizajnom.

Mobilný telefón Galaxy A90 bude vlajkovou loďou svojej kategórie, ponúkne totiž nevídaný výkon v podobe procesora Snapdragon 855, ktorý v kombinácii s 8 GB RAM s prehľadom prekoná všetky doterajšie „A“ modely. Mobilný telefón A90 sa ďalej môže pochváliť obrovským 6,7-palcovým Super AMOLED displejom s bezrámčekovým dizajnom a decentným kvapkovitým výrezom na prednú 32 Mpx selfie kameru. Dvojica zadných šošoviek poskytuje rozlíšenie 48 a 8 Mpx pre širokouhlý snímač.

Prekvapivá je implementácia DeX prostredia na vytvorenie prenosnej počítačovej stanice z klasického mobilného telefónu, rýchlonabíjanie či už spomínaná podpora budúcich 5G sietí a dlhá výdrž batérie s kapacitou 4 500 mAh.

Huawei predstavil nový procesor postavený na 5G

Zatiaľ čo väčšina mobilných spoločností na IFA 2019 ukazuje svoje najnovšie vlajkové modely, Huawei si odhalenie nechal na neskôr. Smartfónu Huawei Mate 30 sa totiž dočkáme až o necelé dva týždne – 19. septembra v Mníchove. Huawei za to ale predviedol svojej vlajkové procesory Kirin 990 a 990 5G.

Huawei Kirin 990 5G
O tom, že Huawei svoj mobilný telefón Mate 30 neukáže, sme vedeli už dopredu. Na IFA 2019 si však priniesol svoj zbrusu nový procesor. Zdroj: Huawei

Výkon stvorený pre vlajkové smartfóny

Oba predstavené modely procesorov sú si vo všeobecnosti dosť podobné. Huawei Kirin 990 má 8 jadier, kde dve bežia na frekvencii 2,86 GHz a ďalšie dve na 2,09 GHz. Zvyšné štyri si potom držia stále skvelú hodnotu 1,86 GHz. Verzia 5G má frekvenciu len o niečo vyššiu, ale jej hlavný potenciál tkvie inde. Už z názvu je totiž zrejmé, že v sebe procesor bude mať 5G modem. Pôjde tak o prvý komerčný procesor, ktorý bude umožňovať využitie tejto doposiaľ neprebádanej technológie. Procesory by sa mali objaviť aj v už spomínanom vlajkovom smartfóne Huawei Mate 30.

Honor predstavil aplikáciu, ktorá pomáha zrakovo postihnutým

Hoci by ste od Honoru možno čakali nový špičkový fotomobil alebo iné inteligentné zariadenie, na IFA sa firma chválila skôr na softvérovej rovine. Mobilný telefón Honor 20 Pro síce dostal veľmi pekný nový farebný variant Icelandic Frost a priniesol aj svoju Vision TV. Oveľa zaujímavejšia ale bola AI aplikácia, ktorá pomocou fotoaparátu pomáha zrakovo postihnutým.

Aplikácia PocketVision je už teraz dostupná pre novšie smartfóny Honor a Huawei

PocketVision je pre túto novú aplikáciu od Honor/Huawei pomerne výstižný názov. Zrakovo postihnutým sa totiž bude snažiť čo najviac zjednodušiť život za pomoci moderných technológií. Aplikácia, poháňaná umelou inteligenciou, je schopná pracovať v troch režimoch. Prvý prevedie text v reálnom svete do hovoreného slova, druhý ho priblíži pre lepšie čítanie a tretí pozmení farby obrazu, čo ocenia farboslepí. Škoda len, že, dúfajme len dočasne, aplikácia nepodporuje český jazyk. Aj keď je aplikácia dizajnovaná hlavne pre mobilný telefón Honor 20 Pro, mala by podľa všetkého fungovať aj na niekoľkých starších zariadeniach. Na stiahnutie je už teraz prostredníctvom Huawei AppGallery.

Kórejskí LG si s novou vlajkovou loďou doniesli aj vylepšené puzdro Dual Screen

Asi najzaujímavejším z oznámení LG, ktoré na IFA prebehlo, bol smartfón LG G8X ThinQ. Ide samozrejme o vylepšenú verziu už vydaného modelu LG G8 a mobilný telefón má v podstate všetko, čo by ste očakávali od vlajkovej lode. Zaujímavosťou je podpora Dual Screen puzdra, ktoré sme predtým videli pri LG V50 (kde sa bohužiaľ nedočkalo väčšieho úspechu). Na výstave sa objavili aj nové 8K OLED televízory, ktoré ale svojou cenou značne prevyšujú hodnotu nového vozidla strednej triedy.

LG G8X ThinQ
LG G8X ThinQ predstavuje slušnú vlajkovú loď a puzdro Dual Screen dodáva ďalšiu pridanú hodnotu. Smartfón sa ale vo veľkej konkurencii pravdepodobne stratí.

Mobilný telefón LG G8X ThinQ vyzerá na vlajkovú loď so všetkým

Kým sa model LG G8 radí niekam do vyššej strednej triedy, pri jeho „X-kovom“ variante je smer jasne daný. LG chce vydať svoju vlajkovú loď a napovedajú tomu parametre novo oznámeného telefónu. Rovnako ako v prípade starších modelov tu síce nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 855, ale mobilný telefón má o niečo väčší displej a hlavne sa na prednej strane zabýval hneď 32 Mpx selfie fotoaparát. Teoreticky povedané by ste ale pomocou Dual Screen puzdra mohli selfie kameru využiť ako hlavný fotoaparát, čo možno bol aj trochu šibalský zámer výrobcu.

Dual Screen pre LG G8X má vlastne hneď tri displeje

Aj keď sa puzdro pre LG G8X nazýva Dual Screen, môžeme povedať, že je názov trochu zavádzajúci. Oproti tomu, čo mal LG V50, má totiž puzdro o jeden displej navyše. Celkovo teda máte telefón s tromi displejmi – hlavný, sekundárny (ktorý dokonale kopíruje vzhľad hlavného) a nakoniec terciárny, ktorý je značne menší a čiernobiely. Slúži na zobrazenie notifikácií bez toho, aby ste museli mobilný telefón otvárať.

Ďalšie novinky z IFA 2019

Na výstave IFA 2019 sa samozrejme objavilo aj pár menších oznámení. Krátko si niektoré z nich zhrnieme nižšie.

 • Sony Xperia 5 príde niekedy v októbri. Ide o nový mobilný telefón z dielní Sony, ktorý sa pýši krásnym OLED displejom s pomerom 21 : 9. Ako pohon potom poslúži Qualcomm Snapdragon 855. Celkovo nebude nová Xperia vôbec zlá, avšak neprináša do svojho radu žiadne veľké inovácie.
 • Motorola sa vytiahla so svojím novým mobilom Motorola One Zoom. Zoom sa totiž pýši hneď štvornásobným zadným fotoaparátom, kde je hlavný 48 Mpx snímač doplnený ultraširokým objektívom, teleobjektívom s až trojnásobným optickým zoomom a senzorom hĺbky ostrosti. Za zmienku tiež stojí fakt, že hlavný snímač a teleobjektív majú zabudovanú optickú stabilizáciu obrazu. Mobilný telefón by mal prísť už budúci týždeň aj k nám za cenu necelých 425 eur.
 • Lenovo dáva opäť vedieť o sérii konvertibilných zariadení Yoga. Najnovší rad hlási prechod na poslednú architektúru Intel Core procesorov, teda Ice Lake (10. generácia). Trochu lásky dostali aj displeje, ktoré budú teraz o niečo jasnejšie. Noviniek malo Lenovo viac, ale ide prevažne len o malé hardvérové krôčiky.
 • Alcatel predstavil noviniek hneď niekoľko. Najzaujímavejšie z nich je asi mobilný telefón Alcatel 3X. Tento smartfón sa totiž v blízkej dobe dostane na trh za asi 155 eur, ponúkne však trojitý fotoaparát. Konkrétne pôjde o 16 MPx hlavný fotoaparát doplnený o 8 Mpx ultraširoký snímač a 5 Mpx hĺbkový senzor. Výrobcovia na druhú stranu prijali potrebné kompromisy v oblasti rozlíšenia displeja. Mobilný telefón ale ako celok pôsobí veľmi zaujímavo.
 • Sonos sú známi pre svoje multiroom reprosústavy. So svojou novinkou Sonos Move sa posúvajú von. Ide o klasický multiroom reproduktor, takže ho možno bez problémov prepojiť s ďalšími pomocou LAN alebo WiFi. Výhodou je zvýšená odolnosť voči prachu a pádom.
i Mohlo by vás zaujímať

IFA Berlín je jeden z najväčších svetových veľtrhov spotrebnej elektroniky. Výrobcovia tu prezentujú stovky svojich noviniek. Sledujte s nami tie najzaujímavejšie z nich.

Acer Swift 5 UltraThin Charcoal Blue celokovový - Notebook
-13%
Acer Swift 5 UltraThin Charcoal Blue celokovový + predĺžená záruka na 3 roky zadarmo
Notebook – Intel Core i5 8265U Whiskey Lake, dotykový 15.6" IPS 1920×1080, RAM 8GB DDR4, Intel UHD Graphics 620, SSD 512GB, podsvietená klávesnica, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, čítačka odtlačkov prstov, WiFi 802.11ac, 3-článková batéria 3320 mAh, Windows 10 Home

+ ZADARMO Elektronická licencia Acer predĺženie záruky na 3 roky - potrebná registrácia na www.acer.cz
+ ZADARMO Elektronická licencia KASPERSKY

-13% 1 171 €
1 015 € bez DPH 845,83 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať dnes od 17:30
Objednávací kód: NC138m2v
Acer Swift 3 Sparkly Silver celokovový - Notebook
-7%
Acer Swift 3 Sparkly Silver celokovový + predĺžená záruka na 3 roky zadarmo
Notebook – Intel Core i3 8145U Whiskey Lake, 14" IPS matný 1920×1080, RAM 4GB DDR4, Intel UHD Graphics 620, SSD 256GB, podsvietená klávesnica, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, čítačka odtlačkov prstov, WiFi 802.11ac, 4-článková batéria 3220 mAh, Windows 10 Home

+ ZADARMO Elektronická licencia Acer predĺženie záruky na 3 roky - potrebná registrácia na www.acer.cz
+ ZADARMO Elektronická licencia KASPERSKY

-7% 626 €
582,90 € bez DPH 485,75 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať dnes od 17:30
Objednávací kód: NC138j1j8h2
Acer Swift 7 Obsidian Black celokovový - Notebook
-17%
Acer Swift 7 Obsidian Black celokovový
Notebook – Intel Core i7 7Y75 Kaby Lake, dotykový 14" IPS lesklý 1920×1080, RAM 8GB LPDDR3-SDRAM, Intel HD Graphics 615, SSD 256GB, podsvietená klávesnica, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, čítačka odtlačkov prstov, WiFi 802.11ac, 2-článková batéria 4580 mAh, Windows 10 Pro

+ ZADARMO Elektronická licencia KASPERSKY

-17% 1 642 €
1 368 € bez DPH 1 140 €
Kúpiť
Na sklade 2 ks
Môžete mať zajtra od 11:00
Objednávací kód: NC138p2d7
Acer Swift 3 Sparkly Silver celokovový - Notebook
-16%
Acer Swift 3 Sparkly Silver celokovový + predĺžená záruka na 3 roky zadarmo
Notebook – Intel Core i5 8265U Whiskey Lake, 14" IPS matný 1920×1080, RAM 8GB DDR4, Intel UHD Graphics 620, SSD 512GB, podsvietená klávesnica, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, čítačka odtlačkov prstov, WiFi 802.11ac, 4-článková batéria 3320 mAh, Windows 10 Home

+ ZADARMO Elektronická licencia GOPAS
+ ZADARMO Elektronická licencia Acer predĺženie záruky na 3 roky - potrebná registrácia na www.acer.cz
+ ZADARMO Elektronická licencia KASPERSKY

-16% 783 €
660,90 € bez DPH 550,75 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na 2 predajniach
Objednávací kód: NC138j1m1e9k
Acer Swift 3 Steel Gray celokovový - Notebook
-9%
Acer Swift 3 Steel Gray celokovový + predĺžená záruka na 3 roky zadarmo
Notebook – Intel Core i7 8550U Kaby Lake R, 15.6" IPS lesklý 1920×1080, RAM 8GB DDR4, Intel UHD Graphics 620, SSD 512GB, podsvietená klávesnica, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, čítačka odtlačkov prstov, WiFi 802.11ac, 4-článková batéria 3220 mAh, Windows 10 Home

+ ZADARMO Elektronická licencia Acer predĺženie záruky na 3 roky - potrebná registrácia na www.acer.cz
+ ZADARMO Elektronická licencia KASPERSKY

-9% 861 €
783 € bez DPH 652,50 €
Kúpiť
Posledný kus na sklade
Môžete mať dnes od 17:30
Objednávací kód: NC138j1m2l
Acer Swift 1 Luxury Gold celokovový - Notebook
Acer Swift 1 Luxury Gold celokovový + predĺžená záruka na 3 roky zadarmo
Notebook – Intel Pentium Silver N5000 Gemini Lake, 14" IPS matný 1920×1080, RAM 4GB DDR4, Intel HD Graphics 605, SSD 128GB, podsvietená klávesnica, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, čítačka odtlačkov prstov, WiFi 802.11ac, 3-článková batéria 3770 mAh, Windows 10 S

+ ZADARMO Elektronická licencia Acer predĺženie záruky na 3 roky - potrebná registrácia na www.acer.cz
+ ZADARMO Elektronická licencia KASPERSKY

459 € bez DPH 382,50 €
Kúpiť
Na sklade 3 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: NC138g1p8
Acer Swift 5 UltraThin Charcoal Blue celokovový - Notebook
-20%
Acer Swift 5 UltraThin Charcoal Blue celokovový + predĺžená záruka na 3 roky zadarmo
Notebook – Intel Core i7 8565U Whiskey Lake, dotykový 14" IPS 1920×1080, RAM 16GB DDR4, Intel UHD Graphics 620, SSD 512GB, podsvietená klávesnica, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, čítačka odtlačkov prstov, WiFi 802.11ac, 2-článková batéria 2670 mAh, Windows 10 Home

+ ZADARMO Elektronická licencia Acer predĺženie záruky na 3 roky - potrebná registrácia na www.acer.cz
+ ZADARMO Elektronická licencia KASPERSKY

-20% 1 405 €
1 131 € bez DPH 942,50 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: NC138m2k7n
ASUS TUF Gaming FX705GM-EW192T - Herný notebook
-16%
ASUS TUF Gaming FX705GM-EW192T
Herný notebook – Intel Core i7 8750H Coffee Lake, 17.3" IPS antireflexný 1920×1080, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB, SSD , numerická klávesnica, podsvietená klávesnica, webkamera, USB 3.2 Gen 1, WiFi 802.11ac, 4-článková batéria 64 Wh, Windows 10 Home

+ ZADARMO Elektronická licencia Gears of War 4
+ ZADARMO Elektronická licencia KASPERSKY

-16% 1 479 €
1 249 € bez DPH 1 040,83 €
Kúpiť
Na sklade 4 ks
Môžete mať zajtra od 11:00
Objednávací kód: NA667e85
ASUS TUF Gaming FX505GM-BQ344T - Herný notebook
-19%
ASUS TUF Gaming FX505GM-BQ344T
Herný notebook – Intel Core i5 8300H Coffee Lake, 15.6" IPS antireflexný 1920×1080, RAM 8GB DDR4, NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB, SSD 512GB, numerická klávesnica, podsvietená klávesnica, webkamera, USB 3.2 Gen 1, WiFi 802.11ac, 4-článková batéria 48 Wh, Windows 10 Home

+ ZADARMO Elektronická licencia KASPERSKY

-19% 1 239 €
1 009 € bez DPH 840,83 €
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať dnes od 17:30
Objednávací kód: NA667d87
ASUS ROG Zephyrus S GX531GW-ES009T Black Metal - Herný notebook
-15%
ASUS ROG Zephyrus S GX531GW-ES009T Black Metal
Herný notebook – Intel Core i7 8750H Coffee Lake, 15.6" IPS antireflexný 1920×1080, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce RTX 2070 8GB, SSD 512GB, numerická klávesnica, podsvietená klávesnica, webkamera, USB 3.2 Gen 2, USB-C, WiFi 802.11ac, 4-článková batéria 60 Wh, Windows 10 Home

+ ZADARMO Hra na PC Wolfenstein: Youngblood a Control (RTX Bundle)
+ ZADARMO Elektronická licencia KASPERSKY

-15% 2 529 €
2 139 € bez DPH 1 782,50 €
Kúpiť
Na sklade 3 ks
Môžete mať zajtra od 11:00
Objednávací kód: NA669f50
ASUS ZenBook 14 UX433FA-A5099T Icicle Silver Metal - Ultrabook
Viac ako99%spoľahlivosť
-8%
ASUS ZenBook 14 UX433FA-A5099T Icicle Silver Metal
Ultrabook – Intel Core i5 8265U Whiskey Lake, 14" LED 1920×1080 IPS antireflexný, RAM 8GB, Intel UHD Graphics 620, M.2 SSD PCIe 256GB, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.0, HD webkamera, HDMI, USB 3.1 Gen 1, USB-C 3.1 Gen 2, čítačka kariet, podsvietená klávesnica, batéria 50Wh, NumberPad, Windows 10 Home 64-bit

+ ZADARMO Elektronická licencia KASPERSKY

-8% 935 €
855,90 € bez DPH 713,25 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 11:00
Objednávací kód: NA626c28
Motorola One Zoom šedá - Mobilný telefón
Nové
Motorola One Zoom šedá
Mobilný telefón 6,39" AMOLED 2340 × 1080, procesor Qualcomm Snapdragon 675 8jadrový, RAM 4 GB, interná pamäť 128 GB, microSD až 512 GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 48 Mpx (f/1,7) + 16 Mpx (f/2,2) + 8 Mpx (f/2,4) + 5 Mpx, predný fotoaparát 25 Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, Jack (3,5mm) a USB-C, čítačka odtlačkov na displeji, hybridný slot, neblokovaný, rýchle nabíjanie, batéria 4000 mAh, Android 9.0 Pie

424,90 € bez DPH 354,08 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať dnes od 17:30
Objednávací kód: SMTR5036b1
Samsung Galaxy Fold
Mobilný telefón 7,3" 2 152 × 1 536, RAM 12 GB, interná pamäť 512 GBs optickým zoomom + 12 Mpx + 16 Mpx + 8 Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, single SIM + eSIM, neblokovaný, bezdrôtové nabíjanie, rýchle nabíjanie, batéria 4380 mAh, Android 9.0 Pie

Cena nebola stanovená
Strážiť
Tešíme sa
Objednávací kód: SAMO0180b1
Sony Xperia 1 - Mobilný telefón
Sony Xperia 1
Mobilný telefón 6,5" P-OLED 3840 × 1644, procesor Qualcomm Snapdragon 855 8jadrový, RAM 6 GB, interná pamäť 128 GB, Micro SDXC až 512 GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12 Mpx (f/1,6) + 12 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2,4), predný fotoaparát 8 Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, čítačka odtlačkov, dual SIM, vodoodolný podľa IP68, neblokovaný, rýchle nabíjanie, batéria 3330 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZADARMO Dárkový poukaz na nákup produktů řady LEGO Hidden Side v hodnotě 8 EUR
+ ZADARMO Bezpečnostný softvér ESET Mobile Security pre 1 Android zariadenie na 3 mesiace (elektronická licencia)

939,90 € bez DPH 783,25 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: SOM082b1
Sony Xperia 10 modrá - Mobilný telefón
-17%
Sony Xperia 10 modrá
Mobilný telefón 6" IPS 2 520 × 1 080, procesor Qualcomm Snapdragon 630 8jadrový, RAM 3 GB, interná pamäť 64 GB, Micro SDXC až 512 GB, zadný fotoaparát 13 Mpx (f/2) + 5 Mpx (f/2,4), predný fotoaparát 8 Mpx, GPS, Glonass, NFC, LTE, Jack (3,5mm) a USB-C, čítačka odtlačkov, dual SIM + karta, neblokovaný, rýchle nabíjanie, batéria 2870 mAh, Android 9.0 Pie

+ ZADARMO Digitálne predplatné PC Revue - Ročné predplatné od ALZY
+ ZADARMO Bezpečnostný softvér ESET Mobile Security pre 1 Android zariadenie na 3 mesiace (elektronická licencia)

-17% 349,90 €
290,90 € bez DPH 242,42 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať dnes od 17:30
Objednávací kód: SOM084b2
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi