Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G (RECENZIA): špičková výbava v luxusnom tele

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Keď sme sa tento rok po nadupanej sérii Galaxy S20 dočkali nového radu phabletov Galaxy Note 20, museli sme oceniť štýlový dizajn a perfektné parametre, ktoré sa od tak drahých telefónov prirodzene očakávajú. Aký dojem vo mne vyvolala aktuálna vlajková loď a drahšia z dvojice tohtoročného radu Note 20 – nový Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G po dlhodobom testovaní? Má vôbec nejakú slabinu? Recenzia vám na tieto a ďalšie otázky odpovie.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G (RECENZIA) – OBSAH

 1. Samsung dopĺňa svoje portfólio o rad Note 20
 2. Luxusný vzhľad Galaxy Note20 Ultra 5G vás bude baviť
 3. Na kvality displeja Samsungu Galaxy Note20 Ultra 5G si rýchlo zvyknete
 4. O špičkový výkon sa postará Exynos 990 a veľká RAM pamäť
 5. Objektív Samsungu Galaxy Note 20 Ultra 5G priblíži až na Mesiac
 6. Podpora 5G sietí je samozrejmosťou, v balení je rýchlonabíjačka
 7. Dotykové pero S Pen je teraz ešte rýchlejšie
 8. Konkurenciu Galaxy Note 20 Ultra 5G musíme hľadať medzi tými najlepšími
 9. Toto sme o Note 20 a Note 20 Ultra 5G písali skôr

Samsung dopĺňa svoje portfólio o rad Note 20

Na začiatku tohto roka, kedy sme si ešte neboli vedomí prichádzajúcej krízy, sa juhokórejský Samsung pochválil novým radom Galaxy S20. Celkom 3 mobilné telefóny odstupňované výkonom aj cenou zaujali nejedného záujemcu o kvalitný smartphone. Tí vytrvalejší sa rozhodli počkať, až podobnú výbavu dostanú v lete do vienka aj smartfóny radu Note 20. Tento rad je známy prítomnosťou stylusu, ktorý z týchto smartfónov robí unikátny pracovný nástroj nielen na pohotové zachytenie poznámok.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G
Nový Note20 Ultra 5G sa drží zavedeného hranatého vzhľadu.

Treba podotknúť, že sklamaní sme neboli. Oproti radu Galaxy S20 sme sa dočkali 2 modelov. Základný Galaxy Note 20 príliš nenadchol, pretože sa výbavou nijako neodlišoval od súčasnej ponuky vyššej strednej triedy. Tým hlavným ťahákom bol však model Galaxy Note 20 Ultra 5G, ktorý nikoho nenechá na pochybách svojimi parametrami. Po intenzívnom testovaní tu máme podrobnejšiu recenziu, v ktorej by som rád zhodnotil spolužitie s jedným z najlepších telefónov tohto roka.

Luxusný vzhľad Galaxy Note20 Ultra 5G vás bude baviť

Dizajnérom v Samsungu sa vzhľad nového Note20 Ultra 5G naozaj podaril. Na telefóne jeho cenu spoznáte. Mal som k dispozícii toľko diskutovaný bronzový Mystic Bronze variant a bol som nadšený. Na našom trhu sa okrem neho vyskytuje ešte tmavý Mystic Black variant. Biely Mystic White na náš trh bohužiaľ nie je určený. Mobilný telefón je tenká, skôr ťažšia placka, ktorá pomerne kĺže v ruke vďaka zadnému povrchu.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, výstupok fotoaparátu
Na rovnom povrchu sa Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G kýve, výstupok je skutočne poznať. Dobre sa za neho mobilný telefón vyťahuje z vrecka.

Na zaoblenom tele je vlastne jediný hmatateľný prvok, ktorým je výstupok fotoaparátu. Ten je veľký. Ale naozaj veľký. Samotné jeho rozmery pri kolmom pohľade na zadnú stranu nie sú to hlavné, tým najvýraznejším rozmerom je jeho hrúbka vystúpená nad povrch chrbta. Výstupok je dokonca tak vysoký, že sa okolo neho drží prach. Niekoľkokrát som vytiahol Note 20 Ultra 5G z vrecka a sledoval, ako sa usadil prach dookola a nebezpečne blízko malému zadnému mikrofónu.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, výstupok fotoaparátu
Prach sa usadzuje pozdĺž výstupku blízko malého mikrofónu.

Na jednoduché ovládanie displeja jednou rukou zabudnite. Režim posunutie displeja nižšie nie je príliš presný a občas trvalo dlho, než som aplikáciu prinútil stiahnuť sa nižšie. Rýchlejšie je chytiť mobilný telefón obomi rukami a akciu vykonať obojručne. Inak je ale celkový vzhľad telefónu tak príjemný, že som si ho mnohokrát iba prezeral zo všetkých uhlov a bol fascinovaný použitými materiálmi.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G je prvý mobilný telefón, ktorý má odolné sklo Corning Gorilla Glass Victus, a to z oboch strán. Obe sú efektne oddelené kovovým rámom, ktorý sa rozširuje na hornej a spodnej strane. Na prednej strane kryje sklo zaoblený displej, vzadu je vyhotovenie matné, zadná strana nepriťahuje odtlačky prstov a ani nepôsobí ako sklo.

i Apple iPhone 12 (PREVIEW): štyri modely, nový dizajn a 5G

Na kvality displeja Samsungu Galaxy Note20 Ultra 5G si rýchlo zvyknete

Najvyšší model radu Galaxy S20 prišiel na trh s displejom s uhlopriečkou 6,9“. To je takmer najviac, čo je pri telefónoch k videniu. Obrí 6,9“ displej je zaoblený, avšak iba decentne. Obrazovka nie je pretiahnutá príliš ďaleko, len ľahko presahuje hrany. Kvality Dynamic AMOLED displeja sú vysoké. Rozlíšenie je možné nastaviť až na 3 088 x 1 440 pixelov, čo vo výsledku vykresľuje pôsobivú jemnosť 496 ppi.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, zaoblený displej Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, AOD displej
Displej nezasahuje toľko cez hrany, bočný čierny okraj je pomerne široký. Always-On displej si môžete upraviť podľa svojho.

Čo pri displeji naozaj poteší, je prítomnosť obnovovacej frekvencie 120 Hz. V rámci úspory batérie mobilný telefón umožňuje nastaviť dynamickú frekvenciu iba pri nižšom rozlíšení WQHD+, ktoré je ale len nepostrehnuteľne hrubšie než to maximálne. Radšej som teda zľavil v rozlíšení a vychutnal si vrtký systém. Spočiatku sa 120 Hz nemusí zdať ako veľká zmena, ale rozdiel v plynulosti spoznáte, keď po nejakej dobe prepnete na 60 Hz, prípadne keď mobilný telefón sám na túto hodnotu odozvu zníži pri nízkom stave batérie. Samozrejmosťou je prítomnosť Always-On displeja, kedy na obrazovke svieti notifikácia, čas, dátum a stav batérie.

O špičkový výkon sa postará Exynos 990 a veľká RAM pamäť

Stále sme svedkami dohadov, prečo Samsung do svojich špičkových smartfónov vkladá čip Snapdragon iba na americké verzie telefónov, zatiaľ čo pre zvyšok sveta sú pripravené modely s čipom Samsung Exynos. Ten síce dosahuje nižšie čísla v rôznych výkonnostných porovnaniach, avšak ani raz za dobu môjho testovania som si na výkon nemohol sťažovať. Náročný displej, natáčanie videa v 8K rozlíšení, rozšírená realita a pod. kladú vysoké nároky, s ktorými si však osemjadrový čip Exynos 990 skvele poradí. Aby nie, keď ide o procesor priamo od Samsungu. Je teda skvele optimalizovaný na najnáročnejšie podmienky.

i Samsung Exynos: aký je mobilný procesor od kórejského výrobcu?

Vysokému výkonu určite napomáha aj prítomnosť stále nadpriemernej hodnoty operačnej pamäte, ktorá činí 12 GB. Nie je potrebné riešiť spustené aplikácie a postupne ich z multitaskingu vypínať. Mobilný telefón s operačným systémom Android 10 to rozhodne nijako nespomaľuje a vyžaduje veľa úsilia prinútiť ho, aby sa vôbec pri nejakej činnosti zapotil. Podpora náročných hier je samozrejmosťou. Oznámená bola spolupráca s Microsoft Xbox a jeho hernými titulmi.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, Xbox gaming
Niet divu, že je Galaxy Note20 Ultra 5G propagovaný ako herný mobilný telefón. Špecifikácie tomu zodpovedajú. Zdroj: cnet.com

Samsung v rámci Note 20 Ultra 5G (aj ďalších modelov Note) ponúka ešte zaujímavú funkciu Samsung DeX. Po pripojení k televízoru sa zobrazí prostredie Samsung DeX, čo je na prvý pohľad operačný systém, v ktorom sú obsiahnuté dáta a aplikácie samotného telefónu. Pripojenie je rýchle a práca so systémom je jednoduchá. Na premietanie fotografií je to ideálne, rovnako tak na ovládanie niektorých podporovaných aplikácií, ktoré využijú väčšie plochy.

i Samsung Galaxy S20 FE (PREVIEW): takmer vlajková loď so Snapdragonom 865

Objektív Samsungu Galaxy Note20 Ultra 5G priblíži až na Mesiac

Devízou tých najdrahších smartfónov súčasnosti sú samozrejme fotoaparáty. Samsung na kvality optiky veľmi dbá a namiesto integrácie čo možno najvyššieho počtu objektívov skôr hľadí na ich kvalitu. Hlavný snímač spolieha na zatiaľ najvyššie dostupné rozlíšenie v mobilnom svete – 108 Mpx. Tento hlavný snímač dopĺňajú dva 12 Mpx objektívy. Jeden je širokouhlý, ktorý aktivuje 0,5-násobné priblíženie a teleobjektív. Ten, ako mechanický pohyblivý prvok, je počuteľný pri prevracaní telefónu. Snímače dopĺňa ešte svietidlo a červeno sfarbený laserový autofokus. Samsungu Galaxy Note 20 Ultra 5G teda do dokonalosti chýba len makro objektív, ktorý možno nahradiť kvalitným zoomom.

Optický zoom je tu 5-násobný a musím povedať, že sa podaril. Úroveň detailov je vysoká, optika tu odvádza dobrú prácu. Je zábavné skúšať 50-násobný zoom, ktorý je samozrejme už digitálny. Napriek tomu sú výsledky celkom kvalitné a z fotografie pravdepodobne spoznáte, čo je na nej zachytené. Nie je tak nereálne pozrieť sa napríklad bližšie na povrch Mesiaca.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, širokouhlý Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, 10-násobné priblíženie Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, 50-násobné priblíženie
Objektívy v praxi: širokouhlý záber, 10-násobné priblíženie a 50-násobné.

Oceniť musím nočný režim. Aj bez statívu pri držaní v ruke ste schopní zachytiť pomerne ostrú snímku, ktorá aj v úplnej tme dokáže zázraky. Rozhodne v horších svetelných podmienkach zachytí viac, než ste schopní vidieť. Snímky vytvorené pri zhoršených svetelných podmienkach nevyzerajú vôbec zle. Šum nie je toľko výrazný.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, foto počas tmy Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, nočný režim
Ľavá fotografia zhotovená klasicky, druhá na nočný režim. Bez statívu. Samsung skutočne vidí v tme a sám si prispôsobí dĺžku snímania.

Bežným denným snímkam občas trochu robí problém dynamický rozsah. Farebné podanie je veľmi dobré, snímky nie sú vyblednuté, so sýtosťou farieb som bol spokojný.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, širokouhlý Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, 50-násobné priblíženie
Širokouhlej snímke nechýbajú pekné detaily a reálne farby. Chceli by ste sa pozrieť na Mesiac? Aj na to sa hodí 50-násobné priblíženie.

Samsung pri Note 20 Ultra 5G zapracoval na lepších možnostiach pri nahrávaní videí. Rozlíšenie 8K už sme videli pri rade Galaxy S20, teraz však režim Pro Video umožňuje vybrať, či zvuk chcete snímať zo všetkých smerov, spredu či zo zadného mikrofónu. Ten predný možno ideálne zvoliť na natáčanie selfie videí. Pohrať sa môžete aj s nastavením hlasitosti snímania a nechýba samozrejme aktivácia mikrofónu pri priblížení scény. Na snímanie jazdy na bicykli či behu skvele poslúži režim super stabilizácie. Tá si dobre poradí s vyrovnaním otrasov.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, fotoaparát Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, 10-násobné priblíženie Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, 50-násobné priblíženie
S 50-násobným zoomom si môžete všeličo overiť, napríklad či je na rozhľadni nejaký návštevník: bez priblíženia, 10-násobné priblíženie a 50-násobné.

Podpora 5G sietí je samozrejmosťou, v balení je rýchlonabíjačka

Prítomnosť podpory rýchlych mobilných sietí 5G je avizovaná už v samotnom názve telefónu. Zabezpečená je podpora oboch technológií mmWave aj Sub-6GHz. Sieť novej generácie sa začína rozrastať pomaly aj na našom území a podpora 5G je do budúcna určite vítaným bonusom. V rámci dostupných technológií samozrejme nechýba NFC, Bluetooth vo verzii 5.0 či Wi-Fi 6. Galaxy Note20 Ultra 5G je DualSIM telefón s hybridným slotom. Máte teda na výber medzi dvomi kartami SIM, či jednou kartou SIM a pamäťovou kartou.

i Aká je aktuálne situácia okolo 5G sietí?

Aby si mobilný telefón overil totožnosť majiteľa, používa na tieto účely okrem PIN kódu tiež skenovanie tváre a do displeja integrovanú čítačku odtlačkov prstov. Sken tváre bohužiaľ nie je tak spoľahlivý, ako má napríklad iPhone so svojím Face ID. Mobil sa odomkne aj keď sa na neho priamo nepozeráte, iba ho máte namierený na tvár. Ďalej som sa stretol s nepríjemnosťami, kedy ma mobilný telefón nerozoznal vo chvíli, keď bol položený na stole predo mnou a ja som sa k nemu naklonil. Je potrebné byť naozaj čo najpriamejšie proti displeju. Detekcia tváre nie je príliš spoľahlivá ani v tmavých podmienkach.

Vďaka súčasnej situácii a obdobiu rúšok som často využíval čítačku odtlačkov prstov. Je umiestnená trochu vyššie, ale po chvíli si zvyknete. Na mokrý prst nereaguje, inak odporúčam prst naskenovať aspoň dvakrát. Potom stačí aj pri zhasnutom displeji priložiť na to správne miesto a v okamihu naskočí menu.

Ak spomeniem batériu, musím povedať, že mi robila radosť. Pri bežnom použití na Wi-Fi, bez zapnutých mobilných dát, s využitím fotoaparátu, sociálnych sietí a počúvaní hudby jeden deň smartfón vydrží, a to celkom s prehľadom. Je možné, že pri hraní graficky náročných hier a natáčaní 8K videí budete nabíjačku hľadať už popoludní. Nabíjanie je ale naozaj veľmi rýchle.

i Rýchle nabíjanie (INFORMÁCIE): porovnanie jednotlivých technológií

Aký je obsah balenia Samsungu Galaxy Note20 Ultra 5G? V balení je spoločne s telefónom adaptér s výkonom 25 W, USB-C kábel, slúchadlá AKG s náhradnými koncovkami, príručka a sponka na vybratie šuplíka na SIM kartu.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, obsah balenia
Balenie Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G – nechýbajú kvalitné slúchadlá AKG.

Dotykové pero S Pen je teraz ešte rýchlejšie

Umiestnenie novej generácie pera S Pen sa presunulo z pravej spodnej hrany na tú ľavú. Pre mňa je toto umiestnenie praktické, pretože som ľavák. Rozumiem však, že veľa používateľov si na túto zmenu chvíľku bude musieť zvykať. Pero má na sebe tlačidlo, ktorým možno aktivovať gestá. Tými možno ovládať systém iba pohybmi nad displejom, čo však nie je tak pohodlné a isté. Navyše treba manévrovať perom blízko displeja. Pohodlné je písanie rýchlych poznámok. Aj pri zhasnutom displeji stačí pero vycvaknúť a na displej môžete písať. Pri rozsvietenom displeji sa po vycvaknutí objavia možnosti ako vytvoriť poznámku, okamžité správy, AR kresba a pod.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, S Pen
Pero S Pen má jedno tlačidlo na bezdotykové ovládanie.

Ak vám text pri písaní skĺzaval dole, jedným kliknutím ho možno narovnať. Pokiaľ sa hrotom pera pohybujete asi 2 cm od displeja, priamo na displeji sa objavuje kurzor. Takto možno napríklad podržať pero nad ikonkami, aby sa zobrazil ich popis. Pri samotnej kresbe je meškanie pera takmer neviditeľné. Zníženie odozvy na skvelých 9 ms je skutočne poznať. Pero S Pen je rozhodne užitočné príslušenstvo, kvôli ktorému odporúčam o telefóne uvažovať. Na praktické zasunutie späť do tela zariadenia si ľahko zvyknete.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, S Pen
Dotykové pero S Pen sa presunulo na ľavú spodnú stranu.

Konkurenciu Galaxy Note 20 Ultra 5G musíme hľadať medzi tými najlepšími

Ak chceme nový Note 20 Ultra 5G porovnať s konkurenciou, je potrebné vyberať z tých najlepších telefónov schopných príjmu 5G, s kvalitným displejom a fotoaparátom. Najnovší iPhone 12 Pro Max je ideálny kandidát, ktorý sa môže Samsungu postaviť. Displej iPhonu neponúkne tak bleskovú obnovovaciu frekvenciu displeja, inak ide ale o perfektný zobrazovač s vysokým rozlíšením. Fotoaparáty v iPhone už niekoľko rokov v rade držia rozlíšenie na 12 Mpx, napriek tomu ide o kvalitný fotomobil s technológiou LiDAR. Kapacitu iPhonu nenavýšite pamäťovou kartou, Apple na ďalšie dáta počíta s úložiskom iCloud. Dnešný štandard USB-C sa iPhonu vyhýba, ten využíva svoj proprietárny lightning.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, porovnanie iPhone 12 Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, 50-násobné priblíženie
Konkurenti nového Samsungu – iPhone 12 Pro Max a Motorola Edge+.

Ďalšou vhodnou konkurenciou je Morola Edge+. Jej hlboko pretiahnutý displej ponúka svižnejšiu odozvu aspoň 90 Hz, veľkostne sa vyrovnáva iPhonu. Rozlíšením 108 Mpx sa rovná Notu 20 Ultra, navyše vyššie rozlíšenie dosahuje aj svojou selfie kamerou. Procesor Snapdragon 865 zaisťuje vysoký výkon v kombinácii s 12 GB RAM pamäte. Ani tu nie je možné úložisko navýšiť pamäťovou kartou, navyše je v predaji len 256 GB verzia. Motorola však jednoznačne ponúka sympatickú cenovku.

Parametre/Model Samsung Galaxy Note20 Ultra iPhone 12 Pro Max Motorola Edge+
Displej 6,9" (19,3 : 9) 6,7" (19,5 : 9) 6,7" (19,5 : 9)
3 088 × 1 440 px, 496 ppi, 120 Hz 2 778 × 1 284 px, 458 ppi, 60 Hz 2 340 × 1 080 px, 386 ppi, 90 Hz
Dynamic AMOLED OLED OLED
Zadné fotoaparáty ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120°, 8K video s 24 fps
ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,4, 120°, 4K video s 60 fps
ultraširokouhlý: 16 Mpx, f/2,2
širokouhlý: 108 Mpx, f/1,8, OIS
širokouhlý: 12 Mpx, f/1,6
širokouhlý: 108 Mpx, f/1,8, OIS, 6K video s 30 fps
teleobjektív: 12 Mpx, f/3,0, laserové zaostrovanie teleobjektív: 12 Mpx, f/2,2
teleobjektív: 8 Mpx, f/2,4, OIS

LiDAR ToF kamera
Predný fotoaparát 10 Mpx, f/2,2
12 Mpx, f/2,2
25 Mpx, f/2,0
Čipset Samsung Exynos 990, 8-jadrový Apple A14 Bionic Qualcomm Snapdragon 865, 8-jadrový
GPU Mali G77 MP11 Apple GPU Adreno 650
RAM 12 GB 6 GB 12 GB
Interné úložisko 256/512 GB, microSD až 1 TB 128/256/512 GB 256 GB
Operačný systém Android 10 iOS 14 Android 10
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 500 mAh cez 3 5000 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 20 W/15 W
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 15 W/5 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia odolný voči striekajúcej vode odolný voči striekajúcej vode odolný voči striekajúcej vode
Audio stereo, Dolby stereo, Dolby stereo, Dolby
Rozmery 164,8 × 77,2 × 8,1 mm 160,8 × 78,1 × 7,4 mm 161,1 × 71,4 × 9,6 mm
Hmotnosť 208 g 228 g 203 g
Cena 1 341,53 € 1 249 € 999 €
*Ceny sú platné k 19. 10. 2020.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G mieri najvyššie

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G; recenzia

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Mobily

Nový Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G ocenia tí, ktorí už s radom Note majú skúsenosti, ale aj nováčikovia, ktorí si iste ihneď obľúbia intuitívne používanie pera S-Pen. Výstupok fotoaparátu je naozaj znateľný a smartfón odporúčam vložiť do puzdra, ktoré ho minimalizuje. Mobilný telefón stojí veľa peňazí, ale na konštrukcii a celkovom dojme je to poznať. Takto prémiový mobil sa len tak nevidí.

Klady

 • Skvelý 120 Hz displej
 • Luxusný dizajn
 • Kvalitné fotky a video
 • Návykové pero S-Pen

Zápory

 • Výstupok fotoaparátu
 • Cena
i Mohlo by vás zaujímať

V konkurencii tých najlepších telefónov roku 2020 je Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G tým telefónom, na ktorý sa môžete spoľahnúť. Pokiaľ si kupujete telefón s úmyslom, že chcete najvyšší výkon, skvelé fotografie a luxusný dizajn, bude Note 20 Ultra 5G najlepší kandidát. Je to skrátka špičkový smartphone na prácu aj zábavu.

Toto sme o Note 20 a Note 20 Ultra 5G písali skôr

Nové telefóny Samsung radu Galaxy Note sú tu. Volajú sa Samsung Galaxy Note20 a Note20 Ultra 5G a majú nakročené stať sa dôstojnými predstaviteľmi najvyššej triedy. Prinajmenšom model Note20 Ultra 5G potom bude určite patriť medzi najlepšie mobilné telefóny roka. Niektoré parametre noviniek sme však už videli pri iných modeloch a nemusia mať oproti iným značkám úplne vyhraté. Sú nové modely naozaj tak skvelé alebo majú aj slabšie miesta, ktorých môže využiť konkurencia?

i Samsung Galaxy S20 FE (PREVIEW): vyššia stredná trieda so Snapdragonom 865

Záznam predstavenie Samsung Galaxy Note20 v češtine

Samsung Galaxy Note20 a Note20 Ultra 5G – OBSAH

 1. Samsung Galaxy Note20 v zaujímavých farebných variantoch
 2. Galéria Samsung Galaxy Note20 a Note20 Ultra 5G
 3. Kvalita displejov je pri Samsungoch Note 20 bez debát
 4. Rad Note20 dostal do vienka rovnaký čip, aký má rad S20
 5. Fotenie s Note20 Ultra si naozaj vychutnáme
 6. Modelom Note20 v podstate nič nechýba, pero S Pen poteší
 7. Samsung Galaxy Note20: cena a dostupnosť
 8. Napriek všetkému to Note20 nebude mať najľahšie
 9. Porovnanie radu Note20 s vlaňajšími Note10
 10. Zahraničné recenzie Samsung Galaxy Note 20
 11. Okrem Note20 poznáme aj nový ohybný Samsung, tablet, hodinky a nové slúchadlá
 12. Príslušenstvo na Samsung Galaxy Note20 a Note20 Ultra 5G

Samsung Galaxy Note20 v zaujímavých farebných variantoch

Dnes nám spoločnosť Samsung predstavila hneď niekoľko podstatných noviniek vo svojom sortimente. Tým hlavným je ale nepochybne dvojica nových modelov Galaxy Note 20 a Note20 Ultra. Po minuloročnom modeli Samsung Galaxy Note10 a Galaxy Note10+ sa juhokórejská spoločnosť tento rok pochválila s nástupcami, ktorí sú hodní kategórie vlajkovej lodi Samsungu. Výrobca kráča cestou, na ktorej sa snaží zaujať záujemcov o veľké mobilné telefóny s bezkonkurenčnou výbavou, ale zároveň ich nechá vybrať si medzi dvomi trochu odlišnými dizajnami.
Samsung Galaxy Note20, splátky bez navýšenia
Samsung Galaxy Note20 si môžete zaobstarať aj na splátky bez navýšenia. Viac informácií o splátkach nájdete na Úver zdarma na 20 mesiacov.

V prípade Galaxy Note20 ide o klasický rovný displej, avšak celková konštrukcia je zaoblená, predovšetkým rohy zariadenia. Oproti tomu model Galaxy Note20 Ultra 5G skôr pripomína vlaňajší model svojimi špicatými rohmi a po stranách mierne zaobleným displejom.

Zo spodnej hrany sa obom modelom vysúva pero S Pen a predné kamerky zostali na svojom známom mieste, teda v priestrele uprostred hornej časti displeja. Farebné varianty sú pomerne netradičné. Note20 poputuje k zákazníkom v sivej, zelenej a bronzovej a Note20 Ultra 5G v sivej a bronzovej.

Samsung Galaxy Note20, farby
Farebné varianty modelu Note20 sú sivá, zelená a bronzová. V rovnakej farbe je vždy aj pero S Pen. Zdroj: Samsung.

Galéria Samsung Galaxy Note20 a Note20 Ultra 5G

Samsung Galaxy Note20 a Note20 Ultra 5G (GALÉRIA)

Dizajn nových Samsungov je jednoducho vydarený, to isté platí o zvolených farebných variantoch. Pozrite sa na ne na nasledujúcich snímkach, a to hneď z niekoľkých uhlov.

Samsung Galaxy Note20, sivý
Samsung Galaxy Note 20 v sivej aj s perom S Pen.
Samsung Galaxy Note20, bronzový
Zadná strana bronzového variantu Note 20.
Samsung Galaxy Note20, zelený
Táto zelená farba Galaxy Note 20 je pomerne nezvyčajná.
Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, čierny
Čierny variant Note 20 Ultra 5G iste poteší veľa záujemcov.
Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, bronzový
Asi najštýlovejšou možnosťou je zaobstarať si Note 20 Ultra 5G v bronzovej.

Kvalita displejov je pri Galaxy Note20 bez debát

Veľkosťou displeja začína nový model Note20 tam, kde bol minuloročný model Note10+. Samsung rozhodol, že uhlopriečky telefónov z radu Note budú väčšie ako kedykoľvek predtým. Na ovládanie perom S Pen je to jedine dobre. Základný Note20 poteší 6,7" displejom s rozlíšením 2 400 × 1 080 pixelov. Ide o panel Super AMOLED s bežnou obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Model Note20 Ultra 5G vsádza na obrovský 6,9" Dynamic AMOLED 2X u N20 Ultra 5G displej s rozlíšením 3 088 × 1 440 bodov a so skvelou obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

Samsung Galaxy Note20, displej
Nielen kvalitné, ale predovšetkým obrovské sú displeje oboch nových modelov Note 20. Zdroj: Samsung.

Niet pochýb o kvalitách oboch panelov. Samsung sa jednoducho vo výrobe perfektných displejov pohybuje veľmi skúsene už niekoľko rokov a môžeme si byť istí, že obraz bude ostrý s jasnými farbami. Zaoblenie hrán displeja v prípade vyššieho z modelov je decentné. Nie je natoľko výrazné, ako napr. pri mobilnom telefóne Motorola Edge. Aby displeje neprišli k žiadnej ujme, základný model chráni sklo Gorilla Glass 5, vybavenejší model potom Gorilla Glass 7.

i Existuje Samsung Galaxy Note 20 Plus alebo Note 20 Pro?

Názvy telefónov sú občas príliš zdĺhavé a v správnom pomenovaní tak môže byť zmätok. Pokiaľ sa v diskusiách a inde na internete stretnete s názvami Samsung Galaxy Note 20 Plus, Samsung Note 20 Pro, Samsung Galaxy Note 20+ či Galaxy Note 2020, tak vedzte, že nejde o ďalšie mobilné telefóny radu Galaxy Note20, ale len a len o mobily Samsung Galaxy Note20 alebo Note20 Ultra 5G.

Rad Note20 dostal do vienka rovnaký čip, aký má rad S20

Oblasť výkonu bola pri nových Galaxy Note20 špekulovanou témou ešte pred ich predstavením. Absenciu čipov Qualcomm Snapdragon ľudia práve nevítali. Vnútri nového radu Note 20 sa bude o výkon starať osemjadrový procesor Exynos 990, ktorý beží na takte až 2,73 GHz. Ide o rovnakú voľbu čipu ako v prípade tohtoročnej série Galaxy S20. Ide však o voľbu čipu na našu lokalitu, na oblasť Ameriky budú nové Note20 vybavené čipmi Snapdragon 865+.

Samsung Galaxy Note 20 Antutu – test výkonu

Výkon Samsung Galaxy Note 20 – AnTuTu benchmark

Podľa predbežných testovaní sa výkon modelu Galaxy Note 20 Ultra 5G v benchmarku AnTuTu dostáva na hodnotu okolo 517 000 bodov. Ak prihliadneme k súčasnému rebríčku výsledkov AnTuTu, ide o umiestnenie v prvej desiatke najvýkonnejších smartfónov. Podobný výkon dosahuje aj model Galaxy S20 Ultra 5G.

Radu Galaxy S20 sa phablety Note20 podobajú aj kapacitami pamäte RAM. Model Note 20 obsahuje 8 GB, Note20 Ultra 5G potom 12 GB. Po stránke výkonu sa teda stretávame so zhodnými číslami, ako pri modeli Galaxy S20, respektíve ako Galaxy S20 Ultra 5G pri výkonnejšom modeli.

Samsung Galaxy Note20, procesor Exynos
Procesor Exynos 990 bude iste aj tak dostatočne výkonný na najnáročnejšie aktivity. Zdroj: Samsung.

Fotenie s Note20 Ultra si naozaj vychutnáme

Jednou z najdiskutovanejších oblastí výbavy súčasných telefónov je bezpochyby fotoaparát. Na základný Note 20 si výrobca pripravil trojicu zadných snímačov v zložení 12 Mpx širokouhlý objektív, 12 Mpx ultraširokouhlý objektív na zábery s uhlom 120° a 64 Mpx teleobjektív s možnosťou 3-násobného priblíženie bez straty kvality.

Samsung Galaxy Note20, fotoaparát
Trojica objektívov s bleskom v jednoduchom vystúpenom bloku. Zdroj: Samsung.

O kvalitnej výbave väčšieho modelu Galaxy Note20 Ultra 5G nesmie byť pochýb, preto sa tu stretávame so snímačom s rozlíšením 108 Mpx s laserovým ostrením. V rozlíšení snímača sa teda pridáva nielen ku kolegovi Galaxy S20 Ultra 5G. Ďalej je prítomný tiež 12 Mpx ultraširokouhlý objektív a nakoniec len 12 Mpx teleobjektív, ktorý však zvládne scénu priblížiť 5×. Na prednej strane majú v priestrele oba modely zhodne 10 Mpx selfie kameru.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, fotoaparat
Rozloženie objektívov je nakoniec odlišné od toho z radu Galaxy S20. Zdroj: Samsung.

Oproti konkurencii teda nové modely neprinášajú kvantá objektívov, ale spoliehajú na 3 objektívy, ktoré vystačia absolútnej väčšine používateľov na bežné fotenie. Ako si mobilné telefóny povedú v reálnych podmienkach, sa dozvieme pri teste, obzvlášť zaujímavé poznatky ale môžu priniesť výsledné fotografie zhotovené za šera a v noci. Tiež kvality optického zoomu pri modeli Note 20 Ultra 5G by mohli napovedať, či sa Samsung venuje zlepšovaniu tejto funkcie.

Modelom Note20 v podstate nič nechýba, pero S Pen poteší

Aby sa mobilné telefóny pri náročnom využívaní nedožadovali skorého doplnenia energie, mali by byť vybavené dostatočne veľkými batériami. Samotné energeticky úsporné komponenty dlhej výdrži toľko nepomôžu. Základný Note20 disponuje batériou s kapacitou 4 300 mAh a Note20 Ultra 5G len trochu navyšuje na 4 500 mAh. Pri hodnotení kapacity batérie však treba prihliadnuť na to, že vo vnútri telefónu nájdeme pero S Pen. Týmito údajmi sa dostávame niekam medzi modely radu Galaxy S20. Inak ale potešia prítomnosťou všetkých vychytávok pri nabíjaní.

Samsung Galaxy Note20, porovnanie modelu
Batérie by mohli mať vyššiu kapacitu, veľké displeje si iste vezmú dosť energie. Zdroj: Samsung.

Podporované je rýchle nabíjanie s výkonom 25 W cez USB-C konektor, bezdrôtové nabíjanie so stále pekným výkonom 15 W a nechýba reverzné nabíjanie, kedy stačí na zadnú stranu telefónu položiť iné zariadenie s podporou bezdrôtového nabíjania a nabíjať ho. O kvalitný zvukový výstup sa starajú stereo reproduktory AKG a Note20 podporuje aj priestorový zvuk Dolby Atmos.

i Získajte ľahko ďalší benefit pri kúpe nového Samsungu Galaxy Note20 či Note20 Ultra 5G. YouTube Premium: Až 4 mesiace zadarmo na zariadenia Samsung.

Samozrejmosťou telefónov Samsung Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra 5G je vodoodolnosť zaručená certifikáciou IP68 a ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov v displeji. Vyšší model už vo svojom názve preukazuje, že zvládne moderné siete 5G. Oba mobilné telefóny podporujú všetky pásma WiFi a funkciu NFC napríklad na platby telefónom.

Samsung Galaxy Note20, S Pen
Nové pero S Pen má pri vyššom Note20 Ultra 5G odozvu len 9 ms. Zdroj: Samsung.

Vnútorné pamäte sú nasledovné. Galaxy Note20 je k dispozícii s kapacitou 256 GB, avšak bez možnosti rozšíriť ju pamäťovými kartami. Galaxy Note20 Ultra 5G si môžete vybrať s kapacitami 256 alebo 512 GB. K tomu navyše nechýba podpora pamäťových kariet. Nový dodávaný stylus S Pen má pri základnom modeli odozvu 26 ms, pri tom vyššom potom skvelých 9 ms.

Samsung Galaxy Note20: cena a dostupnosť

Ceny nových modelov Galaxy Note20 a Note20 Ultra sú odstupňované podľa skoku v ich výbavách. Kým Galaxy Note 20 bude k dispozícii za cenu 949 € v jedinej konfigurácii 8 GB/256 GB, vyšší model Galaxy Note20 Ultra 5G kúpime za 1 299 € vo verzii 12 GB/256 GB a 1 399 € za verziu s 512 GB pamäťou.

Samsung Galaxy Note20, predobjednávka
Ak budete rýchli a Samsung Galaxy Note20 alebo Note 20 Ultra 5G si kúpite už v preobjednávke, získate k nim pekné príslušenstvo.

Samsung Galaxy Note 20 unboxing

Unboxing Samsung Galaxy Note 20

Samotná krabička nových Samsungov už zobrazuje dodávané príslušenstvo v podobe pera S Pen. To vnútri balenia nájdete rovno zasunuté do tela telefónu. Balenie európskej a americkej verzie smartfónu sa líši, my by sme sa u nás mali dočkať pomerne bohatého príslušenstva. Okrem stručného návodu je tu aj silikónový kryt, slúchadlá s vymeniteľnými nadstavcami do uší, adaptér s podporou rýchleho nabíjania a nabíjací kábel USB-C.

Napriek všetkému to Note20 nebude mať najľahšie

Samsung Note20 a Note20 Ultra 5G nie sú jediné mobilné telefóny na trhu a potenciálny zákazník pred kliknutím na Kúpiť iste zváži aj konkurenciu. Aké má dnes možnosti?

Základný model Note 20 sa podobá tohtoročnému radu Galaxy S20. Konkrétne je to model Galaxy S20+. S ním zdieľa procesor aj veľkosť pamäte RAM. Note20 však za priaznivejšiu cenu ponúkne dvojnásobok pamäti, aj keď do S20+ možno prikúpiť pamäťovú kartu. Fotoaparáty sú na tom zhodne, preto môže prevážiť výhoda v podobe pera S Pen.

Samsung Galaxy Note20, konkurencia
Samsung Galaxy S20+ je dôstojnou konkurenciou, ktorej však chýba výsada radu Note – skvelé pero S Pen.

Modelu Galaxy Note20 Ultra 5G sa samozrejme najviac podobá Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, s ktorým zdieľa aj rovnaký názov. Model radu S20 má polovičnú kapacitu pamäte, zato exceluje lepšou batériou. Inak sa v zásade nelíšia, až na opäť chýbajúcu podporu S Pen.


Samsung Galaxy Note20 Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G Samsung Galaxy S20+ Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
Displej 6,7" (20 : 9) 6,9" (19 : 9) 6,7" (20 : 9) 6,9" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 447 ppi 3 088 × 1 440 px, 493 ppi 3 200 × 1 440 px, 525 ppi 3 200 × 1 440 px, 511 ppi
Super AMOLED Dynamic AMOLED 2X Dynamic AMOLED Dynamic AMOLED
Zadné fotoaparáty hlavný: 12 Mpx, f/1,8, 8K video s 30 fps hlavný: 108 Mpx, f/1,8, 8K video s 30 fps hlavný: 12 Mpx, f/1,8, 8K video s 30 fps hlavný: 108 Mpx, f/1,8, 8K video s 30 fps
ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120° ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120° ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120° ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120°
teleobjektív: 64 Mpx, f/2,0, 3-násobný zoom teleobjektív: 12 Mpx, f/3,0, 5-násobný zoom teleobjektív: 64 Mpx, f/2,0, 3-násobný zoom teleobjektív: 48 Mpx, f/3,5, 5-násobný zoom
Predný
fotoaparát
10 Mpx, f/2,2 10 Mpx, f/2,2 10 Mpx, f/2,2 40 Mpx, f/2,2
Čipset Exynos 990, 8-jadrový Exynos 990, 8-jadrový Exynos 990, 8-jadrový Exynos 990, 8-jadrový
RAM 8 GB 12 GB 8/12 GB 12 GB
Interné úložisko 256 GB 256/512 GB, microSD až 1 TB 128/256/512 GB, microSD až 1 TB 256/512 GB, microSD až 1 TB
Operačný systém Android 10 Android 10 Android 10 Android 10
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 300 mAh 4 500 mAh 4 500 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 45 W/15 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68 IP68 IP68
Audio stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos
Rozmery 161,6 × 75,2 × 8,3 mm 164,8 × 77,2 × 8,1 mm 161,9 × 73,7 × 7,8 mm 166,9 × 76 × 8,8 mm
Hmotnosť 198 g 214 g 186 g 220 g
Cena 949 € 1 399 € 998,90 € 1 348,90 €
Ceny sú platné k 11. augustu 2020.

Porovnanie radu Note20 s vlaňajšími Note10

Poďme si porovnať nové modely Note20 aj s radom, ktorý priamo nahrádzajú. Tu je teda porovnanie s vlaňajšími Note10 a Note10+.

Porovnanie Samsung Galaxy Note20 vs Note10

Samsung Galaxy Note20 vs Note10 (POROVNANIE)

Samsung sa každý rok vždy na jeseň vytasí so skvelým hardvérom pri svojom rade Galaxy Note. Vlani mal označenie Galaxy Note10. Ako si stojí tohtoročný Samsung Galaxy Note 20 vs Note 10, ktorý v týchto dňoch oslavuje prvé narodeniny? V prvom rade je to novší čipset, ale aj väčší displej. Riadne narástla tiež kapacita batérie a zmien pochopiteľne doznal aj fotoaparát.

Parametre/Model Samsung Galaxy Note 20 Samsung Galaxy Note 10
Displej 6,7" (20 : 9) 6,3" (19 : 9)
2 400 × 1 080 px, 447 ppi 2 280 × 1 080 px, 401 ppi
Super AMOLED Dynamic AMOLED
Zadné fotoaparáty hlavný: 12 Mpx, f/1,8, 8K video s 30 fps hlavný: 12 Mpx, f/1,5, 4K video s 60 fps
ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,2 širokouhlý: 16 Mpx, f/2,2
teleobjektív: 64 Mpx, f/2,0 teleobjektív: 12 Mpx, f/2,1
Predný fotoaparát 10 Mpx 10 Mpx
Čipset Exynos 990, 8-jadrový (na americkom trhu Snapdragon 865) Exynos 9825 (na americkom trhu Snapdragon 855)
RAM 8 GB 8 GB
Interné úložisko 256 GB 256 GB
Operačný systém Android 10 Android 10
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 300 mAh 3 500 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/12 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68
Rozmery 161,6 × 75,2 × 8,3 mm 151 × 71,8 × 7,9 mm
Hmotnosť 198 g 167 g
Cena 949 € už nepredávame
Ceny sú platné k 16. 8. 2020.

Porovnanie Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G vs Note10+

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G vs Note10+ (POROVNANIE)

Pri najväčšom velikánovi to mala juhokórejská spoločnosť snáď ešte ťažšie, pokiaľ chcela prísť s vylepšeniami. Model Note10+ exceloval takmer vo všetkých ohľadoch. Tohtoročný nástupca ale nepriniesol len podporu 5G, noviniek je viac.
Parametre/Model Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G Samsung Galaxy Note 10+
Displej 6,9" (19 : 9) 6,8" (19 : 9)
3 088 × 1 440 px, 493 ppi 3 040 × 1 440 px, 498 ppi
Dynamic AMOLED 2X Dynamic AMOLED
Zadné fotoaparáty hlavný: 108 Mpx, f/1,8, 8K video s 30 fps hlavný: 12 Mpx, f/1,5, 4K video s 60 fps
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2 širokouhlý: 16 Mpx, f/2,2
teleobjektív: 12 Mpx, f/3,0 teleobjektív: 12 Mpx, f/2,1
Predný fotoaparát 10 Mpx 10 Mpx
Čipset Exynos 990, 8-jadrový (na americkom trhu Snapdragon 865) Exynos 9825 (na americkom trhu Snapdragon 855)
RAM 12 GB 12 GB
Interné úložisko 256/512 GB (až 1 TB microSD) 256/512 GB (až 1 TB microSD)
Operačný systém Android 10 Android 10
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 500 mAh 4 300 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 45 W/15 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68
Rozmery 164,8 × 77,2 × 8,1 mm 162,3 × 77,1 × 7,9 mm
Hmotnosť 214 g 198 g
Cena 1 299 € už nepredávame
Ceny sú platné k 14. 8. 2020.

Zahraničné recenzie Samsung Galaxy Note 20

Podľa ohlasov zahraničných redakcií sú nové mobilné telefóny podarené. Základný Samsung Galaxy Note20 by však vzhľadom na svoju cenu mohol ponúknuť viac. Špecifikáciami ani dizajnom príliš nezapadá do modelového radu Note. Tiež zamrzí chýbajúci slot na pamäťovú kartu a absencia bezdrôtového nabíjania.

Viac sa redakcie rozpísali o aktuálnej vlajkovej lodi Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G. Podľa redakcie techradar.com bolo testovanie zábavné. Dizajn obrieho smartfónu sa podaril, avšak recenzent z cnet.com vďaka zahnutým krajom displeja občas omylom spustil nejakú nechcenú aplikáciu. Na zadnej strane nikto neprehliadol obrovský výstupok fotoaparátu. Engadget.com dokonca píše o tom, že im mobilný telefón spadol a rozbilo sa sklíčko kryjúce objektívy. Odporúča použitie obalu minimalizujúce výšku výstupku.

Inak ale cnet.com zdôrazňuje, že je nový Note20 Ultra 5G znateľne ľahší ako Samsung Galaxy S20 Ultra 5G a lepšie sa drží. Kvality displeja sú len vychvaľované. Perfektné podanie farieb je štandardom, skôr recenzenti vyzdvihujú dynamicky sa meniacu obnovovaciu frekvenciu displeja v rozmedzí 10 – 120 Hz. Tá má za následok aj veľmi slušnú výdrž na batériu. Všetci sa zhodli, že deň náročnejšieho používania mobilný telefón zvládne. Čítačka odtlačkov prstov integrovaná v displeji je teraz o niečo spoľahlivejšia.

Samsung Galaxy Note20 Ultra, recenzia
V prípade Samsungu Galaxy Note20 Ultra 5G si recenzenti pochvaľovali bronzový variant. Zdroj: theverge.com

Americkí používatelia majú verziu s procesorom Snapdragon 865+, ktorej sa u nás nedočkáme. Snáď sa aj procesor Exynos 990 postará o bezchybný chod, ktorý si pochvaľujú v zámorí. Najčastejšie spomínaným bonusom celého smartfónu je pero S Pen. To sa presunulo na ľavú spodnú stranu a chvíľu trvá, než si na to zvyknete.

Medzi vychvaľované novinky patrí podľa recenzií znateľne rýchlejšia odozva a veľmi kladne kritici hodnotia aj zaznamenávanie zvuku v rovnakú chvíľu, kedy perom píšete poznámky. Nielen pre študentov potom nie je problém si nejasnú pasáž prehrať zvukovo. Podľa theverge.com je skvelá aplikácia Samsung Notes, ktorá dokáže narovnať rukou písaný text a dobre funguje aj spracovanie na text tlačený. Ovládanie mobilného telefónu pohybmi S Penu vyžaduje trpezlivosť, zatiaľ nie je tak presné.

i Samsung Exynos: aký je mobilný procesor od kórejského výrobcu?

Kamera zaznamenala posun od Galaxy S20 Ultra 5G. Priblíženie v hodnote 50-krát vyššej sa zdá byť užitočnejšie než 100-násobny Space Zoom. Poteší však laserový autofokus, ktorý doznal rýchlejšieho preostrovania, ako ktorým disponuje braček S20 Ultra. Fotky za dňa majú veľmi sýte farby. Takéto výsledky môžu vyzerať zaujímavo, ale nezodpovedajú príliš realite. Hneď niekoľko recenzentov skôr chváli výsledky Google Pixel 4 XL alebo iPhonu 11 Pro Max.

Oproti tomu fotky za šera sú skutočne podarené, a to aj v prípade, keď nie je použitý Nočný režim. Selfie kamera s rozlíšením 10 Mpx je síce kvalitná, ale príliš zosvetľuje ľudskú pleť na farbu, ktorú recenzent theverge.com prirovnáva k farbe šunky. Niektorí oceňujú aj profesionálne možnosti pri natáčaní videí, kedy je možné brať zvuk hneď z niekoľkých mikrofónov a efektne pôsobí plynulé približovanie.

Samsung Galaxy Note20 Ultra, recenzia S Pen
V recenziách je veľa chvály na nový rýchlejší S Pen. Zdroj: engadget.com

Nikto z recenzentov nepopieral kvality mobilných telefónov Galaxy Note20. Najmä boli spokojní s vysokým výkonom, skvelým displejom a užitočným perom S Pen. Všetci sa však zhodli na tom, že cenovka je nastavená skutočne vysoko. Pre každého záujemcu je teda na zváženie, či si pre seba dokážu cenu obhájiť.

Okrem Note20 poznáme aj nový ohybný Samsung, tablet, hodinky a nové slúchadlá

Nielen novou generáciou Galaxy Note sa Samsung pochválil. Do svojej ponuky nedávno pridal aj nástupcu ohybného telefónu Galaxy Z Flip 5G. O tom sme už písali. Teraz prišiel s novými generáciami tabletu Galaxy Tab S7 a S7+, hodiniek Galaxy Watch3 a slúchadiel Galaxy Buds Live. Čo konkrétne pri nich vylepšil a ako vyzerajú?

Samsung Galaxy Tab S7 a S7+

Dva nové modely a niekoľko variantov. Vyberať nový tablet môžete podľa uhlopriečky a ďalej z podporovaného druhu pripojenia. Displej modelu Galaxy S7 je LCD s veľkosťou 11" a Galaxy S7+ ponúkne až 12,4" uhlopriečku displeja s OLED technológiou. Oba rozhodne zaujmú vysokou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Fotoaparát zmeny nepriznal, pribudol však blesk. Výkon tabletov povýšil vďaka použitému čipu Snapdragon 865 Pro. Kapacitu pamäte 128 GB možno rozšíriť pamäťovými kartami. S výdržou na tom nebudú zrejme vôbec zle, kapacity batérií sa zvýšili na 8 000, resp. 10 090 mAh pri modeli S7+. Ohromné je aj 45 W rýchle nabíjanie.

Samsung Galaxy Tab S7
Samsung Galaxy Tab S7. Zdroj: Samsung.
   

Tablety samozrejme podporujú Samsung Dex, ktorý zaistí pohodlie podobné ovládaniu počítača. Dodávané pero S Pen vás nebude zdržovať pri práci, pretože odozva je veľmi nízkych 9 ms. O kvalitný hudobný zážitok sa postará štvorica reproduktorov s podporou Dolby Atmos. Model S7+ má integrovanú čítačku odtlačkov prstov v displeji, zatiaľ čo model S7 spolieha na čítačku na tlačidle Power. V rámci podporovaných pripojení je k dispozícii základný model Galaxy S7 WiFi, prípadne S7 LTE. Väčší tablet bude vo variantoch Galaxy S7+ Wifi alebo S7+ 5G.

Samsung Galaxy Watch3

Nový model Samsung smart watch je teraz dostupný v dvoch variantoch s väčšími veľkosťami displejov. Na výber je medzi Galaxy Watch3 41 mm a Watch3 45 mm. Displej je vždy krytý sklíčkom Gorilla Glass. Rozmer smart watch, konkrétne hrúbka, sa zmenšil o 14 %. Tiež sú o 15 % ľahšie ako predchodca. Senzory ponúknu ešte presnejšie meranie, zostáva tu snímač srdcového tepu s 8 fotodiódami a novo je pridaná detekcie pádu. Bezproblémový chod má zabezpečiť čip Exynos 9110 s 1 GB operačnou pamäťou. Bluetooth je teraz podporovaný aj vo verzii 5.0.

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3. Zdroj: Samsung.
   

Systém je Tizen, ktorý si najviac rozumie s telefónmi Samsung, ale aj ďalšími Android zariadeniami. Samozrejmosťou je podpora jednoduchého platenia Samsung Pay cez technológiu NFC. Smart hodinky by mali vydržať bez nabíjačky 2 dni. Prémiový dizajn zastupuje nehrdzavejúca oceľ doplnená koženým remienkom a štýlovou otočnou lunetou. Menší variant zaobstaráte buď v striebornom alebo bronzovom variante. Väčší 45 mm variant potom na trh vstupuje v striebornom a čiernom.

Galaxy Buds Live

Bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Live sa vyznačujú unikátnym vyhotovením, ktoré svojim tvarom pripomína fazuľu. Poteší vylepšené aktívne potlačenie hluku ANC, ktoré by, podľa slov Samsungu, malo zvládať napríklad hukot lietadla či vlaku. Zároveň ale neprepočujete hovor človeka vedľa vás alebo dôležité oznámenia napríklad na letisku. Väčšia batéria sľubuje až 6 hodín počúvania s aktívnym ANC či 8 hodín pri jeho vypnutí. Bezdrôtovo nabíjané puzdro stačí dobíjať po dobu 5 minút a razom máte k dobru ďalšiu hodinu počúvania. Farebné vyhotovenie slúchadiel zahŕňa farby bielu, čiernu a bronzovú.

Galaxy Buds Live
Galaxy Buds Live. Zdroj: Samsung

Príslušenstvo na Samsung Galaxy Note20 a Note20 Ultra 5G

K novému Samsungu si samozrejme môžete kúpiť aj štýlové a praktické príslušenstvo. Ochranu telefónu zaistíte koženým alebo silikónovým krytom alebo ochranným sklom. Hodiť sa bude aj rýchlonabíjací adaptér, nabíjačka do auta a power banka. Na pohodlnú jazdu na bicykli so pustenou navigáciou dobre poslúži aj držiak na riadidlá.

Príslušenstvo na Samsung Galaxy Note20 a Note20 Ultra 5G

Epico 63W PD Car Charger
Nabíjačka do auta Epico PD Car Charger Space Grey má kombinovaný výkon 45 W + 18 W, ktorý postačí na nabíjanie takmer akéhokoľvek mobilného zariadenia.
Viac
25,90 €
i Mohlo by vás zaujímať

Je škoda, že základný model Note20 neponúka podporu 5G sietí a aspoň 90 Hz obrazovku. Napriek tomu ide o smartphone, ktorý zaujme svojím displejom a skvelým výkonom. Model Note20 Ultra 5G je verný parametrom modelu S20 Ultra 5G a zlákať môže na rýchly displej, slušný výkon a skvelý fotoaparát. Konkurencia musí byť dobre pripravená. Rad Note 20 navyše boduje ešte rýchlejším stylusom S Pen.

i Mohlo by vás zaujímať

Na novú generáciu Galaxy Note 20 sa tešíme. Samsung sa bude musieť vytasiť s ešte väčším displejom, perfektným fotoaparátom a vysokým výkonom. Vysokú latku nastavil svojim modelom Galaxy S20 Ultra 5G. Cena tomu bude zodpovedať, ale kto túži po tom najlepšom, najskôr si ju odôvodní.

Vytlačiť
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií