PET PET

OnePlus Nord (RECENZIA): Výkonný elegán s 5G drtí strednú triedu

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Matěj Toul

Zdá sa byť trochu prekvapenie, že spoločnosť OnePlus, ktorá je známa výrobou vlajkových lodí, sa teraz pokúša preraziť s modelom, ktorý svojou cenovkou spadá podstatne nižšie. Nový OnePlus Nord pre mnohých hravo zatienil aj vlajkový OnePlus 8T, a tak nie je divu, že som sa recenzie ujal s radosťou. Čo všetko Nord dokáže? Stojí naozaj za to?

OnePlus Nord, úvod

OnePlus Nord (RECENZIA) – OBSAH

  1. OnePlus Nord zaujme ešte než rozbalíte krabičku
  2. Vzhľad a displej OnePlus Nord – špecifikácia a dizajn na kordy
  3. OnePlus Nord je obdarený množstvom pamäte a Snapdragonom s 5G
  4. Čínsky severan fotí pekne, takmer bezchybne
  5. S Nordom dlho nevyjdete, za to ho ale bleskurýchlo dobijete
  6. Ako sa OnePlus Nord používa?
  7. Ako vyzerá rozhranie Nord?
  8. OnePlus Nord – verdikt recenzie

OnePlus Nord zaujme ešte než rozbalíte krabičku

Prvé, čo doma uvidíte, keď mobilný telefón vybalíte, je úchvatne vyzerajúca krabička. Mobil sa tak chce už na prvý pohľad zapáčiť a presvedčiť vás, že ste si kúpili niečo exkluzívne. Nebudeme ale súdiť knihu podľa obalu a pôjdeme ďalej. Po odkrytí veka na vás severan hneď vykukne, zabalený do fólie. Po odklopení podložky telefónu sa dostávame do vnútra krabičky, kde je 30 W rýchlonabíjačka vrátane kábla a tiež balíček s manuálom a nálepkami OnePlus. Bohužiaľ, žiadny kryt ani ochranné sklo v balení nenájdete.

OnePlus Nord, krabička OnePlus Nord, balenie
V krásnom a prekvapivo štedrom balení nájdete okrem samotného telefónu tiež 30 W rýchlonabíjačku.

Vzhľad a displej OnePlus Nord – špecifikácia a dizajn na kordy

Na prvý pohľad s vami OnePlus Nord začne na spornej note. Iste, sklenený chrbát skvele padne do ruky a OnePlus Nord jednoducho vyzerá ako klasický moderný smartfón, čo nie je až tak na škodu. Sklame vás ale najskôr plastová konštrukcia, ktorá sa navyše netvári príliš presvedčivo. O zem ani pod vodu som Nord samozrejme neposlal, ale ani výrobca neuvádza nič o lepšej odolnosti. Škoda. Kovovú konštrukciu síce nájdeme aj pri hŕbe lacnejších telefónov, ale ani to nie je taký problém.

OnePlus Nord, displej OnePlus Nord, chrbát
Dizajn OnePlus Nord nie je v ničom unikátny, ale zase ničím príliš neurazí. Skrátka klasický smartphone roka 2020.

Potom totiž príde displej. Neberte to zle, technicky je skvelý! Ale práve tu OnePlus k výborným parametrom napasoval nešťastný dizajn. Ešte než totiž displej rozsvietite, inak prenádherný pohľad vám kazí punch-hole notch na dvojitý predný fotoaparát. Podľa môjho osobného názoru, ale aj názoru mnohých mobilných fanúšikov je punch-hole vôbec jedno z najhorších riešení, ako fotoaparát, prípadne ďalšie vychytávky, ukryť a div, že ho trh ešte neeliminoval.

OnePlus Nord, notch
Notch zaberá takmer jednu štvrtinu oznamovacej oblasti. Bezprostredne okolo fotoaparátov navyše displej nenájdete.

Dosť už ale sťažností, displej samotný je dychberúci. Takmer 6,5“ Fluid AMOLED panel skrátka zaujme kedykoľvek a kdekoľvek, nezávisle od toho, či ste prvopoužívateľ tejto technológie, alebo máte mobilný telefón s OLED po niekoľkýkrát. Nordu pridávajú body fakt, že panel má obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Mobil s nadštandardnou frekvenciou som mal v ruke, priznám, prvýkrát, ale teraz by som sa najradšej k 60 Hz nikdy nevrátil. Výhoda pri hraní, to vám povie kdekto. Avšak obrovský rozdiel je poznať predovšetkým v ovládaní samotného telefónu. Všetko pôsobí krásne plynule a OnePlus sa to nebojí prezentovať „polo-živou“ tapetou, ktorá je na mobile v základe nastavená.

OnePlus Nord je obdarený množstvom pamäte a Snapdragonom s 5G

Čo sa týka výkonu, Nord ho má na rozdávanie. S pamäťou som nemal vôbec žiadny problém – ešte, aby áno. Mal som k dispozícii variant s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom, čo je s touto cenovkou nevídané. Osobne si ale myslím, že aj 8/128 GB verzia väčšine používateľov bohato postačí. Qualcomm Snapdragon 765G, ktorý mobilný telefón poháňa, zvládal v priebehu testovania všetky aplikácie úplne v poriadku, a to aj náročnejších zástupcov ako napríklad hru EVE Echoes. Ide navyše o jeden z cenovo najdostupnejších procesorov s podporou 5G siete. Pokiaľ teda váš operátor 5G podporuje a nachádzate sa niekde, kde 5G je, dobre pre vás.

OnePlus Nord, AnTuTu 1 OnePlus Nord, AnTuTu 2 OnePlus Nord, AnTuTu 3
OnePlus Nord priečkam AnTuTu určite nedominuje. Vo svojej cenovej kategórii ale ide o jeden z najviac umiestnených modelov.

Ďalšie testy som urobil v benchmarkovom programe AnTuTu. Ten pomocou graficky náročných animácií, zložitých výpočtov, atď. zhrnie celkové vlastnosti telefónu na poli CPU, GPU, pamäte a používateľského rozhrania. Mobilný telefón tu dosiahol celkové hodnotenie +-330 tisíc bodov, čo je pre porovnanie len asi o 30 – 40 % nižšie ako väčšina vlajkových lodí. A to pri Norde zo strednej triedy.

Čínsky severan fotí pekne, takmer bezchybne

Na test fotoaparátu som sa vcelku tešil. Papierovo OnePlus Nord nachystal veľmi pekný fotomodul a ja som bol zvedavý, čo sa s ním dá vykúzliť. K mojej radosti, fotoaparát funguje náramne. Hlavná 48 Mpx šošovka vyhotovuje nádherné snímky vo dne v noci so skvelým dynamickým rozsahom, avšak pozor – v základe v 12 Mpx režime. 4 pixely sú tak softvérovo napasované do 1, čím práve vzniká oveľa lepšie farebné podanie. Pokiaľ chcete ale maximálnu kvalitu v rozlíšení 8K, 48 Mpx režim možno zapnúť jednoduchým kliknutím na tlačidlo. Vhod prišla tiež optická stabilizácia na hlavnej šošovke, ktorá funguje presne tak, ako by ste si priali.

i Tieto a ďalšie fotky nájdete v plnej kvalite na Google Disku.
OnePlus Nord, 48 Mpx krajina OnePlus Nord, 2x zoom krajina OnePlus Nord, širokouhlá krajina
V dobrom svetle všetky šošovky fotoaparátu excelujú. Zľava – 48 Mpx režim, 2× zoom, širokouhlý
OnePlus Nord, 12 Mpx šero OnePlus Nord, 2x zoom šero OnePlus Nord, širokouhlý šero
Širokouhlá kamera v šeru trochu zaostáva. Zľava – 12 Mpx režim, 2× zoom, širokouhlý

Pokiaľ by sa malo kamere niečo vytknúť, bude to výkon ultraširokého senzora v noci. Zatiaľ čo vo dne totiž zachytáva až prekvapivo ostro, a to so skvelým farebným podaním, čo sa ultraširokých šošoviek týka, v šere sa táto kvalita pomerne razantne zhorší a vy tak vidíte na polke fotky len tmavú škvrnu. Nord tiež nemá teleobjektív, avšak ponúka až 10× digitálny zoom. Urobte si však láskavosť a využitie tohto režimu vynechajte. To však nemôžeme vyčítať Nordu – digitálny zoom je jednoducho digitálny zoom.

OnePlus Nord, selfie hlavná OnePlus Nord, selfie portrét OnePlus Nord, selfie širokouhlý
Pokiaľ chcete priateľom poslať napr. strašný karanténny účes, Nord je vám k službám. Zľava – hlavná selfie kamera, portrétový režim, širokouhlá selfie kamera

Predná kamera je pri Norde dvojitá. Hlavný 32 Mpx snímač sa podieľa na ostrých a kvalitných selfíčkach, avšak ultraširoký objektív mi tu príde trochu naviac. Jediné využitie, ktoré mi napadá, je keď sa fotíte s priateľmi a aj tak by vás musela byť pekná partia, aby ste sa nevošli do záberu hlavnej prednej kamery. Aplikácia fotoaparátu ponúka aj portrétny režim, ten je však čisto softvérový, takže nečakajte žiadne dychberúce zábery ako od telefónov s ToF senzorom.

Optická stabilizácia sa silne prejavuje hlavne pri videách. Tie s ňou vyzerajú naozaj krásne, a to aj pri chôdzi a mojich trasúcich rukách. (viď. video hore) Pokiaľ by vám snáď nestačilo, môžete zapnúť tiež kombinovanú stabilizáciu SuperSteady, ktorá obraz ešte viac upokojí (viď. video dole). No a potom už skoro môžete ísť natáčať filmy. (PS: Nezabudnite si pri videách nastaviť najvyššiu kvalitu)

S Nordom dlho nevyjdete, za to ho ale bleskurýchlo dobijete

Batéria pri OnePlus Nord je taká nemastná, neslaná. Naproti tomu, že má podľa špecifikácií kapacitu 4 115 mAh, čo nie je vyložene málo, viac ako jeden deň vám batéria za bežného využívania nevydrží. Klasický deň pre mňa robí 1 – 2 hodiny počúvania hudby na Spotify cez Bluetooth slúchadlá, 1 – 2 hodiny na sociálnych sieťach a internete a tak hodinka sledovania videí. Po takomto dni som večer mal 20 – 30 % batérie, tak nech si z toho urobí obrázok každý sám. Na druhej strane veľkou výhodou je rýchlonabíjanie. Nord podporuje až 30 W nabíjačku, ktorá je rovno v balení a na 50 % sa s ňou dostanete za asi 20 minút. Celá batéria je potom nabitá približne za hodinu.

Ako sa OnePlus Nord používa?

Rozhranie Nordu beží na pevnom základe Androidu 10 a zatiaľ o inovácii na verziu 11 nepadlo ani slovo. Z lineupu OnePlus však ide o jeden z populárnejších kúskov, a tak by som tipol, že oznámenie na seba nenechá dlho čakať. Android potom rozširuje nadstavbu Oxygen OS 10, ktorá je nutné podotknúť jedna z najelegantnejších, s ktorou som mal zatiaľ tú česť. Z čistého Androidu si toho berie veľa, nemá tonu zbytočného bloatware a má dokonca aj klasický zoznam všetkých aplikácií, ktoré nadstavby často odstraňujú. Ako celok všetko pôsobí veľmi plynulo a čisto, tak ako by ste to od správneho smartfónu očakávali. Čerešničkou na torte je potom fyzický Quality of Life dodatok v podobe malého jazdca nad power tlačidlom, ktorý mobil okamžite prepne do tichého režimu, prípadne do režimu vibrácií.

Ako vyzerá rozhranie Nord?

OnePlus Nord, lockscreen OnePlus Nord, homescreen
Vľavo: Lockscreen OnePlus Nord; vpravo: Homescreen OnePlus Nord
OnePlus Nord, OnePlus aplikácia OnePlus Nord, chrbát
Vľavo: Aplikácia OnePlus; vpravo: Zoznam aplikácií ako v čistom Androide
OnePlus Nord, Nastavenie OnePlus Nord, Nastavenie - informácie
Vľavo: Nastavenie OnePlus Nord; vpravo: Informácie o telefóne
OnePlus Nord, Aplikácia fotoaparátu OnePlus Nord, Ovládací panel
Vľavo: Aplikácia fotoaparátu; vpravo: Ovládací panel

OnePlus Nord – verdikt recenzie

OnePlus Nord

OnePlus Nord

Smartfóny

OnePlus Nord toho za svoju veľmi prívetivú cenu ponúka naozaj veľa. Skvelý výkon, nádherný a plynulý AMOLED displej a fotoaparát, ktorý v ideálnych podmienkach vyniká ako kvalitou, tak farebným podaním. Nord určite nie je bezchybným telefónom, avšak pokojne by som ho preferoval aj pred vlajkovými modelmi OnePlus 8. radu.

Klady

  • Úžasný 90 Hz AMOLED displej
  • Viac než dostatočný výkon a 5G v strednej triede
  • Nabíjanie na 100 % do hodiny; 30 W nabíjačka v balení
  • Všestranná hlavná šošovka fotoaparátu robí zázraky
  • Optická stabilizácia
  • Plynulé a prehľadné rozhranie
  • Skvelá cena

Zápory

  • Plastová konštrukcia
  • Ultraširoké kamery majú svoje rezervy
  • Nie príliš originálny dizajn
i Mohlo by vás zaujímať

Máme tu veľmi sľubný telefón, ktorý je rozhodne zaujímavou voľbou v strednej triede. Na budúcnosť je pripravený prítomnosťou 5G a má ambície skvele fotiť a natáčať 4K videá. To ale nie je všetko. Nízka cenovka, slušný výkon a štýlový dizajn mu tiež hrajú do kariet.

OnePlus Nord (PREVIEW): Ambiciózny vstup do strednej triedy

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

OnePlus Nord (PREVIEW) – OBSAH

  1. Na predstavení OnePlus Nord mohol každý sedieť v prvom rade
  2. Konzervatívny dizajn so štýlovými farebnými variantmi
  3. OnePlus Nord poteší svojím výkonom v strednej triede
  4. Celkom 6 snímačov OnePlus Nord je pripravených do akcie
  5. Sľubná výdrž a podpora rýchleho nabíjania
  6. Slúchadlá OnePlus Buds farebne ladia s telefónom
  7. Kto môže OnePlus Nord konkurovať?

Na predstavení OnePlus Nord mohol každý sedieť v prvom rade

Kvôli aktuálnym bezpečnostným opatreniam technologické firmy často volia prezentáciu nových produktov prostredníctvom online videoprenos. OnePlus toho využil trochu inak a nový smartfón OnePlus Nord sa rozhodol svetu prezentovať cez aplikáciu v našich telefónoch. Kto mal smartfón podporujúci technológiu rozšírenej reality, tzv. AR, mohol si keynote premietnuť priamo na svojom stole. Nový smartfón značky OnePlus sa tak v čase uvedenia mohol nachádzať ihneď vo vašej dlani.

OnePlus Nord, predstavenie v AR
Takto vyzerala prezentácia na YouTube kanáli Unbox Therapy. Zdroj: usnewslatest.com

Mobilný telefón sa rôzne otáčal a rozkladal, aby odhalil svoje vnútornosti a vizuálne podporil spomínané špecifikácie. Mohli sme vidieť napríklad rozloženú zostavu šošoviek fotoaparátov. Než nám spoločnosť oznámila cenu, rozhodla sa pre interakciu s divákmi a nechala nás tipnúť cenovku v rôznych menách. Na obrazovke sa ihneď začali objavovať tipy sledujúcich používateľov. Podobných uvedení mobilných telefónov by sme pokojne mohli zažívať viac, hoci nie každý mal k dispozícii kompatibilný smartfón alebo toľko voľnej plochy.

Konzervatívny dizajn so štýlovými farebnými variantmi

Veľké dizajnové experimenty pri modeli Nord neočakávajme. Displej zostal plochý, v jeho ľavej hornej časti je dvojitý priestrel na selfie kameru. Na zadnej strane sú objektívy umiestnené v podlhovastom module, ktorý sa nachádza pri kraji. Teda nie uprostred, ako to má braček OnePlus 8. V ponúkaných farebných variantoch nájdeme iba 2 možnosti, a to gradientnú modrú a sivú.

OnePlus Nord, dizajn OnePlus Nord, farebné varianty
Prednej strane dominuje displej s dvojitým priestrelom na selfie kameru. Oba farebné varianty sú pekné. Zdroj: oneplus.com.

Obsah telefónu sa preháňa na 6,44" displeji, ktorý ponúka rozlíšenie 2 400 × 1 080 pixlov. Pomer strán bol ustanovený na 20:9 a ide samozrejme o panel typu AMOLED. Čím však tento displej v konkurencii rovnako drahých telefónov vyniká, je obnovovacia frekvencia 90 Hz. Táto plynulosť zobrazovania je v telefónoch stále užívaná pomerne zriedka.

i Vlajkové lode spoločnosti sú aktuálne OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro.

OnePlus Nord poteší svojím výkonom v strednej triede

S čím OnePlus Nord prichádza na trh oslniť, je najmä skvelý pomer cena/výkon. Výrobca si dal naozaj záležať a výbavu sa snažil dostať na hranicu možností danej cenovej relácie. Pri čipe nemôžeme očakávať najvyšší rad Qualcomm Snapdragon, ale nájdeme tu aj tak slušný Snapdragon 765G. Ten je napríklad v LG Velvet. Medzi špecifiká tohto čipu patrí už integrovaný modem na príjem sietí 5G.

OnePlus Nord, výkon
V rámci strednej triedy je integrovaný Snapdragon 765G rozumnou voľbou. Zdroj: oneplus.com.

Procesor je však podporený zo strany operačnej pamäte, ktorej je na výber naozaj dostatok. OnePlus Nord bude ponúkaný v dvoch variantoch. Ten základný prichádza s 8 GB pamäťou RAM a 128 GB vnútornou pamäťou. Alebo je tu variant s 12 GB operačnou pamäťou a s kapacitou 256 GB. Zvoliť si správnu pamäťovú verziu je dôležité, pretože podpora pamäťových kariet chýba.

i LG Velvet (RECENZIA): elegán strednej triedy s duálnym displejom

Celkom 6 snímačov OnePlus Nord je pripravených do akcie

OnePlus sa rozhodol použiť snímače na všetky možné scenáre a na mobilnom telefóne ich celkom nájdeme 6. To je dosť aj oproti najlepším fotomobilom. Potešilo nás, že hlavný zadný fotoaparát na model Nord si OnePlus požičal od výkonnejšieho OnePlus 8. Objektív je teda rovnaký 48 Mpx snímač IMX 586 s optickou stabilizáciou obrazu.

Sám by veľa služby neurobil, preto ho dopĺňa 8 Mpx senzor na až 119-stupňové širokouhlé snímky, 5 Mpx kamera na efekt bokeh a tiež makro kamera na zábery s rozlíšením 2 Mpx. Za dobrého svetla mobil sľubuje krásne snímky. Už sa nimi OnePlus tiež pochválil na sociálnych sieťach.

OnePlus Nord, ukážkové fotografie OnePlus Nord, ukážkové fotografie
Vzorové zábery ponúkajú pekný farebný rozsah, počkajme si na reálne podmienky. Zdroj: oneplus.com.

Na fotenie však nemáme vždy dosť prirodzeného svetla, na čo OnePlus Nord pamätá a pridáva nočný režim Nightscape. Prezentačné fotografie vyzerajú skvele, sme zvedaví na reálne vyskúšanie. Kde bude potrebné prisvetliť, tam dopomôže duálny blesk.

Dvojitá selfie kamera je pripravená presvedčiť nás, že by sme jej rozhodne mali venovať pozornosť. Prvý snímač slúži na fotografovanie 8 Mpx snímok so šírkou záberu 105 stupňov. Selfie tyč tak už nie je potrebná pri fotografovaní väčších skupiniek. Druhá zo šošoviek má masívnych 32 Mpx a dokáže detegovať tváre na ich ostrejšie snímanie.

OnePlus Nord, selfie kamera
Dvojitý priestrel vpredu so selfie kamerou. Zdroj: oneplus.com.

Pokiaľ máte ambície natáčať videovlogy, OnePlus Nord je ideálnou voľbou. Predná selfie kamera totiž natáča v rozlíšení 4K, čo je samo o sebe skvelý údaj. Avšak to nie je všetko. Snímkovaciu frekvenciu totiž OnePlus vytiahol až na 60 snímok za sekundu. Videá budú teda krásne plynulé. To je dokonca lepší údaj, než ponúka zadný snímač. Rozlíšenie je v jeho prípade tiež 4K, ale snímkovanie je obmedzené len na štandardných 30 snímok/s. Viac ich zadný snímač zvládne iba pri rozlíšení Full HD.

OnePlus Nord, nočný režim
Prezentačné fotky za šera vyzerajú skvele. Zdroj: oneplus.com.

Sľubná výdrž a podpora rýchleho nabíjania

Grafická nadstavba systému Android je v prípade OnePlus Nord Oxygen verzie OS 10.5. Prisľúbená je podpora softvérových aktualizácií po dobu najmenej 2 rokov a bezpečnostných záplat po dobu 3 rokov. Kompatibilita so sieťami 5G je pri tak lacnom telefóne príjemná správa. Iste sa bude táto funkcia hodiť do budúcnosti, až sa rozšírenia rýchlejšieho mobilného internetu naplno dočkáme.

Výdrž telefónu je zaistená veľmi dobre. OnePlus mobilné telefóny spoliehajú na svoj štandard rýchleho nabíjania nazývaný Warp Charge 30T. OnePlus Nord nie je výnimkou, tento štandard podporuje. Z nuly na 70 % mobil dobijete cez konektor USB-C za obyčajnú polhodinu. Batéria má navyše peknú kapacitu 4 115 mAh.

Android, nadstavba Oxygen OS
V prípade grafickej nadstavby systému ide o Oxygen OS. Zdroj oneplus.com.

Samozrejmosťou je NFC na mobilné platby, Bluetooth 5.1 či podpora kodeku aptX HD. Smartfón disponuje dvomi slotmi na SIM kartu, odomykať ho môžete buď čítačkou odtlačkov prstov v displeji alebo svojou tvárou. Zamrzí chýbajúci 3,5 mm jack konektor na slúchadlá, podpora bezdrôtového nabíjania a nenájdeme tu ani zvýšenú odolnosť proti prachu a vode. Po vybalení má mobilný telefón na sebe už nalepené ochranné sklo a v balení je rýchlonabíjací 30 W adaptér a kábel.

i Google Pay na Slovensku: ako funguje a ktoré banky službu podporujú?

Slúchadlá OnePlus Buds farebne ladia s telefónom

Okrem samotného smartfónu OnePlus Nord sa spoločnosť pochválila ešte novými True Wireless slúchadlami OnePlus Buds. Tie je možné rýchlo dobiť technológiou Warp Charge v praktickom puzdre. Stačí 10 minút nabíjania slúchadiel v puzdre a získajú energiu na 10 hodín počúvania. Pri plnom nabití setu zvládnu prehrávať hudbu až 30 hodín.

OnePlus Buds
Slúchadlá sa bezdrôtovo nabíjajú v štýlovom puzdre. Zdroj oneplus.com.

Nechýba environmentálne potlačenie zvuku za pomoci 3 mikrofónov, ktoré filtrujú okolitý ruch. Odolnosť IPX4 zaručí, že pot im určite vadiť nebude. Farebne budú ladiť s OnePlus Nord. Modrý a sivá variant je doplnený ešte neutrálnou bielou. Cena je nastavená na € 89.

i Pozrite sa na ponuku ďalších Skutočne bez káblov: Čo ponúkajú True Wireless slúchadlá?

Kto môže OnePlus Nord konkurovať?

Predaj smartfónu OnePlus Nord začne 4. augusta s cenami 409 € za model 8/128 GB a 519 € za model so špecifikáciami 12/256 GB, už teraz si ho však môžete predobjednať. Cenovka je teda stlačená naozaj nízko a konkurencia, pokiaľ chce mať podobné parametre, sa na ňu dosahuje ťažko.

Jedným z najväčších konkurentov bude Xiaomi Mi Note 10 Lite, ktorý má rovnakú cenu a podobné parametre, hoci možno nie tak papierovo dobré. Poháňa ho o niečo slabší procesor bez 5G podpory Snapdragon 730 a na prácu využíva menšiu, 6 GB, pamäť. Na druhej strane má väčšiu batériu a niekomu sa budú páčiť aj zakrivené okraje displeja.

OnePlus Nord bude iste porovnávaný aj s iPhonom SE. Ten stojí o niečo viac, výbavu má o niečo obmedzenejšiu, vydrží však pod vodou a svojich priaznivcov si získava naladeným systémom iOS.

Vytlačiť
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií