Zobraziť katalóg
Alza Marketplace

Recenzia Google Pixel 6:
viac než len úchvatný fotoaparát?

Nové telefóny Google Pixel 6 patrili k najočakávanejším mobilným telefónom minulého roka. Keď konečne telefóny Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro prišli, nemohli sme sa dočkať, až sa na ne pozrieme podrobnejšie. Nižší variant týchto telefónov, teda Google Pixel 6, sa mi teraz konečne dostáva do rúk. Ako si v recenzii viedol?





Recenzia

Autor: Matěj Toul

Google Pixel 6 (RECENZIA) – OBSAH

  1. V balení Google Pixel 6 nabíjací adaptér nehľadajte
  2. Na lepší displej, než má Google Pixel 6, nemusíme chodiť ďaleko, ale postačí
  3. Interný čipset Google Tensor prepožičiava Pixelu 6 skvelý výkon a množstvo funkcií
  4. Fotoaparát smartfónu Google Pixel 6 je špičkový, tradične
  5. Prišiel konečne Pixel s dobrou výdržou batérie?
  6. Ako sa Google Pixel 6 používa?
  7. Ako vyzerá rozhranie Google Pixel 6?
  8. Ďalšie varianty z radu Google Pixel 6
  9. Recenzia Google Pixel 6 – verdikt
  10. Čo sme o Google Pixel 6 napísali skôr?

V balení Google Pixel 6 nabíjací adaptér nehľadajte

Hoci Google dlho odolával trendu predávania nabíjacích adaptérov zvlášť, v prípade Pixelu 6 už na odľahčené balenie prišlo. Minimalistická škatuľka okrem samotného telefónu neposkytuje nič viac ani menej ako USB-C kábel, adaptér z USB-A na USB-C a príručku vo vreckovom vyhotovení. Na nabíjanie vám bude stačiť akýkoľvek adaptér s USB Power Delivery 3.0, na maximálnu efektivitu však voľte adaptér 30 W. Alternatívne, Google Pixel 6 podporuje až 21 W bezdrôtové nabíjanie cez certifikát Qi.

Google Pixel 6, škatuľka Google Pixel 6, balenie
V balení Google Pixel 6 nabíjací adaptér nehľadajte. Obsahuje USB-C kábel, redukciu na USB-A a manuál.

Na lepší displej, než má Google Pixel 6, nemusíme chodiť ďaleko, ale postačí

Hoci sa Google Pixel 6 z každej strany tvári ako plnohodnotná vlajková loď, na displeji sa zreteľne trochu šetrilo. O tom, či sa šetrenie vyplatilo v ostatných aspektoch, budeme hovoriť za okamih. Teraz sa ale poďme pozrieť na displej najnovšieho Pixelu. Rozmer 6,4" je skutočne veľmi príjemný. Telefón nie je ani príliš veľký, ani príliš malý a dá sa pohodlne ovládať jednou rukou – pokiaľ teda práve nechcete vypisovať romány. Optický snímač odtlačkov prstov pod displejom funguje spoľahlivo a bez meškania.

Čo do technológie sa tu bavíme o klasickom OLED paneli s rozlíšením 2 340 × 1 080 px s uspokojivou jemnosťou 411 ppi. Displej na prvý pohľad vyzerá vcelku priemerne. Napríklad Samsung má technológiu OLED zvládnutú o niečo lepšie, ale panel Pixelu rozhodne nie je z hľadiska farebného podania a celkového dojmu nijako zlý. Kde dochádza na spomínané šetrenie, je obnovovacia frekvencia. Tá je tu „len“ 90 Hz a používateľ má na výber iba medzi 60 a 90 Hz. V tejto cenovej kategórii nemusíme hľadať dlho, aby sme našli 120 Hz panel, ktorý sa navyše adaptuje podľa obsahu. Výrobca sa však 120 Hz LTPO OLED panel, ktorý toto dokáže, rozhodol darovať až modelu Google Pixel 6 Pro.

Google Pixel 6, predný pohľad Google Pixel 6, zadný poohľad
Google Pixel 6 stavil na odvážny dizajn. Americká firma sa po niekoľkých rokoch opäť snaží inovovať.

Na druhú stranu, displej veľmi dobre vyzerá z dizajnového hľadiska. Zobrazovací panel pokrýva celú prednú stranu telefónu. Naozaj, rámčeky sú takmer neexistujúce, pretože hrany displeja okamžite prechádzajú do veľmi solídnej a elegantnej kovovej konštrukcie.

i Google Pixel 5 (PREVIEW): nemá vlajkový čipset, ale ponúkne ľudovejšiu cenu

Keď už sme pri tom, kvalitné materiály sa Pixelu 6 rozhodne nedajú odoprieť. Keď telefón držíte, viete, že máte v rukách poriadny kus technológie, nie nejaké plastové „mávatko“. Za to môže predovšetkým telo telefónu z kvalitnej kovovej zliatiny, Gorilla Glass Victus na prednej strane a Gorilla Glass 6 na tej zadnej. Treba však podotknúť, že zadné sklo telefónu je neskutočne jemné a kĺže. Dávajte si preto pozor, keď telefón niekam odložíte. Pixel 6 párkrát otestoval môj postreh, keď som ho položil na čokoľvek, čo nie je stopercentne vodorovné.

Google Pixel 6, Always On displej
Jednou z funkcií displeja Google Pixel 6 je aj Always On.

V neposlednom rade musíme v kapitole dizajnu spomenúť aj fotomodul. Už od predstavenia tohto radu bol jeho dizajn pomerne dosť kontroverzný a naozaj, vyzerá celkom zvláštne. Za tých pár dní, čo som mal Google Pixel 6 na testovanie, som si na vzhľad síce zvykol, ale dokážem si predstaviť, že niektorým môže robiť problémy. Horizontálny pruh oddeľujúci dve rôzne farby na chrbte asi nový trend vzhľadu smartfónov nezačne, minimálne však dáva Googlu body za snahu nudný dizajn predchodcov inovovať.

Interný čipset Google Tensor prepožičiava Pixelu 6 skvelý výkon a množstvo funkcií

Google Pixel 6 pôsobí neuveriteľne plynulo a o výkon tu nie je núdza. Za to vďačí najmä proprietárnemu čipsetu Google Tensor, ktorý sa síce hrubým výkonom rovná len Qualcomm Snapdragonu 870, ktorý by pre iné vlajkové lode bol už zastaraný, Pixel 6 však vyhráva v optimalizácii. Zatiaľ čo Snapdragony musia fungovať univerzálne, nezávisle na značke, Google vie, že ich Tensory nikto iný používať nebude. Ide teda tak trochu o iPhone medzi Androidy. Google Pixel 6 a Google Tensor sú navzájom perfektne odladené, čo vo výsledku vedie k lepšiemu pôžitku z používania. Testovaný variant má 128 GB úložiska a 8 GB RAM. Pre väčšiu, 256 GB pamäť, budete musieť siahnuť po modeli Pro.

i Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: recenzia ťažkej váhy sveta telefónov

Hoci Google Tensor nemá najlepší výkon na trhu, zahráte si s ním čokoľvek, a to vo vysokých detailoch. V prípade hier ako PUBG a Call of Duty Mobile sa možno najnáročnejší hráči posťažujú na absenciu 120 Hz obnovovacej frekvencie, bežným smrteľníkom však 90 Hz bohato postačí.

Zaujímavosťou čipsetu Google Tensor je bezpečnostný čip Titan M2. Ten pridáva telefónu hrubý múr zabezpečenia a do istej miery tiež zrýchľuje fungovanie biometrických bezpečnostných prvkov. V prípade Pixelov 6 je to iba snímač odtlačkov prstov. Odomykanie tvárou tu nenájdete, pretože bez patričného senzora hĺbky ide väčšinou len o bezpečnostné riziko.

Fotoaparát smartfónu Google Pixel 6 je špičkový, tradične

Telefóny Google Pixel sú už bežne označované za jedny z najlepších, čo sa fotografovania týka. Nikoho tak asi neprekvapí, že Google Pixel 6 je na tom obdobne. Dve šošovky, laserové automatické zaostrovanie a poriadna dávka umelej inteligencie. Viac Google Pixel 6 pre svoje kúzlenie nepotrebuje.

Hlavná kamera telefónu je bezmála perfektná. Bez problémov si poradí s krajinami aj fotkami zblízka, cez deň aj v horšom svetle. Veľakrát ani nebudete musieť siahnuť po nočnom režime, aby ste zaobstarali efektné nočné fotografie. Čo sa parametrov týka, je tu 50 Mpx senzor a objektív so svetelnosťou f/1,85. Pri takto veľkom rozlíšení potešia 1,2 μm pixely, ktoré sa na žiadnej fotke nestratia. Hlavná kamera fotí ostro a farbisto. A to sme sa ešte nebavili o celom rade funkcií. Laserové zameriavanie vďaka AI rozpozná zameraný predmet a ostrenie drží, aj keď s telefónom pohybujete zo strany na stranu. Nočný režim sa zapne automaticky, keď je potrebné (možno ho aj vypnúť), nechýba portrétny mód ani experimentálne režimy Rozmazanie pozadia a Dlhá expozícia. Fanúšikovia fotografovania sa tu budú mať naozaj dlho s čím hrať.

i Tieto a ďalšie fotky nájdete v plnej kvalite na Google Disku.
Google Pixel 6, hlavné foto Google Pixel 6, 2× zoom foto Google Pixel 6, širokouhlé foto
Google Pixel 6 si poradí aj bez teleobjektívu. Zľava: hlavný, 2× digitálny zoom, širokouhlý.

Druhý snímač potom v porovnaní s hlavnou kamerou pôsobí viac-menej ako pekný doplnok. Hoci parametre (12 Mpx, f/2,2, 1,25 μm) nie sú na širokouhlú šošovku vôbec zlé, rozdiel v kvalite je obrovský a všimnete si ho už v aplikácii fotoaparátu, než fotku zaobstaráte. Avšak širokouhlý fotoaparát tu neslúži na zhotovovanie tých najostrejších snímok, ale hlavne panorám. Tie sa so zorným uhlom 114° dajú. Dodatkom ešte spomeniem, že na širokouhlej šošovke chýba optická stabilizácia, ktorú však hlavný fotoaparát má.

Google Pixel 6, nočná foto Google Pixel 6, nočný režim foto Google Pixel 6, detail foto
Hlavná šošovka telefónu je veľmi všestranná. Zľava: klasické nočné foto, nočný režim, detailné foto.

V porovnaní s modelom Pro nemá Google Pixel 6 teleobjektív, ale iba dvojnásobný digitálny zoom. Tu však opäť treba spomenúť, nech žije umelá inteligencia. Fotky s digitálnym zoomom na prvý pohľad vôbec nestrácajú na kvalite a aj na ten druhý vyzerajú stále na pomery digitálneho priblíženia veľmi solídne. Telefón samozrejme zvláda aj natáčať. S rozlíšením 4K si poradí na 30 FPS, na 60 snímok vám bude musieť stačiť Full HD. To je pri vlajkovej lodi trochu škoda.

Prišiel konečne Pixel s dobrou výdržou batérie?

Nie je tomu ani rok, čo som Google Pixel 4a lynčoval za naozaj žalostnú výdrž batérie. Telefón mi vtedy ťažko vydržal deň. O to viac ma potešilo, že sa Google Pixel 6 s výdržou ponaučil. S kapacitou 4 614 mAh vydrží celý deň, a keď ho budete používať trochu šetrne, zvládne aj dva. Za ako dlho ho nabijete, je vďaka absencii nabíjacieho adaptéra na vašej voľbe. Osobne mám 18 W nabíjačku, pri maximálnom výkone 30 W však výrobca uvádza plné nabitie za niečo cez hodinku.

i Ak hľadáte nabíjací adaptér na Google Pixel 6, pre oficiálny budete musieť zamieriť priamo na stránky Googlu. Adaptéry iných výrobcov vám však poslúžia rovnako dobre. Vyskúšať môžete aj 21 W bezdrôtové nabíjačky Qi.

Ako sa Google Pixel 6 používa?

Ako som už avizoval, Google Pixel 6 je radosť používať. Jeho srdcom je samozrejme čistý Android 12 s prioritnými aktualizáciami. To znamená automatické farebné rozhranie podľa tapety Material You, natívny režim ovládania jednou rukou a množstvo ďalších funkcií. Všetko beží krásne plynulo vďaka Google Tensoru a zabudnúť môžeme aj na množstvo zbytočných aplikácií (bloatware). V telefóne sú iba aplikácie ekosystému Google, ktoré nájdete v každom Androide.

Ako vyzerá rozhranie Google Pixel 6?

Google Pixel 6, aplikácie fotoaparátu Google Pixel 6, funkcie fotoaparátu
Aplikácia fotoaparátu je intuitívna a svižná.
Google Pixel 6, homescreen Google Pixel 6, aplikácie Google Pixel 6, app tray
Čistý Android 12 s exkluzívnou podporou od Googlu skrátka čisto tiež vyzerá.
Google Pixel 6, kalendár Google Pixel 6, nastavenia
Google Pixel 6 v základe má len aplikácia ekosystému Google.
Google Pixel 6, lockscreen Google Pixel 6, režim jednej ruky
Android 12 znamená adaptívne farby rozhrania Material You alebo režim jednej ruky.
Google Pixel 6, rozmazanie pozadia Google Pixel 6, dlhá expozícia
Umelá inteligencia používateľovi zľahčuje inak zložitejšie fotoefekty.

Ďalšie varianty z radu Google Pixel 6

Testovaný Google Pixel 6 má iba jeden variant vybavenia, avšak tri farebné vyhotovenia. K dispozícii je však aj vylepšený model Pro s kvalitnejším displejom, 12 GB RAM a trojitým fotoaparátom. Aj ten má dve možnosti úložiska.

*Ceny sú platné k 23. 1. 2022

Recenzia Google Pixel 6 – verdikt

Google Pixel 6 – verdikt

Google Pixel 6

Mobily

Google Pixel 6 je výborným vlajkovým fotomobilom. Keď mu odpustíte priemerný displej a ďalšie menšie nedostatky, dostanete na oplátku jeden z najlepších fotoaparátov súčasnosti, solídny výkon a veľmi príjemný používateľský pôžitok. Google navyše sľubuje dlhodobú softvérovú podporu až 5 rokov od vydania, vďaka čomu si môžete byť istí, že telefón za rok len tak nezapadne. Google Pixel 6 je tak jednou z najzaujímavejších vlajkových lodí posledného obdobia.

Klady

  • Jeden z najlepších fotoaparátov súčasnosti
  • Solídny výkon vďaka proprietárnemu čipsetu Tensor
  • Perfektne vyladený systém
  • Všadeprítomná umelá inteligencia
  • Konečne rozumná výdrž batérie
  • Podpora 5G sietí
  • Odolné sklo vpredu aj vzadu, pevný kovový rám
  • Certifikát IP68 so zvýšenou odolnosťou
  • Neokukaný, hoci kontroverzný dizajn

Zápory

  • Výrobca veľa šetril na displeji
  • Telefón ľahko kĺže po povrchu aj v ruke
  • V porovnaní s hlavnou kamerou širokouhlá šošovka zaostáva
i Mohlo by vás zaujímať

Po nie príliš inovatívnom Google Pixel 5 sa Google snaží vrátiť do prvej ligy výrobcov mobilných telefónov. Telefóny radu Google Pixel 6 prichádzajú s nezvyčajným dizajnom, špičkovou výbavou aj novým procesorom priamo z dielne Google. Tieto telefóny majú rozhodne veľký potenciál zaujať a v istých ohľadoch ukazujú ostatným výrobcom, ako by mohla vyzerať budúcnosť prístrojov s Androidom.

Google Pixel 6 (PREVIEW)

• Autor: Jiří V. Matýsek

Google Pixel 6 (PREVIEW) – OBSAH

  1. Google Pixel 6 a 6 Pro sú inovatívni elegáni
  2. Pixely 6 poháňa chipset Google Tensor
  3. Fotoaparát telefónov Google Pixel 6 stojí na kompletne novom snímači
  4. Pixely 6 sa nabíjajú aj bezdrôtovo
  5. Prostredie Google Pixel 6 si prispôsobíte podľa seba
  6. Google Pixel 6: cena a dostupnosť

Google Pixel 6 a 6 Pro sú inovatívni elegáni

Šiesta generácia obľúbeného telefónu spoločnosti Google láka na špičkové parametre, ale aj novátorský dizajn. Americká spoločnosť ako keby chcela ukázať, akým smerom by sa už zažitý vzhľad inteligentných telefónov mohol ďalej uberať. Konštrukčným jadrom oboch telefónov je hliníkový rámček a celková odolnosť je u oboch predstavených modelov, teda Google Pixel 6 a 6 Pro, certifikovaná na stupeň IP68. Poradí si tak pokojne aj s ponorením pod hladinu.

Najvýraznejším dizajnovým prvkom sa bezpochyby stal horizontálne umiestnený fotomodul, ktorý chrbát telefónov delí na dve nerovnako veľké časti a je pomerne vystúpený. Bude zaujímavé v praxi zistiť, ako veľmi stabilne budú telefóny ležať na stole. Každopádne ale Google siahol po kombinácii dvoch pastelových farieb, vďaka čomu telefóny pôsobí striedmo, ale zároveň originálne a hravo.

Google Pixel 6, dizajn
Vzhľadu telefónov Google Pixel 6 dominuje vodorovný fotomodul a kombinácia dvoch pastelových farieb.

Model Pixel 6 ponúkne 6,4-palcový AMOLED displej s 90 Hz obnovovacou frekvenciou a podporou HDR +. Variant Pre bude o kúsok väčší – s uhlopriečkou 6,71 palca. Výrobca ju osadil LTPO panelom s maximálnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Prečo maximálnou? Jednoducho preto, že obnovovacia frekvencia sa bude dynamicky meniť, a to až na minimum 10 Hz. Pod displejom oboch modelov sa skrýva optická čítačka odtlačkov prstov.

Pixely 6 poháňa chipset Google Tensor

Ďalším očakávaným prvkom nových telefónov Pixel 6 je procesor. Google totiž vyvinul svoj vlastný chipset s označením Google Tensor. Osem-jadrový procesor je postavené na 5 nm architektúre a podľa internetovej jednotky sa dočkáme 80 % nárastu výkonu oproti Pixelu 5. To je skok naozaj obrovský. Môže za to kombinácia dvoch výkonných, dvoch super výkonných a štvorica úsporných jadier. Čip okrem iného výrazne pracuje s pokročilou umelou inteligenciou, čo by sa malo prejaviť napr. na kvalite fotografií.

Výkon telefónu doplní 8 GB RAM v prípade základného modelu a 12 GB v modeli Pro. Keď sme pri čipe, za zmienku stojí aj nový Titan M2, ktorý sa stará o bezpečnosť dát. Samozrejmosťou je potom podpora 5G.

Pamäť – v prípade základného modelu 128 a 256 GB, pri modeli Pro ešte naviac variant s 512 GB – nebude možné navýšiť. Google slot na pamäťovú kartu tentoraz nepoužil.

Google Pixel 6, očakávania
Google Pixel 6 patrí k najočakávanejším telefónom tohto roka – najmä kvôli procesoru z dielne Google.

Fotoaparáty telefónov Google Pixel 6 stojí na kompletne novom snímači

Dizajnovo unikátny, naplocho umiestnený fotomodul je postavený na kompletne novom snímači. V prípade modelu Google Pixel 6 sme sa dočkali „iba“ dvoch fotoaparátov – 50 Mpx hlavného a 12 Mpx doplňujúceho širokouhlého. Telefón podporuje natáčanie videí až do 4K rozlíšenia pri 60 fps, maximálnu snímkovaciu frekvenciu 240 fps dosiahne pri klasickom Full HD rozlíšení. Vyšší model Pixel 6 Pro pridáva k vyššie uvedeným ešte 48 Mpx teleobjektív so štvornásobným optickým zoomom. Selfie kamera má v oboch prípadoch 12 Mpx a podporuje napríklad Auto-HDR a natáčanie videí vo Full HD.

Vyššie už sme načali podiel umelej inteligencie. Spoločne s fotoaparátom tak Google predstavil aj softvérovú výbavu, ktorá zvláda veľmi zaujímavé, takmer čarovné veci:

  • Magic Eraser umožní odstrániť objekt z výslednej fotografie.
  • Unblur dokáže zaostriť rozmazané časti fotografie.
  • Motion Mode je určený na fotenie pohybujúcich sa objektov.

Pixely 6 sa nabíjajú aj bezdrôtovo

Batéria Pixelu 6 ponúkne kapacitu 4 614 mAh, pri Pixel 6 Pro potom 5 003 mAh, čo by pre bežné použitie malo byť úplne dostatočné. Odhadovaná výdrž je tak na deň a niečo prevádzky, avšak otázniky sa vznášajú nad tým, koľko energie si odhryzne nový výkonný procesor. To ale ukáže až prax. Oba telefóny sľubujú 30 W rýchlonabíjanie (50 % kapacity batérie za pol hodiny) a ďalej podporu bezdrôtového nabíjania. Nabíjací stojanček Pixel Stand 2 zvládne telefóny nabíjať výkonom 23 W, ak použijete nabíjacie podložky iných výrobcov, uspokojiť sa budete musieť s 12 W.

Oba telefóny podporujú 5G siete aj najvyšší štandard WiFi 6. K dispozícii je aj DualSIM a príjemne prekvapia stereo reproduktory v oboch verziách. Google s pripojením klasických drôtových slúchadiel nepočíta, 3,5 mm konektor v novinkách nenájdeme.

Prostredie Google Pixel 6 si prispôsobíte podľa seba

Operačným systémom telefónov je Android 12 s firemnou nadstavbou Pixel UI. Tá je v aktuálnej verzii postavená na vysokej možnosti prispôsobenia, ktorú Google nazýva Material You. Možno si tak napr. plne prispôsobiť farebnosť prostredia telefónu. Novým Pixelom 6 Google ponúka aj nadštandardných zabezpečenia 5 rokov aktualizácií a ako bonus pridáva exkluzívnu možnosť offline prekladu medzi jazykmi, a to v reálnom čase.

Google Pixel 6, prostredie
Prostredie Google Pixel 6 si ľahko prispôsobíte na svoj obraz.

Parametre Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro v porovnaní

Nižšie si môžete prehľadne porovnať základné parametre oboch nových telefónov.

Parametre/Model Google Pixel 6 Google Pixel 6 Pro Google Pixel 5
Displej 6,4" (2 0: 9) 6,71" (19,5 : 9) 6,0" (19,5 : 9)
2 400 × 1 080 px, 411 ppi 2 300 × 1 080 px, 512 ppi 2 340 × 1 080 px, 432 ppi
AMOLED LTPO AMOLED OLED
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,9, 4K video s 60 fps, Full HD až s 240 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,9, 4K video s 60 fps, Full HD s 240 fps
hlavný: 12,2 Mpx, f/1,7, Dual Pixel, 4K video s 30/60 fps, Full HD až 240 fps
ultraširoký: 12 Mpx, f/2,2, 114°
teleobjektív: 48 Mpx, f/3,5, 4-násobný optický zoom
ultraširoký: 16 Mpx, f/2,2, 107°

ultraširoký: 12 Mpx, f/2,2, 114°

Predný fotoaparát 8 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps
11,1 Mpx, f/2,2, 4Kvideo s 30 fps
8 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps
Čipset Google Tensor, 8-jadrový Google Tensor, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 765 5G, 8-jadrový
GPU Mali-G78
Mali-G78
Adreno 620
RAM 8 GB 12 GB 8 GB
Interné úložisko 128/256 GB 128/256/512 GB 128 GB
Operačný systém Android 12 Android 12 Android 11
Podpora sietí 5G


Akumulátor 4 614 mAh 5 003 mAh 4 080 mAh
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 30 W / 21 W rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 30 W / 23 W
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 18 W / 12 W
USB-C
3,5mm jack


Stupeň krytia odolný voči striekajúcej vode odolný voči striekajúcej vode odolný voči striekajúcej vode
Audio stereo stereo stereo
Rozmery 158,6 × 74,8 × 8,9 mm 153,9 × 75,9 × 8,9 mm 144,7 × 70,4 × 8 mm
Hmotnosť 207 g 210 g 151 g
Cena od 699 eur od 999 eur -
* Ceny sú platné k 20. 10. 2021

Séria Google Pixel 6: cena a dostupnosť

Nové Google Pixely 6 vstupujú na trh 28. októbra. Google síce svoje telefóny do Slovenskej republiky nedováža, aj tak si ich však u nás budete môcť zaobstarať. Vyberať môžete z nasledujúcich pamäťových kombinácií:

    Google Pixel 6 (ŠPEKULÁCIA)

    Google Pixel 6 (ŠPEKULÁCIA) – OBSAH

    1. Aktualizácia 18. 8. 2021 – Google potvrdil dizajn a chystá sa potopiť konkurenciu
    2. Aktualizácia 20. 7. 2021 – Detailné špecifikácie Google Pixel 6 sú na svete
    3. Aktualizácia 22. 6. 2021 – Poznáme prvé informácie o výkone nového čipu
    4. Čakajú Google Pixel 6 výrazné dizajnové zmeny?
    5. Google Pixel 6 dostane chipset z dielne Google
    6. Google Pixel 6: cena a dostupnosť v SR

    Aktualizácia 28. 9. 2021 – Google sa predstavuje v prvom video spote

    Hoci je podoba pripravovaného modelu Pixel 6 známa už nejaký ten čas, Google sa odhodlal až teraz a okrem fotografií predstavil aj krátke video. Pixel 6 je stredobodom pol-minútového spotu, v ktorom sa podarilo odhaliť niekoľko zaujímavých detailov. Z videa je napríklad jasné, že mobil, ktorý dostane dve výkonnejšie jadrá Cortex X1 a dve menej výkonné jadrá Cortex A76, chce prísť s niečím navyše. Pixel 6 by mal byť telefón, ktorý sa v mnohých ohľadoch prispôsobí používateľovi, napr. z hľadiska vzhľadu. Ako to bude vyzerať v praxi, sa ešte len uvidí. Dátum vydania zatiaľ nie je známy, novinka by sa však mala objaviť na jeseň.

    Aktualizácia 18. 8. 2021 – Google potvrdil dizajn a chystá sa potopiť konkurenciu

    Na definitívne potvrdenie všetkých informácií o novom Google Pixel 6 si pravdepodobne budeme musieť počkať na tradičný jesenný keynote, ale Google už mnohé veci potvrdil vopred. Napríklad bol oficiálne predstavený dizajn a potvrdil sa tak napr. robustný, na ležato umiestnený fotomodul, ako aj skutočnosť, že spoločnosť Google nechce oslňovať množstvom fotoaparátov. K dispozícii tak bude klasický a širokouhlý objektív a model Pro bude mať aj teleobjektív so 4-násobným optickým priblížením.

    Rovnako poznáme aj tvar obrazoviek: Google Pixel 6 bude mať mierne zakrivený panel s uhlopriečkou 6,7" a rozlíšenie QuadHD+. Menší model bude mať uhlopriečku len 6,4" a rozlíšenie Full HD+.

    Potvrdený je aj vlastný čipset Tensor, ktorý bol posledných päť rokov vyvíjaný priamo vo vlastných dielňach spoločnosti Google a nemal by tak obsahovať žiadne riešenia tretích strán. Takže obsahuje všetko, procesor, GPU, bezdrôtovú konektivitu, jednotku na spracovanie obrazu – mimochodom, výkonnejšiu ako tá, ktorú Apple ponúkol vo svojom minuloročnom iPhone 12 – aj neurálnu jednotku. AI je totiž dôležitou súčasťou mnohých procesov v telefónoch Pixel 6. Samozrejme, najužitočnejší bude pri spracovaní fotografií a videí (v rozlíšení 4K a s plnou podporou HDR), ale svoje miesto si nájde aj pri zložitejších výpočtoch alebo rozpoznávaní hlasu používateľa.

    Zjavná je aj snaha spoločnosti Google urobiť z nového telefónu Pixel 6 vážneho konkurenta Apple a Samsung. Očakávajte preto masívnu marketingovú kampaň. Koniec koncov, investori už boli varovaní pred zvýšenými nákladmi na propagáciu.

    Aktualizácia 20. 7. 2021 – Detailné špecifikácie Google Pixel 6 sú na svete

    A opäť leaker Jon Prosser. Ten už pred časom zverejnil prvé rendery nových telefónov Google Pixel 6 a teraz je to opäť on, kto poslal do sveta kompletné špecifikácie oboch modelov, Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Čo teda môžete očakávať?

    Väčší z týchto dvoch modelov, Pixel 6 Pro, bude mať 6,71" Plastic OLED displej. Čipset zatiaľ nie je známy, ale očakáva sa, že bude pochádzať priamo z dielne spoločnosti Google. O výkon sa spolu s procesorom postará 12 GB RAM a k dispozícii budú tri veľkosti dátového úložiska: 128, 256 a 512 GB. Na čele ponuky fotoaparátov bude stáť 50 Mpx hlavný snímač, ktorý doplnia 48 Mpx teleobjektív a 12 Mpx širokouhlý fotoaparát. Všetky tri sú umiestnené v netradične tvarovanom horizontálnom fotomodule. Na selfie kameru v malom otvore v displeji zostalo 8 Mpx a batéria ponúkne veľmi solídnych 5 000 Mpx.

    Variant Pixel 6 bude na prvý pohľad menší – AMOLED displej má uhlopriečku 6,4". Špecifikácie zadného fotoaparátu uvádzajú len dva, hlavný snímač a širokouhlý, s presne rovnakými špecifikáciami ako u väčšieho modelu. Rovnaký je aj predný fotoaparát a predpokladá sa, že aj procesor je identický. Ten, nech už bude akýkoľvek, bude mať k dispozícii 8 GB RAM a úložisko s kapacitou 128 a 256 GB. Batéria bude mať kapacitu 4 614 mAh a oba modely majú potvrdený aj operačný systém Android 12, podporu 5G aj sietí WiFi 5E. Novinkou je aj dĺžka softvérovej podpory, ktorú spoločnosť Google predlžuje na pekných 5 rokov, čím sa približuje k produktom značky Apple.

    Google Pixel 6
    Zadnej strane telefónu dominuje výrazný fotomodul, ktorý je najzaujímavejším dizajnovým prvkom nového telefónu.

    Aktualizácia 22. 6. 2021 – Poznáme prvé informácie o výkone nového čipu

    O tom, že nový telefón Google Pixel 6 bude vybavený vlastným, úplne novým čipom Google, sa špekuluje už dlhší čas. Čím viac informácií poznáme, tým je jasnejšie, že sa už posúvame z úrovne špekulácií do reality. Podľa najnovších únikov redaktora Android Police Max Weinbach, bude mať nový čip Whitechapel výkon medzi existujúcimi Snapdragon 865 a 888. Čip by mal obsahovať vlastnú neurálnu jednotku a procesor na spracovanie obrazu. Výsledný čipset síce nebude atakovať dostupnú špičku na trhu, ale posun oproti poslednému Google Pixel 5 to bude výrazný.

    Objavili sa aj prvé informácie o plánovanom dizajne kamier. Snímače by mali byť tri a dominovať by im mal hlavný objektív s rozlíšením 50 Mpx. Dopĺňa ho periskopický fotoaparát s 5-násobným priblížením a rozlíšením 8 megapixelov. Čo ďalšie fotoaparát ponúkne, ešte len ukáže čas.

    Čakajú Google Pixel 6 výrazné dizajnové zmeny?

    Google Pixel 6 možno na rozdiel od svojich predchodcov dostane pomerne neopozeraný dizajn. To by bol posun, pretože napríklad Pixel 5 vzhľadovo nemá veľmi čo ponúknuť. Proste smartfón. Taký, akých je na trhu dvanásť do tucta. Podľa nedávno zverejnených vykresľovaní to ale vyzerá, že pri Pixel 6 by na to Google mohol ísť inak.

    Rendery pochádzajú od Jona Prossera a pikantné je, že sa dostal k fotografiám skutočných nových Pixelov a rendery nechal vyrobiť preto, aby uchránil svoj zdroj. To by znamenalo, že pred sebou máme vzhľad skutočných nových telefónov od Google. Prosserove predpovede sa ale nie vždy potvrdia, takže je nutné brať podobu s rezervou.

    Okrem vzhľadu rendery ukazujú ešte jednu vec: podľa nich pôjde Google na trh s dvomi modelmi, telefónom Google Pixel 6 a väčším Google Pixel 6 Pro. Líšia sa aj počtom fotoaparátov. Menší variant bude mať iba dva, Pixel 6 Pro potom tri. Fotomodul sa napokon stal najvýraznejším prvkom celého dizajnu. Má totiž podobu výrazného vystúpeného pásu v hornej tretine telefóne. Chrbát telefónu je tak rozdelený na dve nerovnako veľké časti, pričom tá spodná, väčšia, bude mať svetlú farbu, úzky horný prúžok bude naopak výraznejší. Ako veľmi bude pruh fotomodulu vystupovať nad povrch, sa nedá úplne odhadnúť, rovnako tak nevieme, ako veľmi to ovplyvní ergonómiu držania telefónu.

    i Google Pixel 4a (RECENZIA): skvelý fotoaparát v kompaktných rozmeroch

    Predná strana pôsobí tradičnejšie. Je prakticky bez rámčekov a v hornej časti sa našlo miesto na priestrel na selfie kameru. Novinkou je presun čítačky odtlačkov prstov pod displejom. Až doteraz mala svoje miesto na chrbte telefónu.

    Google Pixel 6
    Nový Google Pixel 6 ponúkne, ako prvý model z dielne Google, čítačku pod displejom.

    Google Pixel 6 dostane chipset z dielne Google

    Za pozornosť stojí aj ďalšia špekulácia. Tá sa týka informácie, že svoj nový mobilný telefón vybaví chipsetom vlastnej výroby podobne ako Apple alebo Samsung. Existenciu nového čipu potvrdil web 9to5Google. Podľa nich sa totiž v dokumentácii Google objavilo spojenie Whitechapel s kódovým označením Slider, pričom Slider by malo byť firemné označenie na vlastnú čipovú platformu. Google samotný označuje svoj prvý čip ako GS101. Môže GS znamenať Google Sillicon? To sa ešte len uvidí. Otázkou tiež zostáva, ako na tom budú nové procesory výkonovo, resp. kam sa bude Google chcieť zaradiť. Zo skúsenosti s predchádzajúcimi modelmi to vyzerá, že na vlajkové lode konkurencie sa útočiť nechystá.

    Google Pixel 6: cena a dostupnosť v SR

    Dostane sa nový Google Pixel 6 aj na slovenský trh? A koľko vlastne bude stáť? Na tieto otázky je zatiaľ trochu predčasné odpovedať konkrétnejšie. Je ale pravdepodobné, že sa u nás nový model, pri ktorom sa možno dočkáme aj niektorých výraznejších dizajnových inovácií, objaví. Launch sa očakáva v septembri spoločne s operačným systémom Android 12.

           
    4,8 976×
    iPhone 13 256GB čierna
    Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240 mAh, model 2021, iOS
    +Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
    749 €
    Na sklade > 5 ks
    Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
    Info
    Objednávací kód: RI036c2
    Vytlačiť
    P-DC1-WEB11
    Zavoláme Vám a odborne poradime
    +421 2 5710 1800
    Otázka na objednávku
    Otázka na tovar
    Prosím, zadajte svoj telefón:
    Zavolajte mi
    Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
    Viac informácií Menej informácií