AD 1. týden květen Effaclar

Hitman 2 (TESTY) – Výkony grafických kariet AMD a NVIDIA

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Druhý diel reštartovanej série počítačovej hry Hitman 2 o modrookom chladnom zabijáckom agentovi 47 dorazila aj na PC, a tak určite nebude na škodu, ak si túto hru tiež poriadne otestujeme. Dnes ale nepôjde o úplne obyčajnú recenziu tejto počítačovej hry, my si otestujeme, ako si v hre vedú grafické karty spoločnosti AMD aj NVIDIA a pozrieme sa aj na to, s akou grafickou kartou si túto skvelú „zakrádačku“ zahráte najlepšie.

Hitman 2 testy

Hitman 2 (TESTY) – OBSAH ČLÁNKU

  1. Hitman 2 – predstavenie hry
  2. Ako budeme hru Hitman 2 testovať
  3. Výkony grafických kariet v hre Hitman 2
  4. Hitman 2 – plynulé hranie, alebo sekanie?
  5. Ako výkonný potrebujeme procesor?
  6. Koľko grafickej pamäte vyžaduje Hitman 2?
  7. Koľko jadier CPU v hre Hitman 2 využijete?
  8. Záverečné hodnotenie grafických kariet v hre Hitman 2

Hitman 2 – Predstavenie hry

Stealth hier, teda takých hier, v ktorých je potrebné sa pohybovať ticho a nenápadne tak, aby ste nevzbudili pozornosť svojich protivníkov, poslednou dobou vzniká ako šafranu, a preto každý takýto nový počin je priaznivci tohto „pomalého“ štýlu hrania vítaný s vďakou.

Za počítačovou hrou Hitman 2 stojí dánske vývojové štúdio IO Interactive, ktoré sa po dlhej dobe „utrhlo“ z reťazí vydavateľstva Square Enix a svoje sily naopak spojilo so spoločnosťou Warner Bros. Interactive Entertainment, pod ktorého krídlami vznikol práve Hitman 2.

Ako už bolo povedané, Hitman 2 je počítačová hra typu Stealth, za ktorej vývojom stoja vývojári zo štúdia IO Interactive, ktorí pre túto hru využili svoj starý dobrý engin Glacier engine. Nie je preto žiadnym veľkým prekvapením, že hardvérové požiadavky na túto počítačovú hru sú napospol rovnaké ako v prípade predchádzajúceho Hitmana z roku 2016. Čo však prekvapením rozhodne je, je absencia podpory novšieho vykresľovacieho rozhrania DirectX 12, ktoré bolo neoddeliteľnou súčasťou práve dielu prvého. To je naozaj veľká škoda a ako uvidíte z našich testov neskôr, určite to zamrzí tiež všetkých majiteľov výkonnejších grafických kariet.

i

Hitman 2 mal obrovský potenciál poučiť sa z chýb prvej sezóny. Podarilo sa mu to? Zistíte v recenzii Hitman 2.

Oficiálne požiadavky na hardvér pre PC verziu Hitman 2


Minimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky
Operačný systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-2500K – 3.3 GHz/AMD CPU Phenom II X4 940
Intel Core i7-3770 – 3.4 GHz/AMD CPU AMD FX-8350 – 4 GHz
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660/Radeon HD 7870
NVIDIA GeForce GTX 770/AMD Radeon R9 290
3D API DirectX 11 DirectX 11
Operačná pamäť 8 GB 8 GB
Pevný disk 60 GB 60 GB

Ako budeme hru Hitman 2 testovať

Hlavnou úlohou dnešného článku je porovnanie výkonov grafických kariet v počítačovej hre Hitman 2. Pretože výkony grafických kariet v počítačových hrách sú ovplyvnené nielen výkonom samotného grafického čipu, ale aj mnohými ďalšími faktormi, najmä výkonom procesora alebo kapacitou grafickej pamäte, pokúsime sa v hre odhaliť aj tieto závislosti.

Na rozdiel od dielu prvého, počítačová hra Hitman 2 na testovanie grafických kariet neponúka žiadny vývojármi vstavaný benchmark. Musel som si preto vytvoriť vlastnú špeciálnu testovaciu scénu. Po mnohých pokusoch v rôznych lokáciách hry som nakoniec zvolil lokáciu Santa Fortuna v Kolumbii. Táto testovacia scéna trvá celkom 78 sekúnd a my v nej u grafických kariet nebudeme merať iba priemernú snímkovú frekvenciu, ale u každej karty budeme zaznamenávať aj jednotlivé časy snímok (Frame times), ktoré veľmi dobre opisujú plynulosť pohybu v hre, ďalej potom tiež využitie grafickej pamäte, využitie GPU, CPU a ďalšie dôležité veličiny.

Na zaznamenávanie dosiahnutých časov snímok, z ktorých sa následne počíta tiež výsledná priemerná rýchlosť snímok, budeme využívať populárny nástroj Fraps, na ostatný monitoring správania grafických kariet aj celého testovacieho systému potom nástroj MSI Afterburner.

Hitman 2; nastavenie hry Hitman 2; nastavenie hry

Počítačová hra Hitman 2 využíva vo svojom nastavení väčšinou štyri možnosti (Low, Medium, High a Ultra), ktoré môžete využiť v závislosti na výkone vašej grafickej karty. Vývojári z IO Interactive zapracovali na optimalizáciách hry naozaj veľmi dobre a vďaka tomu môžeme na naše dnešné testy využiť to vôbec najnáročnejšie nastavenie Ultra (alebo High) nielen pre testy grafických kariet zo segmentu vysokého výkonu, ale aj pre tie slabšie zo segmentu strednej triedy.

Testovacia zostava

S akými grafickými kartami sme hru Hitman 2 testovali

Ak teda vieme ako a čo budeme testovať, poďme si na záver tejto kapitoly ešte predstaviť grafické karty, ktoré sa zúčastnia dnešných testov.

Grafické karty vysokého výkonu (high-end)




Gigabyte GTX 1080 Ti Gaming OC 11G v testech Asus Strix RTX 2080 O8G Gaming v testech Gainward RTX 2070 Phantom GLH v testech Gainward GTX 1080 Ti Phoenix GS v testech
Asus Strix RTX 2080 Ti O11G Gaming Asus Strix RTX 2080 O8G Gaming Gainward RTX 2070 Phantom GLH 8G Gainward GTX 1080 Ti Phoenix GS
Sapphire Nitro+ RX Vega64 8G HBM2 v testech Asus Strix RX Vega56 O8G Gaming v testech

Sapphire Nitro + RX Vega64 8G HBM2 Asus Strix RX Vega56 O8G Gaming

Grafické karty stredného výkonu (mainstream)




Gigabyte GTX 1060 Windforce OC 6G v testech Gigabyte GTX 1060 Windforce OC 3G v testech Asus Cerberus GTX 1050 Ti O4G v testech MSI GTX 1050 2GT OCV1 v testech
Gigabyte GTX 1060 WINDFORCE OC 6G Gigabyte GTX 1060 WINDFORCE OC 3G
Asus Cerberus GTX 1050 Ti O4G MSI GTX 1050 Gaming X 2G
XFX RX 590 FATBOY 8GB v testech Asus Strix RX 580 O8G Gaming v testech Sapphire Pulse RX 570 ITX 4GD5 v testech
XFX RX 590 FATBOY 8GB Asus Strix RX 580 O8G Gaming
Sapphire Pulse RX 570 ITX 4GD5 Gigabyte RX 560 Gaming OC 4G





Ako môžete vidieť, do dnešných testov boli zaradené grafické karty tak, aby v nich bol prítomný vždy jeden aktuálnych zástupcov konkrétneho grafického čipu od spoločnosti AMD aj NVIDIA. Do testov som potom na porovnanie navyše zaradil tiež grafickú kartu GeForce GTX 1080 Ti zo staršieho radu grafických kariet Pascal spoločnosti NVIDIA.

Výkony grafických kariet v hre Hitman 2

Najdôležitejším ukazovateľom výkonu grafických kariet je pre nás priemerná rýchlosť snímok. Čím vyššie hodnoty snímkovej frekvencie karta v testoch dosiahla, tým lepšie, a jej výkon môžeme pokladať za vyšší.

Nasledujúce grafy ukazujú, ako sa v testoch počítačovej hry Hitman 2 darilo jednotlivým grafickým kartám v rôznych rozlíšeniach. V rozlíšení 3 840 × 2 160P (4K UHD) však boli testované iba grafické karty zo segmentu vysokého výkonu. Menej výkonné grafické karty totiž ani nie sú na toto vysoké rozlíšenie svojím výkonom stavané.

Hitman 2 – snímacia frekvencia

Hitman 2; výsledky testov

Počítačová hra Hitman 2 je síce „zakrádačkou“, v ktorej sa musíte pohybovať pomaly, nenápadne a s rozvahou, to však ale hneď neznamená, že vám na jej kvalitné hranie bude stačiť nejaká príliš nízka rýchlosť snímok. Predsa len, niekedy budete potrebovať odniekiaľ rýchlo utiecť, alebo keď sa veci nedaria, bleskurýchlo sa prestrieľať z ťažkostí. Snímková frekvencia by teda u Hitmana mala byť svižná a rozhodne by sa nemala dostať pod 45 FPS. Ideálna snímková frekvencia na kvalitné hranie by však mala byť samozrejme oveľa vyššia, alebo minimálne taká, aby aspoň nijako významnejšie nepadala pod hranicu 60 FPS. Ako sa teda darilo jednotlivým grafickým kartám v rôznych rozlíšeniach?

Rozlíšenie 3 840 × 2 160P (4K UHD)

Hitman 2 síce na prvý pohľad nevyzerá na nejako extra graficky náročnú hru, avšak v tom najvyššom nastavení si ju v rozlíšení 3 840 × 2 160 px kvalitne zahráte iba s najnovšími grafickými kartami GeForce RTX 2080 Ti a GeForce RTX 2080. Ak by ste vyložene netrvali na minimálnej hranici 60 FPS, potom je to vo 4K UHD hrateľné samozrejme tiež aj na ostatných high-endových grafických kartách. Myslím ale, že takým hraním príliš unesení nebudete a radšej si hru rovnako prepnete do rozlíšenia nižšieho.

Rozlíšenie 2 560 × 1 440p (WQHD)

V rozlíšení 2 560 × 1 440 px je to už oveľa veselšie a tu si Hitmana 2 kvalitne zahráte na ľubovoľnej high-endovej karte. To isté však bohužiaľ nemožno povedať v prípade kariet mainstreamových. Aj s dnes najvýkonnejšou mainstreamovou grafickou kartou v podaní Radeon RX 590 sa v tomto rozlíšení cez 60 FPS nedostanete. Opäť, hrať sa to dá, ale nejaký valný zážitok z toho mať určite nebudete. V prípade mainstreamových grafických kariet budete teda musieť ísť s rozlíšením dole.

Rozlíšenie 1 920 × 1 080 (Full HD)

V rozlíšení 1 920 × 1 080 px je Hitman 2 hrateľný na väčšine grafických kariet. Okrem všetkých high-endových kariet si na ULTRA túto hru kvalitne zahráte aj na výkonnejších grafických kartách mainstreamu, teda na Radeon RX 590, RX 580, RX 570 a GeForce GTX 1060 6GB. S prižmúrením jedného oka potom ešte na GeForce GTX 1060 3GB, ale verte, žiadna sláva to už nebude. V prípade ešte slabších grafických kariet potom budete musieť siahnuť do nastavení hry a trochu znížiť svoje nároky a spolu s nimi tiež grafické detaily hry.

Ukážky z testov Hitman 2: Súboj GeForce RTX 2080 a GTX 1080 Ti bol pomerne vyrovnaný.

Hitman 2 – plynulé hranie, alebo sekanie?

Priemerná rýchlosť snímok grafických kariet je síce spoľahlivým ukazovateľom ich výkonu, nič nám ale nepovie o celkovej plynulosti renderingu, ktorý je rozhodujúcim faktorom zdania plynulého pohybu na monitore počítača. Veľmi často sa totiž stáva, že jednotlivé snímky nie sú grafickou kartou na monitor vykresľované v pravidelných intervaloch a sem tam dôjde k nejakému zdržaniu. Toto občasné zdržanie sa potom v hre prejaví tak, že sa pri inak plynulom pohybe obraz na monitore na okamih akoby zasekne (stutter). Stuttering je teda nepríjemnou chybou plynulosti pohybu v hrách, ktorá môže byť spôsobená nielen enginom samotnej počítačové hry, ale napríklad aj celým systémom alebo nevyladenými ovládačmi grafických kariet.

Ako teda stuttering, či inú chybu plynulosti renderingu v hrách odhaliť? Jednou z možností sú vypočítané hodnoty ukazovateľov 99. percentil (1 % Low FPS) a 99,9. percentil (0,1 % Low FPS), ktoré v prípade veľkých odstupov (rozdielov) od hodnoty priemernej snímkovej frekvencie naznačujú problémy s plynulosťou vykresľovania snímok, a teda aj nebezpečenstvo trhavého pohybu v hre. Pri posudzovaní miery stutteringu v hre pomocou percentilu je však dobré mať na pamäti, že táto metóda posúdenia častokrát nie je stopercentne spoľahlivá, niekedy nám totiž percentily „klamú“, a je preto dobré stuttering posudzovať aj podľa ďalších ukazovateľov.
Ďalšou a úplne bezpečnou možnosťou, ako tento nepríjemný stuttering v hre odhaliť, je graf, do ktorého sú vynesené časy potrebné na vykreslenie všetkých snímok grafickou kartou. V týchto grafoch potom odhalíte prakticky akúkoľvek časovú anomáliu v renderingu. Poďme sa na to teda pozrieť.

Testy Hitman 2 – časy snímok

Hitman 2; časy snímok

Ako môžete z grafov časov snímok (frametimes) vidieť, zábery sú u Hitmana 2 grafickými kartami distribuované v pomerne pravidelných intervaloch, bez nejakého výraznejšieho stutteringu. Sem-tam sa síce nejaká tá anomália v renderingu objaví, nie je to však nič tak závažné, aby vám to dojem plynulého pohybu v hre Hitman 2 nejako výrazne pokazilo. Môžeme teda konštatovať, že počítačová hra Hitman 2 netrpí výraznejším stutteringom u žiadnej grafickej karty.


Ukážky z testov Hitman 2: Tiež súboj GeForce RTX 2070 s Radeon Vega64 bol na ostrie noža.

Ako výkonný potrebujeme procesor?

Asi najčastejším dôvodom nižšej snímkovej frekvencie v hrách býva nedostatočne výkonný procesor. Ako to ale spoznať? Hoci sa to niekomu z vás bude zdať čudné, nedostatočný výkon CPU poznáme podľa ukazovateľa vyťaženia GPU. Hodnota tohto ukazovateľa nám totiž počas testov ukazuje, či a ako je počítačová hra závislá na výkone procesora. Aby grafická karta pracovala na plný výkon, musí ju procesor (CPU + RAM) stíhať „kŕmiť“ potrebnými dátami, ktorá GPU nutne potrebuje na vlastný rendering snímky. Ak je procesor príliš slabý a potrebné dáta nedodá včas, grafická karta preruší rendering a musá na nich počkať. Vyťaženie grafickej karty tak klesá a rovnako tak ide dole aj rýchlosť snímok v hre. Táto situácia veľmi často nastáva v prípade výkonných grafických kariet pri hraní v nízkych rozlíšeniach 1 920 × 1 080 px. Poďme sa teda pozrieť, aká situácia panuje v hre Hitman 2. Do nasledujúcich grafov som umiestnil iba grafické karty zo segmentu vysokého výkonu (high-end).

Vyťaženie GPU

Hitman 2; vyťaženie GPU

Pri pohľade na grafy vyťaženia grafických kariet je myslím každému z vás jasné, kde je ukrytý ten najväčší problém počítačovej hry Hitman 2. Áno, je to prílišná závislosť tejto hry na výkone procesora, ktorá nedovoľuje výkonnejším grafickým kartám ísť na plné obrátky nielen v rozlíšení 1 920 × 1 080 px, ale ani v rozlíšení 2 560 × 1 440 px.

Tu si zjavne vybrala svoju daň spomínaná zrušená podpora modernejšieho vykresľovacieho rozhrania DirectX 12, ktorá nechýbala práve v prvom dieli Hitmana. To je samozrejme veľká škoda a ochudobnení sú tak predovšetkým všetci majitelia výkonnejších grafických kariet, ktorí kvôli tomu nemôžu dosiahnuť v týchto rozlíšeniach vyššie snímkové frekvencie, a to aj napriek nasadeniu tak výkonného procesora, akým napríklad aj náš Intel Core i7-8700K pretaktovaný na 5200 MHz bezpochyby je.

Na druhej strane je však tiež nutné dodať, že aj cez toto nízke vyťaženie v nižších rozlíšeniach dosahujú grafickej karty v tejto hre aj tak celkom slušné snímkové frekvencie. S DirectX 12 by jednoducho mohla byť ešte vyššia.

Ukážky z testov Hitman 2: V súboji Radeon RX 580 versus GeForce GTX 160 6GB nakoniec zvíťazil Radeon.

Koľko grafickej pamäte vyžaduje Hitman 2?

Jednou z ďalších vecí, ktorá ovplyvňuje výkon grafických kariet v počítačových hrách, sú požiadavky na kapacitu grafickej pamäte.
Aby grafická karta vykresľovala zábery čo najvyššou rýchlosťou, je nutné, aby boli dáta nevyhnutne potrebné na rendering (Working set) umiestnené v rýchlej grafickej pamäti (VRAM) priamo pri grafickom čipe. Ak je kapacita VRAM príliš malá na to, aby sa do nej Working set vošiel, musia byť tieto dáta dodatočne a priebežne prenášané z operačnej pamäte (RAM) pomocou pomalej zbernice PCI Express. Samozrejme, ak táto situácia nastane a GPU musí na dáta čakať, rýchlosť snímok ide dole. Je teda veľmi dôležité, aby kapacita grafickej pamäte bola aj s malou rezervou na požiadavky danej hry dostatočne veľká. A ako je na tom Hitman 2?

Do nasledujúcich grafov som zaradil GeForce GTX 1060 sa 6GB VRAM, ktorá disponuje viac ako dostatočnou kapacitou VRAM, teda oveľa vyššou, než odporúčajú vývojári hry. Ďalej potom grafickú kartu GeForce GTX 1060 s 3 GB grafickej pamäte a nakoniec tiež kartu GTX 1050, ktorej kapacita VRAM je na samej hrane požiadaviek hry.

Prvý graf „Využitie VRAM“ nám ukazuje, koľko MB dát si grafickej karty počas testov obsadili vo svojich VRAM. Druhý graf „Vyťaženie PCI Express“ nám ukazuje intenzitu prenosov dát medzi GPU a RAM. Ak je táto intenzita príliš vysoká, signalizuje to nízku kapacitu VRAM a dodatočné doťahovanie dát z operačnej pamäte.

Využitie grafickej pamäte GPU

Hitman 2; využitie grafickej pamäte GPU

Kým si grafická karta GeForce GTX 1060 6GB počas testov obsadila cca 3 700 MB grafickej pamäte, v prípade GTX 1060 s 3 GB VRAM to bolo len 2 920 MB a u GTX 1050 s iba 2 GB VRAM už to mohlo byť maximálne nejakých 2 020 MB.

Ak sa pozrieme na graf vyťaženia zbernice PCI Express, potom je z neho jasne vidieť, že obe grafické karty s najmenšou kapacitou VRAM, teda GeForce GTX 1060 3 GB a GeForce GTX 1050 2 GB, uskutočnili extrakciu zbernice PCIE oveľa intenzívnejšie než GeForce GTX 1060 so 6 GB grafickej pamäte.

Je teda celkom isté, že ako pre GeForce GTX 1060 3GB, tak hlavne pre GeForce GTX 1050 2GB je nízka kapacita ich grafických pamätí v počítačovej hre Hitman 2 limitujúcim faktorom, ktorý priamo ovplyvňuje ich výkon. Hitman 2 je teda jednou z ďalších hier, v ktorých nízka kapacita grafickej pamäte obmedzuje výkon samotných grafických kariet, a ako to tak vyzerá, všetkým grafickým kartám s menej ako 4 GB VRAM už pomaly zvoní umieráčik. Dobre si preto rozmyslite ich zaobstaranie!

Ukážky z testov Hitman 2: V tomto súboji 3GB a 6GB GeForce GTX 1060 zvíťazila predovšetkým väčšia kapacita grafickej pamäte.

Koľko jadier CPU v hre Hitman 2 využijete?

Cieľom týchto testov je zistiť, ako je engine počítačovej hry Hitman 2 optimalizovaný na využitie viac procesorových jadier, teda či a ako je schopný svoje úlohy vykonávať paralelne. V tomto teste som v BIOSe základnej dosky postupne vypínal vždy dvojicu jadier procesora aj HTT (Hyper-Threading Technology) na Intel CORE i7-8700K. S grafickou kartou GeForce GTX 1080 Ti som potom následne meral výkon (snímkovú frekvenciu) v rozlíšení 1 920 × 1 080 px, kde je, ako už vieme, potreba výkonu CPU najviac. Pokiaľ bude v testoch výkon škálovať spoločne s počtom aktívnych procesorových jadier, môžeme potom povedať, že engine počítačovej hry Hitman 2 je pre viac jadier optimalizovaný dobre, čo samozrejme môžu najviac využiť vlastníci viacjadrových procesorov.

Škálovanie jadier CPU

Hitman 2; škálovanie jadier CPU

Počítačová hra Hitman 2 je pre viac jadier procesora optimalizovaná pomerne dobre. V prípade dvoch a štvorjadrových procesorov výkonu pridáva aj aktívny HTT, avšak v prípade šesťjadrového procesora je to naopak a HTT skôr na výkone uberie. Ideálnym procesorom na hranie počítačovej hry Hitman 2 je teda viac ako štvorjadrový procesor, a naopak asi tým najhorším zase nejaké natívne dvojjadro.

Ukážky z testov Hitman 2: Nový Radeon RX 590 si v súboji s RX 580 viedol pomerne suverénne.

Záverečné hodnotenie výkonov grafických kariet v Hitman 2

Po grafickej stránke síce počítačová hra Hitman 2 neponúka žiadne vizuálne orgie, niektoré grafické efekty, ako sú napríklad odrazy (reflections), však vyzerajú vydarene a pomerne reálne, a to aj bez využitia ray tracingu.

Dôležité je však to, že hra ponúka skvelú hernú zábavu všetkým nadšencom do „zakrádačiek“, teda stealth akcií, ktorých v dnešnej dobe všemožných online strieľačiek vzniká veru pomenej. Dnes je ale pre nás tým úplne najdôležitejším, že si Hitmana 2 zahráte kvalitne nielen s tým úplne najvýkonnejším hardvérom.

Ako už to tak býva, počítačovú hru Hitman 2 si najlepšie zahráte na najvýkonnejšej grafickej karte dneška, teda GeForce RTX 2080 Ti, ktorá ponúka dostatočnú snímkovú frekvenciu dokonca aj v rozlíšení 3 840 × 2 160 px (4K UHD). Ak ste vyznávači skôr vyššej snímkovej frekvencie pri rozlíšení 1 920 × 1 080 px (Full HD), bude vám na nastavenie ULTRA stačiť ďaleko menej výkonná grafická karta, počnúc Radeon RX 570 a vyššie.

V prípade ešte menej výkonných grafických kariet, ako sú GeForce GTX 1050/Ti či Radeon RX 560, však už budete musieť zo svojich nárokov trochu zľaviť a grafické detaily v nastavení hry trochu orezať. Bohužiaľ, toto platí aj pre majiteľov všetkých GeForce RTX 1060 s 3 GB grafickej pamäte, pretože jej nízka kapacita VRAM je v počítačovej hre Hitman 2 pomerne značnou brzdou pri dosiahnutí vyššej snímkovej frekvencie.

S akým herným PC na Hitman 2?

Chcete si uľahčiť výber? Nižšie pre vás máme tipy na vhodné herné počítače podľa náročnosti.

alza-gamebox-gtx1060

Minimálne požiadavky:

Alza GameBox Ryzen RX570

Alza GameBox Ryzen 5 Far Cry 5 edice

Odporúčané požiadavky:

Alza GameBox Ryzen 5 Far Cry 5 edícia

Alza GameBox GTX1080Ti

Najvyššie nastavenie detailov:

Alza GameBox RTX2070

Hitman 2 je tiež pomerne náročnou hrou na výkon procesora, a to najmä kvôli absencii novšieho vykresľovacieho rozhrania DirectX 12. To pocítia hlavne všetci majitelia naozaj výkonných grafických kariet, ktoré v rozlíšení Full HD a WQHD nemôžu ísť na plný výkon a nemôžu tak ukázať svoj plný potenciál. Môžeme teda len dúfať, že snáď časom príde nejaký ten patch s podporou DirectX 12, ktorý by tento problém napravil.

Tak či tak, kto má rád počítačové hry typu stealth, kúpa Hitmana 2 je pre neho prakticky povinnosťou. Na hranie tejto počítačovej hry potom naopak povinnosťou nie je vlastníctvo bohvieako supervýkonnej grafickej karty. Hitman 2 je totiž celkom dobre optimalizovanou hrou a v jej nastavení si určite každý nájde to správne, ktoré bude na mieru vyhovovať práve jeho grafickej karte.

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Volám sa Pavel Šantrůček a grafickým kartám sa profesionálne venujem už viac ako 5 rokov. Architektúra, recenzie a testy grafických kariet sú presne to, čo ma posledné dva roky živí a čo stalo neoddeliteľnou súčasťou môjho pracovného života na GPUreport.cz. Ako programátor som tiež autorom niekoľkých nástrojov na analýzu snímkovej frekvencie grafických kariet, z ktorých asi najznámejší FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojne využívaný na celom svete.

Vytlačiť
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií