AD homeoffice AD homeoffice

Všetko, čo potrebujete vedieť o WiFi 6E

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Predpokladá sa, že do roku 2025 bude na celom svete existovať približne 100 miliárd internetových pripojení. A pre tzv. „internet vecí“, VR/AR a ďalšie budúce technológie pásma 2,4 a 5 GHz jednoducho nestačia. Preto dochádza k ďalšiemu vylepšeniu WiFi sietí, kedy sa štandard WiFi 6 rozširuje na WiFi 6E, čím sa k slovu dostáva 6 GHz prenosové pásmo. Čo to bude znamenať pre používateľov v praxi a aké to prinesie výhody?

WiFi 6E; konektivita; rýchla sieť; WiFi;

Všetko, čo potrebujete vedieť o WiFi 6E – OBSAH

  1. Čo je WiFi 6E?
  2. Prečo potrebujeme WiFi 6E v pásme 6 GHz?
  3. WiFi 6E a 5G
  4. Posledné trendy v oblasti WiFi pripojenia v domácnosti
  5. Naše tipy na kvalitné WiFi 6E routery

Čo je WiFi 6E?

WiFi 6E rozširuje obľúbený štandard WiFi 6 o frekvenčné pásmo 6 GHz. Štandard WiFi 6E je preto v zásade rovnaký ako pri WiFi 6, ale ponúka nové frekvenčné pásmo v rozsahu od 5,925 GHz do 7,125 GHz, ktoré rozširuje dostupné spektrum o celých 1 200 MHz. Na rozdiel od existujúcich pásiem, na ktorých sú kanály umiestnené do obmedzeného spektra, pásmo na frekvencii 6 GHz netrpí prekrývaním ani vzájomným rušením kanálov. Frekvencia 6 GHz preto ponúka väčšiu šírku pásma, vyššiu rýchlosť pri nižšej latencii. To znamená, že ponúka prenosové zdroje pre budúce inovácie. Medzi tie radíme napríklad rozšírenú/virtuálnu realitu (AR/VR), streamovanie v rozlíšení 8K a mnohé ďalšie. Vďaka bezlicenčnému využívaniu pásma 6 GHz môžu zariadenia podporujúce štandard WiFi 6E dosahovať multigigabitové rýchlosti v širších kanáloch pri relatívne nízkej cene za nasadenie.

WiFi 6E; konektivita; rýchla sieť; WiFi;
Než bol predstavený štandard WiFi 6E, predchádzajúce generácie WiFi používali iba pásma 2,4 a 5 GHz. Oproti nim WiFi 6E rozširuje domáce siete do spektra 6 GHz.

Asi najzaujímavejšie na WiFi 6E je fakt, že je vyhradená iba zariadením podporujúcim dané frekvenčné pásmo. Staršie zariadenia postavené na niektorom zo štandardov predchádzajúcich WiFi 6E sú z tohto nového pásma vylúčené. Keď vaše zariadenie bude pracovať v pásme 6 GHz, nemusíte sa vôbec obávať súperenia o prenosovú šírku so žiadnym iným starším zariadením. Novo predstavené funkcie, ako napríklad OFDMA budú fungovať oveľa efektívnejšie bez starších zariadení, čím sa naplno využije potenciál WiFi 6E. Celkové zvýšenie výkonu tak bude úplne revolučné.

Na druhú stranu, WiFi v pásme 6 GHz môže mať kratší dosah. Fyzika totiž jasne hovorí, že vysielanie bezdrôtových signálov na vyšších frekvenciách sa rýchlejšie zoslabuje v ich dráhe šírenia, najmä keď narazí na prekážky. V dôsledku toho štandard WiFi 6E vyhovuje aplikáciám vysielajúcim v krátkom dosahu a vyžadujúcim vysokú priepustnosť a nízku latenciu.

Prečo potrebujeme WiFi 6E v pásme 6 GHz?

Na rozdiel od preplnených pásiem na frekvencii 2,4 GHz a 5 GHz sa na plne otvorenom spektre frekvencie 6 GHz nachádza iba úsporné pripojenie WiFi 6E, čím sa eliminujú problémy spojené so zahltením siete, ktoré je typické pre množstvo súčasných WiFi sietí. Kanály sa tiež v novom pásme nijako neprekrývajú, a teda sa značne znižuje zahltenie siete.

WiFi 6E ponúka hneď 7 dodatočných kanálov so šírkou 160 MHz, ktoré zdvojnásobujú šírku pásma a jeho priepustnosť, a umožňujú tak viac súbežných prenosov dát najvyššou možnou rýchlosťou. Používatelia si tak môžu vychutnať filmy v rozlíšení 8K, hry s technológiou AR/VR a rýchle sťahovanie súborov bez toho, aby dochádzalo k oneskoreniam kvôli ukladaniu dát do vyrovnávacej pamäte.

WiFi 6E; konektivita; rýchla sieť; WiFi;
WiFi 6E ponúka 7 dodatočných kanálov so šírkou 160 MHz.

Ako však z popisu vyplýva, tak na podporu WiFi 6E bude potrebné zariadenie s týmto označením. A to samozrejme nielen na strane routera, ale aj pri koncových zariadeniach – telefónoch, notebookoch, tabletoch alebo napríklad smart televízoroch s typicky vysokým dátovým tokom (dnes v 4K, časom v 8K rozlíšení). Mnohí výrobcovia však majú už dnes nachystané prvé routery, ku ktorých predstaveniu často došlo v rámci veľtrhu CES 2022. Na tieto zariadenia sa podrobnejšie pozrieme v druhej polovici nášho článku.

  • Ešte vyššie prenosové rýchlosti
  • Široké prenosové pásma
  • Podpora 8K videa alebo AR/VR
  • Vo väčšine prípadov nevyhnutná výmena WiFi routera
  • Kratší dosah vo vnútri budov
  • Zatiaľ slabšie rozšírenie v rámci koncových zariadení
  • Vyššia cenová náročnosť

WiFi v pásme 2,4 GHz pre staršie zariadenia

Za posledné roky sa WiFi štandard pomerne rýchlo rozvíjal. Presne tak, ako stúpali požiadavky na viac pripojených zariadení súčasne s vysokou prenosovou rýchlosťou. Aj z toho dôvodu sa so staršími štandardmi, ako sú 802.11a, 802.11ba 802.11g, už nemá zmysel vôbec zaoberať. Sú zastarané a z dnešného pohľadu úplne nevyhovujúce.

Na druhej strane je však jasné, že obratom nevymeníte všetky domáce zariadenia využívajúce starší typ WiFi. Práve preto sú všetky moderné WiFi routery vybavené nielen 5 GHz pásmom, ale zároveň podporujú aj 2,4 GHz frekvencie. Avšak pri nákupe nového zariadenia už zahrňte rýchlu WiFi do funkcií, bez ktorých sa v žiadnom prípade nezaobídete. Získate oveľa rýchlejšie WiFi pripojenie so značne efektívnejším využitím bezdrôtového pásma, a hlavne s podporou bezpečného šifrovania WPA2 alebo WPA3.

Výhody domácej WiFi v 5 GHz pásme

5 GHz WiFi pásmo má v Európe k dispozícii celkom 19 vzájomne sa neprekrývajúcich kanálov (v porovnaní s iba 3 v pásme 2,4 GHz). To je celkom dostatočný priestor na spoľahlivé nasadenie pokojne aj v typickom bytovom dome, kde sa medzi sebou WiFi siete výrazne prekrývajú.

i Že neviete, aký doma používate prenosový kanál? Stiahnite si napríklad aplikáciu WiFiman, ktorá vám v prehľadnom rozhraní ukáže súčasný stav. V ideálnom prípade sa jednotlivé WiFi siete neprekrývajú a všetko funguje tak, ako má. Pokiaľ tomu tak nie je, bude nevyhnutné prihlásiť sa do rozhrania WiFi routera a zmeniť kanál na niektorý z najmenej používaných alebo na úplne voľný.

Tipy na okamžité zvýšenie rýchlosti a stability WiFi siete

Ponúkame vám prvú pomoc s pomalou WiFi sieťou ešte pred tým, než si zaobstaráte úplne nový router.

  • Umiestnite router najlepšie doprostred bytu.
  • WiFi router zároveň nesmie byť ukrytý niekde za chladničkou alebo mikrovlnnou rúrou.
  • Skontrolujte, aký prenosový kanál používate a prípadne v nastavení routera vyberte iný (čo najmenej obsadený).
  • Skúste od WiFi odpojiť menej dôležité zariadenia.
  • Aktualizujte WiFi router na najnovší firmvér – postup nájdete na webe výrobcu.
  • Ak je k dispozícii funkcia QoS (Quality of Service), nastavte si vyššiu prioritu pre najčastejšie používané zariadenia.

Prehľad starších WiFi štandardov

Na konci roka 2018 došlo k prepracovaniu názvoslovia WiFi štandardov. Pre bežných používateľov sú tak kódy ako 802.11a/b/g/n/ac celkom nezrozumiteľné, hoci sa dá logicky predpokladať, že písmenká ďalej v abecede znamenajú lepší štandard. WiFi Alliance s tým urobila poriadok a prichádza s novým pomenovaním WiFi sietí. Tie tak budú mať jednoducho len jednu číslovku vyjadrujúcu ich generáciu.

Aktuálne najrozšírenejším je štandard 802.11n – WiFi 4. Môže komunikovať v oboch pásmach (2,4 aj 5 GHz) a vďaka technológii MU-MIMO (viaccestné šírenie signálu) prináša solídne reálne rýchlosti do každej domácnosti. Tu je dôležitá práve technológia MU-MIMO, vďaka ktorej dokáže WiFi router komunikovať vysokou rýchlosťou s viacerými zariadeniami súčasne.

Pre náročnejšie domácnosti je však vhodnejší štandard 802.11ac – WiFi 5. Toto pásmo má k dispozícii hneď devätnásť kanálov so šírkou 20 MHz, ktoré sa navzájom neprekrývajú, čo je dôležitý fakt. Vďaka tomu sa navzájom neruší s ostatnými zariadeniami a môže tak ponúknuť vysokorýchlostné prenosy dát. Pokiaľ si u operátora platíte rýchly internet, ale v domácej WiFi sa zasekáva každé video, prechod na WiFi 5 je úplná nevyhnutnosť.

Pokiaľ však doma máte hráča on-line hier, budete donútení zaobstarať si router s podporou WiFi 6 (802.11ax). Takýto router súčasne využíva aj 2,4 GHz pásmo, pričom si samozrejme zachováva spätnú kompatibilitu s 802.11n a 802.11ac. Bonusom najnovšieho štandardu WiFi 6 sú pochopiteľne ohromné prenosové rýchlosti aj stabilita signálu. Výrobcovia sa tiež chvália dokonca až štvornásobným zlepšením priemernej priepustnosti na každého pripojeného používateľa.

Štandard Označenie Pásmo GHz Max. rýchlosť Mbit/s
IEEE 802.11a WiFi 1 5 54
IEEE 802.11b WiFi 2 2,4 11
IEEE 802.11g WiFi 3 2,4 54
IEEE 802.11n WiFi 4 2,4 alebo 5 600
IEEE 802.11ac WiFi 5 2,4 alebo 5 1 800
IEEE 802.11ax WiFi 6 2,4 alebo 5 10 500
IEEE 802.11ax WiFi 6E 2,4 alebo 5 alebo 6 21 000

Bezpečnosť WiFi sietí

Zle zabezpečená bezdrôtová sieť môže pre potenciálneho útočníka znamenať ľahký prístup k vašim osobným dátam, prístupovým heslám a pod. Preto je vhodné prístup do bezdrôtovej siete zabezpečiť zašifrovaním (AES) a autentifikáciou pomocou hesla. Hlavnú úlohu dnes zohráva zabezpečenie pomocou WPA2, v prípade najnovších routerov potom WPA3 v spojení s dostatočne dlhým heslom. Táto technológia je odolná voči offline slovníkovým útokom, hojne využívaným na krádeže hesiel. WPA3 navyše poskytuje ochranu toku dát aj v prípade, keď došlo k zneužitiu hesla.

Práve najnovší bezpečnostný protokol WPA3 využíva celú škálu vylepšení, vďaka ktorým je citeľne ťažšie sa prelomiť do siete jednoduchým hádaním hesiel. Zároveň neumožňuje používanie zastaraných protokolov. Na svoj fungovanie naopak protokol WPA3 vyžaduje používanie chránených rámcov správy (Protected Management Frames). WPA3 bez problémov spolupracuje so zariadeniami kompatibilnými s protokolom WPA2. V prípade domácich WiFi routerov je štandardom WPA3-Personal, ktorý ponúka ochranu proti snahám o uhádnutie hesiel, pre podnikové zariadenia je k dispozícii WPA3-Enterprise využívajúce ešte vyšší stupeň zabezpečenia.

Ako ochrániť WiFi?

Ani kvalitné sieťové prvky vás však nemusia ochrániť, pokiaľ nedbáte na ich správne nastavenie. Čo môžete ihneď urobiť pre to, aby bola vaša WiFi sieť bezpečnejšia?

Sieťová bezpečnost
Základný router nie je najlepšia voľba ani pre malé siete, napriek tomu je možné určitým spôsobom zvýšiť jeho zabezpečenie.
  • Silné heslo na WiFi – silné heslo k bezdrôtovej sieti je úplný základ. Malo by byť dostatočne dlhé a zložené z písmen, číslic a špeciálnych znakov. Hlavne nesmú byť ľahko uhádnuteľné. Použiť ako heslo napríklad vaše priezvisko je určite zlý nápad.
  • Zmena hesla do administrácie WiFi routera – nové WiFi routery majú zvyčajne nejaké východiskové prihlasovacie údaje, ktorými sa dostanete do ich administrácie. Môže ísť napr. o kombinácii mena „admin“ a hesla „admin“ alebo „1234“. Také heslo prelomí škodlivý program za milisekundy. Heslo preto ihneď po prvom spustení zmeňte a urobte ho oveľa silnejšie.
  • Pravidelne aktualizujte WiFi router – keby sa vo vašom WiFi routeri objavila bezpečnostná štrbinka, útočníci by sa mohli do vašej siete dostať dokonca aj zvonka. Preto je nevyhnutné softvér routera pravidelne aktualizovať, pretože pokiaľ sa nejaká bezpečnostná štrbinka objaví, zodpovedný výrobca ju v najbližšej aktualizácii opraví.
  • Nepracujte s admin právami – úplne každý používateľ v domácej, ale aj firemnej sieti musí pracovať pod účtom, ktorý nemá administrátorské práva. Ide o úplne základnú a nevyhnutnú podmienku na fungovanie princípov IT bezpečnosti. Štandardný používateľ (napríklad deti) ani nesmie administrátorské heslo poznať, pretože by to viedlo k prelomeniu ochrany.
  • Používajte aktualizovaný softvér – z pohľadu bezpečnosti je dôležité zabezpečiť používanie aktuálnych verzií jednotlivých aplikácií. Operačný systém Windows 10/11 sa už pravidelne aktualizuje úplne sám a bez zásahu používateľa. Rovnako tak je nevyhnutné pristúpiť aj k ďalším aplikáciám. Povestnú čiernu dieru predstavuje aplikácia Adobe Acrobat Reader na prezeranie PDF súborov. Tá má rôzne bezpečnostné aktualizácie každý týždeň a z pohľadu IT správcu ide o vyložene problémovú aplikáciu. Našťastie moderné webové prehliadače vedia PDF súbory zobraziť v internom prehliadači, preto Adobe Acrobat Reader jednoducho okamžite odinštalujte.

WiFi 6E a 5G

Štandardy WiFi 6E a 5G dnes predstavujú technologickú špičku tam, kde potrebujeme vysokorýchlostné a spoľahlivé pripojenie s nízkou latenciou a bez nevyhnutnosti zapájať káble. Zatiaľ čo WiFi 6E vychádza z WiFi 6 a v podstate „len“ pridáva nové prenosové pásmo, 5G je 5. generáciou technologických štandardov v oblasti mobilných sietí, ktorá bola uvedená v roku 2019.

Mobilné a WiFi technológie vedľa seba existujú už pomerne dlhé obdobie. A aj v nadchádzajúcich rokoch sa budú vhodne dopĺňať tak, aby používatelia mali vždy na výber presne podľa svojich požiadaviek. Napríklad moderná 5G sieť, aj napriek vyšším počiatočným nákladom, už teraz nachádza svoje uplatnenie v priemyselných parkoch. Je tak potrebné si uvedomiť, že tieto dva druhy bezdrôtovej technológie sa vzájomne nepriamo podporujú vo vývoji. Akonáhle si totiž používatelia zvyknú na vysokorýchlostné mobilné siete vo svojom mobilnom telefóne v centre mesta, budú očakávať rovnaký výkon aj od svojej domácej alebo firemnej WiFi.

Posledné trendy v oblasti WiFi pripojenia v domácnosti

Pretože v bežných domácnostiach prebieha drvivá väčšina sieťovej prevádzky bezdrôtovo, tak najneskôr v čase covidových home office a školskej výučby sa rýchlo, a niekedy aj unáhlene, prechádzalo na lacné 5 GHz routery. O čom svedčí aj raketový rast ich predajov počas roku 2020 aj 2021.

S markantným nárastom požiadaviek na prevádzku notebookov, tabletov, ale aj herných konzol alebo smart TV sa však lacný 5 GHz router nevie vysporiadať. Časť domácností možno prejde na káblové pripojenie pomocou powerline adaptérov alebo vybuduje pomocou vŕtačiek štandardnú LAN sieť, ale lepšie riešenie vidíme v nákupe moderného WiFi routera, ktorý zvládne aktuálnu bezdrôtovú prevádzku a súčasne bude disponovať aj rezervou do budúcnosti.

i

Powerline adaptéry sú zaujímavou alternatívou na domáce pripojenie na internet. A to nielen v prípadoch, keď bežnej WiFi sieti dôjde dych. V posledných rokoch došlo k zásadnému zdokonaleniu technológie, takže po elektrických kábloch sa dá teoreticky dosiahnuť až na gigabitový Ethernet. Aké sú kľúčové výhody powerline adaptérov a je nevyhnutné na ich zapojenie volať elektrikára?

WiFi, extender

Do veľkého domu pridajte k WiFi routeru napríklad ďalšiu jednotku v podobe extendera. Počítajte však s poklesom rýchlosti a stability siete v koncovom bode.

Naše tipy na kvalitné WiFi 6E routery

Už sme spomenuli, že CES 2022 sa stal dejiskom predstavenia prvej generácie WiFi 6E routerov. V našej ponuke je aktuálne viac ako 300 WiFi routerov a prístupových bodov, ale nástup tých najlepších s podporou WiFi 6E bude predsa len pozvoľnejší. Avšak aj napriek tomu pre vás máme niekoľko tipov na horúcich kandidátov do tých najnáročnejších domácností alebo firiem.

i

Netrúfnete si nový WiFi router sami doma nastaviť? Pri jeho nákupe zvoľte službu Nastavenie routera a máte po problémoch. Naši špecialisti stiahnu najnovší firmvér, nastavia firewall, zavedú odporúčané bezpečnostné opatrenia a nastavia prístupové heslá. Doma iba WiFi router pripojíte káblom k internetu a môžete začať surfovať po internete zo svojho PC, tabletu alebo smartfónu.

WiFi router Archer AXE200 Omni s automatickými anténami

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ spotrebiteľských aj podnikových sieťových produktov, predstavila svoje najnovšie sieťové produkty na čele s víťazom ocenenia CES 2022 Innovation Award, trojpásmovým WiFi 6E routerom Archer AXE200 Omni s mechanicky otočnými anténami. Popri bežných technológiách, ako je napríklad beamforming (tvarovanie vĺn signálu pre silnejšiu konektivitu), vie priamo naklopiť štvoricu antén pomocou motorčekov. Každá sa potom môže ďalej otočiť okolo svojej osi.

Archer AXE200 Omni

Trojpásmový WiFi 6E router s mechanicky otočnými anténami – Archer AX200 Omni.

Štvorica antén je schopná „sledovať“ pozíciu smart telefónu alebo notebooku, prípadne prijímať inštrukcie na natočenie od mobilnej aplikácie a úplne autonómne pohybovať anténami tak, aby bol zabezpečený vždy čo najsilnejší signál. Vďaka štandardu WiFi 6E router Archer AXE200 Omni ďalej ponúkne rýchlosti presahujúce 10 Gb/s v kombinácii s výkonným 2,0 GHz štvorjadrovým CPU a extra 2,5 G portom.

Štvorpásmový WiFi router Archer AXE300

Moderný WiFi router novej generácie Archer AXE300 patrí medzi prvé štvorpásmové routery od spoločnosti TP-Link. Významným spôsobom mení pravidlá hry na poli rýchlosti a priepustnosti. Vďaka využitiu úplne nezarušeného 6 GHz pásma podporuje prenosové rýchlosti až na úrovni 16 Gb/s. V kombinácii s výkonným 2,0 GHz štvorjadrovým procesorom, 10G WAN/LAN portom a druhým 10G portom je router navrhnutý tak, aby prinášal tie najvyššie rýchlosti a najsilnejší výkon.

Archer AXE300

Trojpásmový WiFi 6E router s mechanicky otočnými anténami – Archer AX200 Omni.

TP-Link Archer AXE300 je vybavený hneď ôsmimi výkonnými anténami na čo najširšie pokrytie stabilným signálom. Aj vďaka tomu je možné jednoducho pripraviť vyhradené pásmo napríklad pre streamované 8K video, AR/VR, videohry a súčasne maximálnou rýchlosťou po kábli prenášať ohromné množstvo dát do NAS.

MESH systém Deco XE200

Na pokrytie väčších bytov alebo domov je vhodné využiť tzv. MESH systém, ktorý sa skladá z viacerých jednotiek, ktoré dohromady tvoria WiFi sieť s nadštandardným dosahom. V tomto prípade stavia spoločnosť TP-LINK na routery série Deco XE200, ktoré poskytujú ultrarýchle trojpásmové WiFi s rýchlosťou až 11 Gb/ss 1024-QAM a 160GHz kanálom.

Deco XE200

Dve jednotky systému MESH Deco XE200 s podporou WiFi 6E.

Deco XE200 (dvojbalenie) pokrýva až 600 metrov štvorcových s kapacitou viac ako 200 zariadení. Prepracovaný systém TP-Link AI Mesh potom zabezpečuje, že všetky zariadenia si pri pohybe vždy zvolia to najlepšie možné pripojenie. Dvojbalenie alebo trojbalenie spoločne poskytujú najlepší možný zážitok z WiFi v celom vašom dome.

MESH WiFi: čo to je?

WiFi Mesh je spôsob zapojenia miestnej siete, pri ktorom využívame niekoľko bezdrôtovo prepojených sieťových prvkov, ktoré sa dohromady tvária ako jediný WiFi router. Tieto sieťové prvky – uzly, body či niekedy aj satelity – teda spolu tvoria jednu sieť s jedným názvom a jedným heslom. Keď sa k nej pripojíte, už sa o nič nemusíte starať. Pri pohybe po dome či byte sa bude váš telefón automaticky prepájať medzi satelitmi podľa toho, ktorý mu v danej chvíli ponúkne najkvalitnejší signál.

Mesh WiFi
Spôsob, akým sú satelity Mesh WiFi prepojené, zabezpečuje stabilné pripojenie a široké pokrytie.

Pokiaľ to zjednodušíme, má WiFi Mesh systém väčší dosah ako WiFi router vďaka tomu, že takýchto „routerov“ obsahuje niekoľko. Sú umiestnené dostatočne blízko pri sebe, aby medzi sebou mohli udržiavať silné bezdrôtové spojenie, a zároveň dostatočne ďaleko na to, aby signálom pokryli čo najväčší priestor. Vďaka tomu je možné jedinou Mesh sieťou pokryť stovky metrov štvorcových podlahovej plochy, čo je oveľa viac, než na čo stačí bežný WiFi router. Toto riešenie zároveň nevyžaduje znalosti sieťového špecialistu ako komplikované firemné siete s podobným pokrytím.

i

Mesh sieť môžete kedykoľvek ľahko rozšíriť, a to jednoduchým dokúpením ďalšieho „satelitu“. Nemusíte ho umiestniť len do interiéru, ale aj von, takže bezdrôtovým pripojením môžete jednoducho vybaviť okolie bazéna, záhradný altánok alebo napríklad rovno celú záhradu.

i V AlzaMagazíne pre vás máme aj ďalšie články:

WiFi siete sa neustále zrýchľujú identicky s tým, ako rastie počet pripájaných zariadení. WiFi 6E so 6 GHz prenosovým pásmom sa stane jasným trendom nasledujúcich mesiacov a rokov.

4,7 75×
TP-Link Archer AX73
WiFi router – standard 802.11s/b/g/n/ac/ax, maximálna rýchlosť WiFi 5378 Mb/s, Dual-Band (2.4 GHz 574 Mb/s + 5 GHz 4804 Mb/s ), 1× GWAN, 4× LAN 1 Gbit, IPv6 Ready, VPN a rodičovská kontrola, WPA, WPA2, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise a WPA3, 6× externá anténa, maximálny počet SSID 4×, ethernetový kábel a napájací adaptér v balení
135,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TpLNk2020
4,8 331×
TP-Link Archer AX23 WiFi6 router
WiFi router – WiFi 6, standard 802.11s, maximálna rýchlosť WiFi 1775 Mb/s, Dual-Band (2.4 GHz 574 Mb/s + 5 GHz ), 1× GWAN, 4× LAN 1 Gbit, VPN a rodičovská kontrola, WPA-PSK, WPA2-PSK a WPA3, 4× externá neodnímateľná anténa, maximálny počet SSID 4×, ethernetový kábel v balení
55,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TpLNk22a1
4,5 40×
TP-LINK Deco X20 (2-pack)
WiFi systém , 802.11–, až 1775 Mb/s, Dual-Band (2.4 GHz 574 Mb/s + 5 GHz 1201 Mb/s ), 1 × GWAN, 2 × GLAN, wpa-psk, wpa2-psk a wpa3, ipv6 ready, rodičovská kontrola a hlasové ovládanie amazon alexa/google assistant
144,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TP633m68
4,7
ASUS RT-AXE7800
WiFi router – WiFi 6e, standard 802.11s/b/g/ac/ax, maximálna rýchlosť WiFi 7780 Mb/s, Tri-Band (2.4 GHz 568 Mb/s + 5 GHz 2400 Mb/s + 6 GHz 7800 Mb/s ), 2× WAN 2,5 Gbit, 3× LAN 1 Gbit, WPS, WPA2, WPA2-Enterprise a WPA3, 6× externá anténa, ethernetový kábel a napájací adaptér v balení
+Darček Herné slúchadlá ASUS v hodnote 78,90 €
267,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: Asus23_001
Acer Predator Connect W6
WiFi router – WiFi 6e, standard 802.11/ax, maximálna rýchlosť WiFi 7800 Mb/s, Tri-Band (6 GHz ), WAN 2,5 Gbit, 5× LAN, WPS, 6× externá anténa
276,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NC500f
4,6 10×
TP-Link Deco XE75 (1-pack)
WiFi systém – WiFi 6e, 802.11/ax až 5378 Mb/s, Dual-Band (2.4 GHz 568 Mb/s + 5 GHz 2400 Mb/s ), 1 × GWAN, 2 × GLAN, wpa, wpa2, wpa2-enterprise a wpa3, ipv6 ready, rodičovská kontrola a prístup cez cloud
226,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TP23_064
4,8 12×
TP-Link Deco XE75 Pro (3-pack), WiFi 6E mesh system, 2.5Gbit port
WiFi systém – WiFi 6e, 802.11–/g/ac/ax až 5378 Mb/s, Tri-Band (2.4 GHz 568 Mb/s ), 1 × WAN až 2,5 Gbit, 3 × LAN až 2,5 Gbit, wpa2 a wpa3, rodičovská kontrola a prístup cez cloud
721,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TP22_40
Vytlačiť
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií