Alza dni - Logitech Alza dni - Logitech

Nintendo Switch: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

Zobraziť katalóg

Nintendo Switch; wallpaper: bojovník

Nintendo Switch: Všetko, čo vieme

Špeciál: • Autor: Filip Němec

Japonská spoločnosť Nintendo baví svet svojimi originálnymi hernými konzolami už viac ako 40 rokov a často prekvapuje zaujímavými novinkami a inováciami. Tou poslednou, a z hľadiska predajov aj ohlasov hernej komunity tiež veľmi úspešnou, je nintendo Switch – hybridná konzola, ktorú využijete ako prenosný handheld na hranie na cestách aj ako klasickú hernú konzolu. Koľko stojí, v akých variantoch sa predáva, čo vďaka svojej multifunkčnosti dokáže a naopak nedokáže a samozrejme aké hry ponúka, zistíte v tomto článku, kde nájdete všetko, čo potrebujete o konzole Nintendo Switch vedieť.


Zdroj obrázka: gamesindustry.biz

Nintendo Switch: Všetko, čo vieme – OBSAH

Nintendo Switch: Základné informácie

Nintendo Switch je herná konzola kombinovaná s handheldom umožňujúca hrať nielen doma na veľkom televízore, ale aj na cestách, vďaka čomu je Switch označovaný ako hybridná konzola. Dátum vydania bol celosvetovo stanovený na 3. marca 2017, 20. septembra 2019 potom vyšlo Nintendo Switch Lite, ktoré nemožno pripojiť k televízoru a slúži len ako handheld. Klasickú verziu Nintenda Switch aktuálne kúpite od 319 € a Switch Lite za bezmála 220 €. Oba varianty sú dostupné v rôznych farebných vyhotoveniach.

Nintendo Switch; screenshot: platformy

Kým základnú verziu Nintenda Switch (na obrázku vľavo) môžete použiť ako handheld aj ako klasickú stolnú konzolu, Nintendo Switch Lite (na obrázku vpravo) nejde pripojiť k TV a slúži len ako vrecková konzola. Rozdiely medzi oboma verziami si rozoberieme v článku detailnejšie.

Zdroj: techradar.com

Hardvérové špecifikácie sú čo sa výkonu týka, v prípade oboch verzií Nintenda Switch totožné. Srdcom konzoly je čip Nvidia Tegra X1, ktorý je určený pre prenosné zariadenia, svojím výkonom sa tak Switch nemôže ani vzdialene rovnať súčasnej, ba dokonca ani predchádzajúcej generácii konzol PlayStation a Xbox. Svoju konkurenciu naopak prevýši nielen zaujímavými hrami, ale aj širokými možnosťami ovládania, ako je dotykový display, gyroskop vnútri tela konzoly, a predovšetkým odnímateľné ovládače. Tieto tzv. Joy-Cony možno vďaka pohybovým senzorom využiť aj ako pohybové ovládače. Odnímateľné ovládače však nemá Switch Lite.

Hry na Nintendo Switch často patria k tým najobľúbenejším titulom naprieč všetkými platformami a dominuje im akčné RPG The Legend of Zelda: Breath of the Wild, často označované nielen za najlepšiu hru roka 2017, ale mnohými aj za najlepšiu hru predchádzajúcej konzolovej generácie. Už tradične konzolu ovládli obľúbení hrdinovia Nintenda, ako je Mario, Luigi, princezná Peach a ďalší, zároveň však vôbec prvýkrát v histórii dáva Nintendo prednosť aj hrám z iných herných platforiem. Bohužiaľ, ako úplná väčšina hier, aj používateľské rozhranie konzoly nedostalo českú lokalizáciu a vďaka veľmi odlišnému hardvéru nepodporuje Switch ani spätnú kompatibilitu s hrami z predchádzajúcich konzol od Nintenda. V závere článku sa venujeme tiež obmedzeným možnostiam streamovaniu hier a početným špekuláciám o vylepšenej verzii konzoly neoficiálne označovanej ako Nintendo Switch Pro.

First Look at nintendo Switch

Konzola Nintendo Switch bola predstavená verejnosti 20. októbra 2016.

Zdroj: Nintendo

Nintendo Switch: Recenzia


Recenziu pôvodnej verzie Nintenda Switch si môžete prečítať tu. Pripravili sme pre vás tiež recenziu Nintenda Switch Lite.

Hoci Nintendo Switch neoplýva príliš veľkým výkonom, vďaka jeho ostatným prednostiam na čele s hybridným poňatím obstál v recenziách na výbornú a to samozrejme aj vďaka skvelým hrám. Recenzie čisto handheldovej verzie Nintendo Switch Lite už tak jednoznačné nie sú. Hoci ide o skvelý handheld, ktorý na poli prenosných konzol len ťažko hľadá konkurenciu, značné obmedzenia oproti klasickej verzii Switchu, ako sú napevno prirobené ovládače či menší displej, vám rozhodovanie o kúpe príliš neuľahčia.

Nintendo Switch: Neskutočne variabilná konzola! – AlzaTech

Ak dávate prednosť radšej videu než textu, môžete sa pozrieť na recenziu Nintenda Switch od kolegov z AlzaTechu.

Zdroj: AlzaTech

Nintendo Switch: Dátum vydania a cena


Konzola Nintendo Switch vyšla po celom svete 3. marca 2017, čisto handheldová verzia Nintendo Switch Lite dorazila na pulty obchodov 20. septembra 2019. V súčasnosti možno klasickú verziu zaobstarať od 319 € a Switch Lite za bezmála 220 €. Oba varianty sa predávajú ako samostatne, tak aj v tzv. bundle sa hrou. Často ide o špeciálnu edíciu, ktorá podľa danej hry upravuje aj vzhľad samotnej konzoly. V prípade klasickej verzie Nintenda Switch sú na výber aj verzie odlišujúce sa farebným variantom ovládačov.

Nintendo Switch: Hry


Ako už je v prípade konzol od Nintenda zvykom, aj Switch vsádza predovšetkým na svojich osvedčených hrdinov. Za niekoľko rokov svojej existencie vyšlo na konzolu mnoho skvelých exkluzivít, ktorým jednoznačne dominuje akčné RPG The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ktoré získalo množstvo cien za hru roku 2017. Z ďalších hier môžeme jednoznačne odporučiť akčnú adventúru Super Mario Odyssey, Výborné arkádové preteky Mario Kart 8 Deluxe, hravý sociálny simulátor Animal Crossing: New Horizons či návykovú bojovku Super Smash Bros. ultimate. Hoci to v prípade iných platforiem nie je také jednoznačné, takmer každá Nintendo Switch exkluzivita je vynikajúcou hrou.

The Legend of Zelda Brath of the Wild 2; screenshot: cover

V súčasnej chvíli je z nových hier najviac očakávaným titulom The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 s naplánovaným dátumom vydania na rok 2022.

Zdroj: tweaktown.com

Že je teda Switch domovom vynikajúcich exkluzivít, pre vás asi nie je veľké prekvapenie, herný svet však v posledných rokoch udivuje, s akou náhlou otvorenosťou vpúšťa Nintendo do svojho predtým uzavretého ekosystému multiplatformové tituly z iných konzol a PC. Z tých najlepších rozhodne odporúčame roztomilú, ale ťažkú skákačku Ori and the Will of the Wisps a jej predchádzajúci diel Ori and the Blind Forest. Skákačkám sa na Switch vôbec darí, siahnuť môžete tiež po výnimočných tituloch ako Celeste, Cuphead, Hollow Knight alebo Dead Cells. V rámci RPG žánru nesmieme zabudnúť na Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition, The Witcher 3: Wild Hunt alebo Diablo 3: Eternal Collection. Iste musíte uznať, že možnosť vziať si na cesty takto gigantické RPG, je šanca, ktorá sa neodmieta.

V súčasnosti je najmä vďaka PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S populárna spätná kompatibilita, ktorú bohužiaľ Nintendo Switch kvôli výraznej odlišnosti s ostatnými konzolami tejto značky nemôže ponúknuť. Napriek tomu majú majitelia tejto konzoly šancu zahrať si veľa starších aj novších klasik z predchádzajúcich Nintendo konzol a to mnohokrát v ešte lepšej verzii vďaka bohatej ponuke remasterov Alebo dokonca kompletných prerobených slávnych herných lahôdok. Medzi tie najlepsie patrí napríklad remake The Legend of Zelda: Link's Awakening, hry pôvodne vydanej v roku 1993, akčné RPG Xenoblade Chronicles: Definitive Edition alebo skákačka Super Mario 3D World + Bowser's Fury. Že už sa trošku strácate? Nevadí, aby sme vám to celé uľahčili, vytvorili sme pre vás zoznam najlepších hier na Nintendo Switch. Viac sa spätnej kompatibilite venujeme v príslušnej kapitole.

Diablo 3 Eternal Collection; screenshot: cover

Fanúšikovia handheldového hrania iste ocenia, že vďaka Switchu si môžu vziať kamkoľvek so sebou nielen tie najväčšie hity z knižnice Nintenda, ale aj gigantické RPG ako Witcher 3 alebo Diablo 3.

Zdroj: Nintendo

Nintendo Switch: Hardvérové špecifikácie


Ako klasickú verziu Switchu, tak aj čisto handheldový Lite variant poháňa štvorjadrový čip Tegra X1 od spoločnosti NVIDIA, ktorý je určený pre prenosné zariadenia, ide teda o takzvané SoC (system on chip) riešenie, ktoré v sebe skrýva procesor ARM 4 Cortex-A57 s taktom 1,02 GHz, grafické jadro Maxwell s variabilným taktom 307,2 až 768 MHz, a 4 GB LPDDR4 pamäte RAM. Svojim výkonom sa Switch ani vzdialene nepribližuje súčasnej generácii konzol (PS5 a Series X/S) a ani tej predchádzajúcej (PS4 a Xbox One). Na druhej strane, má bližšie k výkonu práve predchádzajúcej generácie než ešte starším konzolám PS3 a Xbox 360. Nižší výkon je daný predovšetkým tým, že Nintendo sa vždy zameriavalo skôr na funkcie a inovácie. Switch tak nemá perfektné realistickú grafiku, ale nižší výkon práve robí Switch tým, čím je – hybridnou konzolou, ktorá zvládne prehrávať hry na veľkom televízore, ale aj na svojom displeji kdekoľvek, kam si so sebou Switch vezmete.

Nintendo Switch Hardware Overview

Hardvérom a jeho možnosťami vás prevedie detailné video priamo z dielne Nintenda.

Zdroj: Nintendo

Škálovanie výkonu čipu Tegra X1 umožňuje hrať v handheldovom režime v rozlíšení 1280 x 720 (HD ready), zatiaľ čo v dokovacom móde, kedy je obraz prehrávaný na televízor, až 1080p (full HD). Vnútorná pamäť potom ponúka kapacitu 32 GB, čo je dostačujúce aj na niekoľko väčších hier. Interné úložisko však ide rozšíriť pomocou Micro SD, HC a XC pamäťových kariet až o kapacitu 2 TB. Vďaka svojmu nezvyčajnému hybridnému poňatiu konzoly nie sú Switch hry distribuované na klasických diskoch, ale špeciálnych pamäťových kartách, pochopiteľne ale aj Switch ponúka vlastný digitálny obchod, kde možno hry kupovať v elektronickej variante.

Poďme sa ale ešte pozrieť na rozdiely medzi klasickým Switchom a Switch Lite. Ako už bolo povedané, Lite variant slúži len ako handheld, čo je dôvodom hlavných odlišností. Switch Lite je celkovo menší a ľahší, aby ešte lepšie poslúžil pri hraní na cestách, kvôli tomu je však tiež displej o niečo menší a predovšetkým nemá Switch Lite odnímateľné ovládača. To znamená, že nie je možné využiť pohybové ovládanie, ak so sebou teda nemáte ďalší pár Joy-Conov. Zároveň Switch Lite nepodporuje vibrácie. Práve to sú najväčšie nevýhody Lite verzie, znemožní vám totiž hrať veľa obľúbených Nintendo Switch hier či využiť niektoré ich funkcie a tiež menší displej môže hocikoho odradiť. Switch Lite však nie je v pozícii nástupcu klasického Switchu, ale jeho prenosného bračeka. Skôr než konkurenciou je tak Switch Lite variantom čisto na hranie na cestách. Viac sme sa porovnaniu a tiež nastaveniu oboch konzol na jeden účet venovali v Nintendo Switch Lite recenzii.


Nintendo Switch Nintendo Switch Lite
Cena Od 319 € 219 €
Dátum vydania v SR 3. marca 2017 20. septembra 2019
Typ konzoly Hybridný Handheld
Herné režimy Handheld, Tabletop, TV konzola Iba handheld
CPU a GPU Custom Nvidia Tegra Processor Custom Nvidia Tegra Processor
RAM 4 GB 4 GB
Pamäť 32 GB interná pamäť + možnosť rozšírenia Micro SD, HC a XC kartou (až 2 TB) 32 GB interná pamäť + možnosť rozšírenia Micro SD, HC a XC kartou (až 2 TB)
Výdrž batérie Až 6 hodín (v závislosti od náročnosti hry/aplikácie) Až 7 hodín (v závislosti od náročnosti hry/aplikácie)
Video výstup Až 1080p cez HDMI pri TV režime, až 720p pri handheld a tabletop režime 720p
Rozmery (Š x V x H) 239 x 102 x 13,9 mm (Š × V × H) 208 x 91 x 14 mm (Š × V × H)
Veľkosť displeja 6,2 palca 5,5 palca
Rozlíšenie displeja 1 280 × 720 pixelov (HD) 1 280 × 720 pixelov (HD)
Senzor na automatickú reguláciu jasu Áno Nie
Váha 400 g 279 g
Ovládače Joy-Con ovládače, Pro controller Vstavané ako súčasť konzoly + možnosť pripojiť Pro controller a Joy-Con ovládače
HD Rumble (vibrácie) Áno Nie
Wi-Fi Wireless LAN IEEE 802.11 a/b/g/n/ac Wireless LAN IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.1 Nie

• Zdroj: Nintendo

Nintendo Switch: Joy-Con ovládače a ďalšie príslušenstvo


Nintendo Switch zaujalo herný svet nielen svojím hybridným poňatím klasickej hernej konzoly a handheldu, ale aj inovatívnymi ovládačmi. Rad ich predností už zatienil ovládač DualSense PlayStationu 5, napriek tomu patria Joy-Cony stále medzi to najzaujímavejšie, čo konzolové gamepady aktuálne ponúkajú. Ich najväčšou prednosťou je možnosť odopnúť ich od tela konzoly, čo primárne slúži na využitie ich pohybových funkcií, majitelia Switchu však potvrdia, že možnosť pomocou vstavanej „nožičky“ postaviť displej Switchu na stôl (tzv. tabletop režim) a ovládať hru pomocou Joy-Conu s tým, že ruky môžete mať umiestnené, ako chcete, je nielen inovatívne, ale najmä nečakane príjemné a slobodné riešenie ovládania.

Hyrule Warriors splitscreen; screenshot: cover

Náhle sa stretnete s kamarátmi a chceli by ste si spoločne zahrať, ale nemáte ďalší pár ovládačov? Pre Nintendo Switch to nie je žiadny problém.

Zdroj: Nintendo

Primárne však Joy-Cony budete odopínať na využitie pohybového ovládania, každý ovládač má v sebe totiž podobne ako Wii Remote (ovládač konzoly Wii U) gyroskop a akcelerometer a možno ich tak využiť aj ako nečakane presné pohybové ovládače. Ďalšou prednosťou je tiež vibračná technológia HD Rumble, ktorá dokáže na malej ploche ovládača vibrovať len v určitých miestach a s rozdielnou intenzitou, skoro ako haptická odozva DualSense ovládača. Joy-Cony navyše potešia aj milovníkov lokálneho multiplayeru, vďaka ovládacím prvkom, ktoré sa odkryjú po odopnutí ovládača od displeja, možno jediný Joy-Con využiť ako provizórny ovládač a na hranie vo dvojici tak nepotrebujete žiadne ďalšie ovládače. Všetko vyššie zmienené však platí iba pre klasický Switch, Lite variant nemá odnímateľné ovládače, možno však ku konzole ďalšie Joy-Cony pripojiť pomocou bluetooth. Jeden Joy-Con ovládač kúpite od 40 €.

Joy-Con ovládače však nie sú jedinou ovládacou perifériou. Samostatne je možné dokúpiť tiež Pro controller, ktorý pripomína klasický konzolový ovládač a slúži najmä pri hraní doma na veľkom televízore, nič vám však nebráni hrať s ním aj na cestách v handheldovom či ideálne tabletop režime. Pro controller možno kúpiť od 57,90 €. Ku konzole Nintendo Switch (nie k Lite verzii) zároveň dostanete Joy-Con Charging Grip, do ktorého možno Joy-Cony vložiť, čím si vytvoríte provizórny klasický gamepad a zároveň pri tom môžete Joy-Cony nabíjať. Z oficiálneho príslušenstvo možno dokúpiť aj napríklad dobíjaciu stanicu alebo power banku. Nintendo zároveň ponúka nepreberné množstvo obalov a krytov inšpirovaných jednotlivými hrami a rovnako tak Joy-Cony možno nakupovať nielen v rozličných farbách, ale aj dizajnových vyhotoveniach podľa jednotlivých hier. Za nás rozhodne odporúčame zaobstarať ochranné puzdro a fóliu či sklo na dotykový displej.

Nintendo Switch; screenshot: príslušenstvo

Pre Nintendo Switch je dostupné obrovské množstvo oficiálneho príslušenstva, rovnako ako licencovaných doplnkov od ďalších výrobcov.

Zdroj: Nintendo

Nintendo Switch: Používateľské rozhranie


Pretože je Nintendo Switch výrazne inou konzolou oproti svojim predchodcom, ponúka aj iné používateľské rozhranie. To síce nie je v českom ani slovenskom jazyku, je však natoľko jednoduché a intuitívne, že s ním nebudú mať problém ani menej skúsení hráči. Najväčší priestor hlavnej obrazovky zaberajú nainštalované hry, pod ktorými nájdete všetky ostatné dôležité položky, ako je nastavenie, digitálny obchod alebo galériu na prehliadanie screenshotov. Switch podporuje, ako iné konzoly, používateľské účty, jednu konzolu tak môže používať niekoľko hráčov. V hlavnej ponuke je možné sa pohybovať pomocou tlačidiel či dotykového displeja.

Oproti iným konzolám ponúka Nintendo Switch len tie najnutnejšie položky a nastavenia, vďaka čomu je síce ovládanie konzoly jednoduché, zároveň si však rozhranie nemôžete nijako prispôsobiť. Chýbajú napríklad grafické témy (vyberať možno iba medzi svetlým a tmavým režimom) či možnosť triediť aplikácie a hry do priečinkov. Túto možnosť Nintendo v prípade Wii U a 3DS pridalo až dodatočne, takže sa možno ešte dočkáme.

Nintendo Switch; screenshot: používateľské rozhranie

Používateľské rozhranie Nintenda Switch je veľmi jednoduché.

Zdroj: seasonedgaming.com

Nintendo Switch: Čeština, česká lokalizácia


Oproti PlayStation 5 alebo Xbox Series X/S, Nintendo Switch český jazyk nepodporuje. Preložené nie je používateľské rozhranie konzoly a ani Nintendo exkluzivity nemajú české titulky. Ak však na Switch vychádza titul, ktorý na iných platformách českú lokalizáciu podporuje, je väčšinou prítomná tiež na Switch verzii. S českými titulkami si na Switchi zahrajú napríklad Ori and the Will of the Wisps, Immortals Fenyx Rising alebo českú plošinovku Creaks.

Nintendo Switch: Spätná kompatibilita


Čo sa spätnej kompatibility týka, na rozdiel od Xbox konzol Alebo PlayStation 5 Nintendo Switch svojich majiteľov nepoteší. Dôvodom je odlišná hardvérová architektúra a vyhotovenie konzoly ako takej. DS a 3DS tituly sú stavané na zariadenie s dvoma displejmi, hry na Wii U či ďalších konzolách zasa využívajú iné pamäťové médiá a ďalších problémov by sme mohli vymenovať celý zoznam.

Ako už sme napísali v kapitole venujúcej sa Nintendo Switch hrám, jedinou možnosťou, ako si zahrať staršie Nintendo hry na Switchi, je vďaka ich opätovné vydanie v rámci remasteru či dokonca remaku, hru si však logicky budete musieť kúpiť znova. Ale predsa len niektoré naozaj staré hity si na Switchi možno zahrať. Ak si kúpite predplatné Nintendo Online, dostanete prístup k viac ako stovke klasických hier z konzol NES a Super NES.

Super Nintendo Entertainment System™: Super NES Classic Edition Features Trailer

Na hity z Wii U či handhelde DS môžeme (okrem ich remasterov a remakov) zabudnúť, aspoň niektoré staré klasiky si však na Switchi možno zahrať.

Zdroj: Nintendo

Z už spomínaného dôvodu odlišnej architektúry potom logicky tiež nie je podporované ani príslušenstvo z predchádzajúcich Nintendo konzol ako sú gamepady a ďalšie periférie. Nintendo Switch ponúka úplne odlišný herný zážitok a absencia spätnej kompatibility je cenou, ktorú za to musíme zaplatiť.

Nintendo Switch: Streamovanie, cloudové hranie


Nintendo Switch a Switch Lite podporuje cloudové hranie, avšak v oveľa menšej miere ako konkurenčné konzoly. Nintendo neponúka žiadnu špecializovanú službu združujúcu pod jednu aplikáciu všetky digitálne verzie hier, ktoré by šlo hrať pomocou cloudu. Hry, ktoré streamovanie podporujú, jednoducho nájdete v digitálnom obchode s popisom „cloud version“. V súčasnosti ide len o tieto tituly: Control, A Plague Tale: Innocence, Hitman 3, Resident Evil 7 Biohazard a Assassin's Creed Odyssey, pričom dve posledné sú dostupné len v Japonsku. Z novo vychádzajúcich hier potom budú mať svoju cloud verziu tiež Marvel's Guardians of the Galaxy.

Ako je z ponuky hier vidieť, streamovanie hier pomocou cloudu je na Switchi stále v plienkach, je však veľká šanca, že sa ponuka hier rozrastie. Pre Switch, ktorý je obmedzený nižším výkonom, je cloud jedinou možnosťou, ako na svoj displej dostať nové a na výkon náročné tituly. Špekuluje sa tiež o integrovaní služby Xbox Game Pass, ktorá vo svojej ultimate verzii umožňuje streamovať vybrané tituly cez xCloud, Ide však len o nepodložené správy. Na hranie cloudových verzií hier nie je vyžadované členstvo Nintendo Online, pochopiteľne je však na hranie potrebné rýchle a stabilné internetové pripojenie. Nintendo na svojej stránke požiadavky na rýchlosť nijako nešpecifikuje, z našej skúsenosti však odporúčame minimálne 10 Mb/s, ideálne však aspoň 20 až 30 Mb/s.

Nintendo Switch; screenshot: streamovanie hier

Existuje relatívne veľká šanca, že nezostane pri Assassin's Creed Odyssey a vďaka cloudovému hraniu pozrú sa na Switch aj ďalšie veľké hry.

Zdroj: seasonedgaming.com

Nintendo Switch: Multimédiá a aplikácie


Switch sa na rozdiel od PlayStation Alebo Xbox nesnaží byť okrem hernej konzoly aj zábavným centrom, takže ponuka multimediálnych aplikácií nie je tak pestrá. Napriek tomu Nintendo Switch podporuje niekoľko aplikácií v čele so streamovacou službou Hulu, Youtube a komiksovou knižnicou InkyPen. Stiahnuť možno tiež Google aplikáciu, ktorá slúži ako vyhľadávač a jednoduchý internetový prehliadač.

Pri uvedení Nintenda Switch na trh vtedajší prezident amerického Nintenda Reggie Fils-Aime vyhlásil, že konzola má byť primárne „svetová špička medzi hernými zariadeniami“, dodal však, že jednajú so spoločnosťami ako Netflix, Hulu alebo Amazon o pridaní ich streamovacích aplikácií. Po rokoch od tohto vyhlásenia je zatiaľ na Switchi dostupné iba Hulu, stále je však nádej, že by sme sa napríklad aj Netflixu mohli predsa len dočkať.

Nintendo Switch: Výkonnejšia Pro verzia


Prvé špekulácie o lepšom a výkonnejšom modeli sa objavili už v roku 2018, kedy sa súčasne začalo hovoriť aj o odľahčenej lite verzii. Avšak zatiaľ čo tá sa už v roku 2019 stala skutočnosťou, špekulácie na tému Nintendo Switch Pro neutíchajú ani dnes, no nie sme o nič múdrejší ako v roku 2018. Tento rok najskôr agentúra Bloomberg prišla s informáciou, že Switch Pro bude oznámený pred E3 2021 a hneď v septembri by mal vyjsť, čo následne potvrdil aj magazín Eurogamer, Neskôr sa navyše nová verzia Switchu údajne krátko objavila na mexickom Amazone. Pár dní na to Bloomberg ešte doplnil, že výroba by mala začať už v lete 2021 a v septembri Switch Pro dorazí na pulty obchodov s cenovkou 299 dolárov, k čomu španielsky magazín Vandal dodal, že sa môžeme tešiť na 7-palcový bezrámčekový displej.

Nintendo Switch Pro; screenshot: koncept

Od prvých špekulácií sa internetom šíri množstvo fanúšikovských konceptov, ako by mohla nová verzia Nintenda Switch vyzerať.

Zdroj: computerbild.de

Teraz je E3 2021 už za nami a vieme tak, že Nintendo žiadnu novú verziu Switchu neoznámilo, naopak dokonca podľa vyhlásenia prezidenta amerického Nintenda Douga Bowsera sa nejaké novej verzie len tak nedočkáme, pretože z hľadiska predajov sa Switchom darí skvele. Informácie o Switchi Pro však prichádzajú od overených zdrojov, a tak je skôr otázkou času, než dôjde na jeho oficiálne oznámenie, ktoré mohol v roku 2021 odsunúť napríklad aj nedostatok čipov.

Podľa posledných špekulácií by mal Switch Pro okrem už spomínaného 7-palcového OLED displeja (súčasný Switch ponúka 6,2-palcový displej, Switch Lite zase 5,5-palcový, v oboch prípadoch s technológiou LCD) s podporou 4K rozlíšenia, dlhšiu výdrž batérie a pochopiteľne podľa označenia „Pro “ aj vyšší výkon. Nakoniec všetko ale môže byť úplne inak, jeden z insiderov na Twitteri napríklad napísal, že nový Switch dostane iba väčší OLED displej, výkon však zostane rovnaký, pričom k 4K obrazu by nás mala doviezť nová dokovacia stanica umožňujúca upscaling práve na 4K. Zatiaľ je teda okolo novej verzie Nintenda Switch viac otázok než odpovedí a nezostáva nám než čakať.

i

To sú teda všetky podstatné informácie, ktoré v súčasnej chvíli o Nintendo Switch máme. Tento špeciál budeme pravidelne aktualizovať s tým, ako sa budú objavovať nové detaily nielen z oficiálnych zdrojov.

• Zdroje: Nintendo


4,9 74×
Nintendo Switch (OLED model) White
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 7 " displej, HDD 64 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, biela farba – hybridná (do ruky/k TV), nový procesor Tegra od NVIDIA, kvalitnejší 7" OLED displej, batéria 4310mAh, rozšíriteľná interná pamäť 64GB, slot pre pamäťové karty, integrovaný stojan, dokovacia stanica s LAN portom, konektor HDMI, multifunkčné ovládače Joy-Con, pokročilá vibračná odozva, IR kamera, pohodlné trackpady, lokálny multiplayer, online herné režimy, jednoduché spárovanie až 8 konzol, farba biela
344,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWO001
5,0 24×
Nintendo Switch (OLED model) Neon blue/Neon red
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 7 " displej, HDD 64 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, neon red&blue farba – hybridná (do ruky/k TV), nový procesor Tegra od NVIDIA, kvalitnejší 7" OLED displej, batéria 4310mAh, rozšíriteľná interná pamäť 64GB, slot pre pamäťové karty, integrovaný stojan, dokovacia stanica s LAN portom, konektor HDMI, multifunkčné ovládače Joy-Con, pokročilá vibračná odozva, IR kamera, pohodlné trackpady, lokálny multiplayer, online herné režimy, jednoduché spárovanie až 8 konzol, farba Neon blue/Neon red
344,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWO002
4,8
Nintendo Switch(red) + Super Mario Odyssey + The Super Mario Bros. Movie nálepky
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 6.2 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, hra v balení (elektronický kľúč), kapacita batérie 4310 mAh, séria Super Mario, červená farba – hybridná (do ruky/k TV), 6.2 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, hra v balení (elektronický kľúč), kapacita batérie 4310 mAh, séria Super Mario, červená farba
309 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHW009v2
5,0
Nintendo Switch (OLED model) Splatoon 3 Edition
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 7 " displej, HDD 64 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, splatoon 3 edition farba
379,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWO003
4,8 94×
Nintendo Switch – Neon Red & Blue Joy-Con
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 6.2 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, neon red&blue farba
269,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHW002v2
4,8 58×
Nintendo Switch – Grey Joy-Con
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 6.2 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, sivá farba
269,90 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: NXHW001v2
5,0
Nintendo Switch Lite – Coral
Herná konzola – do ruky, 5.5 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 3570 mAh, coral farba
Super cena
218,90 € Ušetríte 7,34 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWL005
Nintendo Switch Lite
Herná konzola – do ruky, 5.5 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 3570 mAh, tyrkysová farba
Super cena
218,90 €
Skladom podľa variantu
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWLnad
Nintendo Switch (OLED model)
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 7 " displej, HDD 64 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, séria Pokémon a The Legend of Zelda, biela farba
344,90 €
Skladom podľa variantu
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWOnad
4,8 20×
Nintendo Switch Lite – Turquoise
Herná konzola – do ruky, 5.5 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 3570 mAh, tyrkysová farba
Super cena
218,90 € Ušetríte 7,34 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWL003
4,9
Nintendo Switch Lite – Yellow
Herná konzola – do ruky, 5.5 " displej, HDD 32 GB, kapacita batérie 3570 mAh, žltá farba
Super cena
218,90 € Ušetríte 7,34 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWL002
4,5
Nintendo Switch (OLED model) Pokémon Scarlet and Violet
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 7 " displej, HDD 64 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, séria Pokémon, viacfarebná farba
379,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWO004
5,0
Nintendo Switch Lite – Blue
Herná konzola – do ruky, 5.5 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 3570 mAh, modrá farba
Super cena
218,90 € Ušetríte 7,34 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWL008
Nintendo Switch
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 6.2 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, hra v balení (elektronický kľúč), kapacita batérie 4310 mAh, séria Super Mario, červená farba – nová herná konzola Switch od japonského výrobcu kombinuje veľkú hernú konzolu k TV, vďaka modulárnemu dizajnu umožňuje súčasne využitie ako prenosnej konzoly, obsahuje dva integrované odpojiteľné ovládače Joy-Con a je poháňaná čipovou sadou Tegra od firmy Nvidia
294,90 €
Skladom podľa variantu
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWnad
4,9 93×
Nintendo Switch Pro Controller
Gamepad pre Nintendo Switch, kompatibilný so systémom Android, Windows 10, bezdrôtové pripojenie, USB-C, vibrácie, analógové páčky, reproduktor, čierna farba
61,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHW111
5,0
Nintendo Switch Joy-Con Charging Grip
Držiak , nabíjací grip pre ovládače Joy-Con, umožní nabíjať oba ovládače naraz, pohodlné držanie pri hraní tradičných herných titulov
Zľavnené -11 %
31,90 € 35,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: NXHW103
4,9 133×
The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: RPG, adventúra a dobrodružný, – na svojej ceste budete bojovať s impozantnými protivníkmi, loviť divokú zver a zbierať ingrediencie na výrobu jedla a elixírov, ktoré budete potrebovať na prežitie v divočine.
59,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: NSW007
4,7 14×
The Legend Of Zelda: Links Awakening – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: RPG, – 26 rokov od pôvodného vydania na Game Boy sa hra vracia v modernom spracovaní, v ktorom hráči cestujú na záhadný ostrov Koholint, aby Linka sprevádzali na nebezpečnej ceste za dobrodružstvom.
49,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: NSW132
4,4
The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: akčný, adventúra a dobrodružný, – v príbehu zasadenom na počiatok časovej línie The Legend of Zelda sa Link vydáva na cestu do sveta, ktorý sa nachádza medzi mrakmi a veľkým neznámom s cieľom nájsť svoju kamarátku z detstva, Zeldu. Pomocou svojho verného meča a štítu musí čeliť silným nepriateľom, riešiť zamotané hádanky a vznášať sa cez oblohu vďaka obrovskému vtákovi Loftwingovi.
47,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NSW799
4,9 30×
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: akčný a RPG,.– V tomto pokračovaní hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild budeš sám rozhodovať o svojej ceste rozľahlou krajinou Hyrula a tajomnými ostrovmi, ktoré sa vznášajú na rozľahlej oblohe. Dokážete využiť silu Linkových nových schopností, aby ste sa postavili zlovoľným silám, ktoré ohrozujú kráľovstvo?
Novinka
58,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NSW876
4,7 67×
Super Mario Odyssey – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: arkády, – Prvá sandbox hra s Mariom v hlavnej úlohe od vydania hry Super Mario 64 na konzole Nintendo 64 a Super Mario Sunshine na konzole Nintendo GameCube. Hráči budú cestovať naprieč masívnymi 3D svetmi a zbierať špeciálne mesiace, ktorými budú poháňať Mariove plavidlo nesúce názov Odyssey.
Zľavnené -13 %
40,90 € 46,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NSW013
5,0 25×
Super Mario Party – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: arkády a logický, – Mario Party séria sa vracia s maximálnou zábavou pre každého! Klasický formát stolovej hry dostal štedrú dávku nových strategických prvkov, ako napríklad špecifické kocky pre každého hráča. Hra tiež prináša nové spôsoby hrania – napríklad minihry s využitím Joy-Con ovládačov a nové režimy, ktoré si vychutnajú vaši priatelia aj rodina.
49,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NSW086
5,0 18×
Super Mario 3D World + Bowsers Fury – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, – Bowser uniesol Princeznú Sprixie a je len na našich hrdinoch, aby ju zachránili. Pripojte sa k Mariovi, Luigiumu, Princeznej Peach a Toad na ich ceste za záchranou Kráľovstva Sprixie.
49,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NSW760
4,8 90×
Mario Kart 8 Deluxe – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: pretekársky, – v hre Mario Kart 8 Deluxe známe postavičky zo Super Mario univerza spolu pretekajú na tratiach rozosiatych po celom Mushroom Kingdom aj mimo neho.
Cenová bomba
46,90 € Ušetríte 8,09 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NSW003
4,9 74×
Ring Fit Adventure – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: pohybový, – je na čase vydať sa na fitness dobrodružstvo s pásom na nohe a Ring-Con ovládačom v ruke! Objavte dobrodružný fantazy svet a porazte nadupaného draka a jeho poddaných pomocou naozajstných cvikov v Ring Fit Adventure.
78,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHW134
Vytlačiť
P-DC1-WEB20
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií